Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

jarka4982
5. jan 2009

Aspinka,ja sa skladam s tebou.My sme tiez maleho dost skoro zacali davat na nocnik a tiez najprv hovoril kako ja na kakanie aj cikanie a oducanie od plienok sme mali bezproblemove a tiez dost skoro.A nikdy sme maleho nenutili sediet ani na nocniku ani na zachode.Ked to chcel,tak ok ,ked nie,tak dobre a pomohlo to.Zaciatky tiez boli s knihami 🙂 A som hrda na nho ze to tak zvladol.A ak budeme mat aj druhe dietatko budem postupovat rovnako ako s Matuskom,samozrejme ked to dietatko bude chciet 😉

jarka4982
5. jan 2009

Podla mna si kazda mamicka najlepsie pozna svoje dietatko a vie co je najlepsie pren 🙂

martinka16
6. jan 2009

jarka suhlasim u naseho sedenie na nocniku nemalo ziadny vyznam,,,,,

a baby a co to je baby plan to su nejake vitaminy co sa uzivaju pred otehotnenim?Ake mate skusenosti s ovulacnymi testami ak nejake mate podelte sa,,,,

ano ano uz som si to nasla,,,,myslimm ten baby plan....ale dakujem

didusa.risulo
autor
6. jan 2009

aspinka, ale som pisala, ze su deti ktore to pochopia,tvoje dieta bolo jednym z tych,ale vela deti zacina okolo 2 rokov, hore dole nieco,samozrejme ze to je individualne

jarka ahoj robila si test?

ja som dnes vstavala o 10:30 chlapi ma nehali vyspat, muz uz od zajtra pracuje,aj ranajky mi spravili, ja som poto mpoupratovala a dala som varit, maly mi teraz spi a pobede sa chceme ist sankovat

aspinka
6. jan 2009

ahojte babule. babyplan sa berie pred otehotnenim ale aj v prvom trimestri takze ked zacnes teraz a zadari sa treba pokracovat az do toho 1.trimestra. Ja som ho brala pri malej v 2.trimestri sa prechadzala na calibrum mami.
No my sme dnes dali preco vsetku vianocnu vyzdobu mala samozrejme plakala za stromcekom asi si myslela ze uz si ho nechame ako izbovu kvetinu 😀
Ja nemam skusenosti s ovulacnymi testami ja mavam presne v den ovulky bolesti vajecnikov a taka riadne pichanie ako na prasknutie takze ovulku si poznam. Ale tento cyklus prvy meriam BT tak pre zaujimavost ci mi vyjde ovulka podla bolesti aj podla teploty na ten isty den a presne na chlp tak som rada aspon je to pichanie vajecnikov na nieco dobre. Diduska teba som sa chcela spytat ako sa pohybuju teplotky zhruba 5dni do prichodu mrsky. Kedy sa dostane teplotka tesne pred MS najvyssie zhruba v ktorom dni cyklu? Lebo mam 5 dni do mrchy a pred dvomi dnami mi klesla dnes zase stupla ale vzdy do 36,8 max.

didusa.risulo
autor
6. jan 2009

aspinka,chod sem graf a teplotka ti zacne klesat cca 2 dni pred prichodom, ale to je individualne, ja zacinam klesat cca 14DPO

didusa.risulo
autor
6. jan 2009

strasne dlho mi otvara stranky pc a aj tu na MK mi dlho odosiela a ostatne veci,tak ho cisitm, ci tam nieco nie je, mam novy pc, tak to bude fasa, ked sa mi pokazi

aspinka
6. jan 2009

tu je http://www.fertilityfriend.com/home/2450f9 no ja tomu rozumiem tak pomalicky som myslela ze takto pred MS budem na tych 37 ale tam som sa este ani nedostala 😠

aspinka
6. jan 2009

myslim ze problem je v MK lebo ostatne stranky mi idu v pohode ale MK mrzne alebo je spomaleny alebo nejde vobec 😠

didusa.risulo
autor
6. jan 2009

aspinka kde merias teplotu a akym teplomerom?no ani sa nedostanes na 37 lebo mas ocividne nizsie teploty

kuk na mna http://www.fertilityfriend.com/home/23cc25

didusa.risulo
autor
6. jan 2009

takze ked budes aj tehotna nemusis mat nad 37 teploty, ty ich asi nebude mat take

jarka4982
6. jan 2009

Ahojte baby,aj mne "blbne" modry konik,tak sa mi az teraz podarilo napisat .Rano sme aj tak boli na Kamziku uzit si snezik 🙂 Teraz tiez chceme niekam vypadnut,viuzit to ze dnes mame tatinka doma 🙂 🙂
Didusa,testik som si nerobila.Isla som vcera do lekari a mali zatvorene,a nechcelo sa mi po tom pocasi hladat dalsiu ktora robi.Vecer zbehneme do Avionu a v DM si kupim dajaky testik a testnem vecer.Potom napisem ako som dopadla.
Inac,teplotku mam stale okolo 36,8 dnes bola 36,89 co znamena skoro 36,9 tak uvidim co povie testik 🙂

aspinka
6. jan 2009

meriam v ustach digitalnym microlite

didusa.risulo
autor
6. jan 2009

aspinka tak to je dost moyne ye to mas preto taku nizku

jarka,no moja ty si tehotna,ked sa ti tak dryi hore teplotka

baby inak ja som u mamy maju inaksiu klavesnicu tak mam preklepy,ale davam poyor,moja mamina ide k nam domov bude u nas aj 2 dni moyno,tak sa tesim,muz uz ide od zajtra do roboty tak aspon nebudeme sami,ideme uy my domov,baby vecer pridem tak ma cakajte,pokecame,budem tu okolo 21"00 ak mi moj syn zaspi ale dam ho mamine uspat

pa zatial

didusa.risulo
autor
6. jan 2009

nik tu nie je?

jarka4982
6. jan 2009

Ahoj,ja som tu 🙂

jarka4982
6. jan 2009

Baby,musim sa vam pozalovat,som taka nestastna ☹ Kupila som si v DM testik "Modra sprava" a bol zly,tj neukazal mi tam ziadnu ciarku.Ja uz mam z tohto vsetkeho take nervy ze az!Neviem na com som.Vlastne,myslim si ze nie som tehu ale bojim sa ze sa mi dacoporobilo s hormonmy,ked sa mi stale tak drzi teplota.Som sa docitala,ze ked je v tele zvisene mnozstvo progesteronu,vtedy je zvysena aj teplota ☹

aspinka
6. jan 2009

tak si si ho zle spravila kup si v bille pepino test je lacny a dobry 😉 a neocuravaj ho musis nacikat do nadobky a na tri sekundy ponorit!

jarka4982
6. jan 2009

Aspinka,dakujem za radu.Ale ani tento test som neocurala ale ponorila do nadobe s mocom,no tam pisalo ze ho treba tak nechat az 5 min.

aspinka
6. jan 2009

5 minut???? To som este nepocula sak ty si ho musela prechlastat tym mocom ono staci ked si za tie tri sekundy potiahne trocha mocu a hned to ide cez ten pruzok 😉
No nevadi natahujes mozno o to zaujimavy bude vysledok 😀

jarka4982
6. jan 2009

Vazne tam v navode tak pisu,aj ja som kukala ze co to ma byt za test,ale je to tam vazne tak 😕

jarka4982
7. jan 2009

AHOJTE BABY,ROBILA SOM SI PRAVE TESTIK...........BOLI TAM \\ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tinusa75
7. jan 2009

Ahoj jarka4982, gratulujem Ti a tak "trošku" Ti závidím, lebo ja by som tiež chcela druhé, ale už 4 roky sa nám nedarí. Začala som užívať baby plan a piť alchemilku, tak som zvedavá....., ale VAM :o) držím prsty a dávajte na seba pozor....

jarka4982
7. jan 2009

Tinuska75 dakujem a ja ja vam z celeho srdiecka prajem aby ste si cim najskor objavili vytuzene \\ na testiku.
Zajtra rano idem ku gyn. tak uvidim co povie.

aspinka
7. jan 2009

no vidis jarka bola si podozriva uz dlhsie blahozelam!!!! 😉

jarka4982
7. jan 2009

Aspinka DAKUJEM!!!!!

martinka16
7. jan 2009

Jari GRATULUJEM a prajem bezproblemove tehulkovanie,,,,,,

Tak babulky ja som bola na tom sone stitnej zlazy , mam lavy lalok trosicku vacsi ako pravy , a na nom mam aj nejaky uzlik(bolo mi to vysvetlene ako cista) ktora vraj moze ale aj nemusi ovplyvnit cinnost stitnej zlazy,Teraz sa napriklad citim velmi dobre od doby kedy som zacala brat vitaminy Magne B6 je to magnezium s B6 vit, je to vraj dobre aj po porode ale aj pri stitnej zlaze a naozaj sa po tom citim velmi dobre a hlavne som aj nejaka kludnejsia pred tym ma rozculilo cokolvek ale bola ta nervozita sposobena asi aj tym ze som nevedela co mi je ked mi nenormalne zacali padat vlasy a rapidne som schudla,Myslim ze som nepribrala ale aspon nemam pocit ze stale chudnem a naozaj sa citim dobre a hlavne fit,Takze este musim ist k endokrinologovi lebo dnes mal este dovolenku a som zvedava co povie on,,,,,tak to su zatial moje novinky,,,,

jarka4982
7. jan 2009

Martinka16,dakujem a drzim palce aby sa ti vsetko dalo do poriadku a aby zajtra od endokrinologa pocula uz len dobre spravy!

martinka16
7. jan 2009

No dakujem jarus idem az v piatok , byvam na dedine a v piatok idem do prace do mesta tak to nejak sklbim dokopy...ale vdaka

dididi
7. jan 2009

Jarka gratulujeeem 🙂 Tak aj ty sa vytesujes z // Kedy ti cca vychadza termin lebo myslim ze by sme mali mat podobny 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre