Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

maaja
4. jan 2009

fiha, tak to ste sikulkovia ... my sme od plienok este ani nezacali oducat ... dokonca ani dudu nechce odlozit 😠

maaja
4. jan 2009

ok, idem haji, lebo uz je vlastne zajtra 😎

papa a este niekedy pridem 😉

jarka4982
4. jan 2009

My sme dudu odlozili len pred mesiacom a to som tiez necakala,lebo ju poriadne chcel(ale som mu ju len v noci davala).Ale isli sme raz na navstevu k znamim,sa im narodila dcerka a ked ju videl aka je malinka,sme sa dohodli ze nasu dudu ako ze nechame babatku,lebo ju ono viacej potrebuje.A tak aj bolo,len ze ja som cakala ze si ju bude pytat,a ked isiel prvy vecer spat som mu pripomenula ze sme dudu nechali babatku a on si na to spomenul a tak ju od vtedy uz nikdy ani len nespomenul.My s manzelom sme kukali len tak a neverili ze to tak skoncilo bez problemov 😕

jarka4982
4. jan 2009

Ja som ho inac aj dost dlho kojila,2 rok a mesiac(najprv sme odlozili plienky a potom sme sa odstavili 😀 )Nie zeby sme mali problem ale ked som uz mala mlieko a on to tak velmi chcel tak som ho nechala.A aj ked som vahala a myslela ze s odstavovanim bude problem,pediatricka mi poradila ze sa deti okolo 22mesiacov oducia same.A postupne sme sa aj my k tom dostali a skor mne bolo luto ako jemu.By som ho nechala aj dlhsie,ale uz som ho chcela mat odstaveneho ked zacneme pracovat na druhom babenku,aby potom s tym nebol problem.

jarka4982
4. jan 2009

Dobru nocku

martinka16
5. jan 2009

ahojte zienky ja teda idem v stredu na sono stitnej zlazy a este sa poriadne porozprava s doktorom a uvidim co povie ak povoli myslim ze by sme hned zacali snazilkovat,,,,baby aj nieco uzivate pred snazilkovanim?Ja myslim ze by nebolo zle kys.listovu a nejaku tu prehliydku absolvovat u gyndosa vsak?

maaja
5. jan 2009

ja idem na prehliadku v aprli ... minuly rok som mala nejake blbe vysledky na krcku maternice ... tak nech mam dusu na mieste

jarka4982
5. jan 2009

Ahoj Martinka16,drzim palce aby si na sone dopadla dobre a aby ste hned mohli zacat so snazilkovanim!
Co sa tyka uzivania vitaminov,ja neberiem nic.Staci podla mna ked budes papat vela ovocia a zeleniny,aj ked vela bab berie kyselinu listovu,ako co si spomenula,no ja som nebrala nic ani pred prvym tehotenstvom,az potom ked som otehotnela,tak calibrum a bolo vsetko v najvacsiom poriadku.No aj pojdes na prehliadku,opytaj sa gynekologa,on ta najlepsie pozna,tak ti urcite aj dobre poradi .

dididi
5. jan 2009

ahojte baby.
tak ja este stale nemam potvrdene od doktora ze som tehula kedze az do 9teho nerobi no kedze mi byva dost divoko tak sa vo mne asi nieco deje 😉 Len dufam ze vsetko bude v poriadku.
februar sa blizi takze uz to tu asi riadne vypukne 🙂 aj ked sa mi zda ze ten termin dost z nas az tak nedodrziava 😵
Baby odkedy sa mam zacat snazit ucit maleho na nocnik? Ked bol este malicky tak tam pekne sedel a aj sa vykakal no ked uz vedel zduchnut z neho tak uz ho tam neudrzim ani keby som sa na hlavu postavila. A ani ho nechcem nasilu nutit lebo myslim ze to nie je dobre.

jarka4982
5. jan 2009

Dididi,skus maleho dat rovno na zachod ak by chcel aj ak mas na to taku detsku podlozku ci uz ako sa to vola,dufam ze vies na co myslim.Mozno sa mu to bude pacit,nasmu sa to pacilo tak uz nebol problem 😉

dididi
5. jan 2009

Jarka viem co myslis ale este to nemame. Ja som myslela ze najprv sa musime naucit na nocnik a potom do zachoda no skusime to aj opacne. Takze budem zhanat detsky nastavec na zachod 😀 Jedine co neviem ako ho tam udrzim. On totiz neobsedi na jednom mieste ani 5 sekund a tak musim vymyslat nejake zabavky co ho tam zdrzia kym nieco vykoname 😉 Tebe tam sedkal pekne hned od zaciatku len tak alebo si tiez vymyslala zabavky 🙂

jarka4982
5. jan 2009

No,my sme tiez s manzelom vymyslali zabavky...citali sme knihy,hrali sa s oblubenym hrackami a pod.On mi tiez neobsedel ale si postupne zvikol.

jarka4982
5. jan 2009

Mozno ze ti nebude chciet hned sediet na zachode,kazde dieta je ine.Aj nas sa najprv bal ale potom odrazu sam chcel 😕 Hlavne je aby si ho zabavila na zaciatku kym neurobi "co treba " a potom ho hlavne vela chvalte.To u nasho zaberalo 😉

jarka4982
5. jan 2009

Vsetko to ide postupne,len treba v tom vytrvat!

martinka16
5. jan 2009

Jarus dakujem snad to bude ok a snad aj vynosim lebo som strasne chuda koli tej stitnej ale bola som aj pred tym ked som otehotnela s malym , pred nim som tiez nic nebrala az potom calibrum ako aj ty.

Didi jarka ma pravdu ak sa da tak hned na WC ja myslim ze to je najlepsie mne maly nechcel na seblik uz ked bol vacsi ani na sedatku na WC hned normalne , drzi sa kraja abez problemu sa vykaka aj vycika,a staci ked zacnes okolo 18teho mesiaca, pojde to podla mna lahsie ja som maleho buzerovala pomaly od pol roka a k nicomu to neviedlo odnaucil sa az teraz a to ma 26 mesiacov.....takze som pred tym zbytocne stresobvala seba a aj jeho....

jarka4982
5. jan 2009

Martinka,neboj,bud vsetko dobre.Kazda z nas ma nejake svoje problemi,aj ja som bola dost chuda pred prvym tehu,no ja by som bola velmi rada ked by som sa na tu vau aj vratila,zial to uz nejde 😀 Musis,len mysliet pozitivne a davat si na seba a babo pozor a bude vsetko ok 😉

Baby,ja si zajtra zasa kupim testik.Mrcha stale nic a nejak tie simptomi neustupuju.Mozno si to len sama sugerujem.Uvidim zajtra.

dididi
5. jan 2009

Dik baby za rady. Skusime no uvidime kedy lebo najprv musime zohnat sedatko a potom vymysliet nieco pricom obsedi 🙂 Ale ved sme este maly a nic nas nenahana 😉
Jarka zajtra skus testik a drzim palce nech si tam najdes to co chces 😉
Pekny vecer ja idem obriadit maleho a dat ho spinkat.

jarka4982
5. jan 2009

Dididi,take sedatko maju aj v Tescu,tak nie je problem zohnat ho,ale ako co si napisala mate este cas 🙂

didusa.risulo
autor
5. jan 2009

ahojte prihazdujem nove foto tak kuknite 🙂

jarka4982
5. jan 2009

Ahoj Didusa,fotky su krasnucke,Risko je fesak 🙂

didusa.risulo
autor
5. jan 2009

dididi, niekde som pisala ako deti vnimaju nocnik, ak tam nechce sediet, tak ho tam nedavaj, ja som skusala v 8 mesiacoch a vycikala sa avykakal sa,ale v hlave este nevedia co to je pytat sa potom som slkusala asi v rokua pol a nechcel tam sediet, potom som slusala pred dvomi teda okolo 2 rokov a uz tam vydrzal a zacala cikat po 2 tyzdnoch uz kkrasne sa pytal moja rada je nenut ho tam sediet, este ma casu a casu a kludne mozes zacat cez leto ,kedy bude teplo, ja som ho naucila cez zimu,ale bola to drina, takze je este malinky a urcite nie je pripraveny na velky zachod, este im to v mozocku nezapina, pockaj este, oddychuj este a cez leto zacni 😉

tinusa75
5. jan 2009

Ahoj Didusa.risulo, my sa ešte nepoznáme, som tu nová, ja len sa chcem opýtať, ako dlho berieš baby plan???Ja som s tým začala len teraz v piatok a mám divné pocity v podbrušku. Môže to súvisieť s užívať baby planu???Ďakujem za odpoveď

didusa.risulo
autor
5. jan 2009

ahoj tinusa, no ja som mala tiez neake problemy chodila som castro na wc,a bolel ma zaludok ale poto mto preslo,ale som presvedcena ze nic vazne sa ti nemoze stat, su to len vitaminy, mne bolo pravdepodobne zle od niecoho ineho, kludne to papaj aj nadalej,a ake pocity mas?

tinusa75
5. jan 2009

ďakujem za odpoveď didusa.risulo :o), moje pocity su také zvláštne, mám väčšie brucho, také akokeby nafúknuté a podbruško ma pobolieva akokeby mi mal prísť mz, čo určite nie, lebo som skončila len minulý týždeň...začala som to užívať od piatku, čiže 4.deň a to hlavne kvôli tomu, že už 4 roky sa pokúšame o druhé dieťatko a stále nič....máme už 5 ročnú dcérku Emi a túžime aj po druhom....začala som tiež piť čaj z alchemilky a uvidím. Ty ako dlho užívaš baby plan???

didusa.risulo
autor
5. jan 2009

tinusa, ja som velmi zabudliva, beriem ho uz asi vyse mesiaca a este stale tam mam tabletky v prvom baleni, ja velm izabudam, ale budem musiet si dat na to velky bacha a chcela by som zacat uzivat kyselinu listovu

kisska
5. jan 2009

Ahoj tinus - ja som pred prvym brala babyplan tri mesiace, potom som si dala pauzu a zrovna vtedy som zostala tehu 😉 . Trochu by mohli zatazovat zaludok, ak ich beries nalacno, ale inak by ti nemali robit zlotu 😉 Nemohla si trochu prechladnut?

Dievcata, ja som s malym s plienkami este ani nezacala, tiez som mu kupila nocnik, ked zacal sediet, ale vobec ho nebavi...

didusa.risulo
autor
5. jan 2009

kisska tak veru on je este moc malinky, ono im to zacne palit az okolo 2 rokov ze aha mam chce odo mna ze mam cikavat do serblika a musiim jej to aj povedat pred tym ako bude mi treba cikat

tinusa75
5. jan 2009

ahoj kisska, nemyslím si, že som prechladla, ale mohlo sa stať aj to, tie pocity, ktoré mám sú úplne iné ako pri prechladnutí. Myslím, že to bude spôsobené možno tým užívaním, že si organizmus zvyká alebo neviem, ako to mám povedať... :o(. Odhodlala som sa, že tomuto drobčekovi, po ktorom tak veľmi túžime, trochu pomôžem aspoň vyskúšam, ublížiť mi to nemôže a ani alchemilka nie je "od veci", keď nič iné, tak aspoň prelieči. Hovorí sa, že má zázračné účinky, počula si o tom tiež?

maaja
5. jan 2009

caute babule ;) tu je ale diskusia 😵

aspinka
5. jan 2009

ahojte. co sa tyka nocnika tak ja som davala na nocnik od kedy zacala sediet a budete si mysliet ze mi sibe ale od roka mi hovorila kaka(bolo to univerzalne slovo aj na ciku aj kaku) takze nie je to uplne ze tomu nerozumeju aspon moja to pochopila. ja som malej davala na nocniku knizky a citali sme. dokonca sme chodili plavat do aquaparku a ja som tam chodila s nocnikom vsetci na mna kukali ze mi sibe ale mala si plavala a zrazu mi povedala kaka tak sme isli z bazena na nocnik sa vycikat. Ale je to individualne my sme velmi skoro s plienkami skoncili nastastie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre