Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

kondi33
29. jan 2009

No tak ja vobec neviem čo ten graf znamená znamená. nie nemešká mi, ešte len mám dostať-ale dúfam, že nedostanem. 9.2 mám dostať. ja som si len tak zmerala posledné 3 dni.

zumi99
29. jan 2009

ja tiez neviem co to znamena ☹

pici
29. jan 2009

pojdeme do nitry k didke na skolenie...

didusa.risulo
autor
29. jan 2009

pici klesla a na hranicnu ciaru takze nic,pod ciarou su teploty pred ovulacne,teda aj mrchovske

didusa.risulo
autor
29. jan 2009

kondi jaaaaaaaj moja to je este daleko,

didusa.risulo
autor
29. jan 2009

zzumi nemusi ale uvidis

kondi33
29. jan 2009

no čo diduš nepíšeš čo znamená ten tvoj grafík???
a čo hovoríš na tú moju teplotu, ja to merám s normálnym nie digitálnym teplomerom.

didusa.risulo
autor
29. jan 2009

to je aj jedno s akym, sa meria, ja som neni tehotna

kondi33
29. jan 2009

a robila si si aj test dnes?

pici
29. jan 2009

ale dida.. este to nie je predsa stratene nie? kedy mas mat mrchu????

didusa.risulo
autor
29. jan 2009

pici je to stratene,99%som neni

pici
29. jan 2009

myslis? da sa tym grafom na 100% verit?

didusa.risulo
autor
29. jan 2009

pici neda sa im na 100%verit, ale myslim, ze som neni ,dnes ma nielen ze bolia prsia ale este aj svrbia, ak dostanem mrchu,tk viem, ze to signalizuje mrchu a nie tehu

aspinka
29. jan 2009

ahojte baby. Vidim ze sa zaujimate o grafy mne pomohla tato stranka tiez som bola z toho jelen
http://merenibt.xf.cz/index2.html
Podstane baby je ze ked mate cyklus 28 dnovy tak prve dni je mrcha nemerame po mrche sa pohybuju teploty 36,0 - 36/5,6,7 zrazu klesne napriklad 36,1 a potom tri dni stupaju 36,2-3-4 graf zachyti od tej poslednej najnizsej od ktorej zacne stupat a to nastava ovulacia lebo ked vajickovody vypustia vajicko tak sa postupne zvysuju telesne teploty no a ked je vajicko oplodnene tak uz sa stale drzia hore po ovulacii nastava tzv. lutealna faza a trva cca 14 dni do dalsej mrchy ked sa teploty stale drzia hore zena je pravdepodobne tehotna ale ked zrazu prudko klesnu tak je to znak toho ze pride mrcha takze zena ma na 27den cyklu 36,9 - 37 na 28DC 36,4 a uz vie ze pride MS
No snad som to trocha vysvetlila 😎

kondi33
29. jan 2009

aspinka a možeš mi vysvetliť prečo ja mám teplotu posledné 3 dni takú vysokú? 37,1 37,1 a 37,4
,

aspinka
29. jan 2009

kondi kedy mas mat mrchu? lebo v priebehu tej poovulacnej fazy su vyssie teploty tych 37 a viac ked uz si mala mat napriklad mrchu pred tromi dnami je 90% sanca ze si tehu a ked ti ma napriklad este prist a ocakavas ju v sobotu tak sa ti mozu taketo teploty drzat a ked v sobotu zrazu klesne pride mrcha ked neklesne a na dalsi den je stale vysoka rob test

kondi33
29. jan 2009

no tak moj prípad je asi ten poovulačný. mrchu mám mať až 9.2. vieš ja sa do tej BT vobec nevyznám len ma to prekvapilo že 37,4 a to som tu nikde nevyčítala že aj taká teplota je v poriadku. ale aj tak dúfam, že som tehu 😀 😀 😀 inak ty sa do toho nejako perfektne vyznáš počúvaj 😉

kondi33
29. jan 2009

inak babule kde ste? celý deň sa tu nikto neukázal dokopy...

aspinka
29. jan 2009

no ja som strasny maniak ked ma nieco zaujme tak to musim preluskat ja som si robila svoj graf na fertility a po anglicky neviem ani ceknut a to som este nenasla tu stranku co som dala vyssie tak som si krvopotne preluskala ten graf. No mam za sebou len druhy ale uz to v celku rozpoznavam telo je velmi lahko prekuknutelne 😀
No ked budes mat 37,4 alebo tych 37 aj toho 9.2. tak si v tom 😉

aspinka
29. jan 2009

inak tu je moj graf tento cyklus vidis tam tu predovulacnu fazu potom je oznacena 11DC kde sa ciary prekrizuju ovulacia a od vtedy je ta lutealna faz poovulacna lenze ja mam nizsie teplo lebo meriam v puse a rozdiel tam je tych 0,5stupna 😝
http://www.fertilityfriend.com/home/2450f9

didusa.risulo
autor
29. jan 2009

ahojte ☹ takze ja som s velkou pravdepodobnostou tehotna ☹

osa
29. jan 2009

ahoj didusa a preco tak smutne?

osa
29. jan 2009

vsak mesiac hore dole, nie? 😉

kondi33
29. jan 2009

no aspi na mňa to je troška ťažké, takže ak nebudem niečo vedieť tak sa radšej spýtam teba 😉
didi a ty čo tak smutne? veď to je dobre keď si tehu nie?

didusa.risulo
autor
29. jan 2009

zacala som silno krvacat,ale tak silno, ze mi nestacili 2 vlozky naraz ale 3, proste hruza,a dokonca sa to nezacalo ani spinenim, ale hned sa liala zo mna krv, bola som na pohotovosti, dali ma na sono,ale nevideli nic, lebo som totalne bola zakrvacana,zobrali mi krv na hcg a mam az moc vysoke hodnoty,vraj to nezodpoveda ani 2 ani 3 tt,ale takemu 11tt,zajtra rano idem k svojmu gyn,na sono,pichli mi nejake injekcie, beriem lieky,do zajtra by som mala prestat krvacat a na sone vraj musi zbadat, co sa deje a ci sa nieco deje,

kondi33
29. jan 2009

no tak to mi je ľúto. dúfam, že všetko dobre dopadne. držím palce a daj vedieť ako si na tom.

osa
29. jan 2009

joj didusa, tak uz tomu smutku rozumiem, drz sa ☹

didusa.risulo
autor
29. jan 2009

kuknite do BT do temy, nechce sa mi to rozpisovat vsade a pojdem si lahnut

pici
29. jan 2009

didi ja som to citala v tej BT teme ale kazdy tam hovoril nieco ine. budem na teba zajtra mysliet... nech to dopadne akokolvek.. urcite to zvladneme. ok? 🙂

didusa.risulo
autor
29. jan 2009

avojte baby takze sa zamenili vysledky,ale zajtra idem k lekarovi este nech ma kuk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre