Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

aspinka
9. feb 2009

Ahojte baby vy ste toho popisali to mam vsetko citat? 😀
Kondi pred meranim si bola vklude nebehala si v noci k malinkemu? merala si v rovnaku hodinu? Pocuvaj a je to normalne mrsisko alebo len hnede spinenie.
Ahoj Katrin co sa BT tyka tak si presprtni tuto stranku ja som ju zial nasla az ked som si krvopotne bez znalosti anglictiny vytvorila graf na fertility a ohryzla som vsetky nechty.
http://merenibt.xf.cz/index2.html

Odporucam si urobim graf na www.fertilityfriend.com je velmi dobre urobena a prvy mesiac mas VIP na skusku kde ti presne v tabulecke ukaze kedy by mala byt ovulka a plodne dni.
Inak je to tak ze po menzese mas take kolisave teploty skor nizsie tesne pred ovulkou mas mozno najnizsiu a ked zacne stupat tri dni po sebe bola ovulka no a od ovulacie sa uz rataju dni po a tam su uz tie teplotky vyssie az do prichadzajucej mrchy ked zacne okolo mrchy teplota klesat tak uz pride ale su aj vynimky ze kondi 😀 Dni po ovulacii je tzv. lutealna faza cize plodna ta je v tych vyssich stupnoch a zahrna ovulaciu pripadne oplodnenie putovanie vajicka z vajcovodz do maternice uhniezdenie ked vsetko toto prebieha tak sa teploty drzia okolo 37 ked meriac v ustach su nizsie. Ked vajicko nie je oplodnene teplota klesne a maternica sa odkrvuje stielku vypusta.
Meraj si bud v posve alebo v ustach vzdy v jednu hodinu tesne pred vstavanim nikdy nebehaj nelietaj skratka aby bola teplota presna mala by si mat minimalne 5hod spanku telo v pokoji.

kondi33
9. feb 2009

ahojte. aspi všetko som robila tak ako hovoríš. a teplota vystúpila. mám len špinenie resp. by som to nazvala hnedý výtok. no momentálne žiadny. je to fakt divné. ale už som sa testla a test negatívny 😒

aspinka
9. feb 2009

kondi ja som spinila pri malej ale fakt uz som si dala vlozku ze prisla mrcha a zrazu to prestalo a potom som sa docitala ze niekedy sa uhniezdenie prejavuje kratkym spinenim. Takze test negativny. Nechaj to tak ked sa to rozbehne kaslat na to mas mrchu a teplota ti pravdepodobne klesne po spineni. Zalezi od krcka ja nespinim mne sa hned mrcha rozbehne ale tento cyklus som zacala spinenim. 😉

kondi33
9. feb 2009

ani ja nešpiním. normálne mi nabehne vždy.
ale prečo sa to potom nepodarilo keď sme išli cez všetky plodné dni sakra 😒
som zvedavá kedy sa tá chudera rozbehne..

aspinka
9. feb 2009

kondi prestan take reci preco sa to nepodarilo ked ste isli cez plodne dni? Moja neviem asi preto aby sa to podarilo buduci mesiac. Sak zas nemusime mat vsetko hned nie.
Uvidis ked sa nerozbehne testni aj zajtra ked sa rozbehne ideme do toho spolu OK 😉

kondi33
9. feb 2009

no dobre. ale teda nech sa už rozbehne lebo zas nebudem vedieť vypočítať plodné dni. aj keď síce mávam bolesti, ale náhodou zas nebudú tak budem v prdeli. keď má prísť tak nech už jetu sviňucha 😀

kondi33
9. feb 2009

aspi a teraz prvý DC bude dnes alebo sa špinenie nepočíta?

moniqe3
9. feb 2009

ma porazí som Vám napísala dlhý príspevok a vypli nám prúd 😠 😠

pici: ako píše zumi... ja chcem byť sexy mamička.. 😀 😀 😀 😎 no ale nechcem vyzerať nesympatický.. ja som rada keď sa za mňou niekto obzrie... lebo niekedy sa cítim ako škaredé káčatko.. a to uvidíš na materskej a keď budeš len okolo dieťať behať a nebudeš mať čas ani umyť si vlasy... 😉

idem si Vás ešte prečíťať...
zumi: teraz ste na rade vy a potom zase my aaaalebo Andrej s Ivankou? 😵 😵

aspinka
9. feb 2009

podla toho co som citala tak sa spinenie nepocita. Dokonca vraj aj mrcha ked ti pride doobeda normalne tak sa pocita ten den cyklu ako prvy ale ked ti pride poobede vecer tak sa nepocita 1DC bude vraj az nasledujuci den.
Ja som tiez spinila 4.2. ale mrchu si pocitam od 5.2. kedy sa normalne rozbehla.

aspinka
9. feb 2009

kondi aky mavas dlhy cyklus?

kondi33
9. feb 2009

28 dní

kondi33
9. feb 2009

kde ste kto???? 😠

aspinka
9. feb 2009

Takze plodne mas od 18.2. do 26.2. predpokladany den ovulacie je 24.2. a ty si ho presne potvrdis ovulacnymi bolestami. Na rodinke.sk som si na zenskej kalkulacke takto pocitala malu aj druhe a vyslo mi to takze mas to tu cierne na bielom 😀
A sexujte v tom rozmedzi kazdy den mozno tesne okolo ovulky ho chudaka nechaj oddychnut nech doplni municiu 😅

moniqe3
9. feb 2009

aspinka: že muníciu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som si skoro cvrkla do tangáčov... 😀 😀 😀 😀

kondi33
9. feb 2009

ok aspi tak ako si povedala pojdeme na to v tých dňoch a som zvedavá... 😉

moniqe3
9. feb 2009

Viki som dnes kúpila malú tatrovku a tak sa s ňou hraje..ona miluje autíčka.. 🙂

kondi33
9. feb 2009

je tu niekto? 😠

kondi33
9. feb 2009

ok tak idem kukať telku pa

liliandax
9. feb 2009

ahojte kocky

po dlhej dobe som tu zas, vobec na vas nemam cas ☹

fnuk..

aspinka
9. feb 2009

No baby my sme tu jak take bludicky huhuhuuuuu 😀

moniqe3
9. feb 2009

som smutná... viki sa mi zdala teplučka a namerala som jej v ritke 38.5 dúfam,že to má zo zúbkov... ☹ aj na Vianoce mala 4-5 dní zo zúbkov.. a to máme mať v nedeľu oslavu... ☹ ☹

pici
9. feb 2009

ahojte.. aj mne dlo to citanie celkom zabrat... zase ide hovno v telke. musim pockat do pol jedenastej an csi miamy.. xixi.
ja myslim, ze kondi ak sa to teraz nahodou nepodarilo v dohladnej dobe sa mrcha normalne spusti a potom to bude jasne.. ale ved nevadi predsa.. treba byt pozitivne naladena.. to mi pripomente ked budem placliva ze nie som tehu ok?

pici
9. feb 2009

moni, snad bude tvoja malicka coskoro ok...

aspinka
9. feb 2009

moni ktovie ved ju sleduj ked ma v ritke 38,5 realne ma 38 uz by si jej mohla dat panadol. Ja neviem ja som vzdy radsej malej dala nez by sa jej mali vysplhat do nejakych horucok z ktorych sa to zraza ovela horsie. Keby som ja tak malej namerala tak jej dam uz nieco na teplotku radsej ju zrazit hned teraz.

pici
9. feb 2009

aspi a co hovoris na to, ze mam pocit ze uz nemam mrchu???

moniqe3
9. feb 2009

aspi: však som jej hneď dala čípok paralenový... cez deň by som jej ho ešte nedala nech jej to bojuje...ale ide noc a vtedy je teplota vysoká a nech sa dobre vyspinká... takže neboj sa 😉 ďakujem za starosť...

pici: aj Tebe ďakujem

pici
9. feb 2009

snad to bude ok... mozno su to fakt tie zubky.. kamoskina mala mala vzdy horucky ked je isli zubky,...

aspinka
9. feb 2009

pici akoze uz ti skoncila mala si len slabu kratku? No aj mne dnes skoncila 😎 no ale ja mam teraz take zmiesane pocity aj sa mi chce snazilkovat aj by som to odlozila 😒

pici
9. feb 2009

praveze dost silnu. taku inu.. ale kratku. mavala som tak od po do pia.. v pia spinenie iba a teraz som mala od pia v noci a dneska uz skoro nemam...

pici
9. feb 2009

dobru nocku dievcata...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre