Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

simib
5. mar 2009

No veď uvidíme.Zatial je to velmi ďaleko.Tak nech sa Vám čo najskôr zadarí. 🙂 🙂 🙂

helka101
5. mar 2009

Noo tak to je... dakedy aj rozmyslam či sa naozaj chcem nato dať, zas v noci nespavať, a ak sa nebude kojiť, tak papať umele 😅 ale zas take drobááčika mať doma je pekne 😉

liliandax
5. mar 2009

ahojte kocky

tak uz som sa aj ja k vam konecne dostala.. vcera nehrozilo, maly sme tu maly babinec, ale dnes je klidek 🙂

maly si siel lahnut, tak dufam, ze tu niekto bude na pokecik 😵

helka - vitaj, vidim, ze sme skoro z jedneho mesta 🙂 a synacikov mame takmer rovnakych! no paraaaadaaaaa 😵

simib
5. mar 2009

ahoj liliandax.čo nové?

helka101
5. mar 2009

Ahoj Lili, no to je paradička 🙂 môj už od 12tej buva, čochvíla bude vstavať 😔
a maly sa ti narodil vtedy, ked som aj ja planovala príchod našho na svet, ale dr. ho vyvolali pozdejšie 🙄 🙂

liliandax
5. mar 2009

simib - aaaaale.. nove vcelku nic, len muz ma brusi 🙄 no ale co uz s nim?? 😒 🙂

co u vas? vidim, ze vy sa snazilkujete o100sest, a my sme este ani nezacali 😠

helka - jeeej,, to ti tak maly skoro (teda pre nas je 12-ta hodina skoro) spi? a potom vecer kedy zaspava? 😕
a maly sa ti kedy teda narodil? ja som mala termin 10-teho, ale 6 je krajsie cislo - xixix 😀

simib
5. mar 2009

Liliandax snažíme a snažíme tak dúfam že to bude mať aj následky 🙂 🙂 🙂 🙂

helka101
5. mar 2009

Lili, tak maly sa mal narodiť 5.11. a vyvolali ho 9.11., ale mne sa pačil datum 6.11.2006 ale tak nevidalo 😕
no vieš čo my spavame od tej pol12-12, a potom večer ideme spať o 19tej a až do rana spinkame do tej 7-pol8 ako kedy 🙂 a vy mate aky režim?? 😕

helka101
5. mar 2009

Simi po tolkom snažení určite bude 😉

liliandax
5. mar 2009

simib - tak teda drzim palce! uz by sa medzi nami mohla objavit nejaka tehulka, mozno to budes prave ty! 😵

helka - tak moj zaspava takto okolo jednej, do tretej, niekedy stvrtej a vecer o osmej ide spat.. ale zaspi az okolo desiatej 😠 aj to len teraz par dni co vymysla, lebo spime bez plienky a to je super dovod na vymyslanie somariniek.. raz dobehne s tym, ze mu treba cikat o 10 min. zas, samozrejme cvrkne 3 kvapky. Potom si lahne a dobehne, ze mu nejde CD, lebo ho vypol 🙄 a takto dookola.. Je to pre neho strasna sranda 😀

mala si cisarsky?

simib
5. mar 2009

Dúfam. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

helka101
5. mar 2009

Lili vyvolavali mi ho nejakou tabletkou do krčka,bo injekcie u nas nezaberali 😕 ti záávidím že maš maleho naučeneho sameho zaspavať, my sme nato tak, že si musím k nemu lahnúť a on tak zaspíí, ale ma to unavuje.. a neivem ako to budeme robiť ked budeme mať druhe, lebo s manželom nechce chodiť spavať.. mama je mama 🙂
tak a to maš pravdu, len vymyšlajú, no my ešte bez plienky niesme, doma sme, ale vonku a na spanok ju ešte davame.. idete od septembra do škôlky?

simi mala ti je prvačka?

liliandax
5. mar 2009

simib - Misko je krasne meno 😵 snad sa vam podari chlapcek.. ak by ste mali babu, meno mas uz vybrate? 🙂

simib
5. mar 2009

Simonka chodí zatial do nultého ročníka.Od septembra ide do prvého.Keby bola baba tak asi Lucka alebo Vaneska

pici
5. mar 2009

ahojte. do prdky nejako mi to tu blblo..
helka ahoj.. vitaj medzi nami... my sme tiez snazeniu minuly mesiac moc nedali.. tak v nedelu cakam mrchu..

simib
5. mar 2009

Pici,tak súste na ďalší mesiac.Mne sa moc tá myšlienka každý druhý deň nepozdávala ale zistila som že to nieje až taký problém. 🙂 🙂

liliandax
5. mar 2009

simib - aj ja som chcela skor Lucku (ako Peter a Lucia od R.Rollanda 🙂 ) ale uz som presedlala na Viktorku 😀

uz len, aby sa aj podarila 😵

baby.. prsi u vas? 😖 mna z tohto pocasia uz fakt drbne 😒

simib
5. mar 2009

Ja som chcela Viktorku ale manžel nie,lebo to bola jeho bývalá.No čo už.Ale dúfame že bude chlapisko. 🙂 🙂 🙂 Prší asi všade.Ani sa mi nikam nechce ísť. ☹

aspinka
5. mar 2009

Ahojte baby.
Sory neozvala som sa ale nemala som ako v utorok som skoncila s malou na infekcnom kvoli tym hnackam ogrcala mi pol obyvacky a mala strasne krce tak som volala 112 lebo som sama doma. No a samozrejme ze si nas tam nechali chuda mala strasne ju tam vytrapili sak vam popisem neskor. Inak tehula niesom vdaka Bohu lebo keby som nahodou bola tak by ma nepustili s malou a to by som zomrela od strachu a zialu. Takze preto som neotehotnela v mojom zivote nie je nic nahoda takze buduci mesiac!!! 😀

liliandax
5. mar 2009

aspi - ahoj 🙂

to je mi luto, ze ste boli s malou v nemocnici ☹ Pobyt s malym v nemocnici zial pozname aj my, dufam vsak, ze vam uz je lepsie. Drzim palce!

prave som sa pekne nastvala, citala som si tu diskusiu vo volnej teme o DSS-kach a prisla som na to, ze aj ja patrim k tym, kt. sa neprihlasili v soc. poistovni, aby mi na materskej bezal dalej 2 pilier, takze som stratila takmer 2 roky! no fasa teda.. tu Tomanovu len zabit! 😠

aspinka
5. mar 2009

No bolo to strasne lebo mi ju hned vzali a mna poslali do druhej budovy zaplatit no kym som to vybavila preslo 25 min oni ze ju napichnu na infuziu a ked som tam prisla tak len co som otvorila neskutocny bolestny rev a "prosim vas uz mi to nerobte, uz mi to nerobte boli ma to" tak som tam letela mala na stole lezi uplakana zabalena v plachte a traja ju drzia a infuzka este nenapichnuta ja ze im pomozem a vyhodili ma ze nemam tam co robit ale ja si malu poznam. Mame prosim pekne 10 vpichov na pravej ruke a 4 na lavej z toho dva vpichy uz robili za mojej asistencii na druhy den ostatne v tu pol hodinu. Boli tam na nas strasne zlaty ale toto nemaju doriesene nevedeli jej ani nabrat krv v tom krci nakoniec som ich presvedcila ze ja si ju sande na kolena a pridrzim ju no ale bolo to strasne ☹ ☹ ☹ mala ma des z doktorky len ide okolo a to nikdy nic nezazila ale potomto to bude este horsie 🙄

liliandax
5. mar 2009


ako keby som citala nasu skusenost.. presne tak sme boli aj my, ten rev pri pichani infuzii uz nechcem zazit 😢 a tiez celkovo - nemocnicu ☹

a co malej vlastne je? 😕

aspinka
5. mar 2009

no mala hnacky a vracala ale vsetko mala negativne lenze ona ma aj soplne v nemocke dostala teploty po tych stresoch. No ale dnes sme isli domov a este nam robili nejaky vytery a mam volat buduci tyzden. Verim ze uz to bude OK. Aj preto velmi neprotestovali ked som sa pytala dnes domov. Inak je nejaka pliaga vo vzduchu lebo mali vela deticiek na prijme s hnackami a grcanim 😖

simib
5. mar 2009

Aspi to je hrúza,dúfam že už bude len dobre.My sme to tiež zažili keď mala Simonka asi rok.Totálny rozvrat vnútorného prostredia.Ja som išla po 5 dňoch na reverz lebo sa nevedeli postarať ani o obed malej a to som tam bola celý čas.Neviem si predstaviť keby som tam nebola.Jedného malého tam priväzovali na noc aby si neotrhol kanilu.Hrôza ☹ ☹

simib
5. mar 2009

No vidím že tu je dnes mrtvo.Idem si nájsť nejakú robotu a možno tu večer niekto budete.

aspinka
5. mar 2009

Akoze ja nemozem nic povedat na persobal sestricky ci lekarov boli super ale take veci ako odbery bez mami no neviem jasne ze sa nam ten odber podaril ked som ju mala na rukach a drzala ju ja ako ked je v leze v plachte a privalena ☹ a ani kvapky krvi nevytiekla tak si to este takych 9x skusili pichnut ked ju uz mali zabalenu a to sa mi zda somarina za kazdu cenu ja som mala vycitky jak svina ze som ju tam nechala ale robia to tak zo vsetkymi lebo prisla dalsia mamicka a tiez kym bola vo vedlajsej budove platit tak malej napichavali kanylu.
Jaaaaj baby najblizsie nemocnica porodnica takto o 9 mesiacov aj nieco 😀

zumi99
5. mar 2009

ahojte, aspi to je fakt smola ☹

my sme sa perfektne vykupali pre deti je to tam super, mala sa vyjasila az tak, ze mi teraz chudatko spinka v obyvacke zaspala pri pozerani rozpravky...navsteva sa odvolala pre unavu, tak cakam muza mal by prist asi za pol hodinu z prace 🙂

liliandax
5. mar 2009

ja som tu tak na jedno oko 🙂 takze si pisat mozme 😉

liliandax
5. mar 2009

no baby!!! 😠

pici
5. mar 2009

ja som tu lili..

aspi.. coskore uzdravenie pre malinku.. muselo to byt hrozne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre