Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

kotenko
28. okt 2008

no my by sme z drahym sa chceli pokusat o dietatko o 3 mesiace po vas... cize v maji. ak by sa to podarilo, bola by som velmi rada...
mozem sa pridat?
chcem sa ale spytat, aka je minimalna hranica byt zamestnana, aby mi mohol potom zamestnavatel platit matersku? toto osm sa nikde nedozvedela, bohuzial

didusa.risulo
autor
28. okt 2008

kotenko jasne ze sa mozes pridat

no neviem ci mam spravne infomacie, ale tusim ze do 300 dni, okolo 270 alebo 290 neviem to urcite, mozno si to myli s niecim inym

a preco v maji?

majka35
29. okt 2008

ahojte, pridávam sa aj ja 😉 my sa síce snažíme už teraz o druhé, ale možno sa zadarí až v roku 2009 ... 😅

didusa.risulo
autor
29. okt 2008

dobre ranko snazilky, tak my s riskom uz hore, ideme sa dat do poriadku a ja pojdem varit gulas

Ahoj majka a vitaj, dufam, ze sa ti bude u nas pacit 😉 kolko sa uz snazite?

majka35
29. okt 2008

zatiaľ len 2 mesiace ... 😉 a aký gulášik ideš variť?

sara2
29. okt 2008

ahojte,
pridávam sa.Máme trojročné dievčatko.Nastupuje teraz o týždeň do škôlky,čo si ja vôbec neviem predstaviť byť bez nej ☹ .Tiež plánujeme druhé.Aj Sárinku sme splodili na lyžovačke vo februári 2005 tak sa mi to zapáčilo mať bábo do zimy.Tak dúfam,že sa nám to podarí.V júni sme o bábätko prišli.Potratila som v 6 týždni.A trojmesačný maraton behania po lekároch,genetike a pod. máme za sebou.Dozvedeli sme sa ja veci,ktoré nás sprvu pribrzdili v túžbe po ďalšom,ale veríme že nám Pán Boh dopraje ešte zdravé bábo a Sárinke sestričku alebo bračeka.Užívam kyselinu listovú tak uvidíme ako to pôjde.
Držme si palce 🙂

didusa.risulo
autor
29. okt 2008

majka no nejde gulas robit, zle maso som vcera vybrala, ale vybrala som teda nieco na pecenie take male kuriatko tak dufam, ze do pobedia sa mi rozmrazi, no 2 mesiace to by sa uz aj mohlo podarit, aj si merias BT alebo vies kedy mas plodne dni?ja to viem, mna bolia vajecniky okolo 14 dna

inak viete preco chceme vo februari?moj manzel si zela aby som rodila na silvestra 😀 😀 😀 😀 takze som sa vcera nudila a vychadza to ze by som mala otehotniet niekedy koncom marca zaciatkom aprila ale tusim koncom marca, ale tam je 1%ze by to vyslo, ale tak uvidime, s riskom ked som to uz nemohla vydrzata chcela som ist rodit ja som bola tehotna v letne nejhorsie mesiace a bola som v 39tt a vsetko bolo v poriadku tak som sa jedneho vecera rozhodla ze uz by som chcela ist a spravila som hop sup a za 15 minut mi odtiekla voda a za 11 hodin som porodila 😀 😀 😀 na buduce by som asi spravila tiez, lebo smo mala velmi lahky porod samotny porod, 11 hodinove bolesti neratam ale dalo sa to a bolo to kraaaaaaaaaasne

didusa.risulo
autor
29. okt 2008

sara ahoj a zistili vam neake problemy?je mi luto ze ste prisli o babo ja tiez pred riskom v 11 tt 😢

majka35
29. okt 2008

ja mám najplodnejší deň presne 10. deň od 1. dňa menštruácie ... píšem to ako tatár ... 😀 ja som rodila v zime a aj teraz by som najradšej v zime, keby sa to tak podarilo, keď nie, nevadí, hlavne, nech sa podarí ... už veľmi chcem mať druhé bábenko ... 😵
a máme tu nové snažilky ... ahojte 😉

majka35
29. okt 2008

sara, ja pred barborkou v 8. ... ☹ ☹

didusa.risulo
autor
29. okt 2008

ideme my s rikom pozerat mediscoptera,potom zas pribehnem

sara2
29. okt 2008

Ja mám cyklus jak švajčiarske hodinky 😀 Akurát po tej kyretáži mám hrozne silné emko...
Na genetike nám zistili mutáciu génu rovnakého aj u mňa aj u manžela.A mne zlú zrážanlivosť krvi...Potratila som aj pred Sárinkou.Tak primárka na hematologii si myslí,že práve zrážanlivosť krvi je na príčine potratov.Teraz však mám všetky parametre v poriadku nieje nutné nasadzovať liečbu v prípade otehotnenia musím byť sledovaná na hematologii.Tak uvidíme.
Majka ,to je mi ľúto.Po prvykrát som sa s tým nedokázala vyrovnať.Bolo to pol roka po svadbe,nastupila som do nového zamestania a bum.Čakáme bábo,tak sme sa tešili,ale len 8 týždňov.na vianoce som potratila.A teraz v lete som sa z toho dostala ľahšie,pretože už máme našu bábiku a pri nej som zabudla.Ale teším sa ako to pôjde ďalej a som presvedčená že čo nevidieť kočíkujeme 😀

tamarka
29. okt 2008

ahojte, nie som síce snažilka, aj keď nehovorím, že za takých 10 rokov by som nechcela trojku, ale to je ďaleko, chcela by som Vám poradiť, kúpte si v lekárni lady-tester. Je to taký malý mikroskop, na ktorý sa nanesie vzorka slín a podľa toho sa vám zobrazí, či máte plodné alebo neplodné dni. Ja som ho síce nepotrebovala, mne stačí, že sa okolo muža len ošuchnem a som "v tom", ale kamoška ho používala a dokonca jej lekár povedal, že sa tomu dá na 95% dôverovať 😉

sara2
29. okt 2008

tamarka a vieš približne cenu?Či to stojí viac ako tehu test?

didusa.risulo
autor
29. okt 2008

tak som si trosku zmenila pas 😉

mirka414
29. okt 2008

ahojte mozme sa pridat?ja mam novu pracu ako tagesmutti co je v preklade dennna mama.v case ked su matky v praci tak sa staram o ich deti.uz mame celu matersku skolku 😀 v utorok na 2hodiny mame Jana ten je 15mesacny,vo stvrtok na cely den Levina ten je tiez 15 mesacny a v piatok je u nas Sara ta ma 3roky a zatial je len na 3 hod.a po case zostane cely den.a ked tak sledujem ako sa malinka dokaze pekne zahrat s tymito detmi,tiez som navrhla manzelovi,ze sa pustime do toho druheho...asi tak tiez vo februari,lebo si musim este prestudovat nejake veci co sa tykaju tehotenstva a porodu vo svajciarsku a materskej na slovensku.

didusa.risulo
autor
29. okt 2008

mirka vitaj, no super, zacneme naraz? 😅

mirka414
29. okt 2008

jasnacka daj vediet v ktory vecer to budete robit 😀

didusa.risulo
autor
29. okt 2008

dohodnute, vysie som pisala ze co by chcel moj muz tak si precitaj

matelko1
29. okt 2008

ahojte baby.
ahoj didusa.tak nasla som ta.sice ja este k mamickam nepatrim,ale sem tam nakuknem ku vam a napisem.
ja som snazilka a chystame sa na umele oplod.cakam uz len na ziadost.

didusa.risulo
autor
29. okt 2008

dobry vecer,je tu niekto? 😕

osa
29. okt 2008

ahoj, my planujeme zacat snazenie buduci mesiac 😉

zuzka82
29. okt 2008

ahojte baby...
pardon ze tu skacem, ja sice niesom snazilka 😅 ale koho to tu nevidimmmmmmmmmmmm 😀 😀
ahoooj osi....vela stastia , nech sa zadari... 😉

osa
29. okt 2008

dikes, si ma vymakla 😎

osa
29. okt 2008

a si dajaka pochudnuta, nie? 😀 😀

zuzka82
29. okt 2008

hej ze pochudnuta, to si kde vypozerala???akurat ficim na teme caj hanasaky, ze ci mi aspon nieco neodbura.... 😀 😀

osa
29. okt 2008

a ten co vonia ako zemiaky v pivnici si neskusala? bozeako sa len vola 😕

osa
29. okt 2008

ked pridem na to napisem, inak na tej fotke v pase ta nejako nespoznavam, ta preto sa mi zde, ze si schudla, nie?

zuzka82
29. okt 2008

zemiaky v pivnici hej?? 😀
a coze coze...snazilkovat sa ide....
ja odpadnem.... 😉

osa
29. okt 2008

no vsak uz by bolo na case obnovit zivot, ale dajako nevladzeme... 😔 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre