Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

aspinka
8. máj 2009

Ahojte babule.
My sme boli na vylete na hradzi pri Dunaji bolo super vyvalili sme sa do travy mala blaznila ;) idem si vas pocitat

aspinka
8. máj 2009

elefe v ktorom si tyzdni nemas to v profile. mne bolo straaaasne zle pri malej aj pri druhom tehotenstve zhruba od 6-7tt a trva to tak do 15tt potom uz ani nebudes vediet ze ti nieco bolo. Ja som trpela aj nechutenstvom ale mala som taku stihlu postavu ako nikdy i ked vtedy mi to bolo nanic 😀

mimomu
8. máj 2009

caute baby

pici
8. máj 2009

ahojte... aspi.. no tak ty si mala dneska pekny dnik co?
ja idem akurat ku kamoske hajat... zajtra mam tazky den.. baby kedy dostanem mrchu?? aspi ha?

mimomu
8. máj 2009

pici a co ti povedal lekar?
a aky tazky den,ta zajtra caka?

pici
8. máj 2009

lekar mi nepovedal nic. stale cakam ze mrcha dojde..zatial meska presne tyzden.. tak este pockam a ked nie tak potom to budem riesit.
zajtra mam poslednu skusku a potom uz iba statnice

mimomu
8. máj 2009

tak ti drzim palce na skusku.
kamoska mala statnice v utorok a je taka rada ze to zvladla 🙂

aspinka
8. máj 2009

pici tak u kamosky si dajte cervene vinko to pomaha 😉

elefe
8. máj 2009

ahojky aspinka,som v 6tom tyzdni a je mi spatne asi 2 tyzdne ale okrem napinananie nieje nic pravidlom raz mi je lepsie inokedy horsie,,,,ale tak zase nejake strasne to nieje , akurat si musim davat viac pozor co spapam a kolko , a ako rychlo,,,,u dokiho som este nebola, pri malom som bola u dokiho hned ako som to zistila a apovedal mi ze to este aj nemusi byt tehotenstvo a aby som dosla o 2 tyzdne,,,,tak teraz pojdem rovno o dva tyzdne ako som to zistila,,,,,

aspinka
8. máj 2009

elefe presne tak staci ti ist tak v 8tt aby uz bolo vidiet aj srdiecko. To ze ti je zle je dobre babatku sa dari. Ono sa to bude stupnovat s tym rataj je dolezite aby si vzdy predtym ako rano vstanes do niecoho kusla aj suchy rozok no a mne zo zaciatku pamahala cola vzdy som su cucla a bolo mi lepsie. Neskor uz mi nepomohlo nic ale ja som ojedinely pripad 😠 ja si kazde tehotenstvo riadne vyzeriem ale stoji to za to 😉 Neskor som su kupila caj s dumbiera s citronom na tehotenske nevolnosti.

pici
9. máj 2009

aspi.. dala som si vinko.. a v noci som dostala kramy... ☹ 😠
xixi.. nevadi.. skusku som spravila.. takze uz iba statnice haha
idem dneska do ba so spoluziakmi posediet... tentokrat autom... aby ma ani nenapadlo pit.. by som zase dopadla..
smutna som trochu... ale uz to preslo....

elefe
9. máj 2009

picinka , tak to mi je luto , ale neva , takto ta to krasne , emforicke este len caka a mas sa naco tesit,,,,,

aspi, tak zatial sa to nejak u mna nestupnuje skor by som povedala ze asi naopak, ale ani to neni pravidlom, niekedy som maximalne ospala inokedy ani nie, niekedy vstanem nesmierne hladna , niekdy nie, a tak , na uplnom zaciatku som mavala take divne sliny v puse ale nenapinalo ma ani som nevracala , teraz ma zase napne ale nemam blbo v puse....no a tak vseliako a posledne dva dni mi bolo od zaludka dokonca tak nejak ako ked mam crevnu chripku ale nevracala som ani ma neprehnalo len po crevach som mala krce...takze naozaj mi to pride skoro kazdy den ine a to neviem ci tak ma byt alebo nie a ci sa babatku dari alebo nie,,,,ja dufam ze bude vsetko ok,,,,nooo a aby som nezabudla:prsnikov ani dotknut-tazke ,naliate, bolave bradavky,,,,,hroza.....

pici
9. máj 2009

ja som v pohode...

a elefe..urcite to casom prejde... o par tyzdnov budes v pohodicke....

aspinka
9. máj 2009

ahojte. tak pici nevadi aspon vies ze fungujes a tvoj cas este pride 😉 mne klesla teplota a to som len 5DPO nechapem ale neriesim predtym som nemerala a s otehotnenim som nemala problem takze nejaka teplota ma nemoze rozhadzat. 😅 Horsie je ze ma druhy den boli zub mam v puse afty a totalne sa mi zdurila jedna uzlina vsetko na lavej strane a keby to nestacilo boli ma aj ucho 😠 Som z toho nervozna ale snazim sa to nevsimat boli sme s malou na bicykli na jazerach je to s nou kazdopadne zazitok lebo len zacina bicyklovat a ona je totalna baba ide s kopca a pusti riditka pusti pedale a krici pomoooooc nevie brzdit no uzili sme si smejeme sa ze ju mame skor na paradu ako na sport 😀

pici
9. máj 2009

pozor na zapal trojklanneho nervu. .... .to je ucho, zub... uzlina... kamos to teraz mal... to mozes mat z ofuku... ked nahodou opuchnes chod rovno na pohotovost...
idem sa chystat.. idem von trosku...
a jasne ze nevadi. manzel bol trosku smutny... ale iba trosku...

elefe
9. máj 2009

jasne ze to prejde pici,,,a ak by nahodu nie aj tak to stoji zato,,,, 😉

bambolina
9. máj 2009

ahojte. pici gratulujem ku skuske 🙂
elefe, viem o com hovoris, aj ja stale dufam ze uz mi nastanu krajsie casy tehotenstva, ale nevadi, jasne ze sa to oplati, hlavne nech je mimi ok 🙂

elefe
9. máj 2009

presne tak bambolinka,,,,,a ty si v kolkom?

mary021
9. máj 2009

Ahojte aj ja sa pripájam, z mangelom sa snažíme o druhé, ale posledné dni by som zjedla aj kravu najprv sladké potom kyslé, v puse mám hnusnú chuť a o prsiach ani nehovorím.Mrchy sice nemeškajú ale je mi to nejaké divné, čo myslíte?

abeka
9. máj 2009

Ahojte,
baby som tu nova, zacali sme sa od aprila snazit o druhe babo.
Trochu vas citam a chcem napisat Aspinke ze ten pokles teploty na 5 DPO moze byt veeelmi dobre znamenie !!!! 😉
Totiz nedavno som studovala grafy bazalnej teploty a tam som sa docitala ze pri uhniezdeni vajicka moze dojst k jednodnovemu poklesu bazalnej teploty ! Tak Ti Aspinka drzim palce 😉

aspinka
10. máj 2009

Ahojte. Mary mozu to byt priznaky tehu kedy mas dostat mrchu?
Abeka dakujem dnes mi o jedno stupla ktovie len mne teraz robi tazku hlavu ze sa necitim dobre bolia ma zuby usi, mam plnu pusu aft, mandlu navretu zle som spala stale som sa budila jazyk biely zrovna na tej jednej strane mam nadchu a kasel. Bojim sa ist k Dr. ze mi bude chciet dat antibiotika a teraz ked sme snazili i ked trocha ☹ clovek nikdy nevie a uz raz som potratila po prekonani zapalu moc. ciest. Kurnik a to ked sme nesnazili mi nic nebolo 😔

pici
10. máj 2009

aspiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.... ahoj...
mary.. vitam ta.. tusim na vsetkych moznych forach sa my dve streteme... xixi

abenka vitaj....

ja dneska relaxujem...

mary021
10. máj 2009

Aspinka:
mrchu mám dostať okolo 16-17.
Pici: ahojček, tak to je osud.Nevededa som, že aj ty snažilkuješ!

aspinka
10. máj 2009

Pici ako vcera si si to uzila ;) my ideme prestavovat obyvku mangel ma prehovoril i ked si myslim ze to nebude lepsie slubila som mu ze ho podporim nemusi byt vsetko po mojom 😅
Mary takze si nadejnna fuuuha necely tyzden a mozes testovat 😀 Ja mam dostat 19teho 😉

mary021
10. máj 2009

aspika:ja už by som najradšej testovala zajtra ráno 🙂

mimomu
10. máj 2009

ahoj mary....tak aj vy sa snazilkujete o druhe?my tiez.... 😉
mame skoro rovnako stare prve deticky 🙂

mary021
10. máj 2009

ahoj mimomu: aj mi sa snažilkujeme ale zatiaľ nič, teraz čakám či tí sovieti prídu alebo nie už som s toho na nervy.Aj to tvoje je také neposlušné? 🙂

mimomu
10. máj 2009

mary,nasa ma obdobia,kedy je super,kedy sa s nou da a kedy je na nevydrzanie. 🙂
momentalne sme to prve 😀 😀 😀 dokedy netusim.
ako dlho sa snazite?my 3 mesiac ale aj ja mam nerv.... 😠
co taka dlha prestavka medzi detickami?

pici
10. máj 2009

ahojte...
no mary... my by sme s manzelom chceli drobca.. zatial sa nam vsak nedari.... 😉

ale urcite pride aj na nas rad.. xixi

vcera bolo super.dosla som domov o jednej.. celkom ok ... dneska som upratovala... a oddychovala...

elefe
10. máj 2009

ahojky zenuchy,,,
vitam nove snazilky,,,,ja vam chcem len zdelit ze zjatra stradujem po 1X k dokimu tak som zvedava co bude a ako bude,,,,,inak mam neprijemne svrbenie z coho niesom vobec nadsena,,,urcite nejaka mikoza to som mavala aj pri Samkovi a aj potom ako sa narodil,,,takze asi vyfasujem aj nejake vklady na mikozu a na sono ma asi objedna moj pan Docent,,,,asi davno som sa tak netesila na gyndu ako teraz....tak na mna myslite a vecer zdelim novinky,,,,zatial prajem pekny vecer....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre