Cítim sa sama

15. apr 2020

Tak velmi to boli, ked ludia, na ktorych mi zalezalo kaslu na mna. Neviem co cakam, ked pisem sem, v podstate nic. Rozumovo to vsetko chapem, ze nie som rovnako zaujimava osoba aj pre druhu stranu (z dovodu, ze skryvam svoje skutocne ja. V minulosti som sa bala byt sama sebou - detstvo s alkoholikom ma poznacilo. Snazim sa z toho vymotat), alebo, ze zaujmy su uz ine, alebo, ze sme si dali vsetko co sme si mali dat, ze uz nie sme pre seba vzajomnou inspiraciou, alebo nie je dovod byt uz v kontakte, ziadna spolocna aktivita... Ale momentalne mam pocit, ze sa na mna vykaslali uz takmer vsetci s vynimkou rodiny. A nie je to koronou zial. Som introvert, kontaktov som udrziavala naozaj malo, lebo ma vela ludi vycerpava a vystacim si sama, no uz som zostala uplne sama, nemam ziadnych priatelov a velmi ma to trapi. ☹ Citim sa tak na dne. Ja neviem, mal tu niekto niekedy podobne pocity? Uz nech tato moja zla etapa zivota skonci. Nejde u mna o koronu. Je to osobne dno, dlhsie (pol roka) nemam pracu, samozrejme si ju hladam. Asi potrebujem nove kontakty a nechat celu minulost za sebou. Zase vztahy mi to vycistilo aspon.

jajko22
15. apr 2020

Skus Ty prvá za ozvať niekomu koho mas rada, starej kamoske, nejakym znamym.

mala_zabka
15. apr 2020

Radu nemám, len súcitím. Mám ako silný introvert v niektorých ohľadoch dosť podobné pocity... veľmi ale držím palce! 🙂

autor
15. apr 2020

@jajko22 skusala som. Odpisu trochu, aby sa nepovedalo a mam pocit, ze obtazujem. Preto pisem, ze som zostala sama...

autor
15. apr 2020

@mala_zabka nechcem zase vzbudzovat lutost. Ale dakujem ti, povzbudila si ma trosku. 🙂

mala_zabka
15. apr 2020

Myslela som to trošku inak...skôr tak, že viem, ako sa cítiš... 🙂 ono niekedy je dobré vedieť, že človek v tom nie je úplne sám

pieksamaki
15. apr 2020

Musis to brat ako normalnu vec...vyvoj...vyvoj vztahov...vyvoj seba...
Podla mna to padlo na tej praci...preto sa citis sama...byt bez prace je dost tazke...a prave preto tie podnety su mensie....neda sa ti ist do hocijakej prace...? Aspon docasne...hocico ta rozprudi....
Aj ked vztahy v praci dokazu byt tiez niekedy narocne....
Kazdy ma take obdobie v zivote

ivangeline
15. apr 2020

DDA. Rieš minulosť a seba, nie naopak. Minulosť ťa vždy doženie. 😂 Prípadne to ber pozitívne.. je korona, máš to ľahšie. 😀 A podobne.. Ak si z KE, môžeme skúsiť popísať. 🙃

domip
15. apr 2020

Ja sa cítim tak isto. Mám ale super budúceho manžela a rodinu, našich, brata aj keď to nie je vždy ružové. Kamošky tiež nemám, a pritom si nemyslím že som daka zlá, a tak ich potrebujem.
,, Kamošky,, zo škôl sú preč, skoro už všetky mamičky, v robote mám kolegyne o 20 rokov staršie ktoré len ohovárajú a proste nemám s kým riešiť také normalne veci v mojom veku.
Takže presne viem ako sa cítiš. Držím palce, určite by pomohla ta práca, nuž a hlavne aj dobrý kolektív. 🙂

autor
15. apr 2020

@pieksamaki No momentalne ked je toto obdobie s koronou si priznam, ani nic nehladam. Mam jednu (alebo dve) pracu vo vyhlade o ktore mam skutocny zaujem a cakam kedy by ma pozvali na pohovor, mam od nich info, ze ma pozyvaju, len sa nevie kedy, kvoli tejto situacii. A mam doma skolkara, takze teraz sa staram o neho, cize surne pracu teraz nehladam. Kebyze vyjde ta vysnivana, tak ju samozrejme beriem hned.

autor
15. apr 2020

@mala_zabka Dakujem 🙂

autor
15. apr 2020

@ivangeline ano to robim tiez, citam knihu o DDA. V minulosti som sa o to pokusala ju precitat, ale nedokazala som to.. Teraz som uz tiez dalej, takze uz to zvladam precitat. 🙂

autor
15. apr 2020

@domip Dakujem si zlata 🙂

miiriaam
15. apr 2020

Mam to podobne,ale naucila som sa s tym zit 😊 kaslem na ne a robim si program sama.. zeny su zvlastne, tiez som sa pokusala vypisovat im,volat ich, ci uz kamosky alebo baby z prace..ale nikto nemal záujem...chodila som na jogu,na tanecnu,tam som sa snazila nadviazat kontakt a nic... Ked bolo este pred koronou,volala som ich von a nikto nic..tak som si zobrala platno a malovala.. verim,ze v spravnej etape zivota pridu ti spravni ludia 😊 .. a popravde,moc si so zenami nemam co povedat...skor s chlapmi,ti su fajn,bezprostredni a mozes im hocico povedat..kasli na to a najdi si doma konicek, daj sa dokopy po psychickej stranke,rozvijaj sa a vsetko bude fajn😊

mery2019
15. apr 2020

Ahoj ak by si sa niekedy potrebovala porozprávať, môžeš sa mi ozvať. Možno sa len potrebuješ vyrozprávať a máš pocit že nemáš komu. Možno ti niekto úplne cudzí dodá pocit že sa nemusíš za nič skrývať a byť sama sebou.

jajko22
15. apr 2020

Ale vieš čo? Je super, ze más rodinu! Fakt. Niekto nemá ani to. Ak su teda k Tebe dobrí, tak to je super. Teraz su bezné take povrchné vztahy, uzatvorenie sa do seba, tak zijeme na Slovensku vacsina, hlacne mladi ludia to citia, je to smutne, ale je to tak. Úprimneho priatelstva je aj malokto schopný. Je to velký dar, mať naozajstneho priatela, priatelov. Mozno porozmyslaj preco to tak je, mozno najdes niekoho, kto Ta ma rad ako cloveka, len si na neho zabudla. Neverim, ze Ta nemá nikto rad z ludi ktorych si poznala. Zalezi aj co vlastne ocakavas za tym pocitom..citim sa sama, co by si potrebovala zazit, aby si sa tak necitila. A nie si nikdy sama. Ak si zazila alkoholizmus u niekoho blizkeho vo svojom zivote, mozno to uz poznas, ak nie, skus si najst na fb alebo na internete stranku..Spoluzávislost. tito ludia maju v čechach dokonca aj skypove stretnutia.. Su na internete skupiny kde sa mozes kludne porozpravat cez zello, skype zdielat svoje pocity, neviem ci by Ti to pomohlo. Je to take anonymne. Ale teda ak pises ze si zazila alkoholizmus v rodine...a snazis sa z toho vymotat, tak by som si pozrela Spoluzavislost..je to dokonca aj diagnoza v niektorych statoch vo svete. Jaaj ale filozofujem ako hus, prepac. A co máš skolkara, ved to je nadherné, tes sa a kasli na ludi co s Tebou nechcu byt a najdi si takych co Ti priatelstvo ponukaju.

sunny8
15. apr 2020

Kľudne napíš ak chces 🙂 rada ťa vypočujem. Vyšla som z dlhoročných depresií takže poznám to čo cítiš tiež som to tak mala riadne dlho 🙂

missviolet
15. apr 2020

Tak toto akoby som ja pisala, ale.ozaj... uplne rovnake pocity aj smutok,nostalgia... myslela som dlhe roky ze mam blizku priatelku, s kt sa podrzime... vyrastali sme spolu, spolocne zaujmy a aj tak len jedneho pekneho dna ma vymenila za ine kamosky... bolelo to velmi. Yeraz som len smutna lebo v dospelosti uz vidim ze kazdy ma svoje rodiny a kruh priatelov a uz ozaj neviem ako si najst kamaratky...

miiriaam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkasponka
15. apr 2020

Existuju ... asi ešte sú take skupiny na FB... neviem ako sa to vola, bola som tam ale nemala som veľmi čas tak som to prestala sledovať.. ľudí čo chodili spolu na akcie , zabavu, von do prirody a podobne... organizovali takto akcie.. jednoducho sa niečo vymyslelo, zozbierali sa ľudia a bolo... nebola som tam nikdy ale ta myšlienka sa mi strašne pačila...a bolo to vždy na konkretne mesto juj keby som vedela ako sa to vola...

bubinka1993
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkasponka
15. apr 2020

Vola sa to Gettpal 😁, nasla som... skus to najst ci v tvojom meste nieco take funguje

krisbar
16. apr 2020

Ak nie si stastna sama so sebou, nikto iny ta stastnym neurobi. Mozes byt v kolwktive tisic ludi, ale stastie cloveka vychadza z neho, nie z ecternych faktorov. Sama si hladaj veci ktore ta robia stastnou, chod do prirody, medituj, sportuj, adoptuj psika, vzdelavaj sa. Ale ci mas kamaratov alebo nie - ti ta stastnou a spokojnou neurobia.

autor
16. apr 2020

@krisbar ja so sebou pracujem, ale vadí mi, že asi nie som druhým dosť dobrá na to, aby sa so mnou priatelili :/ hoci uznavam, že cely život som to bola ja, čo sa nikomu neprihovorila a bola bokom

juliet86
16. apr 2020

bratislava magistrat hlada dobrovolnikov. sous ist pomoct ak mas cas

krisbar
16. apr 2020

zle to vidis. nie si sama sebe dost dobra, aby ta iny mali radi. uz len to ze povies ze "nie som druhým dosť dobrá na to, aby sa so mnou priatelili " je chyba, lebo hadzes tu vinu na druhych, ale nehladas preco "nie si dobra". ak najdes vnutorny pokoj, vnutorne sebavedomie vo svoje schopnosti, vo svoje JA tak ludia ti do zivot vstupia aj sami. vobec nebudes sa musiet nikomu prihovarat.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. apr 2020

@krisbar Tak toto je ten najlepsi komentar, ktory som tu necakala. Samozrejme mne vadi na sebe nizke sebavedomie. Je to kvoli tomu, ze ma mama za vsetko kritizovala a nikdy som jej nebola dost dobra, z dovodu, ze ona sama sa nemala rada, zila od detstva s alkoholikmi, mala nizku sebauctu. Ja ked som sama so sebou, som ok, vidim, a viem, ze nie som horsia ako ini, ale mam blok s inymi nadvazovat vztahy, kedze som to nikdy neskusala a nerobila a neviem o com sa s nimi bavit a ako. Neviem robit dobry dojem na ludi. Z casti kvoli detstvu a z casti z introvertnej povahy, som uplne uzavreta pred ludmi.

krisbar
16. apr 2020

tak skus psychoterapiu. mozno by ti pomohla. lebo zda sa mi, ze si tak zamotana vo vlastnych vyhovorkach, ze sama to nedas.

autor
16. apr 2020

@krisbar Mozno to nedam sama, ale psychoterapiu som skusala, bola som sice len 3 sedeniach, ale nedostali sme sa k nicomu, takze som s tym skoncila. Nesadol mi ten psycholog. A vyhovorky neviem v com vidis.

lenocka12345
16. apr 2020

rozumiem ti , mám úplne iné názory ako moje okolie , tí čo ich so mnou zdieľajú sú ďaleko. Je to ťažké , nemať sa s kým o tom porozprávať. S niektorými sa naše cesty aj po nejakých 15 tich rokoch rozišli , s inými sa viem tolerovať . Ale tak to je , nie keždý ide životnou cestou s tými istými ľuďmi 🙂