Cítim sa sama

15. apr 2020

Tak velmi to boli, ked ludia, na ktorych mi zalezalo kaslu na mna. Neviem co cakam, ked pisem sem, v podstate nic. Rozumovo to vsetko chapem, ze nie som rovnako zaujimava osoba aj pre druhu stranu (z dovodu, ze skryvam svoje skutocne ja. V minulosti som sa bala byt sama sebou - detstvo s alkoholikom ma poznacilo. Snazim sa z toho vymotat), alebo, ze zaujmy su uz ine, alebo, ze sme si dali vsetko co sme si mali dat, ze uz nie sme pre seba vzajomnou inspiraciou, alebo nie je dovod byt uz v kontakte, ziadna spolocna aktivita... Ale momentalne mam pocit, ze sa na mna vykaslali uz takmer vsetci s vynimkou rodiny. A nie je to koronou zial. Som introvert, kontaktov som udrziavala naozaj malo, lebo ma vela ludi vycerpava a vystacim si sama, no uz som zostala uplne sama, nemam ziadnych priatelov a velmi ma to trapi. ☹ Citim sa tak na dne. Ja neviem, mal tu niekto niekedy podobne pocity? Uz nech tato moja zla etapa zivota skonci. Nejde u mna o koronu. Je to osobne dno, dlhsie (pol roka) nemam pracu, samozrejme si ju hladam. Asi potrebujem nove kontakty a nechat celu minulost za sebou. Zase vztahy mi to vycistilo aspon.

kvetinka75
17. okt 2022

autorka - to že si nespoločenská neznamená, že nemôžeš byť medzi ľuďmi. Na jednej strane si introvert - poznačená minuosťou, na druhej ťa trápi, že si sama. Ja tiež nie som nejaký extrovert ale občas vybehznem medzi ľudí. Ak budeš niekde vonku, na turistike, nemusíš s nimi nejako komunikovať. Nebudeš tam sama a uvidíš ako sa to vyvinie. Keď nechceš byť sama, ty musíš preto niečo urobiť. Povaha sa nezmení ale musíš ty niečo zmeniť. Aj ty musíš niekedy vyvinúť aktivitu a osloviť ľudí. to že ich nechceš otravovať, že nechceš byť vlezlá, to je možno iba tvoja predstava. Inak budeš stále sama. Keby som ja stále čakala, kedy ma kto kam ohlási, tiež som sama. Občas musím aj ja zogranizovať niečo.

vali_44
29. jan 2023

Ahojte, aj ja sa pripajam, ak je to ešte stále aktuálne. Je tu niekto okolie Nove Zámky?

lefcaa
19. okt 2023

@missviolet ahoj. Tiež som prešla podobnou siruáciou. Kľudne mi napíš.