Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

tinyleaf
26. jan 2009

jeeeej zucha, to je super, ze si zalozila tuto temu. Ja uz som si minule ked sme sa bavili o tom kedy bije srdiecko pomyslela,ze inym kockam by to mohlo vadit, ze tam rozoberame tehu veci....tak toto je uplne idealna tema. Tak sa pridavam ako druha tehula v poradi...a dufam ze budem stihat sem prispievat. Do terminu kedy sa ma druhy drobec narodit este nechodim, iba som si citala co baby pisu, ale to by som fakt nestihala 3 temy 🙂
Ako riesis Anicku ked chodis do poradne? Strazi ju muz, ci bravas so sebou? U mojej gyn je vzdy total naval, minule som tam cakala 3 hodiny, a aj to ma zobrala polhodinu po skonceni ordinacnych hodin. Odteraz sa budem objednavat na konkternu hodinu, zaplatim si 100 eur na cely rok a je v tom aj poplatok 500 Sk, teda teraz v eurach, za ultrazvuky. Keby som si platila kazde objednanie zvlast, stoji 10 eur a to na cely rok sa viac oplati. Idem teraz v stredu, tak som zvedava, ako si babo rastie.

janka1874
26. jan 2009

hej dámy ja síce nie som tehu ale nevadilo nám keď ste sa o tých veciach baili aspoň sme sa vrátli späť v čase a vyhutnávali si to s vami
aj keď uznávam že tu budete mať čisto o tom tému občas nakuknem 😀 😀 😀 😀 😀

tinyleaf
26. jan 2009

janka, si zlata 🙂 Jasne nakukni a mozno sa Ti to tak zapaci, ze sa aj ty coskoro k nam pridas ako ozajstna tehulka 🙂 Sendy sa urcite bracekovi alebo sestricke potesi

janka1874
26. jan 2009

😀 😀 😀 😀 😀 no ona určite ona miluje deti len ako potom budeme zvládať všetko finančne

lenka85
26. jan 2009

ahojte,
pridavam sa aj ja, super napad. Ja som zacala chodit aj na temu septembrovky 2009 ale su to ine baby, tiez ukecane, tak by som to asi nestihala. Perfektny napad 😀

zucha
autor
26. jan 2009

tak som rada, ze sa vam to zalubilo. Verim, ze sa budeme postupne rozrastat.
Tiny, ja som na poradnu vzdy objednana na presnu hodinu, ale aj tak s malou nechodim. Tym, ze je taka ziva, tak by im to tam asi rozbila, kym ja budem rozkrocena na koze 😀 😀 😀 Vzdy poprosim mamu, nech ju postrazi a ked nemoze, tak zoberiem nejaku kamosku, ktora je s nou na chodbe. Nastastie, tam, kam chodim maju taky stolik pre deti, kde sa mozu hrat, takze to je super.
Leni, ja som tiez zapojena aj do temy, kedy sa ma narodim moja malinka, ale su tam zvacsa prvorodicky a ony maju uplne ine problemy, ako ja, teraz pri druhom. Riesia veci, ktore ja uz nemusim riesit nemusim a potrebujem sa skor s niekym porozpravat, ako zabezpecit starsie dieta, co treba este nachystat, riesenie kociku,.........a ine veci a nie kupovanie prvej vybavicky a odsavaciek, ................. No ved sama uvidis, ze "tocia" o niecom inom, ako budes potrebovat ty vediet. Samozrejme je to ale super v tom, ze vies, ako vysetrenia a ine veci postupuju tie ostatne, aj ked pravdu poviem, velmi presne si to pamatam este z prveho tehotenstva a kedze som nemenila lekara, tak je to de facto uplne to iste, co predtym.

tinyleaf
26. jan 2009

zucha, presne tak, ja som si citala augustovky 2009 a tie riesia fakt take zaciatocnicke veci, az mi je to niekedy smiesne, ako horlivo to prezivaju. Minule nevedeli, co je to nuchalna translucencia, mne to uz prislo take automaticke, na co je to vysetrenie. Ale ved aj my sme boli take pri prvom tehu, tak ich chapem.
zucha, ty uz budes pri tretom tehu uplna odbornicka 🙂 U nas to tretie teda nehrozi 🙂

no ved to ze s malym sa k dokine dost dobre neda ist a ja chodim do Rusoviec, tak to ma bude vozit muz a bude cakat s malym v aute. Ked som chodila do prace, mala som sluzobne auto, tak som chodila sama, ale teraz si netrufam, od nastupu na matersku som nesoferovala.

Lenka, vidim ze si tiez z BA ako ja aj zucha 🙂 Z ktorej casti, ak chces prezradit? Inak ja mozno tiez nakoniec budem mat septembrove dieta, este neviem od doktorky termin, mal by to byt koniec augusta, ale ktovie. radsej by som ten august, vtedy mam aj ja narodeniny a meniny a znie to este tak letne 🙂

tinyleaf
26. jan 2009

este sa prida csiki a sme presne v poradi 🙂

csikike
26. jan 2009

ahojte, tak sa pridavam aj ja, super tema, zucha 🙂

zucha
autor
26. jan 2009

csiki, uz vies, kedy skocis ku doktorke? A uz ste to oznamili rodicom? Si spominala tusim, ze sa chystate tento vikend, co bol. Ci sa mylim?

lenka85
26. jan 2009

zucha uplne presne si to povedala. Ani mna tie ich reci vobec nezaujimaju, uplne o inom, asi aj my sme tak hovorili pred necelymi dvomi rokmi, ale teraz po skusenostiach s nasimi malymi je to ine 🙂

zucha
autor
26. jan 2009

no mna este vytaca, ze ked sa o niecom bavia a ja im poradim nieco z vlastnej skusenosti, tak ma idu presviedcat, ze to tak nie je. Sa snazim im pomoct, aby neminali peniaze na uplne hluposti. Este na zaciatku si jedna, cca bola v 14tt chcela kupit nieco take, aby mohla pocut tlkot srdiecka dietata. Tak som jej hovorila, ze jej to je asi na nic, lebo kym to objedna a kym to pride, tak je to 1 az 2 tyzdne a okolo toho 17 az 20tt bude citit uz pohyby, takze nepotrebuje pocut, ci dieta zije, lebo to bude citit. No normalne bola urazena

lenka85
26. jan 2009

tyni sa byvam v Moste pri Bratislave, neviem ci vies kde to je... kustik od BA 😉 No myslela som si, ze som nejaka neprisposobiva, ale aj dnes som si citala tie baby a maju totalne ruzove okuliare na ockach - prvorodicky - aj my sme boli asi take. Vela bab sa tam rozprava ako budu urcite stihat studovat popri detoch - na to by som sa pozrela, ja ledva stiham zit ak chcem mat vsetko urobene ... Ja by som mala mat termin niekedy od polovice septembra hore, poslednu mrchu som mala 4.12. ale aj Hanka na seba nechala dlho cakat. A mas pravdu, je to to iste ako pri prvom tehu, akurat, ze teraz mi byva zle, pri Hane som ani nevedela ze som tehu. Inak baby aky ste mali prvy porod? Ja hrozny, ja sa pre terminom od strachu asi zblaznim ☹ ☹ ☹

lenka85
26. jan 2009

zucha su trafene.. Keby si citala tie septembrovky tak sa zarazis

zucha
autor
26. jan 2009

leni, ja som mala zaplatenu lekarku a ta ma porodom previedla uplne ukazkovo. Aj teraz si ju idem zaplatit. Ved ona ma este len zasivala na porodnej sale a ja som jej zacala rozpravat o tom, ako budem rodit druhe

gabuliacik
26. jan 2009

baby sorry ze vam sem skacem, ale lenka85 dost ma prekvapuje,teda uraza tvoj pohlad na prvorodicky kt. studuju... je to o sikovnosti a vytrvalosti kazdeho, samozrejme zalezi aj na tom ake je dietatko, ale vsetko sa da si myslim, len treba chciet a mat oporu doma

lenka85
26. jan 2009

no ak si sama v meste a rodicov a svokrovcov a v podstate vsetkych mas prec tak som zvedava ako to budes stihat. Nie som ziadna cintlavka ale vazne si myslim ze je to nerealne. Ale ak to tak robis tak klobuk dole 😲 vlastne nerobis, este dieta nemas 😖

lenka85
26. jan 2009

zucha a chodis k nej aj normalne? Alebo je to nejaka znama?

zucha
autor
26. jan 2009

leni, ona je gynekologicka a zaroven porodnicka a kedze som bola u nej cele tehotenstvo, tak som isla k nej aj rodit, aj ked pravdu poviem, ze som si nevedela predstavit rodit u zeny, ale teraz naoza nelutujem. Hadam aj tento druhy porod zvladne tak dobre, ako prvy. Ani nie ona, ako ja 😅

lenka85
26. jan 2009

a kolko to trvalo? Ja som rodila vyse 20 hodin a fakt to bolo hrozne

lenka85
26. jan 2009

zucha a kde si rodila?

tinyleaf
26. jan 2009

lenka, viem priblizne kde je most pri BA, my sa tiez coskoro budeme stahovat mimo BA do Bernolakova, to je tiez trochu smer ako na Most...len viac na Senec

tinyleaf
26. jan 2009

ja som mala porod celkom v pohode, o druhej mi odtiekla voda a do polnoci sa nic nedialo, ani po vyvolavacke, ziadne kontrakcie, len trochu ku koncu, tak nakoniec som mala cisarsky. Tiez som mala dohodnutu doktorku. A druhy neviem ci bude normalny alebo CR, radsej by som CR, lebo pri normalnom neviem co ma caka 😉

zucha
autor
26. jan 2009

lenka, co to znamena, ze si rodila 20 hodin? To si tolko bola na porodnej sale, ci co?

csikike
26. jan 2009

tiny, aj som mala 1CR a bolo to super, takze som rada, ze aj druhe bude CR

csikike
26. jan 2009

aaaaaaaaa, este sme nepovedali, az teraz v sobotu 😵
a k lekarovi, no neviem, kedy sa mi oplati

zucha
autor
26. jan 2009

csikike a to ked mas 1.CR, tak automaticky aj 2.x tak ides rodit? Lebo tu v niektorych nemocniciach nie. Samozrejme, ak to vyzaduje situacia, tak ano, ale ak je vsetko ok, tak ides normalne.

csikike
26. jan 2009

zucha, kvoli mojej vyske to asi zase bude CR, ale mne to uuuuuuuuuuuplne vyhovuje 😵
aha, co som nasla, vyzera presne ako tomik
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zucha
autor
26. jan 2009

😀 😀 😀 csiki, opytaj sa manzela, kade chodi 😉 To je ale nahodicka, taka podoba

csikike
26. jan 2009

ozi, a musim sa pochvalit, dnes vecer tomik pil mliecko z flase, takze vyzera to tak, ze prestanem kojit 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre