Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

csikike
20. feb 2009

boc, ale dobre hadas 😀
ale ak by bola predsa len baba, tak asi Hanka, pri tomikovi sme chceli Leu, ale tych uz je v okoli prilis vela... a tea je super, ale neviem ci by mi to preslo 😵

janka1874
20. feb 2009

no boc ak ti to tak ide tak neviem či bude ivka nadšená dvojičkami 😀 😀 😀

tinyleaf
20. feb 2009

boc, tak aj ja som skusala kruzit prstenom a vychadza dievcatko 😀 Lenze to mi vychadzalo aj pri Matkovi a ma pipika 😒

zucha
autor
20. feb 2009

tiny, ved sa mozno este da v dospelosti preoperovat 😅 a tak ti splni sen o dcere 😀
Na to neviem vyskusat, ci to vychadza, lebo tu nemam nitku, ale mozno skusim nieco vytiahnut z tych nemocnicnych obliecok 😵

lenka85
20. feb 2009

zucha uz je lepsie? Ako dnesna vizita?
Idem pre nitku, dufam, ze to bude kolisat zo strany na stranu 😀 😀 😀 Muzik by bol asi najstastnejsi muz na svete...
Dnes som sa dozvedela, ze je asi tehotna dalsia susedka, tiez maju Hanku o tri mesiace starsiu..

zucha
autor
20. feb 2009

leni, ze do pondelka tu musim ostat a potom sa rozhodne. Ja som uz ziadne kontrakcie necitila, ale ked som bola na monitore, tak to ukazalo, ze nejake mam, tak uvidim, co povie lekar

ajula25
20. feb 2009

Zucha držte sa. Hlavne psychicky je to určite náročné. Ale však ste nejaké baby, nie? To zvládnete. Len nech malinká v brušku ešte vyčká na termín a potom hajde do sveta 😉

csikike
20. feb 2009

zucha, prehovar zofku nech si tam este 2-3 tt pocusi, ved tu je teraz zima, tak nech pocka na prichod jari 😵

lenka85
20. feb 2009

a davaju ti nejake utisovaky? Alebo len lezis? Ono najhorise je asi, ze si bez malej.. Ale ma to jedno pozitivum, aspon si oddychnes, bude potrebovat veeeela energie, ked sa narodi aj druhe babatenko 😀

lenka85
20. feb 2009

csiki a ty so ok? Co znamena, ze sa odlupuje placenta? Sa pytam ako keby som este nebola tehotna 😀 😀 😀

janka1874
20. feb 2009

veru veru dohováraj jej že nech si len v kľude ležká nič jej neújde

zucha
autor
20. feb 2009

baby, vy si robite srandu s tou Zofiou 🙂 ?
Utisovaky som mala prve dva dni nonstop a teraz len ifuzie magnezia doobeda a vecer. A inak, vytiahla som tu z periny nejaku nitku a urobila si ten obruckovy test a lala ho, ono ze chalan. Ale urcite nie, lebo este predvcerom sme pozerali nauzv, ze to je jasna baba a mam aj video, ako cika do plodovej vody a tak cikaju len dievcatka

lenka85
20. feb 2009

zucha a uz mate meno? Myslim ine ako Zofia 😝

csikike
20. feb 2009

zucha, tak to si ma potesila 😵
lenka, to odlupovanie placenty si myslim, ze moze mat vplyv na predcasny porod... ale ista som si neni, vraj to krvacanie, teda ten hematom to sposobil

tinyleaf
20. feb 2009

no zucha, este to tak, ze preoperovat 😉 Take nieco ho dufam ani nenapadne, z neho musi byt slusny chlapec 😀
Ja by som tak chcela dievcatko. Ked to bude zase chlapec, ja budem mat asi cely zivot pocit, ze mi v nom nieco chyba, ked neviem ake je to vychovavat dceru. Predsa len dcery maju aj v dospelosti taky dovernejsi vztah k mamam ako synovia. Samozrejme podstatne je aby to babo bolo zdrave, ale nech je to vyrovnane, chlapca uz mam, tak teraz nech je to slecna 🙂

tinyleaf
20. feb 2009

zucha a si v Ruzinove? To ked si mala tie kontrakcie, sla si tam na pohotovost alebo Ta do nemocky poslala Tvoja Dr.?

tinyleaf
20. feb 2009

csiki a hematom uz zmizol?

lenka85
20. feb 2009

mala je hore, tak cafte 😉

csikike
20. feb 2009

tiny, nie celkom, este tam bol ale uz bol ovela mensi, ale aj dnes som este spinila, rano dost a teraz tak jemne, tak snad to uz ustane

tinyleaf
20. feb 2009

a aj Ti dali duphaston alebo utrogestan?

zucha
autor
20. feb 2009

tiny, take nic mi nedavali. To je len na udrzanietehotenstva v zaciatkoch, ci nie? Mne tlmili kontrakcie, ale ako sa to volalo, to neviem, len viem, ze to nebolo to, co pises.
Co sa tyka toho prichodu do nemocky. Uz v sobotu mi padlo brucho. Tvrdnut mi tvrdlo uz dva mesiace, tak som si to moc nevsimala, ale kedze som citila, ze mala je naozaj velmi nizko, predsa som len v utorok isla na rannu pohotovost do centra, kde mam lekarku, lebo sluzila dokonca aj ona. Hovorila, ze krcok sa skratil, ale ze v pohode, ale mam mat kludovy rezim a dalej brat magnezium a ze porod bude urcite skor a take detaily okolo toho sme riesili. Ja jej hovorim, ze den predtym som si vybavila epi a ona s usmevom na tvari, ze ak pojdem skor, babo bude male a epi ani nestihnem. Ale nehovorila to drzo, len tak konstatovala a hovori, ze mozeme porod uz cakat kedykolvek. Ale v podstate nateraz je vsetko ok. No ale co cert nechcel poobede mi brucho zacalo tvrdnut pravidelne v 7 min intervaloch, tak som jej zas volala a ona ma poslala do nemocky a tu sa potvrdili pravidelne kontrakcie, tak si ma tu rovno nechali.

csikike
20. feb 2009

tiny, hej beriem duphaston

tinyleaf
20. feb 2009

zucha, ta otazka o duphastone patrila csiki 🙂 To je jasne ze by Ti ho na konci tehu nedavali, iba ak by si na nas chcela s porodom pockat. Ale to by sa "Zofinke" asi nepacilo byt tak dlho v brusku 🙂
To mas dobre ze mas doktorku co mava aj pohotovost. Ja by som nevedela ci mam ist radsej do Ruzinova alebo na Antolsku. Moja gyn ma otca prednostu na gynekologii na Antolskej, tak ona posiela pacientky tam a zase v Ruzinove by som mala znamu doktorku u ktorej som rodila...tak neviem kam by som sla...dufam ze ale nikde tak skoro nepojdem...az na konci augusta 😀

tinyleaf
20. feb 2009

csiki aj ja ho este beriem, ale v pondelok dominam a dufam ze dalsie balenie mi uz dokina neda 😉 Ked to tak ratam tak je to dokopy 120 tabletiek 🙂

zucha
autor
20. feb 2009

tiny, ja som ani neuvazovala, kde budem rodit a tak, ale moja gyn. ma zmluvu s Ruzinovom, tak som isla automaticky sem, ked som cakala Aňu a teraz tiez. Aj som rada, ze som tu, kedze byvam v tejto stvrti

bocmanka
20. feb 2009

zucha no drž sa moja a zvládaj to v tej nemocke....

zucha
autor
22. feb 2009

juuuuj baby, mozno uz v pondelok pojdem domov. Hadam ma zas nechytia nejake kontracie, ci nejaka ina pliaga. Tak drzte palce

simka9122008
22. feb 2009

To je super Zucha tak si ešte vychutnáš posledné týždne tehu v kruhu rodinky, nech to víde aby ťa v pondelok konečne pustili.

csikike
22. feb 2009

zucha, super, budeme drzat palce, nech si v pondelok doma ako na koni 😀

janka1874
22. feb 2009

zucha to je dobrá správa držíme palce nech sa to poradí a pôjdete domov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre