Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

zucha
autor
22. feb 2009

ja fakt dufam, ze ma naozaj pustia, lebo musim rychlo pripravit veci pre malinku, vyclenit miesto v skrini, doviezt postel a take detaily

csikike
22. feb 2009

ozi, zucha, ana uz spava bez jednej strany postele? Ja rozmyslam, ze zacnem tomika ucit tak spat, teda najskor asi polozim ved na zem aj deku a paplon, lebo on cestuje celu noc, aby potom mohol pekne spavat na riadnej posteli

zucha
autor
22. feb 2009

my mame taku postielku, co sa daju vybrat tycky odtial a ona moze sama vyliezt. Uz to mala aj prec, ale ked isla spat, tak z toho aj 100x vyliezla a chodila za nami do obyvacky, takze sme jej to dali naspat a dali prec az ked zaspala, lenze potom, ked sa zobudila v noci, tak sama prisla po tme k hrackam a zacala mi ich po jednej nosit do postele. Takze tie tycky zatial neriesim. Mozno casom, ked zacne byt trosku mudrejsia

simka9122008
23. feb 2009

Zucha tak ako, púšťajú ťa domov?

zucha
autor
23. feb 2009

ahojte, hlasim sa z domu, ale neviem, neviem, ci zas nepojdem naspat ☹

anina1
23. feb 2009

prečo zucha?

janka1874
23. feb 2009

zucha neblízni dávaj na seba pozor

zucha
autor
23. feb 2009

zas kvoli kontrakciam. No dufam, ze do stvrtku vydrzim. Vtedy mam poradnu

abbi
23. feb 2009

ahoj Zucha... joj moja to mi je luto, ze zas to nie je dobre... drz sa. ako reagovala ana na teba? urcite sa veeelmi tesila.... 😵

zucha
autor
23. feb 2009

abbi, nepoznas asi nasu Anu 😀 Ze tesila 😀 😀 😀 Mam pocit, ze jej to bolo uplne jedno, ale ocividne je doma spokojna a to je hlavne. Uz jej to tu asi chybalo

anina1
23. feb 2009

zucha ja som mala kontrakcie 2 mesiace pred pôrodom, dávali mi magnézium a potom som prenášala a nie a nie sa otvoriť, tak nech vydrží ešte malinká aspoň mesiac 😉
aj ti niečo dali na to?

simka9122008
24. feb 2009

Zucha tak super že ťa pustili ešte domov, teraz sa najviac šetri, aby ešte malá niečo nabrala na váhe.

aadula
24. feb 2009

zucha, tak už si doma? tak sa šetri a vydržte to aspoň chvíľku ešte takto (dve v jednom)

lenka85
24. feb 2009

zucha a musis asi lezat, hm? Neboj, este dva tyzdne a pokojne to mozes "ukoncit"... a kolko ma babatko gramov podla sona?

zucha
autor
24. feb 2009

ano, mala by som lezat, ale to sa pri rocnom dietati neda ☹
Anina, keby len kontrakcie, ale mala uz je zosunuta do porodnych ciest, takze nie je to najruzovejsie. Ale aj ja dufam, ze to este nejaky ten tyzden potiahnem, nech ma aspon aku taku vahu

anina1
24. feb 2009

a teraz má koľko malá?

zucha
autor
24. feb 2009

podla uzv mala pred tyzdnom nieco okolo 2,2kg, ale v tomto stadiu to moze byt plus, minus 500g, takze neviem, ale predpokladam, ze tych kritickych 2,5kg uz ma. Sice som bola v nemocke, ale ani tam neradi robia sono "zbytocne".

tinyleaf
25. feb 2009

zucha super ze ste uz doma...dufam ze do nemocnice sa vratite az ked sa malinka vypyta na svet 🙂

tinyleaf
25. feb 2009

ja som dnes bola v poradni, vsetko ok, CRL 77mm a dokina povedala, ze by sa uz aj dalo zistit co to je, ale potvorka mala si tam sedela v tom brusku a nechcela sa spravne natocit. O 2 tyzdne idem na krv na AFP a poradna zase o 4 tyzdne

zucha
autor
25. feb 2009

tiny, tak o 4 tyzdne sa dozvies teda, co mas pod srdieckom. Som zvedava 😉

lenka85
25. feb 2009

zucha a kolky si tyzden? 34 ako ti pise konik? 2,5kg je dost, to mala moja Hanka len o 90gramov viac ked sa narodila a je v poriadku.... Neboj, este aspon tyzden vydrz a budes sa tesit z babatka..... Aspon nam budes rozpravat ake to je, ja mam z toho celkom obavy zatial, tak dufam, ze ich rozplynies, ale az o nejaky tyzden ci dva

lenka85
25. feb 2009

a crl je velkost plodu? A v kolkom tt sa robia AFP?

zucha
autor
25. feb 2009

leni, myslim si, ze budem mat asi tak. Podla uzv vzdy bola trosku vacsia, ale to uz v takomto stadiu skresluje a kludne to moze byt menej, ale aj viac. Takze neviem. Ale potesila si ma, ze aj napriek nizkej porodnej vahe, je Hanka v poriadku. Verim, ze ak sa nam nieco take prihodi, aj to moje skrvrna bude OK

lenka85
25. feb 2009

jasne ze bude. Susedke sa narodilo o 4 tyzdne skor, mala (tiez Hanka/ mala 2,5 kg a po porode zacala tak neuveritelne priberat a rast, ze teraz je nadpriemerne velke dieta... Nemaj strach... Moja sa narodila v termine, bola taka malinka a aj jej to zostalo, ale je uplne v poriadku a motoricky je sikovnejsia ako ostatne vacsie deti...

zucha
autor
25. feb 2009

no, tak hadam este tie dva tyzdne ju dokazem ponosit, ale najradsej by som vydrzala do toho 38tt a ten zacinam presne prvy jarny den, teda 21.3.

lenka85
25. feb 2009

no zucha tak do konca marca je to este mesiac, mas co robit... Ale neboj, nic sa jej nestane, ani ked pojde o dva tyzdne skor... Jasne,ze idealne je rodit v termine... A povedali ti nejaky dovod, preco sa tak skoro pyta na svet? A meno uz mate?

zucha
autor
25. feb 2009

leni, tak dovodom je skratenie krcka, kontrakcie a tak. Len dufam, ze som sa este neotvorila, ale ruku do ohna by som nedala za to, ze nie.

lenka85
25. feb 2009

no ano, ale ze co bolo spustacom.... Ci to, ze si sa natahovala s malou, alebo je to skoro po prvom porode,alebo len tak, bezdovodne

lenka85
25. feb 2009

idem buvat, uz neviem drzat viecka....

tinyleaf
25. feb 2009

lenka, CRL je velkost plodu od hlavicky po zadocek, takze s nozickami ma este viac. AFP sa robia tusim od 14tt do 16tt, je to napisane aj v tehu knizke presnejsie. Ja budem vtedy 15+6

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre