Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

tinyleaf
25. feb 2009

Zucha v to dufam, ze sa to male ukaze, ci je dievcatko alebo chlapec. Chcem ist aj na 3D, ale az neskor. Minule som bola v 20tt a to bolo este priskoro, nedali sa spravit pekne obrazky.

zucha
autor
25. feb 2009

tiny, ja som bola v 16tt a potom v 25tt, teda v 23tt, lebo lekar povedal, ze je vacsia a potom by sa uz do obrazovky nezmestila 😀 A fakt, dobre, ze sme necakali do toho 25.

zucha
autor
25. feb 2009

tiny, si si uvedomila, ze na to babo hovoris, ako na dievcatko? Este na predchadzajucej strane 😉 Tak mozno, ze to tak aj bude.

tinyleaf
25. feb 2009

no asi sa aj ja objednam okolo 23tt, v tom 20tom bolo pekne vidiet morfologiu, ale Dr. mi povedal ze zabery su krajsie az tak pred 30tym tt. To uz by so ale asi nesla, ved to by som vydrzala, kym to male uvidim nazivo. Jooj, na jedej strane Ti zavidim ze uz mozno o 2 tyzdne budes mat zase takeho mrnusika, ale na druhej strane som aj rada, ze mam este o starost menej 🙂

ivka22
25. feb 2009

Tiny, ze vraj su uz testy v 13tt , kde sa da zistit pohlavie dietata...ja len tak pre info...keby ze chces veeelmi vediet 🙂

tinyleaf
25. feb 2009

zucha 😀 no bodaj by to tak bolo 🙂 Ale potvorka moze mat aj pipika, nemusi to byt len dievcatko 🙂 ja sa asi rozplacem hned na tom sone, ked to bude chlapec. A podla mna to aj bude chlapec, dievcatka sa urcite ujdu inym maminam. No ale este je sanca ze sa to dozviem skor ako o 4 tyzdne, pri AFP mi tiez bude robit sono, tak sa mozno bude dat vidiet. No teraz to vyzera ako by som bola nevdacna ze mam doma chlapca, hlavne nech je to male zdrave, ci uz chlapec alebo dievcatko.

tinyleaf
25. feb 2009

ivka, citala som tu na konovi v nejakej teme, ze jedna mamina uz vedela v 14 tt co caka, babo bolo dobre otocene. Ale ved ja to vydrzim 🙂

simka9122008
25. feb 2009

Tiny ja ti prajem nech je to dievčatko no aj napriek tomu čo to v skutočnosti bude, tak prajem nech je hlaaaaaaaaaavne zdravučké
Ja som bola pri malej na 3D v 24 tt a bolo ju krásne vidno aj pindulu 😀
Zucha nejako to ešte tie 2 týždne potiahni, držím palce.

tinyleaf
25. feb 2009

zucha a Vy ste nepovedali znamym a rodine, co cakate? Ked mas v pase, ze to bude prekvapenie

tinyleaf
25. feb 2009

vdaka simka 🙂 ano zdravie je na prvom mieste, nie je nic dolezitejsie 🙂

simka9122008
26. feb 2009

Maminy ako sa všetky cítite
Zucha a ty ako, už je lepšie?

janka1874
26. feb 2009

no tinyleaf aj mojej kolegyni povedali na 100% hlapec niekedy v 14-tom týždni a potom okolo toho 20-teho na 3D lekár kukal na ňu ako na trafenú že kde vzala toho chlapca že to bude jasné dievčatko a aj jej to všetko ukazoval tak asi tak podľa mňa to je presnejšie až okolo toho 20-teho týždňa aj keď u nás sme do pôrodu nevideli lebo bola stále tak otočená že ani za svet a zakaždým keď sme boli na utz tak to slečinka celé prespala a ani zobudiť sa nechcela dať 😀 no ona už v brušku bola spachtoš 😀 😀 😀 😀
ale ja som jej podvedome stále hovorila ako jej nie ako na chlapca

zucha
autor
26. feb 2009

no ahojte. Tak som mala dobreho tusaka ☹ Zacinam sa otvarat. Nie je to sice take tragicke, ze by som mala ist lezat do nemocky, ale stale ma upozornovala na kludovy rezim.

Tiny, povedali sme, ze cakame dievcatko, len sme nepovedali meno. Nevedeli sme sa zhodnut. Takze len to bude "prekvapenie".

tinyleaf
26. feb 2009

no zucha tak sa posnaz trosku zvolnit tempo, aj ked je jasne, ze sa to neda pri malej. Ale aspon ked mas doma muza, nech Ta trosku odbremeni 🙂

U mna nic nove od vcera, akurat som zacala dnes jest Calibrum mami vitaminy.

zucha
autor
26. feb 2009

tiny, moj muz prichadza z prace zvacsa, ked uz mala spi, takze on mi naozaj nema cas pomahat 😖

simka9122008
27. feb 2009

Zucha ako to zvládaš?a zdravotne ako si na tom?

janka1874
27. feb 2009

zucha a rodina? myslím mamka svokra a podobne neviem či máš súrodencov nevedia Vám trošku pomôcť? nech ešte nejako zvládneš pár týždňov

simka9122008
27. feb 2009

No nato som myslela aj ja či nemáš z rodiny nejakú pomoc, ja som pri malej ku konci tiež musela doma ležať hore nohami tak tu bola moja mama na pomoc

abbi
27. feb 2009

zucha... drz sa velmi.
Simka.. do 20tt si mozu pomylit dievcatko s chlapcekom.. teda chlapceka s dievcatkom, lebo aj dievcatka do 20 tt maju tak velke pysky... ze to mozu pripominat vajicka a klitoris vyzera ako pipik. az k 20 tt sa to upravy tak aby to bolo dobre vidiet. takze do 20 tt by som si nebola tak velmi ista. 😉

zucha
autor
27. feb 2009

abbi, u nas sa nepomylili uz v 16tt, ale to preto, ze akurat ultrazvukom zabral moment, ked mala cikala do vody a to je zevraj velmi ine u chlapcov a ine u dievcat 😉

Pomahat mi chodi mama, ale je to take strasne ponizujuce pre mna. Ona stale nieco chce robit a ja tu len tak polihujem. Otrasny pocit

simka9122008
27. feb 2009

Zucha to poznám, aj mne bolo blbo, keď ma mama obskakovala

abbi
28. feb 2009

Zucha no tak to je iny pripad. to ste ale museli mat super zazitok vidiet ako cika 😀 😀 😀

janka1874
1. mar 2009

zucha neber to tak že ťa obskakuje ale že je to nutné a nie je iná možnosť

simka9122008
3. mar 2009

Ahojte tehulky ako sa máte a zucha ty to ako zvládaš?, ozvi sa sem tam ako ti je 🙂

zucha
autor
3. mar 2009

simi, uz mi je aj trapne pisat. Stale rovnako a dokonca trosku horsie ☹ Ale snazim sa lezat a uz sa zaciname smiat, ze nakoniec naozaj budem aj prenasat 😅

simka9122008
3. mar 2009

Prečo ti je trápne písať, veď sa o teba bojíme a chceme vedieť ako ti je, tak pekne oddychuj a vydržte to obidve do konca

csikike
3. mar 2009

no jo, zucha, pekne nas len informuj o vasom stave, sme zvedave

tinyleaf
4. mar 2009

caute kocky, ja vas teraz zanedbavam, som u rodicov a nemam tu net, tak ani nestiham citat.
zucha, no vydrz este par dni, nie ze sa stanes dvojnasobnou maminou, kym sa vratim spat do BA 😀 Ja sa mam celkom dobre, nic ma neboli, tak to tak dufam aj ostane. V utorok idem na AFP, tak dufam ze vyjdu dobre.

lenka85
4. mar 2009

ahojte, ja len na chvilku.... Nejako nestiham, drieme sa mi stale.... Idem varit zemlovku, ale este pred tym som vas chcela pozdravit a hlavne zuchu - to s tym prenasanim je dobre... Ale uz to mas naozaj za par, tak to tam zvladnete aj s maminou.. A myslim, ze ju to urcite neobtazuje 😉 Ja idem zajtra ku doktorke, tak dufam, ze sme obaja v poriadku a cakaju ma len dobre spravy...

csikike
4. mar 2009

Jej, lenka, aj ja idem zajtra, uz sa neviem dockat 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre