Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
4. mar 2009

csiki a ty si v poriadku?

simka9122008
4. mar 2009

Baby a tešíme sa na fotky z UTZ

anina1
4. mar 2009

zucha tak ako? ešte ste v kope? dúfam, že áno držím palce aj ostatným maminám 😵

lenka85
6. mar 2009

ahojte babule... Tak sme vcera dopadli dobre, babatko je zatial v poriadku, aspon to co sa da teraz vidiet. CRL je 49,2 mm, pekne sme podrastli. Brali mi krv na prve AFP a nabuduce v 16tt dalsie.. Teraz sa to vraj berie na dva krat.
a vy ste na tom ako? Csiki, sup sem s infoskami, dnes si mala ist ku dokine, hm? A zucha? Co je s tebou?

zucha
autor
6. mar 2009

caute, tak ja som dnes zacala 36tt, takze sa mozem tesit, ze sa nam podarilo vydrzat dalsi tyzden bez nejakych vacsich komplikacii. Stale je to zleeee, ale nastastie drzim pokope.
Vidim, ze babatka pekne rastu. Ja idem do poradne v utorok rano, tak uvidim, kolko sme my pribrali od posledneho vazenia. Asi to este nebudu tri kila, ale stale lepsie, ako ked mi hrozil predcasny porod a malinka male okolo tych 2,2kg.

csikike
6. mar 2009

juuuuuuj, zucha, este 1-2 tyzdne a bude to super 😉
ja som bola vcera, mam aj foto v albume, male ma 36mm a je neposedne uz teraz, presne ako tomik 😀

janka1874
7. mar 2009

ahojte žienky no chodila som tu len nakúkať a asi som sa od Vás nakazila 😀 😀 😀 😀 no čo už tak budeme 4 🙂

liluska
7. mar 2009

No janka!! už aj ty!! no gratulujeme!!! 😵

janka1874
7. mar 2009

liluska ďakujeme

tinyleaf
7. mar 2009

janka, to je skvele 🙂 Gratulujem 🙂

zucha
autor
8. mar 2009

kraaaaaaasa, ako sa rozrastame 😉 Jani, nech ti to rychlo ubehne. Mne sa to na zaciatku straaaaaasne vlieklo, ale teraz uz to bezi jedna radost

lenka85
8. mar 2009

naozaj sa to tu paradne rozrasta.... Jani, GRATULUJEM!!!!

janka1874
8. mar 2009

no ste ma na ďiaľku nakazili a madla mi moja 5 ročnica ale pohoda už som to nejako rozchodila 😅

ivka22
9. mar 2009

Janka, pripajam sa ku gratulaciam 🙂

zucha
autor
9. mar 2009

ivi a ako pokracuje tvoje tehotenstvo? Uz mas aj nejaku super "maxi" fotku babatka?

ivka22
9. mar 2009

ale ano 🙂 uz dokonca dve fotecky 🙂

na jednej je ako mala bodka a na dnesnej som sa celkom bavila...male sa na UZV hybalo ako uzovka 😀
ma 1,91cm 🙂 to je velky clovek, co?!

Takze po dnesnej poradni mozem potvrdit, ze je to len jedno babo 😵 😵 😵

ivka22
9. mar 2009

a inak je mi priiiiiiserne zleeeee 😝 😝 😝 takze som rada, ze vobec SOM! 😨

simka9122008
9. mar 2009

Ivi a kde sú fotky z UTZ, sme zvedavé na mimčo

zucha
autor
9. mar 2009

Ivi, takze predsa len sa opakuju nevolnosti, ako pri Sebim? Som si myslela, ze to bude lepsie, kedze ti na zaciatku nebolo zle.

ivka22
9. mar 2009

No akosi ano :( ale co uz... zacalo to cca na konci 7tt...

A ty ako?

zucha
autor
10. mar 2009

no ja som dnes bola na poradni a povodne chcela babatko aj vazit, ale kedze boli prietoky uplne ukazkove, povedala, ze babo pribera urcite ok a tak odlozila vazenie o tyzdne 😖 Na jednej strane zla sprava, ze neviem, kolko uz vazi, ale na druhej si hovorim, ze asi este predpoklada, ze potiahnem dalsi tyzden 🙂 A aj ja som sa nastavila psychicky zas tak, ze este musim tahat, aby som vedela, aka je velika.

tinyleaf
10. mar 2009

caute zienky, aj ja som bola dnes u doktorky na krv, vo stvrtok budem vediet ci je male ok, ale dufam ze ano. No a zase sa nechcelo ukazat, drzalo spolu nozicky, tak stale neviem, co nam prinesie bocian 🙂 Najblizsie idem do poradne o 2 tyzdne, ale neviem ci mi bude robit aj utz, ked som na nom bola dnes.

tinyleaf
10. mar 2009

ivka, to je blbe, ze Ti byva zle. Mne byvalo len tazko po najedeni ale fakt od toho 12tt mi je super. Len pri nejakom prudkom pohybe ma obcas pichne v bruchu, ale to je len kratucko, inak je to v pohode. Tak nech Ti tie nevolnosti rychlo prejdu 😉

tinyleaf
10. mar 2009

zucha, no krasne si to potiahla do 36tt 🙂 Ja este 20 tyzdnov a dobehnem Ta 😀 😀 A super, ze to Tvoja Dr. vidi na este aspon 2 tyzdne, kazdy den navyse je este dobry 🙂

zucha
autor
10. mar 2009

tiny, som to napisala asi zle. Doktorka to nevidi este na 2 tyzdne, skor si myslim, ze je prekvapena, ze to este drzim aspon takto. Mala je totiz velmi, ale naozaj velmi nizko a je otazkou mozno hodin, kedy sa to rozbehne, ale mozno aj dni, ci tyzdnom. Pri tomto stave sa to naozaj zevraj neda predpokladat. Ten uzv odlozila nie o tyzdne, ako som napisala, ale o tyzden. Takze ak vydrzim, na buduci utorok.
Inak to mas super, ze mavas tak casto kontrolu. Ja som dlho mala raz za mesiac.

lenka85
10. mar 2009

ahojte,
ja znova ledva drzim ocne viecka, ja som baby stale straaasne unavena.. Nevolnosti uz ustupili aj ked ma to niekedy chyti, ale ani zdaleka to nie je take ako pred par tyzdnami. Ja chodim ku dokine tiez len kazdy mesiac, ale pamatam si, ze aj pri Hanke to tak bolo... Inak,uz nas je sest, baby, zvysujeme porodnost na Slovenksu 😀 😀 😀

zucha
autor
10. mar 2009

leni, to aj pri Hanke ti byvalo zle?
Mna unava chytala iba okolo obeda, vecer to uz bolo OK

ivka22
10. mar 2009

Tiny, no v to pevne dufam, ze to prejde po 12tt, inak sa zblaznim...zle mi byva vzdy rano a vecer, niekedy sa ma to drzi cely den...no katastrofa...dokonca mi doktor predpisal pre istotu Torecan, ale zatial som nebrala....

Ja idem zajtra na hematologiu, tak som este zvedava na vysledky odtialto... 😖

Zuzi, urcite to potiahnete este aspon 2tt... malicka v brusku to ma nadiktovane 😉

zucha
autor
10. mar 2009

ivi a co maju ukazat tie testy z hematologie>
Inak, s tym potiahnutim to snad bude pravda, ale bohuzial asi sama vies, ze sa tieto veci naplanovat akosi nedaju. Ved aj Sebi isiel trosku skor, ako by ste vsetci ocakavali. Ale nastastie je vseeeeeeeeetko v poriadku.

ivka22
10. mar 2009

Ano, Sebi sa poponahlal uz v 35tt 😉 no chvalabohu vsetko ok 😉

No ja mam od porodu problem so zrazanlivostou krvi...tak som zvedava, ci si zase budem musiet pichat injekcie alebo nie....teda uvidi sa vsetko podla vysledkov 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre