Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

simka9122008
22. mar 2009

Zucha ihneď nám hlás ako dopadla vizita, verím a prajem vám, aby ste šli domov 😉

zucha
autor
22. mar 2009

no, co sa tyka mna, lekar povedal, ze mozem ist domov a este cakame detsku lekarku. Kati uz odstrihli aj pupok, uz ma injekciu v pate, este meranie na zltacku a to rozhodne. Doteraz ale vysledky boli dobre. Za 2 dni schudla 270g, ale vcera uz pribrala 70g, co je super.
A je fakt, ze ta babatkovska vona je uzasna. A ta jemnulinka pokozka a krehunke telicko. No nieco neopisatelne

simka9122008
22. mar 2009

To ti verím, to už ani pravda nie je že naši drobci, v tvojom prípade už tá staršia sú už aký veľký, tiež by som prijala, také malé baby

zucha
autor
22. mar 2009

takze...............IDE SA DOMOV. Este sa vypisuje potrebne papiere a hadam uz o nejake tri hodinky prekrocime slavnostne prah nasho bytu

simka9122008
22. mar 2009

Jééééééééééééééééj super, gratulujem, joj veľmi sa teším že idete domov, tak som vám držala palce 🙂

bocmanka
22. mar 2009

😵 zucha tak sa tešíme na nové správičky, na reakcie aničky a celej big family a užívajte si to vo štvorici domkaaaaaaaaaaaaa 😵

telinka
22. mar 2009

superrrrrrrr , doma je doma 😉 ana bude mat novu hracku 😉

simka9122008
22. mar 2009

A živú 😀

simka9122008
22. mar 2009

To nemá hocikto

lenka85
22. mar 2009

perfektneeeee zucha... tak krasnu nedelu celej rodinke zelam...

bocmanka
22. mar 2009

😵 dúfam, že ti manžel nakúpil dostatok ananásov....či vlastne tie sa nejedia pri kojení????? 😀
tak aspoň tie šúľance s makom pre dobrý spánok......bez rohypnolu,xixix 😀

simka9122008
22. mar 2009

Veru zucha užite si to dnes v kruhu rodinky a teším sa na infošky ako zareagovala Aňa

tinyleaf
22. mar 2009

zucha, zelam vam krasny prvy den doma s babatkom, bude to take deja vue 🙂 Este idete cestou aj na vysetrenie usiek? A bola si na nadstandarde?
Ja som mala CR, lebo mi odtiekla voda a potom som sa neotvarala ani po vyvolavacke. A uz bola polnoc a moja Dr. isla rano na siedmu na operaciu, isli jej rameno operovat, tak to chceli asi ukoncit, aby som na sale netrcala celu noc 🙂 Potom mi povedala ze dobre ze maly nesiel normalne, lebo mal vacsiu hlavicku a este aj tak divne natocenu, ze by som mala problem ho vytlacit.

abetka
22. mar 2009

Tiny to mal maly opacnu rotaciu hlavicky a mala to aj moja mala a aj ked som bola otvorena a vsetko v pohode tlacila som hodinu, lebo sa stale zle krutila a nemohla som ju vytlacit 😝
Zucha este raz gratulujem a nech ta tvoje hviezdicky pocuvaju. Pekne si to uzite 😉
Pre mna bol najkrajsi pocit , ked som isla z obomi domov a niesla som si v naruci moje poklady a hrdo sme isli domov.

zucha
autor
22. mar 2009

babule, tak sme doma. Reakcia bola lepsia, ako som cakala. Urobili sme to tak, ze Ana uz bola doma s mojou mamou a muz s otcom isli po nas. Ja som vosla ako prva a hned som sa venovala Ani a ostatni babatku, takze si to ani tak neuvedomovala a bola rada, ze sa jej venujem. Az trosku neskor sme jej ukazali babatko. Sa usmievala, tesila sa. Nebol ziaden problem. Jedine, coho som sa fakt obavala je, ze ako bude reagovat, ked ma uvidi ju kojit. A naozaj, hned sa rozplakala a nevedela, co ma robit. Asi to chapala, ze sa mi ublizuje. Takze s tymto budeme mat trosku problem. Kata je zatial zlata, lebo vela spi, ale to sa za chvilu skonci a len potom nastanu problemy.

Tiny, bola som na nadst., ale to vysetrenie usiek uz nie je automaticky pri prepustani, lebo bolo vela porodov a tak sa na to treba objednavat. Dokonca nas ani nezaockovali, takze este aj to budeme musiet absolvovat bud. tyzden. Takze to trosku stazili, ale nevadi, nejak sa to prezije.

Ana uz je teraz ulozena a okolo nejakej osmej pojdem kupat Katu a v klude ju nakrmim. Zajtra ideme uz k detskej lekarke, tak som fakt zvedava, ci pekne pribera, lebo dnes mi ju v nemocnici nevazili. Ale myslim, ze to je v poriadku, kedze mlieko mam.
Inak, ako som videla Anu, tak sa mi zdala takaaaaaaaa velikaaaaaaaaa. Ja uz mam v oku zas len tych novorodencov a rocne deti mi pridu ako mali obrici.

aadula
22. mar 2009

zucha, ty tak pekne o tom všekom píšeš...si ťa musím vždy prečítať 🙂 tak nech sa ti darí a ste zdraví a Kaťa nech pekne priberá 😵

csikike
22. mar 2009

aadul, vsak, zucha srsi optimizmom, ja sa bojim, ze budem nervna z 2 deti, ked ma dokaze obcas aj to 1 vyviest z rovnovahy 😅

aadula
22. mar 2009

csiki to je pravda, je plná optimizmu a taká správna mamina mi pripadá..nie ako ja...mám už veľkú babu a toto malé ma dokáže taak vyštengrovať, že až 😝 Tak to si neviem predstaviť, že by som mala dve za sebou, aj keď z druhej strany mi je niekedy ľúto, že už nemám také dve veľké a už by som si užívala 🙂 , ale zas toto malé máme na oživenie 😅

lenka85
22. mar 2009

ze? krasne to opisuje, normalne sa este viac tesim na babo, nie ze by som sa pred tym netesila, ale zucha bude taka prebornicka u nas 😀 Ked sa z toho trosku spamata ju poriadne vyspovedam... Inak zaujimave, ze Ana place ked kojis, to ma teda nenapadlo. Isto si zvykne. A Ana chodi takto skoro spavat? lebo nasa Hanka tak okolo pol deviatej, tak neviem ako to potom napasujeme. Zucha a Katu uz neboli brusko? Som zvedava ako to vsetko pojde, ja sa toho dost obavam, tak dufam, ze budes prikladom pre nas vsetky a neskor nam davat rady ako to zvladat, predsa len dve take malinke doma, asi to nebude velka sranda zo zaciatku, pottom budeme mat dufam veget...urcite 😀 😝

aadula
22. mar 2009

tak u nás je to tak, že napr. keď sa s Paťkou bláznim a štelíme sa, smejeme sa ..tak tiež Samko plače..kto vie čo v tých malých hlavičkách koluje

tinyleaf
22. mar 2009

zucha, z Teba ide veru taka pohodicka, ty by si doma zvladla hadam naraz aj stvorcata 🙂 Ked si predstavim, ze ja som mala v tie prve dni doma taku nejaku depku, vzdy ma to chytilo k veceru, ked som si predstavila, ako maly zase nebude chciet zaspat a budem v noci niekolkokrat hore. Teraz uz som zhyckana a zvyknuta ze ma isty rezim, ktory sa opat narusi, ked bude doma dalsie babatko...tak ja urcite nebudem v takej pohode ako si ty. Ale tym nechcem povedat ze som nejaka mrzuta mama 😀
Tak vy sa doma opatrujte a pekne papajte 🙂

anina1
22. mar 2009

vitaj doma zucha aj s bábätkom a nech pekne rastie 😉

bocmanka
22. mar 2009

😵 😵
zuchaaaaa....
tak ocko vás má pokope všetky tri domka, si to bude užívať teraz ali paša....pekne krásne od najmenšej po najväčšiu zuchu... 😀 😀

zucha
autor
22. mar 2009

tiny, ver tomu, ze ked uz budes mat doma dve, na take "blbosti" nebudes mat cas 😀 😉

abetka
22. mar 2009

zucha ty si sa narodila pre materstvo 🙂 . Dufam, ze brusko Katku nebude moc trapit a Ana si zvykne. To bol asi len sok 😉 . Nasa ked sme prisli domov mala tiez sok a ked som ho kojila , tak sa akokeby o mna bala a vzdy pri mne lezala a davala pozor 😀 a hladkala ma po chrbte co bolo super 😝
Drzim vam palce a nech mate dobru noc 🙂

gogos
22. mar 2009

ahojte kocky, vam vstupujem uplne nadrzaka do debaty, ale chcem vas poprosit, ktore mozte a nemate tam svoju favoritku, PROSIM zahlasujte za mna, som cislo 12

http://www.jemnemelodie.sk/zmenaren

velmi pekne dakujem

abbi
22. mar 2009

zucha veelmi gratulujem. je super prist domov 😉 😉

lenka85
23. mar 2009

tiny tiez si myslim, ze na nejake depky potom nebudeme mat cas. A co ty vies, mozno budeme mat take dobre deti, ze budu prespavat noci 😀 😀 😀 Ale ja si pamatam, ze ked som aj prisla z porodnice, tak som bola vydepkovana z toho, ze som nevedela ako sa mam o nu co najlepsie starat, ale nebola som nejako extra unavena, Hanka sa budila max 2x za noc.. A teraz ta depka odpadne, uz sa asi budem vediet starat, ved uz jedno mam.... A koniec koncov som zvladla podla mna skvele aj Hanku, na to, ze som bola na nu uuuuplne sama v cudzom meste, mm chodil domov az vecer... teraz je to uz lepsie aj s jeho pracou a uz tu mam aj kamosky, uz to hadam bude v poho. Dolezite je, aby to zvladli nase starsie deturence

janka1874
23. mar 2009

zucha to je super že ste už doma tešíme sa a nech sa Katuške darí

zucha
autor
24. mar 2009

tiny, leni, vy by ste uz za chvilku mohli aj vediet pohlavie babatiek. Tak to som fakt zvedava. Teraz som si spomenula, ako som ocakavala, ze mi povedia, ze je to dievcatko 😉 A bolo. Aj ked som si myslela, ze mam pod srdcom maleho Ondreja 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre