Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

zucha
autor
26. jan 2009

no csiki, ono to bude istejsie. Pre telo je uz dost velky zaberak tehotenstvo a nie to este kojenie do toho. Mne lekarka hned povedala, ze mne neodporuca kojit, ked otehotniem. Ale to je individualne. Povedala, ze vzhladom na moju postavu by to nemuselo dopadnut dobre. Tak som teda prestala a hned som otehotnela 😀

csikike
27. jan 2009

zucha, mne lekarka odobrila Km, lebo vraj nemame v rodine alergie a tiez nechcel UM ziadne, teda z tych co som skusala 😅 , ale dnes vecer mu skusim spravit UM, som zvedava ako zareaguje, pre istotu hned dam prevarit aj KM 😕

lenka85
27. jan 2009

csiki aj moja mala pije kravske mlieko a dokonca uz od 10 mesiaca a je v pohode

lenka85
27. jan 2009

zucha tych mojich 20 hodin znamena,ze tolko som mala normalne kontrakcie. Hned ako mi odtiekla plodova vola mi zacali, boli dost silne a kazdych 5 minut, len som sa neotvarala a nechali ma tak. Hanka mala velmi zle odozvy cely den, takze riskovali jej zivot. Ked som rodila zistili,ze ma pupocnik okolo krku. Narodila sa pridusena, ale chvalabohu je v poriadku. Ja som ju ani nevedela porodit, museli mi ju vytlacat z brucha. Na porodnom stole som bola 3 hodiny a z tych troch hodin si uz ani vela nepamatam, teda skoro nic, asi to tak priroda zariadila, aby som nemala az taku traumu. Ale aj tak mam. A kolko ste sa zotavovali po cisarskom?

zucha
autor
27. jan 2009

aha leni, tak ty pocitas tych 20 hodin od kontrakcii. Ja hovorim o porode len, ako o priamom tlaceni. Ak by som to mala brat tak, ako ty, tak som potom rodila14,5 hodiny 😀 . Ja som mala epiduralku, takze kontrakcie sa dali prezit uplne v pohode, len ku koncu, ked mi uz nemohli dopichnut davku, aby som mohla tlacit, tak to bolo horsie, ale aj to sa zvladalo, lebo na kontrakciu sa tlaci, tak je clovek sustredeni na ine. Malu tiez museli vytlacat, lebo hnusobka mala, sa vzpierala. Mala cely cas ruky za hlavou, tak jej to moc vonku neslo. Absolutne sa mi ju nedalo vytlacit, takze mi pomahali dve sestricky. Tiez ju aj museli trosku ozivit, teda len vybrat hlieniky z pusy, aby sa rozdychala, ale urobili to velmi rychlo a tak to nenechalo ziadne nasledky.
Ale ze by som mala z tohoto vsetkeho traumu, to sa neda povedat. Ja som rada, ze aj napriek komplikaciam je uplne zdravucka. Ale asi len vdaka mojej porodnicke to nevnimam tak traumatizujuco, ako ty. Ono povedz si, vsetko je ok, lekari aj ty ste to zvladli na jednotku, tak sa netreba stresovat.
Horsie to je, ak zena aj dieta musia byt kvoli nejakym naozaj vaznym komplikaciam v nemocnici hospitalizovane. To by som brala, ako traumu a mala by som strach. Ale pri pomysleni na taketo scenare si zas len poviem, ze som z tych stastnych, ktore sa domov dostali hned a hlavne so zivym babatkom 😵 Tak hlavu hore Leni

tinyleaf
27. jan 2009

ja som bola v nemocnici po CR tyzden. Najhorsie boli prve dva dni, ked som sa ani nevedela posadit na posteli, potom to uz bolo kazdym dnom lepsie. Maleho mi doniesli na stalo na stvrty den, tak aspon toto bolo dobre, ze som sa aspon trochu vyspala

zucha
autor
27. jan 2009

tiny a ake je to, nevidiet maleho, lebo si ho beru prec? Ja si neviem predstavit, co s detickami robia, ked napriklad zacnu plakat a tak

tinyleaf
27. jan 2009

mne ho nosili kazde 3 hodiny na krmenie, potom ho prisla sestricka zobrat. Taketo deti boli v samostatnej izbe a davala na ne pozor sestra, ale pochybujem, ze sa im nejako specialne venovala. Urcite ich nechala plakat ak plakali, celkovo tie detske sestry boli dost neprijemne. Ja som bola zo zaciatku rada, ze ho nemam pri sebe, lebo som si myslela ako sa onho super staraju, ale potom ma spolubyvajuca, co tam mala znamu sestricku uviedla do obrazu, ze tie deti su tam v podstate chudence opustene. Sestra tam sice je, ale len pre pripad ze by sa nieco stalo. A lezali 3 vedla seba na tych kovovych vozickoch ako sardinky. Ja som celkovo mala z tej porodnice nejaku depku, asi aj preto, ze som nemala prve dni skoro vobec mlieko a vkuse som musela prosit sestry aby ho dokrmili. Hlavne v noci ich zohnat bolo hotove umenie. A tie ich ksichty, ze zase tolko mlieka, podotykam umeleho, MM davaju vraj len v prvy den a nedonosenym detom. No tak caka ma to este raz, lebo asi zase pojdem do Ruzinova, ale mozno sa to tam medzicasom nejako zmenilo.

zucha
autor
27. jan 2009

ja som tiez mala mlieko az na treti den a tiez to bolo strasne. Ale aspon som si mohla malu stale prikladat, aby sa to rozbehlo. Co sa tyka sestier, tak v Ruzinove su asi predsa len o trochu lepsie, podla toho, co pises, a to som si myslela, ze su otrasne.

tinyleaf
27. jan 2009

zucha a ty si bola na Kramaroch alebo Antolskej? Tam boli tiez sestry ala "stelesnena prijemnost"?

csikike
27. jan 2009

tak to ja sa musim pochvalit, ja som na druhy den isla hned k malemu, vtedy tam bolloo dokopy 4 deti, tak nas doslova prosili aby sm eich tam nechali, inac 1x mi ho doniesli ukazat v ten den, asi po 2 hodinach, ale az na druhy den mi ho prilozili a mlieka som mala asi hned dost, lebo to kolostrum som mala stale od 23tt vkuse, takze za ten cas som minula viac tamponov do podprdy ako ked som kojila 😅

zucha
autor
27. jan 2009

tiny, bola som v Ruzinove.
Csiki, tak to si bola z tych stastnych. No mne kym sa to rozbehlo, to bol des. Sice som uz mlieko aj mala, ale mame v rodine nejaku zlu priechodnost mliecnych ciest, ci ako sa to vola, takze malej to neslo von. Kojenie prvy mesiac pre nas obe bolo utrpenie, ale prekonali sme to a bola cisto kojena, co som velmi rada

tinyleaf
27. jan 2009

zucha, Anicka sa narodila tusim siesteho? Mna prave vtedy pustili domov, tak sme sa akurat minuli 🙂
Mne sa mlieko rozbehlo v podstate az doma, maly sa zo zaciatku nevedel ani pricucnut, stale spal, nechcel tahat, vsetkymi moznymi sposobmi som ho musela stipkat, ...no uzila som si aj ja...ale verim ze pri druhom to uz bude lepsie a nebudem to ani ja tak citlivo prezivat. Ja som sa muzovi vzdy rozrevala, ked ma prisiel pozriet, to asi robili tie hormony 🙂

zucha
autor
27. jan 2009

tiny, Ana je osmeho. Som nevedela, ze aj ty si tam rodila. Som bola presvedcena o tom, ze na Antolskej, neviem preco.
Ja tiez verim, ze pri druhom uz aj ja budem zrucnejsia a nebudem vsetko tak strasne prezivat, ako pri prvom.

tinyleaf
27. jan 2009

zucha, ja som vyssie pisala ze v Ruzinove, som sa aj cudovala co pises o tych sestrach....preto som sa pytala ci si bola v inej nemocnici. Ja som na Antolskej bola tyzden na zaciatku tehu, ale po skusenostich som tam rodit nechcela. V podstate pobyt v kazdej nemocnici je hrozny, ale najhorsie podmienky boli asi ked som bola s malym 2 dni na Kramaroch ked mal 7 mesiacov. Tam nebola ani len skrina na oblecenie, len postel, postielka a nocny stolik. A celu noc sa svietilo. No ale ved s tymito druhymi detickami nas cakaju hadam iba dobre skusenosti 🙂 Ved nam poreferujes ako sa to pomenilo 🙂

tinyleaf
27. jan 2009

csiki, tak ja som tie tampony do podprdy mala len jedinykrat, aj to ostali suche 🙂 Mne mlieko tieklo samo, len ked som dlhsie nekojila, hlavne rano, ak maly prespal celu noc alebo ked niekedy plakal, tak sa to spustilo

zucha
autor
27. jan 2009

tiny, uz ste predbezne uvazovali nad menom?

tinyleaf
27. jan 2009

zucha, rozmyslame, ale nevieme ake. Dievcenskych by som vedela viac, asi by to bola Simonka alebo Sofia, ale chlapcenske vobec. Muz chce klasicke, ale kedze jedno klasicke uz mame doma, tak ja by som radsej take co nema kazdy druhy chlapcek.
A vy ake, ak chcete prezradit?

csikike
28. jan 2009

baby, ako uvazujte nad kocikom, kupujete surodenecky alebo sa spoliehate, ze starsie budu chodit?

tinyleaf
28. jan 2009

no mne sa zda zbytocne kupovat surodenecky kvoli par mesiacom, chudak Matko si asi bude musiet zvyknut trochu viac chodit 🙂 Ale na zuchinom mieste by som veru vahala, predsa len bude mat mensi vekovy rozdiel

csikike
28. jan 2009

tiny, ja ked tu vidim, ze aj 3 rocne deti su v kociku, tak neviem 😅

luculka
28. jan 2009

jeeej aja ze kam stále zdrháte 😀

liluska
28. jan 2009

no lucul čo pridame sa aj my k nim? 😉 😀

luculka
28. jan 2009

lius,,,co snažite sa??? 🙂

liluska
28. jan 2009

nie...este nie ale dejako sa to tu rozrasta a potom nam buduce mamicky robia chute na miminka 😵

janka1874
28. jan 2009

csikike kamoška má dve deti tak za sebou terajší vek staršia 2 roky a 3 mesiace a druhá 10 mesiacov a má ten kočík pre dve a veeeeeľmi si to pochvaľuje bez toho by si v lete ani nevedela predstaviť existovať takže vážne si to žienky premyslite

zucha
autor
28. jan 2009

no my uz kocik nepouzivame asi mesiac, odkedy ma Anna rok, takze asi nam je zbytocne kupovat surodenecky. Planujem ale asi kupit taky ten bord na ten, co bude mat babatko, aby sa tam mohla aspon postavit. Ale su naozaj deti, ktore su v kociku do troch rokov, lenze to u nas nehrozi. Takze zatial je to tak, ze mi nic kupovat nebudeme, ale ak sa po narodeni ukaze, ze je to potrebne, tak investovat samozrejme budeme, ale to budeme riesit az neskor. Keby bola Anna taka, ze nechce moc chodit, tak uz je taky kocik aj doma, ale takto.................... to momentalne vidim, ako zbytocnost.

zucha
autor
28. jan 2009

a potom existuje este jedna vec, nad ktorou silno uvazujem a asi si to aj zadovazim. Predsa len je pravda, ze ked pojdeme niekam na dlhsie von, tak bude chciet to starsie dieta sediet.
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

luculka
28. jan 2009

zucga jedna to tu u nas ma,,,je to sranda,,,ako tá motorka,,, 😀

csikike
28. jan 2009

zucha, s tymto brazdila jedna mamina u nas po meste, vyzera to super prakticke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre