Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
29. mar 2009

ahojte kocky, ja dnes len na chvilu, lebo Hanka teplotkuje, ma dost vysoke horucky, ale je len "skapata", nic ine jej zjavne nie je. Mozno zuby, mozno ta 6. choroba...neviem hadam coskoro prejde... No my sme vcera zaplatili zalohu za postel do detskej izby a planujem ju tam aj hned dat - uvidime ako to dopadne. Ja chcem Hanku naucit na velku postel s predstihom, aby sme potom nemali nejaky problem. Ja uz druhu postielku kupovat nechcem, uvidime ci to bude fungovat. Co sa spania tyka tak Hanka spava sama vo svojej izbicke a prespava noci, aj my sme ju to naucili hned ako sme sa dozvedeli, ze cakame druhe. Ona totiz spavala s nami v posteli a bala som sa, ze by ma mohla nejako nestastne kopnut a bolo to dost nepohodlne. Ale zvladla to bravurne, tak dufam, ze aj tu postel zvladne tak.. Inak Zucha si zlata,ze si najdes cas na nase otazky, minimalne pre mna je super, ked davas rady. Ja som tu sama bez rodicov a svokrovcov, takze mne moze pomoct len mm, ale ten chodi domov okolo piatej pol siestej, takze dovtedy to budem musiet zvladnut sama. Ale Hanku kupe od narodenia on, tak dufam, ze si tento zvyk zachova. A nie si velmi unavena? Ked ani v noci nespis, cez den fungujes, v pohodke zvladas?

zucha
autor
29. mar 2009

leni, ja by som to urobila presne tak, ako ty, kedy som mala mat medzi detmi ten rozdiel.
Co sa tyka zvladania, zvladam to. Len Aňa vstava dost skoro a to je pre mna dost ubijajuce. Ale zas nie je to take strasne. Clovek si zvykne. Mas fajn, ze muz je uz tak skoro doma. Moj casto pride, ked su deti uz ulozene a to je kovbojka, okupat a uspat obe

lenka85
30. mar 2009

to ti verim, ze to musi byt kovbojka... Klobuk dole. dufam, ze aj ja to budem zvladat aspon tak ako ty. Vcera som asi zakrikla, Hanka vecer ako mala horucku, tak zaspala normalka a osmej ale o 8,45 vstala a o chvliku jej klesla teplota a hura hrat sa... No a nakoniec taaaak revala o pol dvanastej, ze sme ju museli dat k nam spat. Poviem vam, hotova pohroma, skoro vobec som sa nevyspala, asi ani Hanka nie, celu noc sa metala, horor.. Dufam,ze dnes uz bude normalka v postielke a celu noc, inak ma slak trafi..
Csiki, k Tomikovmu zvrackaniu, aj mojej kamosky mala to robila, tiez chcela vydierat, ked nechcela spat.. Oni ale len prezliekli a znova a malu to po nejakom tyzdni prestalo bavit, tak mozes skusit.. Oni isli tiez podla tej knizky.

csikike
30. mar 2009

leni, ani my ine nerobime, prezlecieme, prebalime, osprachujeme, vymenim pradlo a dam mu trocha cucnut aby nemal taku pachut v ustach ale robit to stale... ja nato nemam nervy, radsej tam zostanem pri nom

lenka85
30. mar 2009

tak mozes len dufat, ze ho to rychlo prejde 😉 Aj nasa vcera strajkovala so spankom a na obed spala len tristvrte hodky... Ale rano do 8:45, tak hadam do vecera vydrzi. A uz ju nedam, mala spat na obed. Toto nenavidim po chorobe je cely rezim v ri..

ivka22
1. apr 2009

Ahojte baby 🙂
Tak ja tak sporadicky, ale predsa vas sem tam informujem 🙂
Vcera sme absolvovali dalsiu poradu a UZV...male ma 5,4cm po zadocek...uz je to taky maly cloviecik....predvazalo sa to vo velkom, normalne maly akrobat / tka 😀 😀 😀
Meral nam aj krk, 0,19 cm, co je uplne v norme, nosne dierky bolo super vidno, co je dasli pozitivny znak, ze je vsetko ok 🙂))

A dala som si vziat krv na urcenie pohlavia, tak som zvedava ci sa trafia...posielaju to jednej dokine, ktora sa na to specializuje, zatial je to studia, ale vychadza na 99%..tak uvidime ci sa trafia aj nam 🙂
Ale vcera to male vyzeralo ako chalan, aj ked doki ma upozornil, ze v tomto stadiu este aj dievcatka maju velky klitoris, takze sa nemam spoliehat na to, ze je to chalan 🙂 no som zvedava..

lenka85
1. apr 2009

a kde je ta dokina na urcenie pohlavia? Ja som o takom este ani nepocula. Ja idem na poradnu zajtra, uvidime. Ale pohlavie mi este asi nebude vediet povedat, koncim 16tt a pamatam ze v takomto case som bola pri Hanke na 3D a este mi nepovedali, tak asi az o taky mesiac...

csikike
1. apr 2009

leni, aj ja idem zajtra, len dufam, ze bude aj uzv, sa velmi tesim
ivi, to je super, ze mas tvoj doki taky dobry pristroj, ten moj ma sice novy, ale nic moc 😅

ivka22
1. apr 2009

To ja neviem kde je, ani ako sa vola....mne iba odobrali krv u mojho dokiho a potom ju posieju na rozbor jej...ale blizsie uz neviem...vysledku du cca do 2 tyzdnov /nakolko ma teraz toho vela/....

ivka22
1. apr 2009

Csikike, no sa z toho vytesujem aj ja...ma ten 4D... 🙂 vcera ma nechal aj pocuvat maleho srdiecko...superko to bolo 😵 😵 😵

csikike
1. apr 2009

jeeeeeej, to mohlo by super, ja som srdiecko este nepocula iba co mi cez to chrastitko 1x pocuvali 😅
ale neva, snad bude vsetko OK

janka1874
1. apr 2009

no aj ja idem zajtra konečne na prvú poradňu teda asi to konečne bude aj poradňa kedže mením lekára tak v tom je dosť bodrel ale od nedele viem že srdiečko bije a to je hlavné

bocmanka
1. apr 2009

🙂 🙂 🙂 kočky vy ste sa tu tak peknučko stretli, fandím vám...
a hlavne tebe jani, vidíš nikdy nehovor nikdy a neplánuj baby za päť rokov... 😀 😀 ono vie,kedy má prísť..

zucha
autor
1. apr 2009

leni, pri prvom ani mne nevedeli povedat v 16tt pohlavie a u druhej uz vedeli. Zalezi od velkosti babatka. Tak ak pojdes na ten uzv, tak mozno uz budes vediet

tinyleaf
1. apr 2009

ivka, to je super, ze budes tak skoro vediet ci bude mat Sebastianko braceka alebo sestricku. Mne sice robi dokina utz na kazdej poradni, ale zatial nebolo vidiet. O 3 tyzdne chcem ist na 3D, tak asi az tam sa dozviem co to bude 😉

zucha
autor
2. apr 2009

jej tiny, ved ty si uz v polovici. Ale to uteka. Ja si uz normalne nepamatam, ako som bola tehotna 😅 Vsetko mi to pride tak davno. A aj porod, akoby bol uz strasne davno. A pritom su to len 2 tyzdne. Sranda, ako si clovek rychlo zvykne na situaciu, co nastala. Pride mi, ze Katulka je snami uz velmi dlho a nie len tych par dni

tinyleaf
2. apr 2009

veru zucha, aj mna to napadlo, ze nedavno este Tebe svietilo 20tt a ja som bola iba v ocakavani ci to vyslo 🙂 Teraz uz male kopka, ale zatial dost slabo. Vy budete zachvilu rozmyslat uz aj o tom tretom mrnusovi, ked ten cas tak leti 🙂

lenka85
3. apr 2009

ahojte kocky, tak som bola vcera v poradni, ale ani mi nerobila uzv ☹ takze neviem. Ale srdiecko krasne bije, tak hadam sa ma fajn. Brali mi krv na afp, bozinku, dufam, ze to dopadne dobre. a co sa tych pohlavi tyka - baby aj tak to uz nezmenime, takze je to jedno kedy sa to dozvieme - aj ked zvedavost je silna vlastnost 😀 😀 Zucha ako dobre sa to pocuva, mam pocit, ze ty si naozaj stvorena pre materstvo, vsetko beries s takou lahkostou, dufam, ze ta budem nasledovat...klobuk dole, niektore zeny bedakaju ked maju jedno ake su unavene a ty v pohodke dve a este aj tretie sa hned planuje.... fandim ti. 😀 Baby a vy sa ako citite?

tinyleaf
5. apr 2009

lenka drzim palce, aby si mala AFP v poriadku, ale vsak urcite aj budes mat 🙂 Ja sa mam dobre, male v brusku poslucha, do poradne idem o 10 dni a uz som sa aj objednala na 3D utz, ked budem v 23tt

tinyleaf
5. apr 2009

zucha, ak mozem mam taku prakticku otazocku, co sa tyka vysky materskej...6 tyzdnov pred porodom ta Dr. vypisala na matersku, ty si ten papier dala zamestnavatelovi a on ho dal do socialky? A odvtedy Ti zase chodi ta vyssia materska pocitana z platu? Vobec neviem ako je to pri druhom dietati, tak ty budes teraz urcite vediet.

janka1874
7. apr 2009

no tinyleaf to by aj mňa zaujímalo 😀

ivka22
7. apr 2009

tak baby....vcera mi volali od mojho gynekologa, ze maju vysledky z krvi na urcenie pohlavia... 😉
a na 99% to bude ...... 😵 😵 😵 CHALAN 😵 😵 😵

Takze Sebinko bude mat zrejme bratceka 😉 este uvidime, ci nam to potvrdi aj UZV...ale ja som uz od poslednej poradne mala tusaka na chalana.... 😀

tinyleaf
7. apr 2009

ivka, tak gratulujem k pravdepodobne druhemu chlapcekovi 🙂 Urcite sa budu so Sebastiankom krasne hravat a vsetci Tvoji traja chlapi si ta budu hyckat 🙂

janka1874
7. apr 2009

ivka22 gratulujeme no aspoň nemáš problém s obečkom a budeš mať dostatok ochrancov 😀 😀 😀 😀 😀

zucha
autor
7. apr 2009

tiny, dala som to zamestnavatelovi, aleeste mi neprisla vyssia materska.

csikike
7. apr 2009

ivi, super, ja ticho tiez dufam, ze to bude chalan 😅

zucha
autor
7. apr 2009

to fakt csiki? som si myslela, ze ty by si rada aj dievcatko. Ale ja som tiez pri druhej dufala, ze to bude zas baba, ako Anicka

lenka85
7. apr 2009

ahojte kocky, tak afp mam negativne, chvalabohu.... citim sa uplne super, brusko pomalinky rastie, tak dufam, ze to dokopem do uspesneho konca... Ked o tom pohlavi - ja "tajne" tuzim po chalanovi, nech to u nas trosku spestrim, kedze u nas v rodine su len baby a mm by bol taaaaak rad, ze si to ani neviem predstavit, ale ked bude baba tiez sa nezblaznim, aspon mam vsetky vecicky pre nu...

csikike
8. apr 2009

lenka, super, ze afp su neg. sice v ine sme ani nedufali 😉
a ze by som radsej chlapca, ja neviem, ked nad tym uvazujem, tak ani baba by nebola zla, takze je to jedno... len nech je to dieta a nech je to zdrave 😵

zucha
autor
9. apr 2009

baby, tak mi sme nabehli na stary rezim, ze uz moja mama nechodi sem, aby brala Anu vonku, ale raz do tyzdna ide ona tam spat. Odviezla som ju vcera a tesila sa, ako si uzijem den s Katarinou a bolo mi uplne do placu, ako mi Anulka chybala. Ovela viac, ako predtym. Uz som si asi zvykla na niekoho stale pokrikovat 😅
Boli sme zrazu take same, normalne som nevedela co mam robit. Len sme sa tak prechadzali vonku a nic. Bolo to take smutne.
Ale stavim sa, ze zajtra zas budem hromzit, ze nic pri nich nestiham 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre