Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

zucha
autor
28. jan 2009

uz to pozeram z ich original stranky, ze kde sa to da objednat lacnejsie. Zistim cenu za postovne a dam vam vediet. Asi to ideme objednat

zucha
autor
28. jan 2009

no a este je to pre nas praktickejsie kvoli tomu, ze byvame v panelaku a neviem, ci by sa zmestil dvojickovsky kocik do vytahu. Tie, co su v RD to riesit nemusia, ale u nas je to prva otazka, co som si musela dat aj pri kupe kocika. A da sa to aj pekne zlozit, ked sa to nebude pouzivat a cena, ak by som to aj kupovala na Slovensku, je urcite nizsia, ako kupit surodenecky kocik

csikike
28. jan 2009

no, ja sice byvam v panelaku, ale nastastie mam dole taky kumbalik, kde je len kocik... a potom daj vediet aka je cena

zucha
autor
28. jan 2009

no cena je skoro o 45 percent mensia, ale to este neznamena, ze kvoli postovnemu a doprave sa to nakoniec nezvysi tak, ze bude v podstate jedno, kde sa to kupi. Musim pockat ale do vecera, kym pride muz a ten vsetko pozistuje.

tinyleaf
28. jan 2009

mne sa maly uz teraz jeduje v kociku, tak pochybujem, ze by v nom vydrzal do trocho rokov. Sestrine deti od 2 rokov kocik nechceli, tak mozno to bude tak aj u nas. A presne ako zucha, mozno kupime akurat surfer na sportovy kocik a tam sa postavi to starsie dieta. Ten kocik, co si poslala, zucha, vyzera super, musim to aj ja popozerat, pripadne pozriet aj na e-bay, kolko tam take nieco stoji

zucha
autor
28. jan 2009

tiny, ja som to na ebay nejak nenasla, ale skus ty a daj vediet

tinyleaf
28. jan 2009

tak narychlo som nasla na anglickom e-bay, ale nedorucuju na Sk. Vecer este popozeram lepsie, tiez sa muz v tom viac vyzna.

http://cgi.ebay.co.uk/New-Buggypod-Smorph_W0QQi...

http://cgi.ebay.co.uk/Buggypod-Smorph-In-Black-...

zucha
autor
28. jan 2009

http://global.ebay.com/

tu mas nastavene priamo, ze ti ukaze tie, ktore na Slovensko dorucuju

lenka85
28. jan 2009

tak som tu aj ja. Presne toto na kocik chcem kupit aj ja, len by som rada vedela, ci sa to da pripevnit aj na moj kocik.

Zucha a chvalis epiduralku? Ja som pri prvom porode spoliehala na prirodu a nechcela ju, ale teraz na prirodu "serem". Len chcem vediet ci si sa nebala, ci to bolo dobre atd

zucha
autor
28. jan 2009

epiduralka nema s prirodou nic spolocne. Teda podla mna. Ja som chcela dieta priviezt na svet v klude a bez kriku, tak som si to zaplatila. Ak to nevyuzijes, celu sumu ti vratia, ale spoliehala som sa na istotu. Epiduralka je uplne super vec. Ja som rodila po vycerpavajucom dni a v podstate uplne cely vecer, tak som aspon bola pri "zmysloch". Dokonca som si aj trosku zdriemla, ked sa dalo. Ono to uplne neutlmi vsetky bolesti, ale nie je to take strasne. Urcite to chcem aj pri druhom

tinyleaf
28. jan 2009

lenka, ja som tiez za epiduralku. Ja som sice stihla len take slabe kontrakcie, ale ani tie neboli nic prijemne, potom zabrala epiduralka a bolo super. Pred cisarskym mi uz iba dopichli vyssiu davku a sla som takmer do rise snov 🙂

tinyleaf
28. jan 2009

dnes som bola v poradni, babo je ok, len ma dokina nepotesila ze duphaston budem brat az do 16.tyzdna. Dufala som ze len do 12eho, ale ved hadam to nemoze uskodit. A huraaaa, uz mam aj tehu knizku 🙂

liluska
28. jan 2009

jeeej tiny blahoželame 😉

ivka22
28. jan 2009

sorry za roztiahnutie stranky , to som nechcela 🙂

zucha
autor
28. jan 2009

tiny, tak to je super. Radsej to brat dlhsie, ako kratko a potom by nieco riskovali. Ja som sice take nic nebrala, tak neviem, ci je to neprijemne, alebo nieco, ale poviem ti pravdu, ze na zaciatku by som radsej nieco mala, pre istotu. Ja osobne som sa velmi bala, ze potratim, kvoli tomu, ze som otehotnela relativne rychlo po porode.
Ale tuk, tuk, vsetko bolo v poriadku az doteraz, ked uz citim aj kontrakcie. Ale verim, ze som stale zatvorena, lebo rodit v 30tt, to nie je sranda pre babo.
Ja mam poradnu buduci stvrtok a budu robit aj ultrazvuk, tak sa tesim, ze malu zas uvidim

tinyleaf
28. jan 2009

zucha, ten duphaston mi nejako nevadi, nie je mi z neho zle ani nic take, len je to hormon, tak asi nie je dobre ho brat donekonecna 🙂 A neboj, dotiahnete to s babulkou do stastneho konca, este par tyzdnov a bude to uz menej rizikove. Kamaratka nedavno porodila dvojicky v 35tt a su v poriadku.

zucha
autor
28. jan 2009

no na dvojicky je to krasny vykon. Lenze asi si v poslednej dobe nezazila Annu. Len za nou beham a ked chcem, aby isla mojim smerom a nie opacnym, tak ju musim niest na rukach a to je zrejme velka zataz. Dokonca citim brucho aj ked len tlacim nakupny vozik a to je uz dost tragicke. Doteraz to vsetko bolo len tvrdnutie, ale tento posledny vikend zacali aj kontrakcie, tak preto sa obavam, ale aj tak som rozhodnuta rodit najskor v 38tt. Len aby o tom bolo presvedcene aj babo

bocmanka
28. jan 2009

juuuuj tak som sa vám sem naklikla.....omylom 😵
som chcela vedieť čo je nové, ja dozadu čítam málokedy, super si to zucha vymyslela, témička jak lusk
len pjekne kočky naverbujte, teda tie čo druhé bábätko zvažujúúúúú
ja už nieeeeeeeeee, zvlášť po dnešku som zrelá na psychiatriu, od rána od 6h som sa zastavila až teraz, keď všetko pospalo....

martinaj
28. jan 2009

ahojte 😀
snad sem coskoro skocim aj ja 🙂

zucha
autor
28. jan 2009

matka, dufam, ze ano. To by bolo fajn

tinyleaf
28. jan 2009

zucha tak to este nepoznam ake je to nahanat utekajuce dieta 🙂 Ja to moje vsade prenasam, lebo samo este nevie. Ale ved aj ty si tak robila na zaciatku tehu, Anicka vtedy este nebehala. Neboj, do puberty Ta hadam zacne posluchat 😀

zucha
autor
28. jan 2009

ano tiny.Ja som otehotnela, ked koncila 7. mesiac.Od osmeho zacala lozit a v 10. uz chodit. To sa mi normalne ulavilo. Stale hovorim, ze je lahsie za nou utekat s bruchom, ako ju s bruchom vlacit a byt zohnuta, lebo chcela chodit za ruky, kedze sama nevedela. Som si aj povedala, ze tretie zacneme robit, az ked tato, co je este v brusku uz bude chodit. Lebo prve tri mesiace boli peklom pre mna

csikike
29. jan 2009

ahojte, tak ja uz mam termin u lekara v stredu o 9,30 sa vytesujem a tomik uz je zapisany na 2010 do skolky, u nas uz niektore su na ten rok plne obsadene

zucha
autor
29. jan 2009

csiki, tak super. Som zvedava, ci ultrazvuk bude suhlasit s TP podla PM

tinyleaf
29. jan 2009

zucha, ty mas termin 10. aprila, mne v ten den dokina potvrdila pred dvoma rokmi, ze je Matko v brusku 🙂

tinyleaf
29. jan 2009

zucha a ako to spravis s postielkami? Kupis druhu alebo Anicku uz das to velkacskej postele?

tinyleaf
29. jan 2009

Baby, nepamatate si v ktorom tyzdni sa robia AFP testy? Ja idem do poradne najblizsie az v 15 tyzdni a tak sa mi zda ze sa na ne berie krv v 13 tyzdni, ale nie som si ista

zucha
autor
29. jan 2009

tiny, mne brali v 16tt, takze je to asi v poriadku.
Co sa tyka postielok, my mame taku tu vacsiu, na ktorej sa daju dat mriezky prec a je z toho juniorska. Povodne som planovala, ze starsej kupim uz normalnu postel a mladsia bude mat tu po Anne, ale kedze vsetko sa to udeje uz cca za dva mesiace a Anna este rozumom nie je tak daleko, aby z postele nevyliezala, kym nezaspi, tak jej necham jej staru a na tie 3, ci 4 mesiace, kym rozumovo podrastie si skusim od niekoho poziciat postielku a potom budem postupovat podla povodneho planu a kupim jej vacsie a mladsej pojde ta jej. Lebo kupovat dalsiu malinku postel mi pride zbytocne.

csikike
29. jan 2009

tiny, vraj afp je najidealnejsie od 16tt do 18tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre