Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

janka1874
31. júl 2009

no zucha ja ten pocit mám už teraz a už aj keď druhé bábo sa narodí tak to už fakt budeme komplet

lenka85
5. aug 2009

jani aj ja som chcela parik, nie si divna 😀
Tiny ty si este v celku?

ivka22
6. aug 2009

Krasne ranko,
tak my sme mali dalsi UZV vcera 🙂
prietoky ok, aj maly je v poriadku, zodpoveda tt, v ktorom sme ... otoceny je dole hlavickou 🙂 a ma cca 1330g...

Ktora ide prva rodit? Tiny, Lenka, Csikike, Ivka, Janka, Bam, Liluska, Kika, Martinaj,.... koho som zabudla???
No Tiny, aby si to uz rozbehla...my mame este chvilku cas.... 😉
Myslime na teba... 🙂))

tinyleaf
6. aug 2009

caute maminy 🙂 akurat som isla pisat ze to tu nejako viazne a vidim, ze ma tu spominate 🙂 No ja este drzim v kope, ani nemam ziadne priznaky ze by sa uz nieco malo udiat. Malicka mala v utorok na sone 2670g, co asi nie je moc, ale ved to moze byt kludne aj viac. Stale neviem ako budem rodit, v pondelok sa dufam moja dokina uz konecne nejako vyjadri.

Ivka uz ste boli an Balatone? Ako bolo?

ivka22
7. aug 2009

Tiny, tak potom podaj info...co a ako... sme zvedaveee 😕

Na Balatone sme neboli, este sme to nechali otorene, ze mozno teraz v auguste...ale pravdupovediac, mne sa uz na slnko nechce vobec... 😒 takze uvidime 🙂))

lenka85
7. aug 2009

Tiny drzim palceky... Mas to za par a mozno uz aj ja, aj ked ja sa nechystam skor ako o dva tt... Skoda len, ze sa to neda naplanovat, teda ak to nie je planovany CR..

tinyleaf
8. aug 2009

ahojte, hlasim stale stav dva v jednom. Vcera sme skusili dat spat maleho do velkej postele, aby uvolnil postielku pre sestricku, ale bezuspesne. Stale vyliezal, tak nakoniec zase skoncil v postielke. Co ja len budem robit ☹ ☹ ☹

telinka
8. aug 2009

tiny...ja mam z pruteneho kocika urobeni taky kosik na kolieskach...je dost priestranny , prve mesiace by ti urcite stacil , tak ak by si chcela tak sa ozvi 😉

telinka
8. aug 2009

😕 urobeny 😅

tinyleaf
8. aug 2009

telinka dakujem, si zlata 🙂 Ja to este uplne nevzdavam, este mam hadam aspon 2 tyzdne, nech sa maly nauci na postel. A ked nie, tak prestahujem druhu postielku od rodicov...

ivka22
8. aug 2009

Tiny, tak to drzim prsty a pevne nervy, ze ste to nechali na posledne 2tt.... je to hrozne kratky cas, ale mozno budete mat to stastie, aj ked pri tych malych stvoreniach dost pochybujem... 😒

Mne Sebino spava v postielke vo svojej izbicke uz od roka a Simon bude v koliske pri nas v spalni...velku postel este neriesim, pretoze by z nej na 100% vyliezal...este nejaky pol rok pockame, aj ked ju uz v izbe ma...

abetka
8. aug 2009

tiny, este si kinderko?
Ivka tebe v pase pise uz take vysoke cislo????Ale to leti

janka1874
8. aug 2009

žienky čo keby ste niektorá urobili tabuľku tehuliek ja už totiž strácam prehľad kedyktorá má termín

ivka22
8. aug 2009

No to teda letiiiii....ani sa mi nechce verit, ze uz za par tt rodim 🙂

ale uz sa tesim...zacina byt to brusko a tie kg naviac nepodhodlne a v tych horucavach je to o to horsie....ale snad to dotiahneme do uspesneho konca a budeme sa tesit z malych drobatok 🙂

janka1874
8. aug 2009

ivka mne to bruško začína vadiť už teraz pri malej a teploty no fakt nič moc

ivka22
8. aug 2009

vsak to Jani, nevyhneme sa tomu, aby sme krpcov nedvihali na ruky, aspon ja nie...

Tazko sa mi spi, sedi....nemozem byt v jednej polohe dlho, lebo ma vsetko tlaci, bolí...a zacinam uz citit chrbat... 😖
A to este nie som vo finale....takze sa mam na co tesit...

tinyleaf
8. aug 2009

abetka, este som cela 🙂 ved do terminu mam este cas. V tyzdni by som si potrebovala posadit jahody, tak by mala este mohla vydrzat 🙂

ja tiez maleho denne vlacim na rukach, v poslednej dobe sa nechce ani len na stolcek pri umyvadle postavit ked mu umyvam ruky, tak ho drzim podopreteho na kolene, vlacim ho doma po schodoch, lebo vymysla, zastavi sa v polke schodov a dalej ani za svet, nechce ani sediet na zachode alebo serbli...to vsetko da zabrat, ale hadam to uz nejako vydrzim

telinka
8. aug 2009

ivka....kraaasna kombincia mien pre bracekovcov 🙂

zucha
autor
8. aug 2009

ivi, aj mne sa velmi lubi ta kombinacia mien.
tiny, teda ta obdivujem, ze ste si to ucenie na postel nechali az na teraz. Mne Ana uz spava v posteli, z ktorej moze vyliezt asi tri mesiace a asi ta nepotesim, stale vymysla. Sice nakoniec zaspi, ale minimalne pol hodinu vecer este chodi a vymysla si take neskutocne veci, aby nemusela spat, ze mi je to viac smiesne, akoby som sa na nu mala hnevat. Take, ze napriklad potrebuje vysmrkat nejaku svoju hracku, co ma v obyvacke. To, ze potrebuje ist na nocnik je uz hadam klasika a nic tam neurobi, potom pride, ze ju svrbi ruka, potom zas boli oko, potom potrebuje vlhku utierku, lebo ma spinavu nohu a podobne. Tazko nam je niekedy ostat s vaznou tvarou. A najnovsie chce byt vecer v izbe, kde je aj Kati, ale potom sa s nou chce hrat a velakrat ju aj zobudi. Ale to sa uz hnevam

tinyleaf
9. aug 2009

zucha, no ja tiez nie som zo seba nadsena, ze som tu velku postel tak dlho odkladala, predsa len postielka je uz osvedcena a viem ze tam rychlo zaspi a ja mam pokoj. Vcera sme napriklad postel ani neskusali. Tak neviem, ci to nakoniec nevzdam a poriesim to druhou postielkou.
Ana Ti teda riadne vymysla, nas maly by si nevedel take veci ani vypytat alebo naznacit ze chce to a to 😉

tinyleaf
10. aug 2009

ahojte 🙂 dnes mam za sebou dalsiu poradnu a opat nic nove neviem, mam prist o tyzden. Uz vidim ze nakoniec budem rodit normalne, lebo to na mna pride a budem musiet ist do nemocnice a tam doktorka uvidi ci sa to rozbehne. Najviac sa bojim, ako zistim, ze uz mam take kontrakcie, ze treba ist do nemocnice, ja som v podstate normalne kontrakcie ani nezazila, tak neviem ake to je.

janka1874
10. aug 2009

ivka pekné nemá ale nebude sa Vám to pliesť?

lenka85
10. aug 2009

tiny to zbadas, o tom nepochybuj... A chces bez epi? A dokina sa preco nevyjadrila?

tinyleaf
10. aug 2009

lenka, ja Ti neviem, cela ta poradna tam prebieha tak rychlo, 2 baby vzdy beru dnu a kym jednu vysetruju, druha caka za plachtou a vsetko pocuje...proste ziadne sukromie. Ani tam nie je cas sa pytat na nejake podrobnosti a ja ked sa zakazdym spytam ako s cisarskym, Dr. povie ze sa uvidi, ze je este cas. Epi by som urcite chcela, ak budem mat normalny porod, ale povedala mi aby som si zatial nic neplatila. Takze si myslim,ze nebude problem si ju zaplatit dodatocne, ak by som to nestihla pred porodom.

zucha
autor
10. aug 2009

tiny, ale pri epi musis absolvovat take posedenie s anesteziologickou a to uz pri porode musis mat od nej papier, ze to schvaluje a zaplatene. Takze na tu konzultaciu urcite chod. Zaplatit to mozes, ked budes prichadzat do porodnice rodit. Pokladna je nonstop. A ak to nevyuzijes, hned ti vratia peniaze, takze neboj

janka1874
10. aug 2009

no pokiaľ viem aspoň teda u nás to tak funguje že to školenie nemôže byť staršie ako 3 týždne takže asi máš najvyšší čas tiny

liluska
10. aug 2009

tiny neboj nie si sama co nepozna "normalne" kontrakcie, ja som isla na vyvolanie takze tiez nebudem vediet kedy to na mna uz prislo 😉 😀
K tomu epi som pocula ze davaju aj bez poucenia hned na sale ale asi to musi byt len v nejaky surnych pripadoch alebo co, ale ja by som sa aj tak na to nespoliehala a na tvojom mieste si to hned vybavila, vsak nemas co stratit lebo fakt ti to do koruny vratia ak to nepouzijes 😉

janka1874
10. aug 2009

v súrnych prípadoch je napr cisarák ten poznám zas ja ale kontrakcie mi tiež nič nehovoria 🙂

zucha
autor
10. aug 2009

ale pri cisarskom nie je konzultacia o epi, ci ano?
No kontrakcie su bud ako tvrdnutie brucha, alebo zacnu neuveritelne boliek krize a neprechadza to, ani ked si date teplu sprchu.

janka1874
10. aug 2009

zucha ak ideš na plánovaný tak áno akurát že za to neplatíš nič

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre