Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
26. aug 2009

tiny a pocula si nieco o tom, ze baby posielaju z Ruzinova z prijmu na Antolsku? Dufam, ze mne sa to nestane... Inak s tym kojenim - aj mne by to urcite vadilo keby som bola prvorodicka, ale ved uz mame nejake skusenosti, takze asi tolko pomoci uz potrebovat nebudem... A este som samozrejme zvedava ako vam to doma funguje... aka je malicka, ci v noci spinka, ci ju neboli brusko a hlavne co na to vsetko maly Matko...

zucha
autor
26. aug 2009

no fakt Tiny, ako Martinko prijal sestricku? To by aj mna zaujimalo. A ziarli, alebo je v pohode? A ako mate teraz rezim?

tinyleaf
26. aug 2009

zucha, akurat som sa Ta chcela popytat na rady, ako riesis vecerne kupanie a uspavanie, ci najprv Katu alebo Anu. My Matka kupeme okolo 19.45 a potom ide spat. Aspon zo zaciatku by mi bolo lepsie, keby sa mala kupala a potom zaspala neskor, aspon okolo deviatej, aby vydrzala aspon do polnoci...ale ona pri kupani este place, tak by mi pobudila Matka. Zatial sme kupali 2x este pred Matkom, ona potom zaspi, ale este sa zobudi predtym ako aj my ideme spat. Zatial teda nemame ziadny rezim, ona spinka v podstate stale s prestavkami na papanie, maximalne hodinku je hore.
Maly urcite vnima ze prislo babo do rodiny, vie ukazat kde je Sofia, ked sa ho spytam, zacal sa po mne aj viac vesat, hlavne ked malu kojim, priklada si k nej svoju hlavu a hladka ju po hlavicke....ak sa to teda da nazvat hladkanim a nie capanim. Takze asi trochu ziarli, aj ked moja mama sa mu teraz dost venuje, tak to asi az tak nepocituje. Bojim sa toho ako to budeme zvladat, ked budem na obe deti sama, predsa len aj na maleho treba davat este dost pozor...a tie jeho nestastne plienky...

tinyleaf
26. aug 2009

lenka, tak o tom som este nepocula, ale zda sa mi to divne, ze napriklad maminu, co jej odtiekla voda poslu do inej nemocnice..alebo ak ma aj zazmluvneho doktora, nemozu ju poslat prec. Ty si s niekym dohodnuta na porod?
Mala v noci zatial spinka celkom dobre, budi sa asi po 3 hodinach ale do polhodiny zase zaspi..ak neratam dnesnu noc, to bola hodinu hore. Zatial sa to da, aj ked dnes poobede na mna prisla taka unava...predsa len to nocne vstavanie da zabrat. Nezda sa mi ze by ju bolelo brusko, tak dufam ze nebude mat koliky.

tinyleaf
26. aug 2009

ozaj, ake ovocie mozem jest? Uz som aj zabudla...len jablka a banan? A co hrozno? V nemocnici nam vineu neodporucali, vraj obsahuje hroznovy cukor a z toho babatka moze boliet brusko. Tak by som si nieco dala, po veceroch teda vyedam bebe keksy 🙂 A paprika sa moze?

tinyleaf
26. aug 2009

no idem asi spat, nech nieco pospim, kym bude mala zase hore...caute

abbi
26. aug 2009

tiny paprika urcite nie, to velmi ale velmi naduva. mozes veci bez supiek a bez semiacok.. takze ani hrozno :( ale treba vyskusat, mozno to malej nebude vadit.

zucha
autor
26. aug 2009

tiny k tomu kupaniu. Prechadzali sme viacerymi verziami. Na zaciatku to bolo tak, ze som okupala anu a ulozila a ked zaspala, tak som okupala katu, nakojila a ulozila. A asi po 2 mesiacoch, az doteraz je to tak, ze okupen Anu a poslem ju pozerat rozpravky, pomedzi to Kati a potom sme vsetky spolu a ja kojim, Ani pije mlieko a bud citame knizky alebo pozerame rozpravky. Kati potom ulozim a s Anou idem robit vecernu toaletu. Kakanie, cikanie, umyvanie zubov a spat. Ale ked mi Kati poobede nezaspi, tak niekedy ju okupem skor a ulozim a potom sa venujem uz iba Ani.
Ovocie mozes aj broskyne, marhule, nektarinky, jablka, babany. Ale skus aj ostatne. Zistis, z coho jej je zle. Moja ovocie znasala velmi dobre, ale nemohla som vobec pecivo, ani stare a ked si dam co i len kusocek cesnaku v niecom, tak odgrca cely den. A mozem aj citrusy, cokoladu, vsetko a nic jej nie je

tinyleaf
27. aug 2009

zucha, no budem musiet nejako poriesit ten vecerny rezim, nech si na nieco zvykame. Neuveris, ale ja som este nikdy Matkovi rozpravky nepustala, len ak nahodou zapnem vecernicek a je tam rozpravka. Mame sice satelit, ale treba ho nejako vzdy nastavit inym ovladacom a vybrat si stanicu podla nazvu....a ja ani neviem, ake existuju rozpravkove kanaly. Musim to poriesit nejakymi DVDckami
A este ako uspavas cez den Anu...co Ti medzitym robi Kata...a naopak? Ja uz to vidim, ze Matko prestane cez den spavat, lebo on sam nezaspi a ja nebudem moct byt pri nom.

zucha
autor
27. aug 2009

tiny, ja ju dam spat a hotovo. A potom sa venujem Kati. Zvacsa mi aj ona ide vtedy spat, takze ak sa da, spime vsetky naraz.
Baby sa musim pochvalit. Dnes sme boli na poradni s Kati a klasicky ju vazili a merali. Potom som doma nasla zapisky, kolko merala Ani v jej veku a predstavte si, ze dlzkou bola presne rovnaka, takze Kati ju dobehla a vahou dokonca predbehla o 180g. Vobec nie je poznat, ze sa narodila predcasne 😉

tinyleaf
28. aug 2009

zucha ale ved Kata sa narodila v 39tt, nie? To nie je predcasne...ci sa narodila este skor?

lenka85
29. aug 2009

boze kocky toto za chvilocku caka aj mna.... bola som vo stvrtok na poradni a sestricka mi to potvrdila, ale ze vracaju len mimoregionove - to znamena, ze ked pride baba z petrzalky a ma este daleko do porodu, nema zazmluvneneho doktora a nie je miesto, tak ju proste poslu na Antolsku, tam kde v podstate regionovo patri... Ale mna vraj poslat nikam z Ruzinova nemozu, Most pri BA tam patri... a teraz sa vraj narodilo straaaasne vela deticiek, takze sa to trosku ukludni na chvilocku... Zucha ako je mozne, ze si stihas aj cez den pospat? Ako ti spavaju baby, myslim v akych casoch?

zucha
autor
29. aug 2009

tiny, Kati sa narodila na zaciatku 37tt.
Lenka, Ani spava raz denne a Kati 3x. Okolo 9.00, potom spolu s Anou, ak to vyjde, cez obed a podvecer. Obedny spanok mava dlhsi a tie ostatne 2 po 30 az 45 minutach

lenka85
30. aug 2009

zucha to je super, ze sa im prekryva spanok. Aj mne Hanka spava raz denne a to potiahne celkom pekne od dvoch do troch hodin, takze to je super. Chvalabohu zaspava sama, len ju ulozim do postele a odidem, tak dufam, ze sa jej to nejako nepokafre, lebo by ma asi porazilo... Dost sa bojim jej reakcie na babo, dufam, ze nebude vela plakat alebo mu robit zle, za par dni sa hadam dozvieme... Este som sa chcela opytat, kedy si isla do porodnice... Ked mi odtecie voda mam ist hned? Lebo pri Hanke som isla a potom som tam bola straaaaaasne dlho... A ked zacnu kontrakcie tak kedy? A kedy mi budu moct pichnut epi, je tam nejaky cas, kedy este nemozu?

tinyleaf
30. aug 2009

lenka, to je super ze Ti Hanka zaspava poobede sama. My sme sa vcera rozhodli, ze maleho tiez naucime zaspavat sameho, muz ma buduci tyzden dovolenku, aby sme to dovtedy stihli. No a maly hodinu vrieskal v postielke, tak sme to nakoniec vzdali. V ten den teda ani nespal. Vecer nema problem, dopije mlieko, odidem z izby a spi. Tak od zajtra zaciname skusat zase a uvidime k comu sa na konci tyzdna dopracujeme. Mozno to dopadne tak, ze prestane cez den uplne spavat, lebo ja nebudem moct ostat pri nom, ked mam aj malu.

Ak Ti odtecie plodova voda, mala by si ist hned do nemocnice. Teda samozrejme mas cas aj na dobalenie, sprchu, umytie vlasov...takze nemusis sa v tom momente hnat, ale dlho to zase neodkladaj 🙂 Mne pichli epi, ked som bola otvorena aspon na 3 cm, povedali mi ze to je minimum.

ivka22
30. aug 2009

Lenka, ty uz mas 39tt? no pekne....takze uz kazdym dnom mozete ocakavat maleho 😵

Aj mne maly spinka sam, teda ja ho ulozim do postielky a zavriem dvere...a v priemere do 10 min maly spinka, ci uz je to cez den alebo vecer... cez den spime od 12 - 15hod cca.../niekedy sa to vie samozrejme posunut/ a vecer cca o 20hod... a tym ze je maly vo svojej izbicke, tak ma aj sukromie, takze ho snad maly drobec nebude budit...

Ale aj tak sa trochu obavam tych spankov..snad sa casom zladime vsetci .... 😉

Inak, kedy ste sa balili do porodnice??? ja zacinam tento tyzden 35tt a neviem ci uz je na case alebo mam cas...lebo ja este ani nic nakupene a pripravene nemam.... zatial ale nestresujem, kedze to bude dohodnuty CR, ale aj tak...

Inak sme boli min stvrtok na UZV...maly mal 2100g, a vsetko ok...dostatok plodovej vody, aj placenta je ok., prietoky ok...takze som spokojne odisla... a v utorok mam poradnu, takze sa pokukame na maleho este raz 🙂)))

lenka85
30. aug 2009

tiny nechajte ho vyplakat - znie to kruto,ale on ked uvidi,ze tym placom nic nedosiahne, tak sa prisposobi... Teda aspon u nas to tak fungovalo. Je jasne, ze pri nom nemozes byt a na druhej strane si myslim, ze poobedny spanok by mu este chybal... Ved uvidite ako to dopadne... A inak ako fungujete?

abetka
30. aug 2009

babulky, ale sa vam to krati 🙂
tiny - ako sa ma malicka??

zucha
autor
30. aug 2009

lenka, s tym odchodom do porodnice. Udajne druhe ide ovela rychlejsie,ako prve. Hlavne ak si isla prirodzene, lebo porodne cesty uz su spriechodnene. Takze po odteceni plodovej vody okamzite a asi aj ked ti zacnu kontrakcie. Epi ti najneskor mozu pichnut, ked si na 5 prstov, ale to tiez zalezi od rychlosti, ako sa otvaras. Ja som prisla, ked som bola na 3 prsty otvorena a kontrakcie som mala kazdych 5 minut a pichli mi ju skoro hned. Pri druhom naozaj netreba cakat. Ale ked pojdes na tu konzultaciu o epi, tak sa tam vsetko popytaj, oni ti povedia presne. A aj tvoj lekar ta pouci.

lenka85
31. aug 2009

ja uz tu epi mam aj zaplatenu, to som vybavovala este v 36tt lebo som sa bala, ze by som to nahodou nestihla a nespytala som sa:( Dufam, ze to pojde rychlejsie a hlavne lahsie ako prve,lebo prvy porod som si doslova odtrpela, takze teraz mam strach. Ale to je asi prirodzene. A najradsej by som to uz mala za sebou... Neviete niektora o nejakych "radach" ako to "vyvolat""?

tinyleaf
31. aug 2009

lenka, dnes sme ho nechali plakat a o chvilu strasny buchot, maly normalne vyliezol z postielky, vobec neviem ako, lebo mame pozicanu s takymi vysokymi okrajmi. Potom bol taky vystresovany z toho placu ze ho dal MM na postel, sadol si k nemu, chytil za ruku a o 3 minuty spal. Tak neviem ci skusat postel alebo postielku, z postele vyliezal a teraz uz aj z postielky ☹

tinyleaf
31. aug 2009

abetka, mame sa celkom dobre, mala este dost cez den spinka, ale nemame zatial pevny rezim. Niekedy spi aj 3 hod v kuse a vcera napriklad nespala od jednej poobede do stvrt na jedenast vecer, len take 5minutove spanky mala medzitym. Posledne 2 noci vydrzala spinkat 5 hodin, tak super, ze som len 2krat v noci vstavala. Takze to este potrva kym nabehneme na nejaky system

lenka85
31. aug 2009

tiny tak to je naozaj zle...

lenka85
31. aug 2009

tiny a zvladas to v pohode? Alebo mas stavy ked lutujes ze si sa na to dala?

abetka
31. aug 2009

nebojte babule, zvladnete to vsetko 😉 Leni, nestresuj sa, vsetko bude ok 😉

tinyleaf
31. aug 2009

lenka, no aj sa hanbim za take mysliienky, ale niekedy si poviem, ze keby som vedela, ze sa nam mala zadari hned, tak by som este nejake 3 mesiace pockala predsa len maly by bol o nieco rozumnejsi. Neviem ako budem zvladat ich oboch, ked budem s nimi cely den sama, na Matka treba davat este dost pozor, on ma ani moc neposluchne, ked mu nieco poviem a myslim ze par mesiacov by spravilo vela. Dnes som bola s nimi na prehadzke, maly za ruku ani za svet, chcel ist uplne opacnym smerom a jedoval sa, ked som ho nasilu brala prec....Aj s plienkami sa nam nedari, vsetci mi hovoria, ze ved este ma cas, ze im sa deti oducili aj v 2 a pol roku, ale ked tak citam tu na konikovi, kolko jeho rovesnikov je uz bez plienok, tak vidim, ze to ide aj v tomto veku. Ja viem ze o par mesiacov to uz bude lepsie, ved sme doma len tyzden a mala si hadam najde o par tyzdnov nejaky ustaleny rezim. Dufam ze tymto neposobim ako zla mama, ja len mam rada nejaky zabehany system a teraz je to ako hadanka, ci vecer mala zaspi v rozumnom case, ci sa bude v noci casto budit a ci lahko zaspi.....
Ale nechcem Ta odradzat, ty to urcite lahko zvladnes. Vsetky maminy to zvladnu aj s mensim vekovym rozdielom, tak aj my musime 🙂

janka1874
31. aug 2009

no žienky mne Sendy zaspáva stále sama či cez deň či večer ja si skôr neviem predstaviť ako to bude kedže moje obe budú musieť byť s nami v izbe čiže Sendy nebude mať žiadne súkromie toto jediné desí mňa neviem si to ani predstaviť ako to budem riešiť no čo už z 2 izbového bytu nič väčšie nevyrobím ☹

lenka85
31. aug 2009

tiny myslim, ze som dost dobre pochopila ako si to myslela.... To s tymi plienkami - ani mne sa Hanka nepyta ale ja si z toho ani velku hlavu nerobim, par plienok hore dole, nie je to az taka spotreba, takze toto je vec, ktora mna osobne moc netrapi. Ale to ostatne ano. Aj ja mam rada system, rezim a viem, ze s babatkom ho uz mat nebudeme. Tiez sa bojim, ze Hanka bude na maleho ziarlit, co asi aj bude.... Asi to bude dost tazke, ale ako si povedala na konci - musime to zvladnut aj my... Na druhej strane - ani v neskorsom veku to nie je vraj med lizat, tie deti su uz potom o dooost prespekulovanejsie, maminy si to tiez bohvieako nechvalia. To druhe babo je proste komplikovanejsie zaradit ako to prve, teda podla mna...

lenka85
31. aug 2009

jani mozno by ste mohli ist vy dvaja do obyvacky a nechat Sendy samu v izbicke...

liluska
31. aug 2009

janka, tak to iste budem mat aj ja, takze nebudes v tomto sama 😉
tiez si to neviem predstavit ako to bude a hlavne ako bude lili spat takze uvidime ako to zvladnete vy a za par tyzdnov to potom caka nas 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre