Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

csikike
31. aug 2009

tiny, plne ta chapem a viem ako si to myslela, aj ja sa bojim ci ich zvladnem a hlavne ako...
tomik nezaspava sam, ale cez den je doma bez plienky, ale inac sa nepyta, tak neviem ako budeme fungovat ked bude chladnejsie...
a tiez si neviem predstavit prechadzky s nimi naraz a sama, tomik je riadny zivel, aj ked mam uz kupeny ten buggypod a vie, ze ked ide auto tak musi vyjst hore na parkovisko... to uz robi sam od seba, aj sa celkom slusne rozcekava... ale ked sa pusti bezat tak mam co robit aby som ho dohonila a povel stoj u nehgo znamena, este pridaj... 😀

liluska
31. aug 2009

ja tiez neviem ako vyriesim kocik...malej sa este v kociku velmi paci a neviem ci bude chciet tak moc behat, hlavne budem obmedzena tym ze nebudem moct chodit do obchodu a name MHD z dvomi detmi priputanymi do kocika, takze tiez zvazujem buggypod, alebo skajt na kocik 😒

liluska
31. aug 2009

tiny a co aka je malicka??? uzivas si to s nou? mas cas si ju aj pri matkovi vychutnavat??? 😉

janka1874
1. sep 2009

no lenka tak to obyvačky to asi nehrozí bolo by to dosť nepohodlné no uvidíme ako to budeme zvládať

a liluska ten istý problém mám aj ja Sendy miluje sedenie v kočíku my keď ideme vonkua berieme kočík tak automaticky nastupuje neprejde ani pár krokov sama nehrozí tak fakt neviem nejako peniaze na súrodenecký moc nechcem dávať predsa ani kočík pre Sendy nebol lacný asi to budem riešiť nejakým skajtom lebo ináč neviem

tinyleaf
1. sep 2009

lilus, mala je v podstate zlata, dost cez den spinka a Michal sa venuje malemu, tak toho na mna nie je vela, ked ho tu este mam. Horsie to bude ked ostanem sama, najma rano ked treba vsetkych obliect, prebalit, nachystat jest, popritom nakojit...
ja som o skejtiku tiez uvazovala, ale silno pochybujem ze by mi na nom Matko stal. Takze skejt nebude. No a to ze sa nedostanem do obchodu, to mi je tiez luto, ale s malym sa neda ist pomedzi regale, on musi sediet vo voziku s rozkom v ruke, inak by zbural cely obchod 🙂 Takze ja by jednou rukou musela tlacit hlboky kocik, druhou nakupny vozik a to by teda dopadlo 🙂

zucha
autor
1. sep 2009

baby, ja mam ten skejt so sedakom a tak mozem v pohode zvladat aj taky malicky nakup v obchode. A ked ideme spolu do vacsieho, Ana sedi vo velkom kosiku a Kati je v autosedacke v kosiku. Ale velke nakupy sa tak robit nedaju. Ana je tiez velky zivel, ale obsedi na tom potrebnu chvilu, napriklad v tom obchode, kym prejdeme nejaku cast cesty, kde nemoze behat a tak. na dlhe prechadzky to nie je. s tymi som sa musela definitivne rozlucit, ked mala rok, kedze v kociku nebola. Takze Kati si prechadzky tiez moc neuzije. Teraz to uz robievam niekedy tak, ze ked nespi, tak si ju dam len do klokanky, Ani do trojkolky a ideme po okoli. Je to celkom fajn, hlavne na rychle nakupy a ked chcem ist na zmrzku 😀

tinyleaf
1. sep 2009

zucha, vdaka za tip, to s autosedackou v nakupnom voziku ma nenapadlo. Takto sa predsa len obcas do obchodu mozno aj dostanem 😀

lenka85
1. sep 2009

zucha a kde si kupovala ten skejt so sedakom? A kolko stal?

liluska
1. sep 2009

lenka ten skejt pasuje len na kocik bugaboo takze ak nemas to tak mas smolu, ja by som to tiez brala, ale som z mojim kocikom spokojna takze musime hladat nieco podobne, ale videla som aj nieco na taky podobny, ale nie az taky super ako ma zucha na bugaboo 😉

zucha
autor
1. sep 2009

maju este nieco podobne a o dost praktickejsie, ako mam ja. Keby som na to prisla skor, asi kupit to http://www.revelo.co.uk/products_kid-sit.php

liluska
1. sep 2009

lenka tu je nieco podobne, ale nie je to vobec take pekne a kvalitne ako ma zucha, ale splna to ten ucel co chceme. Mne sa to sice vobec nepaci ale mozno niekomu sa to bude lebo to splna ten ucel ako ma 😉
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=5121712

lenka85
1. sep 2009

liluska myslis ten bugaboo na boku kociku? To by som nechcela, je to podla mna moc siroke, pre mna neprakticke... Ja by som chcela pred alebo za kocik...takze ak o nicom vies, tak sem s tym, zide sa...

janka1874
1. sep 2009

sú také skajty čo sa dá aj sedieť aj stáť vraj univerzálne no nie sú také super ako má zucha ale čo už

liluska
1. sep 2009

lenka ty myslis guggypod, to je vedla kociku - sajtka.
Ked najdem ine typy na skejtiky tak dam sem link, lebo aj ja stale rozmyslam co kupim 😉

zucha
autor
1. sep 2009

a ten, co som vam sem dala posledny sa vam nepozdava? Mne sa zda uzasny

janka1874
1. sep 2009

liluska presne toto som aj ja myslela čo si hodila linku no ani mne sa to moc nepáči ale čo už keď iné nebude

lenka85
1. sep 2009

zucha pozdava, len ci by sa mi to dalo dat na kocik...

liluska
1. sep 2009

lenka su tam aj kociky ktore na to pasuju a ktore nie, ja som tam ten moj nenasla v anijednom zozname takze netusim ci to na nas pasuje. Aky mas kocik ty?

janka1874
1. sep 2009

ja som tiež pozerala ten zoznam kočíkov a môj tam nikde nie je tak tiež neviem či to pasuje

ivka22
2. sep 2009

Zuzi, ten Kid-Sit je uplne skvely, my sme ho tiez zvazovali, ked sme kupovali board, ale nakoniec sme sa rozhodli pre ten co mas ty 🙂 a zatial vyzera byt v poho, aj Sebi sa obcas sam na neho postavi a chce sa vozit...len ci mu to ostane aj potom a nebude ziarlit, ze babo je v kociku a on nie... 😒

A ziadna nove tehulka nepribudla??? nejak to tu zamrzlo 🙂))

ivka22
2. sep 2009

ci uz sa len rodííííí ??? 😀 😀 😀

zucha
autor
2. sep 2009

no fakt Ivi, myslim, ze za august tu nebol nikto novy. No, mozno vsetci len otehotnievali a tento mesiac sa to ukaze 😵

tinyleaf
2. sep 2009

veru, chcelo by to novu tehulku, minimalne ako nahradu za kazdu, ktora uz odrodi 🙂 Ale my so zuchou ostavame verne tejto teme aj nadalej 😀

tinyleaf
2. sep 2009

zucha este davas Anu do tych jasliciek co si spominala? Ja som dnes bola pozriet vo Velkom Bieli sukromnu skolku Mravcekovo a rozmyslam ze tam maleho dam. Aj mne bude doma lahsie iba s malou a aj Matkovi to prospeje byt medzi detmi. Hlavne na jesen a v zime, ked sa ani von nebude dat velmi chodit a najma tu nemame ziadne ihrisko tak ako v BA, kde bolo pomaly na kazdom rohu. Len neviem ci uz ho mam dat o nejake 2 tyzdne alebo radsej az neskor od oktobra, aby mi domov nedovliekol nejake sopliky z detskeho kolektivu, kym je Sofia este taka malicka.

zucha
autor
2. sep 2009

tiny, ja som ju tam davala 2x do tyzdna na 2 hodiny prave vtedy, ked Kati bola malinka, lebo som nejak nestihala este aj domacnost. A teraz som si uvedomila, ze tam nebola uz aj vyse mesiaca. Uz sme tak zohrane, ze ideme vsade spolu a stiham celkom v pohode. Mohlo by to byt aj lepsie, ale nemozem sa stazovat a dufam, ze ani muz nie.
Nad takymi jaslami dennymi som este neuvazovala. Uz mam jedny sice vyhliadnute, ale nie som si ista, ci ju tam chcem davat na tak dlho. Mozno zmenim nazor, ked zacne byt chladnejsie a nebudem vediet, co s deckami robit. Predsa len s dvoma malymi detmi ist vonku to nie je sranda a nejaky program im budem musiet urobit a jaslicky to vyriesia. No uvidim

kika25
3. sep 2009

Liluska, vcera na cviceni bolo super, dufam ze si to coskoro zopakujeme ;)))

zucha
autor
3. sep 2009

jej Kika, zas ste sa tam stretli. Tak to je super 😉

simka9122008
3. sep 2009

a čo je s Lenkou?

zucha
autor
3. sep 2009

vidis Katka, dobry postreh. Mozno uz si mojka babatko 😉

simka9122008
3. sep 2009

Hmm, ktovie, rada by som o nej vedela novinky, dlho tu nebola tak sa asi niečo deje 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre