Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

tinyleaf
14. sep 2009

ja sa tiez hlasim, ze dve deti su pre nas akurat 🙂 Normalne som rada, ze maly pojde o dva tyzdne do jasli a konecne sa mi trochu znormalizuje domacnost, lebo takto som niekedy zrela do cvokhousu. Keby maly viac spolupracoval a pocuval, tak by to bolo v pohode, ale takto je to dost tazke.
Takze zucha, zatial si tu asi jedina, ktora to po dvoch detoch nevzda 🙂

zucha
autor
14. sep 2009

no, ale ved je stale dost bab, ktore maju este len jedno 😉 Ja stale dufam, ze luculka tu coskoro pribudne, ale akosi sa jej zatial nechce.

Tiny, takze predsa len maly ide do jasli? A ide tam chodit denne na cele dni, ci len na polden?

telinka
14. sep 2009

🙂 nikdy nehovorte nikdy 😉

zrzulka
14. sep 2009

lenka sa neozvala??? nakukam ci uz...🙂))
Ja niekedy uvazujem ci nezakotvime len pri jednom, my mame teraz take tazke obdobie ze mat druhe tak si to mozem rovno hodit. To ako bola mala kludne dieta je teraz ako utrhnuta z retaze. Normalne neviem ako na nu niekedy...

ivka22
14. sep 2009

no baby pridavam sa k nazoru, ze mi dvaja postacia...aj ked moj muz rata s tretim dievcatkom 😝 ale my to asi nechame otvorene a uvidi sa casom...

no Lenka...mozno to uz ma za sebou 🙂 ja mam zajtra dalsiu poradnu, tak som zvedava....uz mavam sem tam kontrakcie, ale urcite to este nie je na porod 🙂 no mam pocit, ze brucho rastie kazdym dnom...

tinyleaf
15. sep 2009

zucha, ano, od 1.oktobra ho davam do jasli. Teda vola sa to detske opatrovatelske centrum. Prve dva dni pojde na 6 hodin s tym ze keby tam nevydrzal, tak pojdem ponho a dalsie dni by tam bol na cely den, od 7.15 do pol siestej.

tinyleaf
15. sep 2009

O Lenke nic nove? Stvrtok sa blizi, tak do dvoch dni to ma hadam iste 🙂

ivka22
15. sep 2009

My mame dalsiu poradnu za sebou, maly ma cca 2512g ....ale vsetko je ok...
bavili sme sa predbezne aj o termine...tak nam ostali terminy 1.10, 3.10 alebo 10.10, uvidime aj podla vahy maleho...samozrejem este nic nie je na 100%...zalezi od dalsej poradne, takze sa to moze akokolvek este zmenit...
ze uz klesol, ale nie som otvorena, co je dobre....🙂

tak sa drzkajte maminy 🙂))

zucha
autor
15. sep 2009

no Ivi, tak pekna vaha. Idete presne podla tabulky, ako pozeram. Este 2 dni a rodila by si tak isto, ako ja 😕 . Ale neber to vazne, ty este drz....................... nech mas doma valibuka 😉

liluska
15. sep 2009

pekna vaha ivka...tak uz sa aj maly moze hocikedy narodit!!! super

Tiny tak drzime palce matkovi....ale ja by som bez malej asi tak dlho nevedela byt 😀 ...nie je to vela na cely den?? 😀

ivka22
15. sep 2009

dakujem baby, som rada, ze vaha je ok...aj ked si myslim, ze tie UZV treba brat s 200g rezervou hore dole.... ale cca vieme od coho sa odrazat...doktor bol tiez spokojny, ze ideme ukazkovo...

tak pokial bude vsetko ok, tak o 2-3 tt sme o jedneho clena v domacnosti viac...

Ale poviem vam baby, ze dnes som sa vobec necitila dobre...boli sme s malym v parku, ale fakt som musela cely cas presediet a behal za nim muz, lebo ja som bola k.o...mavam cez den sem tam kontrakcie, ale to je normalne, ale nevladala som stat, ani pomaly chodit...uplne sa citim ako velryba, hoci som pribrala 13kg, mam pocit akoby to bolo aj viac 😝
tak som zvedava ako budem zvladat este tieto dni s malym, ked bude muz mimo... 😒

bocmanka
15. sep 2009

😵 jej tehuľky, aké ste zlaté... 😵
lenke držíme palčeky 😵
ale možno ju aj ivka predbehne. pekná váha, simonko bude určite úžasnýýýý

tiny a to malého necháš od 7.15 do pol šiestej? nie je to dlho??

zucha
autor
15. sep 2009

tiny veru, ja som tiez prekvapena, ze na taky dlhy cas.

ivka22
15. sep 2009

Boc, nic neprivolavaj....my mame este cas 🙂)) ale uz sa maleho neviem dockat 🙂 aj ked s malou dusickou, ako to budem zvladat vsetko...

Tiny, no inak aj ja prave citam ten cas...obdivujem, ze ho chces nechat na tak dlho....ja mam problem maleho "odlozit" niekam na pol hodku... a preto ho radsej nikam a nikomu "neodkladam" hi hi... aj ked teraz zvazujem sukromnu skolku na 2 dni v tyzdni po 3 hodky ako to robievala aj Zucha... 🙂 no stale mam z toho zmiesane pocity, ako to bude maly a hlavne ja zvladat...no myslim, ze mu kolektiv pomoze a mne zase pomozu 3 hodky volna...

janka1874
15. sep 2009

o tom sa ani nebavme ja sa toho desím už teraz a my akurát do chladného počasie pôjdeme tak fakt neviem ako budem zamestnávať Sendy sa toho strašne obávam ako to budeme zvládať

zucha
autor
15. sep 2009

janka, mozno bude rada, ze ti bude moct pomahat. Aj mne Ana pomaha, sice niekedy tak, ze sa cudujem, ze Kati je este nedochramana, ale aspon sa snazi. Vcera si ju chcela dat k sebe na deku, ked sedela v jedalenskej stolicke a tahala ju za kapucu na svetry. Ked som sa k nim otocila, zkoro som zinfarktovala. Kati uz mala hlavu vonku z boku stolicky. No neviem, neviem, vela nechybala a vytiahla by ju az na zem. Fakt treba davat stale pozor, ale inak sa to celkom da zvladat.

tinyleaf
16. sep 2009

ivka, este par dni a Simonko sa kludne moze vypytat na svet 🙂 🙂

Baby, ja som sa preto rozhodla pre tak dlhy cas v jasliach, lebo muz by tam maleho rano vozil a cestou z prace zase vyzdvihol. Bohuzial ma taku pracu, ze nemoze odist o stvrtej, takze aj ta polsiesta je len tak tak. Ja nemam problem nechat maleho napriklad s mojou mamou cely den, ja som v pohode a aj maly...no uvidim ako to budeme obaja zvladat, ked bude v podstate s cudzimi ludmi. Keby to bolo dlho, tak budem prenho chodit skor, len to znamena naobliekat malu, dat do sedacky a ist autom. No ved uvidime, mozno teraz som hrdinka a nakoniec sa budem viac o maleho bat ako on sam 😀 Ale tesim sa na to, ze si konecne doma porobim v klude vsetko co potrebujem, mne normalne chyba take fyzicke odreagovanie sa, uz teraz sa chystam na umytie okien.

Idem si teraz urobit prvykrat vylet s dvoma detmi medzi ludi, musim ist na obecny urad, obchodu a postu, tak drzte palce, nech to nejako zvladnem.

lenka85
16. sep 2009

ahojte, tak sa hlasim, ze som bohuzial este stale v celku... Mna uz asi sibne, uz to je doooost blbe.. Mala je od vcera poobedia u nasich v BB, prisli si ju vziat, ze nech si aspon jeden den oddychnem pred porodom, ale aj tak stale myslim len na to kedy to pride... Dufam, ze ma nebudu natahovat a zajtra maximalne v piatok to vyvolaju, aj ked neviem, ked nemam nikoho zazmluvneneho... asi ich skusim prehovorit, ze mam doma este jedno male dieta...
Co sa jasli tyka - tiny teda ak to vydrzis tak klobuk dole, mne by bolo za Hankou strasne smutno. Aj ked mozno som teraz hrdinka, ked este nemam maleho doma, budem hovorit az potom, ale... stale si pripominam, ze to zvladaju mnoho ine maminy, tak musim aj ja... Ja by som sa hlavne bala, ze sa odsudzime, lebo to bude v podstate cele dni prec, ale kazda mamina vie, co je pre jej dieta najlepsie!
Drzte mi palce baby, ja sa uz taaaak bojiiiiiiiiim ☹

martinaj
16. sep 2009

ahoj leni 🙂 tak zase vyvolavanie? snad to necaka aj mna.... dufam, ze to dopadne lepsie ako pri hanke 🙂 drzime palce

janka1874
16. sep 2009

lenka tak to ti verím že už si z toho na nervy držíme palce nech to všetko dobre dopadne a hlavne čím skôr toto o ničom čakanie a naťahovanie času teda fakt nie je nič moc na nervy

csikike
16. sep 2009

leni, tomasko caka na nasu Hanku... alebo na nedelu, to bude krasny datum 😵

lenka85
16. sep 2009

mati mne Hanku nevyvolavali, mne odtiekla voda, ale porodne cesty vobec neboli pripravene na porod... Aj ja dufam, ze teraz to bude lepsie, lebo..... Csiki hadam uz nebude cakat na nic a vyvolaju mi to...

tinyleaf
16. sep 2009

lenka, este vydrz, urcite sa Tomasko uz coskoro narodi 🙂 Mozno caka na 18.teho, ved aj zuchina Kata je 18., aj moja Sofia, tak Tomasko moze byt tiez 🙂

tinyleaf
16. sep 2009

zucha, vy zajtra oslavujete polrok...a my prvy mesiac 😵 ako to rychlo leti...

lenka85
16. sep 2009

joj tiny ved aj 16. je pekne cislo, len jeho nie a nie ukecat...

tinyleaf
16. sep 2009

no inej rady niet, len vydrzat 🙂 A to sa hovori, ze druhe babo sa pyta na svet rychlejsie. Ale ved prenasas este len druhy den a do vecera este daleko, tak mozno vyjde aj ta 16tka 🙂

ivka22
16. sep 2009

no Lenka, ta obdivujem...to cakanie musi byt nekonecne...ze uz kazdym dnom, kazdou hodinou to moze a nemusi prist...ale drzim prsty 🙂))

Tiny, potom daj vediet ako zvlada Martinko skolku 🙂

janka1874
16. sep 2009

no lenka pevné nervy tu sa nič iné poradiť nedá

bože ten čas fakt neuveritelne letí tiny vy už budete mať mesiac teeeeda

lenka85
16. sep 2009

nie, termin som mala minuly stvrtok...

lenka85
16. sep 2009

boze, mala sofia ma uz skoro mesic... som si to ani neuvedomila...to letiiiii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre