Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

abetka
5. okt 2009

ivi- no ja co si pamatam, mne vacsiu sarapatu narobila odsavacka ako maly, ale to prisatie veru bolelo. Si pamatam ako som zatinala zuby a MM , ze co sa robi, tak pri dalsich kojeniach bol pri mne a hladkal mi chrbat, ked sa mal prichytit Tomas 😵

janka1874
5. okt 2009

kým som mala rany tak len cez klobúčiky som kojila a hneď ako som mala rany zahojené tak zas len normálne som kojila ale ak odmieta klobúčik tak potom asi moc neporadím možno jedine len dávať tú masť ale to treba umyť pred kojením vatovým tampónom aspoň ja som tak robila

abetka
5. okt 2009

ivka skus tie medela, len su drahsie, ale mne sa osvedcili 😉

zrzulka
5. okt 2009

...presne aj mne odsavacka ponicila bradavky a mala nikdy (az kym nezacala kusat) Ono sa hovori ze ked dieta znici bradavky ze je to zla technika kojenia ale co ti ja viem.... skus sa poradit s nejakou laktacnou poradkynou co by ti poradila...mna by to asi odradilo od kojenia keby som pri tom trpela. Mam cerstvo v pamati ako som sa bala ze ma kusne takze som pri kojeni len trpela ked kusala. Bolelo to jak fras. Ale to kusanie zacalo az ked sa uz odstavovala to bolo moje jedine + lebo asi by som takto dlho nevydrzala kojit.

kika25
5. okt 2009

Aj ja sa pamatam na neprijemne zaciatky s kojenim, az som plakala od bolesti...mne sa osvedcil silny repikovy caj, vatovym tamponom som si natierala bradavky dost casto, ked bol caj navyse aj trochu vychladeny mal prijemny chladivy ucinok+masticka z DM, nebolo treba umyvat pred dojcenim...vela trpezlivosti a drzte sa.papa

abetka
5. okt 2009

ivka- o tom kreme z DM som pocula, ale aj ta cicaderma je homeopaticka a raj sa nemusi zmyvat, ale ja som ju zmyvala

janka1874
5. okt 2009

ten krém z DM som aj ja používala od začiatku a aj teraz už ho mám kúpený len no mne poranila Sendy bradavky pri laktečnej kríze lebo jej toho asi moc nešlo tak ako chcela tak začala krútiť hlavou z mojou bradavkou v puse no išlo ma poraziť od bolesti no čo už a tiež som najprv prikladala v bolestiach až potom skúsila tie klobúčiky

kika25
5. okt 2009

Tu je zoznam laktacnych poradkym pre celu SR, snad Vam pomoze i ked najlepsie by bolo ho ani nepotrebovat...
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=591305

liluska
5. okt 2009

Ahoj ivka!!!
vitajte doma!!!
S tym tvojim problemom z bradavkami, to iste som mala aj ja, tiez som uplne od bolesti plakala pri kazdom kojeni ale pomohlo mi toto, a uplne fantasticky:
http://www.alfamedica.sk/compresses.php
Vsetky vyrobky odtial su fajn, tak urcite skus lebo je to skvele.
Inak mne pohala ze som chodila doma ked som mala s tymto problem uplne hore bez...bolo to sice smiesne a dalo sa len ked sme boli sami doma, ale urcite mi to skvelo zaberalo...tak skus co najcastejsie nechavat bradavky dychat cerstvy vzduch 😉
Dufam, ze ti to vsetko zaberie a coskoro budes kojit bez bolesti....drzim ti palceky!!

ivka22
5. okt 2009

Dakujem baby za rady...
Doma mam avent masticku a bio active multi -mam /ale mast a nie tie naplaste/...dokonca mam od nich aj mydlo na umyvanie bradaviek...snad nieco pomoze...ale skusim, co radite...🙂

Sestra v nemocnici vravela, ze maly je prilozeny dobre, ze aj dobre saje...tak neviem kde je chyba, mozno sa to casom upravi, dufam, lebo tie bolesti su fakt neprijemene...a prsia sa mi plnia mliekom stale, takze musim s tym nieco robit...

Inak, hodila som par fotiek do albumu, tak kuk ...

janka1874
5. okt 2009

jeeej ivi pekné fotky 🙂

ivka22
5. okt 2009

🙂

simka9122008
5. okt 2009

Krásne fotky, ivi, nádherný je maličký, gratulujem

zucha
autor
5. okt 2009

Ivi, ahoj. Tak tie bradavky, to je udel. Mala som to pri oboch. Uplna hroza. ˇasticky so mozes davat hocijake, stale to budes mat. Jednoducho to prejde same. Treba to pretrpiet. Pri Ani som si hovorila, ze zla technika, ale prd. Ak tie bradavky si musia zvyknut. Tiez som mala az chrasty a ako na potvoru mi z toho tiekla krv. Normalne ze fuuuj. Ale po par tyzdnoch sa to uplne upravilo a veselo kojim. Kup si obycajnu borovu vodu a po kojeni si ich umy nou a potri Bepathenou mastou. Tu som tusim aj dostala v tom balicku pro odchode znemocnice. Ja spm si ju davala pred spanim.

bocmanka
5. okt 2009

🙂 ivi vitajte doma...
ako napísala zucha, borová voda..
ako dala liluska link, tak tie výrobky sú úžasné, ak máš od nich krém a mydlo, tak to prejde
a ja som každé z troch detí prvé dva mesiace krmila len cez klobúčiky medela s...
držím palcee....

zrzulka
5. okt 2009

Kocky to sa az zle cita tie problemy s kojenim. ja som nastastie nic take nemala a to bola mala niekedy nacicke aj tri hodky vkuse. Mne stacila fakt len ta Avent mast v hrubej vrstve a nechat zaschnut kvapku materskeho mlieka. vraj ma hojive ucinky. Drzim palceky Ivi nech ti nieco z toho co kocky popisali zaberie a nech si kojenie obaja uzivate🙂))))))))
Joj a maly je nadherny. Ja som sa rozplyvala uz ked si na FB dala fotky....

glorita
5. okt 2009

ivka presne ako pise liluska,teda aspon u mna to zabralo ...po kojeni som najprv vzdy umyvala,natieala vsetkymi moznymi v lekarni dostupnymi mastami na bradavky,no nic nepomahalo.Bradavky chrastave,pri a po kojeni krvave a velmi bolave.....Potom som zacala neumyvat ich po kojnei a nechat vyschnut na vzduchu a ciastocne viacmenej pomohlo.... 😵

glorita
5. okt 2009

a ozaj klobuciky nam boli na 2 veci...a pokial mas vtlacene bradavky,aj u mna to tak bolo,tak ma naucili v porodnici vytlacit ich pomocou prstov alebo odsavackou.....

bocmanka
5. okt 2009

😵 a simonko je úplne krásny, sebinko je pri ňom fakt ako veľká bába, človeku sa až nechce veriť, že z takého bábätka vyrastie taká samostatná bytosť...

zrzulka
5. okt 2009

presne tak ten rozdiel.... a ani nie pred 2 rokmi boli rovnako mali chrustici aj ti nasi velki vymyselnici🙂)))
ja ked pozeram fotky kde je mala este babetko a potom pozriem na nu tak tazko uverit ze je to ona v zmensenej podobe. strasne sa zmenila....

zucha
autor
5. okt 2009

ja som Anicke ukazovala fotky, ked bola este ako babatko a vobec sa uz nespoznala. Len na tych, kde je priblizne od pol roka. Aj som jej povedala, ze to je Ani,ked bola babo a ona mi stale hovorila mena babatiek, ktore mame v okoli 😀 Pride mi to tak davno, ked bola taka malinka a zaroven, ze to bolo len pred chvilou.

csikike
5. okt 2009

ivi, simonko je krasny 😵
ja som mala tiez trable s bradavkami, cele rozkusane, tak mi vznikli chrasticky tie som si dala dole a odvtedy je vsetko OK, nepotrieram nicim len chvilku pretrcam naha po byte 😀 z coho ma MM radost 😀
ale ja mam asi stastie, ze iba taketo trapenie som mala

zrzulka
5. okt 2009

Zucha presne ako pises. Bolo to tak davno a pritom len prednedavnom sme si priniesili tie male bezbranne klbka z porodnice🙂))) Ty to vnimas asi trosku inak ked si za tie dva roky stihla este jedno babetko. A vlastne vsetky co mate po sebe deticky....toto si neviem predstavit ako by som to vnimala.

lenka85
5. okt 2009

ahoj ivka, vitam doma!!! Mne zabralo a to veeelmi rychlo pri Hanke a aj teraz pri Tomaskovi som si to davala od zaciatku preventivne - tie naplaste multi mam... Odporucam, je to naozaj skvele..

ajula25
5. okt 2009

ahojte.

Ivka vitaj doma, fotky sú nádherné. Simonko je krásny. Ako sa Simonko mračí na jednej.
A tie bradavky, no nič príjemné. Len pozor, aby nejaká infekcia sa nedostala cez trhlinky....ja som tak pri staršom zápal prsníka chytila.
Ja som používala dosť dlho klobúčiky...ale je pravda, že bolo to také polovičné riešenie a ani potom nechcel piť bez nich...
Tak nech si čím skôr ok. 😉

janka1874
7. okt 2009

žienky viete nad čím uvažujem už niekoľko dní kedže idem rodiť na CR tak budem v nemocnici počítam tak 6 dní a uvažujem či ma má prísť pozrieť aj Sendy alebo ju radšej nestresovať fakt vôbec neviem ako to urobiť

martinaj
7. okt 2009

ivi maly je krasnucky 😵 😵 😵
ked bol za tebou v porodnici sebi tak neplakal ked odchadzali?

martinaj
7. okt 2009

no jani presne nad tym uvazujem aj ja, ale ja ju chcem vidiet kazdy den..... ja to bez nej nevydrzim ☹

janka1874
7. okt 2009

no martinaj my máme odskúšané tak dva dni bez neja a aj to už mámn dosť ale týždeň si neviem ani predstaviť len sa bojím že bude plačúúúúúú keď príde za mnou a to by som jej zas nechcela urobiť

martinaj
7. okt 2009

no ved..... ja tak jednu noc bez nej vydrzim akurat.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre