Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

csikike
7. feb 2009

wau, tak ana, je super, ze tak dobre keca, tan nas iba take divne: apáááááá je vlacik, pa je macko pu (teda vsetky medvede), vcera povedal pupo alebo bubo (to je pupok), a tak ampa je lampa ale nic zrozumitelne 😕 a hlavne v ziadnom pripade nepovie ano ani tak neprikyvne, vsetko je nie 😢

tinyleaf
7. feb 2009

zucha mna sa pytali na meno este na porodnej sale a pytali sa to mna, nie muza. Viem ze som bola este oblbnuta, ale povedala som to spravne 🙂 To by tak bolo, keby som im v tej chvili povedala ze Baltazar 😀 Ale az o par dni prisla matrikarka a zapisala to oficialne.

zucha
autor
7. feb 2009

kazdy mi doteraz povedal, ze sa to pytali matky. To asi len v nasom pripade sa to pytali otca 😲 On bol sice so mnou, ale priamo na ten akt porodu {tlacenie} isiel von, teda ku dveram, kde beru babatka a meraju a vazia a tak sa to asi preto opytali jeho. On ju dokonca videl skor, ako ja 😖

zucha
autor
7. feb 2009

fakt baby, som vam zabudla napisat, ze som uz dostala od doktorky vypisany papier na matersku 😅

tinyleaf
8. feb 2009

zucha ako rychlo vsetko preslo 😀 Este len teraz sme odchadzali na matersku s prvym dietatom a teraz uz ides s druhym 🙂 Ozaj a to sa zase dava zamestanavatelovi a on to odnesie do soc.poistovne alebo to tam mas zaniest ty, alebo vobec netreba? A uz dotavame len tych 5000sk aj nieco, ze? Uz nie prveho pol roka tu vyssiu sumu vypocitanu z platu. Tusim to by sme si museli platit 270 dni pred nastupom na MD nejake odvody, cio ako to je. A tych 5000 dostavame uz iba raz a nie za kazde dieta, spravne? Este som si taketo veci nezistovala, ty asi budes vediet viac.

zucha
autor
8. feb 2009

tiny, odnesiem to zamestnavatelovi a on, nech s tym robi, co chce.
Predstav si, ze som este presne nezistovala, ako to je, ale mam taky hnusny pocit, ze na to druhe uz nedostaneme matersku, len rodicovsky. Zevraj niekde tu taka tema je, tak musim kuknut. Asi v paragrafoch, ci ako sa to vola

csikike
8. feb 2009

baby, potesim vas, tie ktore ste zamestanane dostanete prvy pol rok znova matersku vo vyske vasho predpokladaneho platu aky by ste zarobili 😵
ja som dala vpyoved, takze som nezamestnana, tak si platim aby som mala matersku a potom dostaneme ako teraz iba rodicovsky ale s dvomi pridavkami, teda 2xtych 500niekolko korun

zucha
autor
8. feb 2009

csiki a budem tak potom dostavat rodicovsky na prve dieta?

csikike
8. feb 2009

zucha, zial nie, to uz by sme asi vela chceli 😉

zucha
autor
8. feb 2009

aha, takze predsa len je v tom zadrhel. Inak, logicky, ak mala zena nizsi plat, tak jej to nakoniec moze vyjst este menej, ako keby dostala len dve rodicovske, co by bolo 10tis.

csikike
8. feb 2009

no jo, hlavne by to vyuzili tmavsie spoluobcanky, to by hned mali aj 4 po sebe

tinyleaf
8. feb 2009

csiki, no ja neviem nme sa nezda, ze zase budem dostavat pol roka to vyssie materske z platu. Mne sa fakt zda, ze to len ak si predtym dobrovolne platis tych 270 dni do socialky. Ale neviem to urcite, tak bodaj by si mala pravdu.

tinyleaf
8. feb 2009

zucha ak najdes tu temu, hod sme pls link

kristinaanna
8. feb 2009

ahojte, baby, to by zaujímalo aj mňa tak niečo pozistujte a dajte vedieť 🙂

csikike
8. feb 2009

baby, je to urcite tak, aj svagrina isla z materskej na matersku a dostava tak isto ako pri prvom 😉 , ale musis zostat zamestnana

lenka85
9. feb 2009

baby csiki ma pravdu, normalne odnesies zamestnavatelovi papier o materskej, ze ides s druhym dietatom a znova dostavas pol roku matersku ako s prvym dietatom. Ale musis byt zamestnana ako povedala csiki. A este existuje jedna alternativa - ak by vas teraz znova zamestnanli aspon na jeden den a potom by ste odisli na PN, vas vymeriavaci zaklad by sa bral z posledneho prijmu, aspon predpokladaneho ak by ste odrobili len par dni a isli na PN a dostavali by ste vysoku PN do materskej a potom aj vysoku matersku... to len aby ste vedeli, ze aj takto sa da "vybabrat" s nasimi zakonmi... Len je otazne, ci by nas niekto zamestnal 😀 😀 😀

kristinaanna
9. feb 2009

ahojte, baby ja sa chcem len opýtať, je to normálne že mi vôbec nie je zle, myslím tým ranné nevoľnosti,
ani pri prvom tehu mi nejak špeciálne nebývalo zle ale pamätám si nejaké to dvíhanie žalúdka a tak, ale teraz nič

zucha
autor
9. feb 2009

anna, mne v prvom tehu nebolo absolutne, ale absolutne nic a to az do porodu. Len mi rastlo brucho a to bolo vsetko. Kazde tehotenstvo je ine. Teraz mi nebyvalo zle rano, ale vecer. Ale to nie nejak tragicky, len som citila zaludok, to je asi tak vsetko. A potom az teraz, posledne tri tyzdne, ked to zacina byt narocnejsie, ale to je asi kvoli tomu, ze sa musim venovat dcerke a este ju sem tam nosit na rukach.

csikike
10. feb 2009

tak pridavam sa aj ja, toto tehu je uuuuuplne ine ako s tomikom, ale je pravda, ze to som denne cestovala do prace na lacno a to mi bolo zle od rana do vecera a take migreny som mavala, ze des... a teraz? len rano sa budim s tym, ze som hladna, to je tak vsetko a aobcas mam take divne krce, ale len kratko, tak tomu nepripsujem ziadnu vahu...

kristinaanna
10. feb 2009

tak to ste ma potešili že nie som sama 😀 lebo švagrinej je tak zle od začiatku a vôbec neviem čo jej mam povedať lebo to nepoznám 😀
zucha a dcérka si všíma, že sa s tebou niečo deje?

zucha
autor
10. feb 2009

anna, myslim, ze vobec nevie, ze sa nieco deje. Na to je asi este moc malinka. Ani nevnima to, ze ja mam brusisko a ostatne zeny nie

lenka85
11. feb 2009

cafte... kde ste vsetky? zajtra idem ku dokine, ako rychlo to ubehlo, tak drzte palceky nech vsetko dobre dopadne....

zucha
autor
12. feb 2009

leni, to ides len ten prvy krat, vsak? No som zvedava, daj vediet, ci ste videli srdiecko a ci vam vychadza termin aj podla PM aj podla ultrazvuku rovnaky 😉

csikike
12. feb 2009

baby, ja mam dnes asi zly den, zacala som krvacat a doki robi az od 15tej , maly vygrckal aj vsetko ovocie co spapal a rano aj vsetko mliecko co vypil, cize v brusku ma dnes na konte nulu , boli sme s nim u lekarky a vraj ma dnes pit iba kuliseka, nic nejest

kristinaanna
12. feb 2009

csikike to je mi ľúto s malým, aj mne kristínka nejak nechce jesť, ale aspoň pije
a dúfam, že to krvácanie nebude nič vážne

ja som dnes bola u doktora, takže tehotenstvo mam potvrdené, máme 14,7mm a vychádza na 5+5
o dva týždne mám isť na testy

csikike
12. feb 2009

anna, super, spon dake pozitivne spravy dnes 😉

tinyleaf
12. feb 2009

csiki drzim palce, ak to nie je velmi silne, nemalo by to malinkemu uskodit. Ja som pri Matkovi krvacala 5 dnia je tu a v poriadku. Tak sa dufam dozvies u Dr. dobru spravu

zucha
autor
12. feb 2009

csiki, drzim palce. Tomasko, nech je rychlo zdravy a druhe babatko nech sa drzi "zubami, nechtami"
Anna, takze babo je mensie podla uzv, ako podla PM, vsak?
Tiny, ty si ale musela lezat aj v nemocnici,ked si krvacala?

tinyleaf
12. feb 2009

zucha ano, bola som tyzden v nemocnici. Dufam ze to ale nebude csikin pripad ☹

zucha
autor
12. feb 2009

csikike, kdeeeeee siiiiiiiiiiiiiiiii?? 😨 Cakame na spravy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre