Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

tinyleaf
13. feb 2009

no baby, dnes tu nikto nic nenapisal????? 😢
O csiki vieme ze je v nemocke, drzim palce nech je coskoro v poriadku ona aj babo

zucha
autor
13. feb 2009

muz Csiki pisal do temy decembroviek, ze je tam na par dni na pozorovanie. Este vcera vecer. ☹ Som zvedava na dalsie spravy. Hadam coskoro bude doma a zreferuje, co sa stalo a ako to zvladala ona a aj maly bez nej doma.

tinyleaf
15. feb 2009

tak maminy, mate niektora nieco nove? Mne je posledne dni az podozrivo dobre, ani nemam pocit ze som tehotna. V utorok a stredu ma ma cely den bolelo brucho ako pri MS, uz sa mi to ani nezdalo normalne a teraz takyto super pocit...no nechapem. Este musim pockat 10 dni kym pojdem do poradne a uistima sa ze vsetko je ok, 4 tyzdne medzi poradnami su pridlhe ☹

lenka85
15. feb 2009

cafte kocky, dufam, ze csiki bude v poriadku.. My sme ok, malinke ma asi 1,5 cm a je to asi 8tt, tak to vychadza aj podla MS, takze TP mam na 10.9., zatial... Lezie na mna nejaka choroba, spusta sa mi nadcha, boli ma hrdlo a mala tiez tak nejako...

tinyleaf
15. feb 2009

lenka a to fakt len 8tt ked mas termin 10.9? Ved ja som o 5 tyzdnov viac a termin mam len koncom augusta

lenka85
16. feb 2009

ano, tak to povedala doki, hadam sa nemyli, ale ked to tak spocitas, tak to vychadza aj podla teba

tinyleaf
16. feb 2009

lenka, mne to stale nevychadza 😀 Termin mas po mne 2 tyzdne ale rozdiel medzi nami je 5 tyzdnov, tak neviem. Keby si bola v 11tt tak by to sedelo, ale ten 8tt....fakt neviem 🙂

csikike
17. feb 2009

ahojte, dnes ma pustili, ale odlupuje sa placenta, takze mam kludovy rezim ale drobcek je OK, rastie pekne podla tabuliek 😵

tinyleaf
17. feb 2009

super csiki 🙂 Len si neviem predstavit ten kludovy rezim pri Tomaskovi 🙂 Iba ak by Ti mal kto cez den pomahat. Tak sa setri, nech ide vsetko dobre 🙂

zucha
autor
17. feb 2009

ahojte, tak csiki, sme sa prestriedali. Teraz som v nemocke ja. Ako tozvladal Tomasko Ja som uplne hotova bez Ani 😢 Hadam ma cim skor pustia. Mala som uplne pravidelne kontrakcie, ale nastastie krcok len skrateny, ale neotvaram sa.

csikike
18. feb 2009

no, zucha, davaj na seba pozor,
nastastie chlapi to zvladli lepsie ako ja, neskutocne mi chybali a to tam bola 1 blba sestricka a nechcela malemu dovolit byt pri mne na izbe a vtedy som ani ja nemohla ist von, tak som ju ignorovala a nakoniec tam maly aj tak zostal, chodili za mnou kazdy den a vcera maly cely den lietal a objimal nas, normalne bolo vidno, ze sa tesi, ze sme zase vsetci doma...
tiny, da sa, lebo drahy zostal bez prace, tak je doma, takze sa o nas perfektne stara

zucha
autor
18. feb 2009

ja mam malu u mamy. Este ako na potvoru je nejaka chorlava, ale zda sa, ze to zvlada lepsie ako ja. Sa bojim, ako bude na mna reagovat, ked budeme spolu. Za mnou ani nepride,t akze ju dlsie neuvidim

csikike
18. feb 2009

tak to si neviem ani predstavit, ale vraj z psych hladiska pre deti je lepsie ked to odlucenie prebieha tak, ze sa vidia iba cez sklo, alebo vobec, vraj najhorise je stretavat sa denne... no neviem, mne to bolo urcite lepsie takto, ale zase maly je zvyknuty aj na tatina, lebo je doma od 4. decembra, tak nebol az taky problem, ale v noci sa budil a plakal, ze mama, mama...

lenka85
18. feb 2009

ahojte, csiki to som rada, ze ste v poriadku. Zucha este to vydrz aspon tie tri tyzdne a mozes ist, hm? teda ak ti tyzdne sedia s tymi co ti ukazuje konik.
Csiki a tvoj muz prisiel o pracu? Alebo ma len dovolenku dlhodobu? Boze tak tohoto sa ja najviac obavam, neviem si predstavit co by sme robili.
Ja mam od nedele vecera zapaleny mechur, mate s tym niektora skusenosti? Vcera som skoro "zomrela" od bolesti. Ale moc som mala chvalabohu v poriadku a nejako to uz prechadza. Muz mal dovolenku a aj dnes este ma, takze lezim a liecim sa..
Tyni ja teda neviem, povedala takyto termin a takyto tyzden, ale je mozne, ze budem rodit neskor, mne sedi skor ten tt ako tp..

tinyleaf
18. feb 2009

zucha, teda co to citam, ze si v nemocke...nech Ti kontrakcie pockaju este aspon 3 tyzdne a potom sa uz moze malinka narodit 🙂 Jemine, ja si neviem predstavit ze by som uz o par tyzdnov mala doma mimino. Nastastie mam este par mesiacov, ale aspon nam budes davat rady, ako zvladat obe deti 🙂 Tak sa opatruj

zucha
autor
18. feb 2009

no nastastie ani babatku sa von nechce, lebo som zavreta, ale maternica si myslela, ze sa uz asi chysta porod. Uz sa to ale podarilo zastavit, aj ked som v jednom kuse na este infuzke.
Tiny, prva rada, zacni maleho zvykat aspon na jednu noc od teba, aby bol s niekym inym. Teda, ak nie si ten stastny pripad, ako Csiky, ktorej muz je doma a vie sa o maleho postarat. Ja som davala malu raz do tyzdna na noc k mame a aspon som teraz kludna, ze je tam, kde to ma rada a mama prrresne vie, co dat malej jest a pozna aj jej rezim. Svokra by jej s kludom svacla kus klobasy a kedy mala mrnkla pred spankom, tak by ju ani nedala spat, lebo by si povedala, ze sa jej nechce. Takze aj ked to je neprijemne bez nej, viem, ze je v dobrych rukach

kristinaanna
19. feb 2009

ahojte baby,
zucha a csikike som rada že ste v poriadku

mne je posledné asi tri dni tak nejak blbo, nie je mi výslovne zle ale keď so ľahnem v momente spím a žalúdok mám ako na vode, vôbec si nepamätám či to bolo aj predtým ale v tedy som chodila do roboty tak som to možno pripisovala tomu

baby, a dvíhate ratolesti, my máme toľko schodov, že musím aj z postieľky aj do kočíka a tak a niekedy mám pocit že mi to nerobí dobre, môže to veľmi uškodiť?

ja som akurát dnes rozmýšľala že ako to zvládnem večer oboch uložiť do postele a ešte ich sem tam aj okúpať 😝

tinyleaf
19. feb 2009

anna ja tiez dviham a prenasam maleho a to ma skoro 12kg. Konecne zacal pred 2 dnami trochu chodit, tak aspon medzi izbami ide sam a drzim ho za ruky. Ale do sedacky, kocika, pri prebalovani a tak...ho musim dvihat. Hadam to nejako zvladneme a telo je tej zatazi prisposobene, ved sme len tehotne, nie chore 😀
No a ja tiez mam niekedy obavy ako budem vecer uspavat jedno dieta, co bude robit to druhe, ved niekedy musim byt aj polhodinu pri malom, kym zaspi ☹

bocmanka
19. feb 2009

juuuuuj zucha, drz sa....a ďakujem za gratuláciu k narodeninám... 🙂
drž sa...s infúziou si môžeš pripiť tak najskôr o dva tri týždne...okej????
žofia..nech sa držkááááááááá...bruška a maternice

aadula
19. feb 2009

zucha, tiež som akurát k vám nazrela a čítam, že si v nemocnici, drž sa, oddychuj iste bude všetko v poriadku 🙂

zucha
autor
20. feb 2009

boc, srandistka, ja ti dam taku Zofiu, ze uvidis. Ale aspon si ma tu rozosmiala.
Bohuzial, asi budem musiet ostat dlhsie, ako som si myslela. Lekai sa obavaju recidivy, ale uvidim, co mi povedia na dnesnej vizite. Uz mi tu z toho sibe. Mam uplny klud na lozku, takze jediny pohyb je, ked idem na toaletu a pohyb rukou, ked nieco pojedam. Pridem vyzrata ako prasa.

bocmanka
20. feb 2009

zucha a máš pc, či si cez mobilna nete? 🙂
žofinka prečo?.....my máme obľúbenú rozprávku "o žirafke žofke"....tak dohovor tej malej žirafke žofke v brušku nech tam pekné kuká do tmy a ty kukaj pekne do dákej dobrej knižky napríklad "o popôrodnom sexe"..alebo o "organizácii práce pri dvoch deťoch"...alebo o "radách ako na ďalšie tehu pri dvoch deťoch"...xixixix
mám ti poslať nejakú?????
😎
nemám, ale kúpim a pošlem...

csikike
20. feb 2009

juuuuj, boc, vcera som ti nestihla gratulovat k tej tvojej 20ke 😉 , tak vsetko naj 😵

bocmanka
20. feb 2009

csi díky, akoby sa stalo, máte s bambuľkou a tomíkom odpustené... 😀

csikike
20. feb 2009

juuuuuuuuj, boc, ty to s tou babou myslis vazne? 😕 😀

janka1874
20. feb 2009

no zucha práve som nakukla držte sa budeme na Vás myslieť nech to dobre dopadne

no boc ta každým dňom o 5 rokov mladneš dávaj pozor lebo predbehneš aj romy 😀 😀 😀 😀

bocmanka
20. feb 2009

no jasné či, že váhaš...?
daj si obrúčku na nitku, polož na bruško a zdvihni asi 10cm nad bruško..
ak sa začne krútiť dookola kaože kruh, tak je to baba
ak sa bude kývať sprava doľava, tak to bude chlapec...
mne to vyšlo vo všetkých troch prípadoch..
romy krúžila jak besnááááááááá, ešte v bruchu... 😵

csikike
20. feb 2009

idem skusit, mne zatial vsade vychadza, ze to bude chalan, ak by to bola baba tak by sme s vyrobou prestali a keby chalan, tak by sme mozno este 1x riskli, ale pri CS...
no veru, ja mam tiez ten pocit, ze boc je tak spravne uletena 😀

csikike
20. feb 2009

boc, dobre si odhadla, kruzilo to ako dive 😀

bocmanka
20. feb 2009

ti hovorím....
ja to vidím aj na diaľku,....
na to vem jed, že to je bambuľaa.....vymýšľaj šup meno...
tomáško a tea?....tara....tánička....alebo žeby tĺčik????...xixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre