Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
16. apr 2009

no ale sa rozrastame... bam gratulujeeeme aj my..

zucha
autor
16. apr 2009

boc, aj keby bolo dalsie, ostavam v tejto teme. Ved sa vola dalsie tehotenstvo a nie druhe, ci tretie 😉 No som zvedava, kedy to vyjde 😵
Bam a ty si uz nastupila po materskej do prace, alebo si nahlasila, ze chces nastupit?

janka1874
16. apr 2009

zucha to snáď sranduješ to chcete hneňd aj tretie dieťa?

abbi
16. apr 2009

wow bam.. gratulujem 😉 😉 😉 a nahodou velmi sa mi paci, ze opat vjavascript:addEmoticon('😉','vBody') december. skvele 😉 😉

zucha wow takto tlacis kociky? a nemas ten skate? mne velmi pomohol. Tobias tam velmi rad bol 😉

janka1874
16. apr 2009

no ja plánujem kúpiť taký skate 😀 😀 😀

zucha
autor
16. apr 2009

uz ho mame, dokonca aj s takym sedakom. Je super 😉 Konkretne takyto http://www.babytrader.eu/shop/Bugaboo-Tiny-Tot-...

janka1874
16. apr 2009

zucha to je super nevieš dá sa to kúpiť aj tu na SR a pasuje to na akýkoľvek kočík?

bocmanka
16. apr 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
tak zucha toto je bombaaaaaaaaaaaaa.....
keď počítam plus 9 mesiacov, ak sa vám náhodou už zadarilo....tak potrebuješ tri ruky a tri kočíky....xixixixi 😀 😀

bocmanka
16. apr 2009

tak sa nezabudni odfotiť s tým sedákom, je tu super pomoc....kedysi bývali len tie skejty

janka1874
16. apr 2009

zucha to vážne už chceš tretie?

zucha
autor
16. apr 2009

jani, ci to pasuje na vsetky kociky, to netusim. Ale je to ta znacka, aku mame aj kocik, takze asi nie, ale mozno.......... Skate sa da kupit aj u nas v BA v obchode Pre deti. Len neviem, ci tam maju aj ten sedak. Ja som to vsetko objednavala z tej stranky, co som dala ten link

bocmanka
16. apr 2009

🙂 zucha, čím skôr tým lepšie?....že?....ale aj tak máš môj obdiv, ja som po druhom o treťom ani nesnívala, ale prišlo to a asi to tak malo byť...
aj tak si myslím, že tretie budeš ma dvojičky....xixixix 🙂

janka1874
16. apr 2009

musím niečo také pohľadať

zucha
autor
16. apr 2009

boc, to asi nehrozi. V sirokej, dalekej rodine dvojicky nemame a kedze chceme dalsie, asi nebudem brat ani antikoncepciu, takze nie je dovod na to, mat dvojicky. No a keby predsa len prisli, tak by sme mali vybaveny cely plan rodenia. Aj ked stvrte som chcela az na "stare kolena", ale to som si chcela este rozmysliet. 😀

aadula
16. apr 2009

zucha, to fakt chceš tak do roka ďalšie? 😕

bocmanka
16. apr 2009

🙂 kde bolo tam bolo v široko ďaleko v našej rodine žiadne dvojčatá a kuk ho, moja svokra mala dvojčatá môjho manželíka a jeho ségru....
takže náhodička môže byť...
že plán rodenia......xixixixixixixixixix 😀 😀 😀

zucha
autor
16. apr 2009

aadula, ja neviem. Najprv som si hovorila, ze chcem otehotniet, az ked mladsia zacne chodit, ale teraz som si nie ista, ci uz nie skor 😅 Ale zrejme sa u mna bude opakovat ten isty scenar, ako predtym, ze sa mi to nepodari, kym budem kojit 😒 No uvidime, ake budu baby a podla toho sa rozhodneme. Aj ked viem, ze ja mozem planovat, kolko chcem a realita bude uplne ina. Nechajme sa prekvapit 😉

aadula
16. apr 2009

zucha, moc ťa v tomto obdivujem, ja by som to nezvládla...preto mám asi taký rozdiel 😀 , ale ani toto nie je naj. riešenie 🙂 Mužova sesternica má 6.5 ročného chlapčeka 4,5 ročného chlapčeka, 3 ročnú dcéru a 1ročnú dcérku...teraz sa z dvojgarzonky sťahovali do domu.. a oni sú úplne v pohode...asi tiež svotení pre rodičovstvo

telinka
16. apr 2009

zucha...tusim ta tu maju za exota 😀 😀 😀
aadula....nekecaj , urcite by si to zvladla....co ine by ti zostavalo , alebo ze by si jedno predala 😅

bocmanka
16. apr 2009

aké pekné aadul, dvaja chlapci a dve dievčatká ale rozdiel je skoro ako mám ja, keby sme prekročili tú 3-ročnú dcéru
😲 😲

bocmanka
16. apr 2009

😵 teli nazdáááááááááár...aj teba tu vítame, štvrtým detičkám sa nikto z nás predsa nebráni, či už svojim alebo adoptovaným, ak sa k tomu náhodou s manželom dostaneme.. 😵

aadula
16. apr 2009

telinka, ja som nervák..na veľa detí treba kľudnú povahu .. , ale deti mam moc rada..sú moje všetko... len tri malinké mať to si neviem predstaviť..a preto také maminky fakt obdivujem

zucha
autor
16. apr 2009

aadula, ono je to tak, ze ja sa tehotna citim lepsie, ako ked tehotna nie som 😀 Neviem, cim to je. Skoda, len ze tie deti vyrastu, pride puberta a poslu nas do prdele 😒 😀

janka1874
16. apr 2009

no teda ja nemám zuchu za exota
má môj obdiv ja by som pri toľkých deťoch skončila vo zvieracej kazajke určite ja už teraz neviem ako to budem všetko zvládať nejako si v tomto nedôverujem

aadula
16. apr 2009

zucha, neboj nepošlú...puberťáci nás potrebujú viac ako si myslia 😉 no je s nimi zábavička 😀 teda aspoň s našou

zucha
autor
16. apr 2009

jani, ja sa tiez obavam, ako to zvladnem, to sa neboj. A hlavne mam obavy, ci z nich vychovam dobrych ludi.
Inak, ludia na detskom ihrisku sa na mna niekedy pozru cudne, ked vidia, ako nahanam Anu a potom bezim k odstavenemu kociku, kde reve decko a zacnem kojit 😀

janka1874
16. apr 2009

no to si viem predstaviť
aj na mňa mierne čudne kukajú a to mi bruško len začalo vytŕčať kukajú asi tak že jedno ani nie také veľké má v kočíku tak snáď nie je zas tehotná

csikike
16. apr 2009

jani, u nas je takch vela, takze tu za exota nie som, aj ked dnes mi volala tetula co organizuje kurz co mam aj ja, ze by som si mala dat obnovit a ja jej, ze sa mi to neoplati, kedze som dala vypoved, neviem ci tu v okoli najdem taku pracu kde by som to vyuzila, je to totiz dost specificke zamestnanie a hlavne neviem ci by som to este isla robit
a zucha, ak by sa udeloval titul supermama tak ta jednoznacne nominujeme 😉

telinka
16. apr 2009

...to mam rada take velavyznamne pohlady cudzich ludiii....moja segra je o 4 roky mladsia , ma 4 deti...najstarsie ma 11 a najmladsie 5 rokov.....ludia maju blbe pripomienky , ale co koho do toho , aj tak jej nikto na chleba neda tak co sa staraju 🤐

janka1874
16. apr 2009

no telinka tak to ja mám tiež niekedy chuť nejakej babke povedať svoje neviem či fakt vyzerám tak mlado ale niekedy mám pocit že na mňa kukajú ako na nabúchanú puberťačku čo ešte ani 18-násť nemala ma ide roztrhnúť vtedy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre