Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

tinyleaf
25. mar 2009

zucha, vidis ako lahko sa z Ondrejka vyklula Katuska 🙂
Ja mam dnes poradnu, tak uvidim ci bude aj sono a ci sa drobec ukaze 🙂

zucha
autor
25. mar 2009

juuuj, tak daj vediet

lenka85
25. mar 2009

tiny hned sa pochval... Zucha a vy sa ako mate? pochval sa, ake to je mat domka dvoch malinkych anjelikov??? infoskuj, nech a pomalicky priucame 😀 😝

zucha
autor
25. mar 2009

leni, je to nadherny pocit. Aňa si uz pomalicky zvyka. Vdaka tomu, ze Kaťa este prespi vacsinu dna, tak sa jej mozem venovat naplno. Len vonku s nou chodi moja mama. Ale vcera doobeda, ked Kaťa spala, tak som moju mamu nechala s nou a isla som s Aňou ja. Nech ma po tych dlhych dnoch zmenu.
Kaťu samozrejme musime stale mat tak, aby na nu nedociahla. Este predsa len nema cit v tych rucickach a nahodou sa moze na nieco nahnevat a klepne ju po hlave. Ked sa malinkej venuje dlhsie, napriklad pri prebalovani, najprv pozera, ale potom uz zacne plakat. Teda nie plakat, ako uplne revat, ale tak mrncat. Zjavne sa jej to nelubi, tak ju popri tom musim pobozkat a povedat, ze ju lubim a stale jej komentujem, co s Kaťou robim.
Horsie su noci. Dnes Aňa, neviem preco vstavala o stvrtej, tak hroza. Ale inak sa da

lenka85
25. mar 2009

a Kata sa ako budi v noci? Je mi jasne, ze Ana ziarli, to sa da ocakavat, ani ja necakam,ze by Hanka prijala surodenca s otvorenou narucou, predsa len sa bude musiet o vsetko delit, ale nauci sa... Dost sa bojim aby som to zvladla tak, aby sa Hanka necitila ani trosku odstrcena, toho sa bojim dost. A nie si velmi unavena?

abbi
25. mar 2009

zucha.. ja si presne pamatam ked sa narodil Adamko, Tobias tak reagoval... musela som maleho zamykat v izbe. raz totiz mu Tobias nanosil do postielky knihy.. vraj aby mu nebolo luto a ze aby si mohol citat... 😀 😀 ked som prisla nasla som iba ocka a pusinku trcat.. maly bol cely zavaleny v postilke knihami. ale maly vobec neplakal. 😀

csikike
25. mar 2009

tak este len teraz zacnu super pribehy... ja som brachu vykotila s kocikom, lebo som sa chcela pozriet ako spi a vystverala som sa na kocik, medzi nami je 20 mesiacov 😅 a este mame kopu takych story, takze uz sa tesim co povyvadzaju deturence... 😵

tinyleaf
25. mar 2009

tak mam za sebou poradnu, vsetko je ok, ale ako som cakala, male sa zase neukazalo, sedelo so skrizenymi nozickami. Zase idem o 3 tyzdne, tak uvidim, ci vtedy sa ukaze 🙂

abbi
25. mar 2009

tiny ale ta to male natahuje 😵 😵 😵 zlateee

zucha
autor
25. mar 2009

tiny, takze zas nevies. Ked som lezala v nemocke, tak tam bola jedna baba uz nejakych 5 tyzdnov a az po porode sa dozvedela, co ma 😕 Stale malo prekrizene nozky a potom bolo dieta otocene ritkou dole a velmi zosunute, preto aj lezala a vobec nevedeli zistit, co to je. Bolo to dolezite kvoli porodu, lebo ak baba, tak mohlo ist normalne a ak chalan, tak by mal ist cisarskym. Chuda, ta chodila taka nestastna

tinyleaf
25. mar 2009

no abbi, mozem len dufat, ze to male je hanblive, lebo je to dievca a preto sa nechce ukazat 🙂 Ale o nejakych 5 tyzdnov chcem ist na 3D, tak tam sa to hadam urcite dozviem.

zucha, to nechapem ako suvisi pohlavie so sposobom porodu. Zeby pipik nejako prekazal pri prechode porodnymi cestami? 🙂 No je to zaujimave, ale chuda ta mamina, ja by som to do porodu asi nevydrzala. Teda musela by som, ale bolo by to take zvlastne nevediet co sa mi narodi. A co nakoniec mala?

bocmanka
25. mar 2009

😵 tiny, dá sa to zvládnuť....ja som pri prvých dvoch pôrodoch netušila čo to bude, až keď som sa prebudila z narkózy mi povedali...
ahaha, toto je vaše a je to chlapček...
a aj pri druhom pôrode..sranda to bola

abbi
26. mar 2009

boc fakt??? no vidis zas som sa nieco nove o tebe dozvedela 😉 😉 😉
Mne pri Tobiasovi povedali ze na 75 % to bude baba.. a ja som vzdy babu chcela mat tak som sa tesila, si viete predstavit ten sok, ked mi po narkoze povedali, ze to je chalan.... som skoro odpadla

zucha
autor
26. mar 2009

tiny, je to dolezite, ked je zadockom dolu. Dievcata tak mozu porodit a u chlapcov je to nebezpecne, pretoze mozu porusit pohlavne ustrojenstvo, ci nieco take. Teda mozu sa tak rodit, ale len do urcitej vahy. Myslim, ze do 2,5 kg je to bezpecne a potom to uz je na lekarovi.

abbi
26. mar 2009

zucha ty si ale informovana ... toto som nevedela 😉 😉 😉

aadula
26. mar 2009

tiny jeeej teraz pozerám, že máš pekný dátum pôrodu na Samuela 😵

zucha
autor
26. mar 2009

abbi, ja to tiez viem iba kvoli tomu, ze ked som bola v nemocke, tak tam bola takato mamina

csikike
27. mar 2009

ahojte, zucha, mozem ta bombardovat otazkami?
Kde spinka Ana? je zvlast v izbe alebo s vami v spalni? nebudi sa na Katu?

lenka85
27. mar 2009

csiki chuda zucha, asi nas bude viac, co by ju chceli "bombardovat" otazkami. Tiez ma moooc zaujima ako to zvlada, ved onedlho to caka aj nas.... Tak sup sup zucha, trosku sa pochval ako to u vas funguje 😉 To s tym CR u chlapcov je pravda, aj ja ked som lezala v nemocke som mala taku spoluleziacu co cakala na CR, lebo mala chlapceka co sa "zabudol" otocit

csikike
27. mar 2009

leni, hej, ja som to tiez mala, lebo tomi sa tocil este v 38tt ako divy, v utorok som bola u sovjho dokiho a bol KP (ritkou dole) a na druhy den som bola na prietoky a bol priecne... a pred porodom bol normalne, az nato, ze mal dako divne zapriecenu hlavicku... takze mi dali aj tak sancu iba 20% aby som porodila spontanne
a ani si neviem predstavit ako budem fungovat s 2 prckami.... ale zvladli to aj ostatni zvaldneme aj my, a ked uz starsie pojde do skolky, tak to bude malina... zarobime dalsie, lebo sa budeme nudit 😀

lenka85
27. mar 2009

no, myslim, ze mne budu dve bohato stacit 😀 😀 😀
aj moja Hanka mala priecne hlavicku a vytlacali mi ju sestricky, ja by som ju urcite nebola porodila. Ja by som mala urcite radsej CR, ten moj prvy porod nic moc, ale teraz to hadam bude lepsie - jedno viem isto, chcem epi... a ak by som mala mat CR, tak tiez budem asi spokojna, to tiez este neviem ake je.... Viem isto, ze tak trapit ako pri Hanke sa uz nechcem

tinyleaf
27. mar 2009

ja som sa pytala tento tyzdne mojej doktorky, aka je pravdepodobnost ze pojdem aj druhe CR a povedala, ze to bude zavisiet od stavu jazvy v neskorosom stadiu tehotenstva, od velkosti dietata a tak...takze nakoniec rozhodne porodnik, nie ona. Cize presne mi povedala, co som aj cakala, ze teraz sa to nedozviem.

Tie dve deti si ani ja neviem predstavit zvladnut, hlavne ked maly je vacisnu noci v nasej posteli. Neviem ako ho naucim prespat celu noc sameho v izbe tak, aby aj ked sa zobudil, dokazal este zaspat v posteli. Postielka bude pre mimino, tak tej sa bude musiet vzdat.
zucha, Ana Vam spava uz sama v izbe, vsak?

tinyleaf
27. mar 2009

aadula, ak mi aj tentokrat vyjde termin presne na den, tak budeme doma robit naraz detske oslavy 🙂 Ja mam meniny na dalsi den, ale dufam ze dovtedy cakat nebudem a bude to skor 🙂

zucha
autor
27. mar 2009

ahojte, kludne ma bombardujte. Ved preto je tu tato tema, aby sme si vymienali skusenosti. Aňu sme bezpodmienecne dali do jej izby mesiac po tom, ako sme sa dozvedeli, ze cakame druhe. Chceli sme predist tomu, aby si nahodou nemyslela, ze ide prec od nas kvoli inemu dietatu. Kaťa zatial vecer moc neplace, takze sa nebudi, ale velmi place, ked ju idem kupat, ale to Aňa spi nejaku pol hodinku a to je prave spanok velmi silny, takze na to sa nezobudi. Ak aj potom place Kaťa v noci, tak ju hned beriem a kojim. Ale ona len tak mrnka. Niekedy aj dve hodiny, ale nastastie to nie je ten ozajsky plac. To si myslim bude neskor a neviem, ako to budem riesit. Asi budem musiet zatvarat dvere na izbicke aj spalni. Teraz Aňa ma len privrete a my otvorene.
A co sa tyka rezimu, kazdy ma strasil, ze to bude zle, ak budu mat rozdielny, ale teraz na zaciatku je prave dobre, ze to tak je. Lebo kym sa Kaťa rano zobudi, Aňa uz je aj naranajkovana a hrame sa, popri tom sa aj ja osprchujem a mozem sa venovat potom Kati. Ak by vstavali obe naraz, tak Boh uchovaj. To by som nezvladla. Uz sa stalo, ze ked som mala Aňu kupat a bola aj Kaťa hore a plakala, tak to bol horor. Jedna revala, ked som isla k druhej a naopak. Takze sa snazte na zaciatok, kym si to starsie zvykne na babo nastavit ich tak, aby sa rezimom "striedali". Inak asi hrozi velke ziarlenie. Ja nemam to stastie, ze by muz mohol byt nejak casto doma, tak som na ne sama. Len pokial nebude moct Katulka chodit uz von, tak ju moja mama brava aspon na hodinu poobede na prechadzku.

csikike
27. mar 2009

no, nastastie tomik uz spi od 10m vo svojej izbicke, on ma len privrete dvere a my otvorene...
a Ana spi na velkej posteli uz? ci mate 2 postielky?
ved prave toho sa obavam, ze bude naraz vstavat a chciet aby som bola s nimi 😅

zucha
autor
27. mar 2009

povodne som planovala kupit velku, ale este rozumom nie je na to pripravena, takze sme kupili dalsiu. Ale my sme ani nemali tu malinku, ale hned "juniorsku", taku tu, co ma skoro 1,5 metra a ked dieta je uz zrele, tak sa tycky daju prec a su na to bocnice a je z toho normalna postel. A Kati sme kupili presne taku istu.

zucha
autor
27. mar 2009

a fakt, este ma napadlo, ze kym vy porodite, deti uz budu predsa len samostatnejsie. Mozno uz budu vediet same jest a budu vediet si vela veci vypytat same, co Aňa este nevie.

csikike
27. mar 2009

nbo, ja tajne dufam, ze kym sa male narodi, tak tomik bude vediet spat na velkej posteli, lebo kvoli par mesiacom kupovat novu sa mi nechce...
a neviem, neviem ci bude vediet rozpravat a byt tak samostatne, teraz este an ano neviem povedat... co povedat ani prikyvnut nevie. A to ho ucime od pol roka 😖

janka1874
28. mar 2009

no my máme tú smolu že budeme musieť byť všetci v jednej izbe jedine že by sme Sendy alebo nás presťahovali do obývačky čo je blbosť takže smola ale plánujeme jej kúpiť už veľkú posteľ veď ona bude mať skoro 2 roky keď sa malé narodí

zucha
autor
28. mar 2009

to uz urcite budu spavat vo velkych posteliach v tom veku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre