Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

zucha
autor
20. mar 2009

leni, len cez mobil a urcite mi zachvilu vypise, ze som vycerpala limit. Aspon sem mozem trosku nakuknut, ked Kaťa spi.

lenka85
20. mar 2009

a ako sa citis? aka je Kata?

deniska30
20. mar 2009

Zucha gratulujem🙂 Mala je rozkosna.

zucha
autor
20. mar 2009

dakujem deniska.
Leni, mala je diametralne odlisna od Ani. Najlepsie su tie komentare, co ma po kom. Usta su najviac "pretriasane". Moja kamaratka hovori, ze uplne po mne, muzova sestra, ze uplne po muzovi a dnes moj otec, ze uplne po mojej mame. No sranda pocuvat

lenka85
20. mar 2009

a mas uz mliecko? ako papka? ako spinka... Je taka nadherna, ze ked som zbadala tu fotku, tak som uz aj ja chcela mat hned takeho rozkosneho drobceka v naruci... no este si pockam a zatial budem laskat len moju Hanku

zucha
autor
21. mar 2009

no dnes v noci sa mi uz spustilo mliecko. Celkom rychlo, po 48h od porodu, co je super.
Inak baby, asi kazda rozmysla, aky bude porod a tak, ale uz aj ja som pozabudla na to poporodne obdobie. Tak to e otras. To stahovanie maternice, hnusne krvacanie a kedze som rodila prirodzene, tak aj zasivanie. Takze na toto sa pripravte. Porod maju v rukach lekari, ale toto musite zvladnut same.

abbi
21. mar 2009

ahoj zucha...vidno ze si v nemocnici.. rano o 6 budicek, ze???
no super, ze uz mas mliecko. skveleee. a aj spite? Je Kaťa kludne babo?
to po porode veru musi kazda prezit sama, Este tyzden a bude SUPERRRRR. Kedy ides domov? v pondelok? ozaj zucha mala si EPI?
jeejda kolko otazok... akoby si teraz nemala co robit 😅
drz sa a tesime sa na nove fotky 😵 😵

csikike
21. mar 2009

zucha, utesila si ma, som rada, ze pojdem CR 😉
inac kata je fakt krasnucka 😵
a super, ze uz mas mliecko 😉

tinyleaf
21. mar 2009

csiki a uz si dohodnuta s Dr. ze budes mat cisarsky? My sme sa o tom este nebavili, ja budem rodit u inej ako chodim do poradne, tak to zavisi asi od porodnika, nie od mojej gynekologicky. Ale nabuduce sa jej na to asi spytam, ci je pravdepodobne ze aj druhy bude CR. Ja nechcem normalny porod, neviem aky je 🙂

abetka
21. mar 2009

ahojte. Zuchalen nech sa pekne tvori mliecko dalej. Inak ked si pisala o tom poporodnom obdobi som si spomenula na zavinovanie maternice a to ma tak bolelo ako porodne stahy. A to som rodila obidve bez epiduralky 😅
Pri prvej mi nic nebolo , ziadne bolesti , ale po Tomaskovi som si myslela, ze mi tam jedno este zabudli 😀

abbi
21. mar 2009

Tiny.. ja som mala prvy Cisarsky a druhy po 20 mesiacoch prirodzeny a som veeeelmi rada, ze som zazila aj taky. ta euforia a ulava po tlaceni stala za to, je to uplne iny zazitok.

abetka a to si ani nechci predstavit ake to je po 3 dietati. Hovorili mi, ze najhorsie aj som sa pripravovala, ale bola som dost sokovanaaaaa au au au a trvalo to aspon 4 dni ta intenzivka. aj liek od bolesti na to davaju pri 3 dietati 😝 😝 😝

zucha
autor
21. mar 2009

abbi, Kaťa je zatial celkom v norme. Len tym, ze uz ma mlieko, tak dostala dnes hned koliky, takze vidno, ze ju to boli a placka.
Epi som mala ajked som rodila Aňu a aj teraz, ked Kaťu. Cely porod bol vdaka tomu skoro, ako "fraska". Len som cakala, kym sa otvorim tak, aby somuz mohla tlacit a dieta bolo potom do 3 minut vonku. Fakt az neuveritelne. Hned som si ju vykukavala, doktorka mi ju ukazovala z kazdej strany a hlavne vlasy, lebo este len, ked som isla tlacit, hovorila, ze ich vidi a ja som jej neverila. A fakt, ma ich. A hned sme sa rozpravali o dalsom porode a tak. Normalny porod je v tomto super, ze clovek stale komunikuje, hned vidi babo. A potom, ked som videla muza, ako ju ma v perinke na rukach achodi s nou po sale, tak nic krajsie neexistovalo. Ako ju vazili a merali, tak plackala, ale ako ju on zobral na ruky, hned sa ukludnila a zaspala "ako babatko". Kym ju odnieli na vyhrievanie do inkubatora, tak som si ju vyhladkavala, vybozkavala, no proste bola pri mne. Naaaadhera.

lenka85
21. mar 2009

zucha super, ze "fraska"... to si neviem predstavit, lutujem, ze som si pri Hanke nedala epi. Ale az mi slzicka vybehla ako si to opisala. Uz aj ja chcem. A neboj, tie poporodne stavy rychlo prejdu, myslim, ze uz zajtra nebudes vediet, teda okrem toho sitia a krvacania ☹ , ale bez toho sa to neda ☹ ...... len nech ste obe zdravunke a rychlo doma.. Som zvedava ako zareaguje Ana...

csikike
21. mar 2009

abbi, to vazne po prvom CR normalny?
mne to vyhovovalo, lebo som nemala ziadne kontrakcie, nic, hned ako ma prebrali, tak som si pytala nech mi donesu ukazat maleho 😵 , drahy ho videl este skor, hned ako ho umyli
ale zucha krasne si to opisala 😵

lenka85
21. mar 2009

csiki vraj zalezi na tom, ci uz pominuly dovody na prvy CR. Ak nie, tak aj druhy budes mat CR.. Aspon mne to hovorili takto... Ale ja si to asi odrodim normalne, len s epi samozrejme

abetka
21. mar 2009

zucha a ako reagovala Anna? 😵

aadula
21. mar 2009

zucha, vidím, že teba baví rodiť 😉 a máš z toho fajn pocity, to je dobré .. nech sa teda rýchlo zotavíš 🙂
ja som musela cisárskym, pri malom som mala už aj kontrakcie a otvoriť ani za svet, všetko bolo tvrdé ako kameń ževraj 😅 , ale bola som pri vedomí..mala som spinálku, tiež som komunikovala s okolým, len mi trošku tlak vystúpil, potom som musela predýchavať 😅 😅 a malého mi doniesli hneď, akurát, že už v perinke a umytého 🙂 pri paťke ma uspali..to sa mi vôbec nepáčilo...horšie som sa aj preberala ..no pod narkozou to bolo horšie

csikike
21. mar 2009

lenka, tak mne tie dovody nepomynuli 😀 , este stale som nenarastla 😀

lenka85
21. mar 2009

csiki 😀 😀 😀 som nevedela preco si mala CR... a mas to hadam v suchu 😝 aspon na nieco je ta vyska dobra... inak aj ja som krpata, kolko merias?

csikike
21. mar 2009

leni, ja mam 1,55 😅

lenka85
21. mar 2009

csiki ja mam len o 5cm viac a vidis ako ma nechali potrapit? katastrofa, ale mozno tento krat to bude lepsie, spolieham sa na to a ked nie tak to to dako prezijem, dalsie uz nebude 😝

abbi
21. mar 2009

CSIKI ja som prvy mala po 20 hod bolesti nakoniec cisarsky lebo som sa vobec neotvarala. druhy som mala opat 20 hod bolesti ale prirodzene. Csiki a aky dovod je vyska? to nechapem? ja mam tiez male kamaratky a tie rodili normalne.

zucha
autor
21. mar 2009

csiki, to je aj pre mna prekvapko s tou vyskou. Ale asi lekar vie, preco tak rozhodol.
Tinyy, aj moja mama mala prvy CR a dalsie deti odrodila nomalne. Pri prvom totiz pocas porodu mala zapalene ladviny a nevedela by dieta vytlacit a pri dalsich bola OK, tak isla prirodzene. Ja som tiez teraz bola trosku chora a isla som normalne. Preco si mala CR ty?

lenka85
21. mar 2009

zucha takze porod si mala v poho? a uz je lepsie? A mala Ana mala tiez koliky?

csikike
21. mar 2009

netusim, ale casto sa uvadza dovod nizka vyska, teda erste mi aj doki meal panvu a vraj ten posledny rozmer mam dako maly, teda, inac som dost siroka, ale asi vedia preco to tak riesili, teda, mne to tak velmi vyhovovalo 😵 a uz sa tesim na druhe
len este aj teraz mam na zadku take miesto, kde mi davali inekcie proti bolesti, ze ma to pri dotyku boli 😝

zucha
autor
22. mar 2009

tak baby, cakam na vizity, ci nam povedia, ze uz mozeme ist domov. Tak drzte palce

lenka85
22. mar 2009

zucha drzim palce 😉

simka9122008
22. mar 2009

Zucha držím pršteky, nech vás pustia domkou 🙂

simka9122008
22. mar 2009

Zucha a malá ti nemala vôbec žltačku, lebo my sme kvôli nej odchádzali z nemocky nie po 4 dňoch, ale skoro po 2 týždňoch a aj tak sa jej to vrátilo, späť, tak sme sa museli vrátiť po týždni čo sme boli doma ☹ , poležali sme si ešte 4 dni v nemocke

lenka85
22. mar 2009

ani moja mala nemala zltacku, my sme sa skor bali ci bude mat dva a pol kg... ale mala nastastie vela neschudla, tak sme sli aj my na stvrty den domkov... Zucha, normalne ti zavidim, v dobrom, to malinke vonavucke babatko doma... este ze to caka coskoro aj mna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre