Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

abetka
6. sep 2009

jaj moja, tak to ti verim, ze sa necitis najlepsie. Ja ked som sa rano zobudila s bruchom, tak som sa niekedy az nenavidela.
Mozno to pride ani sa nenazdas. Drzkaj sa , teda obaja 😵

tinyleaf
6. sep 2009

lenka, babu sa urcite uz coskoro bude chciet von, tak este chvilku vydrz. Ved co je to par dni oproti skoro 9 mesiacov, co uz mas za sebou 🙂 Ale chapem ze chces aby to uz prislo 🙂

lenka85
6. sep 2009

baby presne, uz chcem aby to bolo... a navyse uz zacinam mat strach a presne toho som sa obavala najviac, ze si to zacnem uvedomovat. A navyse ma boli cely clovek, uz je toho dost.. Dnes som sa aj okupala a stale nic, mam pocit, ze to neviem ovplyvnit...

simka9122008
6. sep 2009

Leni držkaj sa, myslíme na teba a veríme že to budeš mať o chvíľu za sebou, to by bol dátum pre teba že 9.9.2009 čo ty nato?

csikike
6. sep 2009

leni, drz sa... 😉

lenka85
6. sep 2009

simka aj ja som chcela, ale uz som poucula, ze to vraj nie je stastny datum... kto vie...

simka9122008
6. sep 2009

to faaaaaaaaaaaaakt?

lenka85
6. sep 2009

ale nic si z toho nerobim, ja takymto veciam moc neverim...

ivka22
6. sep 2009

Leni, tak drzim prsty, aby sa to rozbehlo co najskor a aby si uz mohla drzat v naruci maleho 😵
Hlavne sa neboj...vsetko dobre dopadne ...vsetky tu na teba myslime!

Kto je dalsi na rade?

ivka22
6. sep 2009

Csikike, zeby ty???

smajlicka
6. sep 2009

Lenka držím ti palce. Už to nejako vydržkaj aj keď verím ti, že už by si to najradšej mala za sebou. Behať okolo malej s "kotlíkom" pred sebou keď ledva dýchaš to dá zabrať. Ja mám ešte čas ale už by som najradšej bola na tvojom mieste lebo naša malá je tak ucickaná za mnou že nikto nemôže nič ani ju nakrmiť ani okupať iba ja. A už teraz mi je ťažko tak neviem čo bude robiť v deviatom. Ešte že mám aspoň moje puberťavé dvojčatá oni sa s ňou perfektne vedia zahrať lepšie ako ja.

Ďakujem za privítanie baby. Koho tu máme ďalej na rade po lenke? Kto je ďalši adept na rozpadnutie?

csikike
6. sep 2009

ivi, smajli... asi ja, buduci tyzden sa idem dohodnut na termine 😵 ale skor ako 20ho nech to nie je 😅

janka1874
6. sep 2009

juj ale sa mi to nejako blíži mám dojem že po csikike je už len ivka22 a potom nasledujem ja

ivka22
7. sep 2009

No tak tak Janka...uz sa to blizi kazdej... 🙂 ale vsak zase nam bude dobrucko s babenkami doma..sice trochu narocne,ale o to krajsie 🙂

lenka85
7. sep 2009

dakujeeem, hadam to dobre dopadne...

tinyleaf
9. sep 2009

Lenka, ako sa citis? Dnes by bol taky pekny datum na narodenie miminka 🙂

tinyleaf
9. sep 2009

my sme vcera boli v poradni, Sofia ma 3550g, presne tolko mal Matko ked sa narodil 🙂 Takze za dva tyzdne pribrala 560g 🙂

janka1874
9. sep 2009

no pekne pribrala

lenka85
9. sep 2009

tiny nanic, uz fakt neviem ako mu mam vysvetlit aby uz isiel von... A Sofia teda paradne pribrala...

zucha
autor
9. sep 2009

no Tiny, tak to naozaj pekne pribera. Dobre mliecko mas.
My od dnes uz mame druhy zub a ani verit sa i nechce, ze za nejakych 10 dni uz zacneme prve prikrmy. To uz bude pol rok za nami 😕 Tak rychlo to ubehlo. Uz nemam doma to malinke babatenko.

simka9122008
9. sep 2009

Zucha to už má Kaťa skoro pol roka, ty kokso, ale ten čas letí, veď nedávno si rodila 😲

csikike
9. sep 2009

baby, neskutocne to leti, gratulujem sofi k priberaniu a kati k 2 zubku 😵

tinyleaf
10. sep 2009

caute kocky 🙂
no bodaj by Sofia nepriberala ked je celu noc nalepena na prsiach ☹ To uz je u nej pravidlo ze kazdu jeden a pol hodinu je hore. Dnes v noci som 6krat kojila, uz som z toho na prasky ☹

zucha, nepamatas sa kedy Kata zacala mat taky pravidelnejsi rezim, ze cez den zacala spavat v pravidelnych casoch? Teraz lutujem ze som si to nepisala v akom veku kolkokrat za den maly spaval
No a to uz mas velku slecnu, ked ma 2 zubky 🙂

tinyleaf
10. sep 2009

vcera som boal vybavit krstiny, tak ked bude mat presne 2 mesiace, mame krst 🙂

csikike
10. sep 2009

ahojte, takze 23ho pribudne tomikovi sestricka 😵

janka1874
10. sep 2009

csikike tak to sa ti už poriadne kráti

kika25
10. sep 2009

tak si este uzi posledne dni tehotenstva csikike

csikike
10. sep 2009

kika, ak je uzivanie si, ze cele noci nepsim, tak neviem... ale je super, ze sa mozem zatial venovat iba tomikovi 😵

lenka85
10. sep 2009

ahojte, tak som bola dnes znova na poradni, som sa otvorila na 2 cm a krcok mam 2cm. Ak do buduceho stvrtka neporodim, tak idem hned na prijem. Baby, uz som z toho hotova, uz to chceeeeeeem mat za sebou... Csiki o tej nespavosti viem co to, aj ked posledne dni je to trosku lepise...
Tiny a nepytala si sa doktorky, ci ju nemozes cez den budit? Aby sa jej to prehodilo... Musi to byt hrooozne vycerpavajuce.

csikike
10. sep 2009

leni, neboj, do stvrtka porodis urcite 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre