Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

csikike
15. nov 2009

tiny, ani ja s tym nemam problem napisat to sem, ano, dala som si spravit sterilizaciu a tiez mi vraveli, ze je sanca este mat dieta s umelym oplodnenim, takze som nemala nad cim vahat

lenka85
15. nov 2009

csiki to je dobra sprava.. Ja som na tom teraz tak, ze dalsie dieta uz nechcem, ale predsa len sa uplne odpisat nechcem, co keby nahodou, clovek nikdy nevie co sa stane... A aky je pri tom postup? To ti robili rovno na porodnici? Kolko ta to stalo?

tinyleaf
15. nov 2009

lenka, presne tento pocit mam aj ja, dalsie dieta sice neplanujeme, ale asi by som sa citila zvlastne, keby som vedela ze dieta uz nemozem mat. Akoby som si nechavala take zadne vratka 🙂 Ale proti sterilizacii nic nemam, myslim ze to bude pre Vas, kocky, velmi prakticke a bez starosti, ako sa chranit.

lenka85
15. nov 2009

no ja som nad tym aj uvazovala,ale presne ako hovoris - zadne vratka... Ale ja nechcem HAK a na prirodzenu ochranu sa my spoliehat nemozeme - Hanka sa nam smykla neplanovane a Tomasko na prvy krat, takze takymto stylom by som mala desat deti 😀 😀 😀 takze asi vyskusam tu mirenu. Este o tom co to postudujem..

janka1874
16. nov 2009

no lenka a tiny ja som tiež tak uvažovala ale keď som si prešla fakta že teraz mám 32 rokov a dve malé deti a hypo na krku na 30 rokov a doba je taká aká je že aj tým deťom bude treba niečo na začiatok tak bolo rozhodnuté a tiež je pravdou že do poslednej chvíle som o tom uvažovala ale toto je najrozumnejšie riešenie

a lenka robia to priamo pri CR alebo ak chceš dodatočne tak laparoskopicky a platí sa podľa cenníka nemocnice nikde nie je oficiálna cena len zas vďaka našim spoluobčanom zrušili možnosť bezplatnej sterilizácie zo zdravotných dôvodov takže teraz sa platí stále a ceny určuje nemocnica ako som už písala mne to robili priamo pri CR

csikike
16. nov 2009

ja som platila 33,19€ a tiez mi to robili priamo pri CR a ten postup ked budeme chciet dalsie sa budem informovat az ked to bude realne...
mne stacilo ked mi povedali, ze sa to da
a tiez som bola tak, ze HAK uz nechcem brat a podobne ako u lenky, tomas bol planovany asi tak o pol roka neskor a hanka na 1x 😀

janka1874
16. nov 2009

csikike to vážne? ja som teda platila oveľa viac až 199 eru šialená cena ale čo už

janka1874
16. nov 2009

tak po poradni sme zhodnotili že za necelé dva týždne Viki pribrala cca 400g slušné a na bruško nám bolo odporučené espumisan tak skúsime a uvidíme

tinyleaf
16. nov 2009

baby, my sme obe deti planovali, ale obe sa podarili na prvykrat, takze tiez by sa mi zisla nejaka trvala ochrana. Skoda ze som o tom neuvazovala skor, mna sa sice moja mama pred porodom spytala, ci si to nechcem dat spravit pri CR, ale ja som to hned zavrhla, ze coby. Mozno keby sme to doma prebrali, tak by som sa inak rozhodla. Ani doktorka mi nic take nenavrhla, tak som to vobec neriesila. No co, musim sa spolahnut, ze HAK bude 100percentne fungovat 🙂

janka1874
16. nov 2009

tiny lekári to moc nenavrhujú môj sa ma skôr viac krát pýtal či to fakt chcem

lenka85
16. nov 2009

no ja som rodila nomalne tak mna sa na to ani n ikto nepytal, preto som o tom ani netusila... ale aj tak, ja mam len 24 rokov, takze sa mi mozno tie zadne vratka niekedy zidu, hocivako hovorim, zatil o dalsom dietati ani neuvazujeme...

janka1874
16. nov 2009

no lenka keby som mala 24 možno by som tiež tak uvažovala 🙂

telinka
16. nov 2009

a to dnes uz nieje vekom obmedzene????

janka1874
16. nov 2009

telinka dnes už nie sú žiadne obmedzenia kedže si to platíš sama už sa to akurát nedá robiť zadarmo zo zdravotných dôvodov

lenka85
17. nov 2009

ja som bola tiez v tom, ze az od urciteho veku a po tretom dietati.. ale casy sa menia...

janka1874
17. nov 2009

no menia hlavne kôli tomu že zrušili zadarmo možnosť tak teraz sa na to pozerajú tak že ak chceš je to tvoja vec a hotovo 🙂

csikike
17. nov 2009

baby, u nas sa po 2 CR automaticky pytaju a je im jedno aky vek, ale lenka na tvojom mieste by som to tiez nespravila, aj keby som mala oba CR, si este mlada a za 10 rokov este s´tale budes mlada, co ked sa este nechas ukecat na maznacika 😵

zrzulka
17. nov 2009

Priznam sa ze aj ja som z toho co tu piste prekvapena lebo som myslela ze je to ohranicene vekom...a poctom deti...A ako je to pri zenach ktore nerodia CR???? Tiez uvazujem nad nejakou "ucinnou" antiko po 2 dietati. Len neviem ci by som sa odhodlala na podviazanie vajecnikov.... Co ak by som zatuzila po 3 dietati? Ach jo ono je to tazke sa takto radikalne rozhodnut. Urcite to nie je jednoduche pre ziadnu zenu. Presne ako pisete potrebujem mat otvorene zadne vratka pre kazdy pripad.....

zrzulka
17. nov 2009

Btw kto sa prida ku mne? 🙂)) Tiez sa nam podarilo na prvy krat....takze antikoncepciu budeme musiet riesit hned po porode....

ivka22
17. nov 2009

Zrzul, moc moc moc gratulujeeem 🙂)))

janka1874
17. nov 2009

jeeej zrzulka až teraz som si všimla gratulujemeeeeeee tak konečne ďalšia tehulka už to tu statočne viazlo

janka1874
17. nov 2009

ach žienky mňa z toho malej bruška porazí nejako jej ten espumisan asi nezaberá je fakt neviem čo robiť

telinka
17. nov 2009

woooow zrzul....gratulujemeeeee.....tfuj tfuj tfuj nech je vsetko bezproblemove 😵 😵 😵 😵 😵

zrzulka
17. nov 2009

Vdaka🙂)) verim ze sa nejaka decembrovka prida🙂

Jani espumisan je slaby, skus Infacol. my sme si tiez poriadne uzili koliky pri malej...masirovalii brusko, cvicili s nozickami, pili feniklovy cajik....

janka1874
17. nov 2009

ja sa už bojím aj niečo zjesť som taká hladná že hrúza ale normálne nemám odvahu ísť do chladničky pri Sendy som mohla jesť čo som chcela a Viki neviem prísť na to čo jej vadí tak sa normálne bojím jesť

anina1
17. nov 2009

zrzulka gratulujeme a nech je všetko o.k. až do konca 😵

abetka
17. nov 2009

zrzulka, srdecne gratulujem.
Jani skus ten infacol, ale ten nam tiez moc nepomohol , tie probiotika potom skus a neboj sa rektalnej rurky. To mam prekonzultovane s detskym chirurgom a ten mi to dokonca odporucal a to je mlady a je primarom u nas na detskej chirurgii. Nasemu skodilo cerstve pecivo a veru aj mlieko 😒
Ono aj ten moj znamy mi povedal, ze to dietatko z toho vyrastie. Samozrejme mu treba pomoct, ale crievka su nezrele A este mi odporucil pocas kojenia dat viackrat odgrgnut, aby nemala tolko vzduchu v crevkach 😕

janka1874
17. nov 2009

abetka ďakujem
no čerstvé pečivo som už vylúčila tak neviem budem sledovať
a tú rektálnu rúrku treba aj do niečoho namočiť možno sprostá otázka ale fakt neviem

abetka
17. nov 2009

ja som to bud olivovym olejom alebo trosku modrou indulonou. 🙂
Kludne sa pytaj, viem, ze to je strasne tazke, nas Tomas do 3 mesiacov reval od 20.00do 22.30 😝 A skus si dat aj ty espumisan.

liluska
17. nov 2009

jeeeej zrzul gratulujem!!!
super ze si podrzala tuto temu 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre