Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

bocmanka
13. mar 2009

🙂 zucha držíme palce, aby sa malá narodila vtedy kedy chceš....alebo žeby v piatok 13 eho????fúúúúúúúúúúúú

zucha
autor
13. mar 2009

boc, piatok 13.3. Sa mi ako datum velmi paci. Nidky sa mi nic zle v tento datum nestalo, takze....kludne aj dnes. Ale aj ked vcera to vyzeralo, ze to dnes bude, teraz zas nic. Aj som doobeda robila vsetko mozne, nech sa to spusti, alee nic. Takze asi chce babo este pockat. Kedze sa ale chem vyhnnut tomu rodit zajtra, tak zas "nohy hore" a od nedele to uz zas moze prist.

csikike
13. mar 2009

zucha, takze si si naordinovala zajtra nerodit? 😲 😀 sobota sa ti nepaci? ci uz mas iny plan? 😵

zucha
autor
13. mar 2009

sobota je dobra, ale ten datum 😒 Svagrina ma meniny a boh uchovaj od toho 😝 Som to aj lekarke hovorila, ze zajtra nie a ona, ze mat tak moje problemy 😀 Ja viem, je to trapne, ale musim sa nejak "udrziavat pokope". Davam si take male ciele, ktore musim splnit do porodu. Mozno som to tu uz aj pisala, neviem, ale napisem este raz. Take, ze stihnut este pizzu, kapustove halusky, makove sulance, zjest koooooooopu ananasov a take. Vcera som mala uz tie halusky a ananas, ale este jeden mam v ladnicke, takze rodit este nemozem 😅

simka9122008
13. mar 2009

Zucha ty si podarená 😀 😀 😀

zucha
autor
13. mar 2009

inak svagrina ma narodeniny a nie meniny. Uz som nejaka popletena 😕 A 1.aprila zas svokra, takze aj tomu sa chcem vyhnut. Ine datumy su mi uplne jedno.

tinyleaf
13. mar 2009

zucha, ved Anicka nebola az taka mala ak mala 3500g. Nemyslela s 2500g? No a mozno Ta druha dcerenka prekvapi a tak sa jej zapaci v brusku, ze si Vas rodicov okuka az na vyrocie svadby 🙂

zucha
autor
13. mar 2009

nie tiny, nebola. Bola fajn, len mne pripadala mala. Bola najvacsia v izbe, co sme boli. Ja sa obavam, ze tato bude mensia. Ved ju nebudem vediet ani chytit.
A ak by vydrzala az do vyrocia, tak to uuuufffff, to by som nedokazala vytlacit. Lekarka hovorila, ze ak neporodim do buducej poradne, ze sa dohodneme, ci to budeme este tahat dalej, alebo dohodneme termin, aby zas nebola velmi velka a vedela som ju vytlacit. Asi sa jej zdam utlucka, alebo co 😲 A mozno sa boji, ze ju budem este dlhsie otravovat. Ved stale mi je nieco 😅 😕

zucha
autor
13. mar 2009

no niekto asi chce, aby som uz porodila. Muz mi prave doniesoltaku pizzu domov, ze lepsiu som v zivote nejedla. Mama volala, ze v nedelu robi makove sulance. Normalne nechapem

bocmanka
13. mar 2009

😵 zucha posliiiiiiiiiiiiiiiiii pizzu..ale brucho si nechaj

abbi
14. mar 2009

jaaj zucha SUPER.. aj ja som sa takto napchavala pre porodom... ze kapustnica kazdy den 🙂 a tiez kapustove halusky.. mnam mnam ...
tak sa tesime na spravy ... 😵 😵

csikike
14. mar 2009

zucha, si dobra, takze zajtra rodis 😉 inac mne sa snivalo, ze si rodila a vies ake meno ste dali? Lisa, teda Melisa...mam ale sny, co?

zucha
autor
14. mar 2009

no csiki, tak s tym menom to bol naozaj len sen 😀 Muz by mi nikdy nedovolil dat dietatu take meno.
Ak mi blizky budu plnit tieto moje "ciele" do porodu kazdy vecer, rodit pojdem o 30kg tazsia 😝 Bolo to super vcera, ale taketo nocne napchavanie,..............................., nic moc. Celu noc som chodila pit vodu. Ja sice vecer jedavam, ale skor take blbosti, ako ananas, zmrzlina a tycinky, ale taketo tazke, ze pizza, to veru nie.
A do porodu chcem este stihnut upiect tvarohovy mrezovnik, madarsky gulas a domacu knedlu. Takze to je plan cca do utorka.

tinyleaf
14. mar 2009

zucha tak to je dobre s tymi Tvojimi kulinarskymi planmi 🙂 Ja mam tiez nejake, ale skor typu nasadit tuje, urobit travnik a naucit maleho spat sameho v izbe. Tusim je to s nim cim dalej horsie, uz o polnoci sa zobudi, postavi sa v postielke a ked ho nevezmem rychlo k nam do postele, kde hned zaspi, tak zacne plakat. Skusali sme ho uspat este v postielke, ale bez uspechu, on sa potrebuje na nas nalepit, vylozit si na mna nohy a vytrhat mi polovicu vlasov 🙂 Tak zaspi v pohode 🙂

csikike
15. mar 2009

tiny, to mas pekne plany, uz aj ja by som si mala dake dat 😀 , v auguste nas cakaju 2 svadby, tak neviem neviem ci pojdeme, jedna je 8. a druha 29.

lenka85
15. mar 2009

csiky zoberes nejake velke vrece a sup sup na svadbu

zucha
autor
15. mar 2009

csiky, tu prvy hadam stihas a druhu.........no to uvidis

csikike
16. mar 2009

leni, len neviem ci take vrece najdem 😀 zucha ty ako? este ste 2v1?

lenka85
16. mar 2009

csiki nejake najdem a poslem ti 😀 😀 😀

zucha
autor
16. mar 2009

no, tak dnes uz boli aj tie sulance a vecer si dam ananas a mozem ist na to 😉 Muz mi trosku "dopomohol" aby sa to spustilo, ale zatial nic. Uz to cez den jeden cas vyzeralo, ze frcime do porodnice, ale preslo to ☹ Takze zajtra poradna a tam sa rozhodne. Tak drzte palce

aadula
16. mar 2009

zucha, myslíme na teba, nech to všetko dopadne čo najlepšie 🙂

csikike
16. mar 2009

joooj, zucha, takze ty este aj pretahovat budes 😀 termin (som mala na mysli) 😀 nech ste obe OK, tak to bude v poriadku a skus ju ukecat na presny datum, mozno sa necha 😉

zucha
autor
16. mar 2009

csiki, ja pevne verim, ze najneskor zajtra, ci pozajtra uz porodim a to spontanne, bez urcovania terminu. Vsetko pre to robim 😉

csikike
16. mar 2009

zucha, tak prijemne travte vyhananie druhorodenej 😀

lenka85
17. mar 2009

zucha, este ste 2 v 1? Od rana na teba myslim, tak dufam, ze ked odpises, tak uz budes mam dalsie nadherne vonave babatko v naruci 😉

zucha
autor
17. mar 2009

joj leni, si zlata, ze na mna myslis 😉 Stale sme pokope. Babo vazi okolo 3,2 kg, co je na 37tt fakt slusne, ale nezda sa, ze by sa mu velmi chcelo. Som trosku viac otvorena, ako predtym, ale na porod to stale nie je. Dalsia kontrola o 2 dni a na buduci utorok poradna. Teraz mam prikazany sex a nesetrit sa 😀 To vsetko uz ale robim od piatku a stale nic 😖

csikike
17. mar 2009

joooooooooj, zucha, tak este stihnes stretko v NR 😉

ajula25
17. mar 2009

zucha držím prsty, nech všetko dopadne super. Držte sa...tešíme sa na bábo s vami. 😉
Tie posledné týždne pred pôrodom sú hrozné. Ja som si pripadala ako taká veľryba....ani sa zohnúť, ani poriadne ľahnúť, ani sadnúť...no je t o nervy už. Ale stojí to za to 😉

lenka85
17. mar 2009

zucha tak aspon poriadne znicis muzika, nesestri ho, ved ho caka sestonedelie 😀 😀 😀

lenka85
17. mar 2009

inak pekne s vami cvici to babo.... doteraz sa pytalo a ked moze tak sa mu zrazu nechce 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre