Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

bocmanka
19. jún 2009

😵
ali..a nie si tá kamoška ty?????...žeby dáke prekvapkanie...???tretie..? 😀 😀

csikike
19. jún 2009

ali, ano, da sa to odstat tu na svk, na mimibazari tiez, vola sa to buggypod

bam
19. jún 2009

Ahojte, jej matka, gratulujem 😵 Aj ja by som chcela kupit ten bugypod, a okrem toho aj navettu, vanicku na nase pliko, lebo hlboky kocik som uz predala.
Jaj baby vam zavidim, ze ste uz tak daleko, ja niekedy aj zabudnem, ze som tehu, uz aby som male citila 🙂 Teda male, to je maly, bude to pravdepodobne chlapec. Mala som citak, od zaciatku som si myslela, ze to je chlapec. Tak nemusim kupovat vobec nic, co sa tyka oblecka a hraciek, budu mat presne 2-rocny rozdiel 😉

alinka76
19. jún 2009

Boc, nestraš 🙂)) ale ak schvália tú vyššiu materskú, tak možno... 😉 😉 😉

zrzulka
19. jún 2009

bam len aby ta citak nesklamal🙂 Aj ja som citila chalana a nakoniec mame kocicu. Ale sme radi. vsak to je jedno co to bude, len nech je nie?🙂)))

bam
19. jún 2009

Zrzulka, jasne, hlavne nech je to zdrave, ale doktor mi hovoril, ze na 100 %, ale to bol len 13 tt. Neviem, to sa mi zda skore tvrdenie na 100%, ale doktor je doktor 🙂

lenka85
19. jún 2009

martinaj GRATULUJEEEM!!! A vraj v juli 😀 😀 To je super, este raz gratulujeme!!!
Bam aj mne sa to zda skoro na urcenie pohlavia, ved uvidis... Ja som mala pri oboch tehu citak na chlapca a vyslo mi to az teraz, ale som stastna, ze mam Hanku... a aspon nemas take velke brucho, teraz v lete je to opacha nosit 😀 , aj ked prijemna...

ivka22
19. jún 2009

Martinaj, pripajam sa ku gratulaciam... 😵 😵 😵
skvela spravicka... 🙂

ajula25
19. jún 2009

Mati ešte raz, gratulujeeeeeeeeem. Krásne tehulkovanie. Hlavne nech ste v porriadku! 😉

zucha
autor
19. jún 2009

no mati, gratulacia aj od nas. Ked sme sa naposledy stretli, aj som sa ta na to chcela opytat, lebo si vyzerala tak inak. Vsetky tehulky na zaciatku maju taky zvlastny jas v tvari a ty si to mala. Ale nechcela som byt trapna a otravovat ta vecne tou istou otazkou. Ale o to som radsej, ze je to pravda. 😉

janka1874
19. jún 2009

ahojte
tak ja už začínam byť aj trošku nervózna podľa Vás je normálne že to bábo ma vôbec nekope? už kopalo a zrazu nič normálne sa začínam obávať či je všetko o.k.

zucha
autor
19. jún 2009

jani, skus ho postuchat a zobudit. Ale ak nic, tak radsej rychlo chod k lekarovi.

janka1874
19. jún 2009

no idem v pondelok a uvidím zajtra či budem niečo cítiť

ivka22
19. jún 2009

Zazili ste niektora tie "neprave kontrakcie"... ??? lebo mne sa zda, ze teraz som dve po sebe mala... 😒 tak dufam, ze to nic zle neznamena..... 😨

napr... http://www.mamicka.sk/article-tehotenstvo-nepra...

lenka85
20. jún 2009

no ja ich ivka mam teraz dooost casto, az sa mi to nepaci. Dufam, ze je to v poriadku, vo stvrtok idem ku dokine, tak dufam, ze sme ok...

tinyleaf
20. jún 2009

caute kocky 🙂
par dni tu nie som a hned aka super sprava, Mati 🙂 Strasne moc gratulujem, takze sme na stretku boli az 4 tehulky 🙂

tinyleaf
20. jún 2009

alinka, to sedatko bugypod sa da objednat aj v babymarkete, je to aj na ich stranke

tinyleaf
20. jún 2009

lenka, akurat dnes som sa dozvedela, ze budem mat druhy asi tiez cisarsky, moja mama volala s mojou porodnickou, su zname, tak sa o tom bavili, ze sa jej mam ozvat, ked pojdem posledny krat ku svojej gynekologicke a ze cisarsky by bol naplanovany par dni pred terminom. Tak som zvedava, ci dovtedy vydrzim, lebo to brucho mi fakt tvrdne. Ale tvrdlo mi aj pri malom a pockal si do terminiu, tak mozno to aj tentokrat tak bude.
A ako sa mas, uz Ti brusko trochu narastlo? 🙂

zucha
autor
21. jún 2009

ivi, falosne kontrakcie su normalne. Je to postupna priprava na porod. Denne ich mozes mat az 10, ci 12 a je to v poriadku 😉

lenka85
22. jún 2009

tiny aj mne tvrdne brucho a mam aj falosne kontrakcie, ale hadam je to normalne. Ja som to mala tiez aj pri Hanke a dokonca som prenasala. To s tym CR - aspon vies na com si, aj si to tak tusim chcela, nie?
Brusko mam uz riadne, pri Hanke som mala taketo pred porodom, tak som zvedava, ako sa maly valibuk ukaze, myslim, ze tentokrat to nebude dva a pol kilove babo ako Hanka... Ved uvidime, hlavne nech su babatka zdrave, aj tie co uz mame domka...

tinyleaf
22. jún 2009

ano, chcela som CR, lebo viem ake to pri nom je, na rozdiel od normalneho porodu. Neviem si predstavit ze mas riadne brusko, ved ked si u nas bola, mala si len take malinke 😀
ja sa tiez bojim, ze mala bude dost velka a to preto ze jem vela sladkeho. Odkedy viem ze nemam tehu cukrovku, tak neviem odolat a vyjedam sladkosti hadam ako nikdy predtym. Pri malom som sa sladkeho skoro ani nedotkla a aj tak mal 3550g 😉 A neboj, ty si drobna, maly bude urcite tiez take drobatko 🙂

tinyleaf
22. jún 2009

zucha, mam otazocku, ci nahodou nevies ako je to s platenim otca pri porode pri cisarskom. Viem ze teba sa to netykalo, ale ci si sa len tak nieco nedozvedela v porodnici od inych mamin. Musim si dopredu zaplatit tych 500 Sk co bolo, za otca pri porode? Ved on tam v podstate bude aj nebude 🙂 Epi si asi neplatim, ale aj na to sa radsej spytam, ked zacnem chodit do Ruzinova.

kika25
22. jún 2009

Ahojte tehulky 😉
Chcem sa Vas opytat ako ste riesili druhe tehotenstvo so zamestnavatelom, teda ci aj nejako oficialne, listom, alebo staci iba oznamit?
Chystam sa do prace na navstevu oznamit im nase male-velke tajomstvo tak aby som vedela...

apolis
22. jún 2009

ahojte spolutehulky,mam jednu otazku ako sa bude brat materska ked som na materskej a som tehotna termin porodu je 22.12.09 a maly bude mat 23.12.09 2roky.ci sa budu dostavat za dve deti alebo za jedno materska.trochu mi to vrta v hlave ako to bude ked budu dve.
to by ma ani nenapadlo ze budem mat obe deti v decembri a takmer v rovnakom dni to by mi ani nenapadlo ze to takto vynde.
tak uspesne tehotenstvo a este uspesnejsi porod.papa

tinyleaf
22. jún 2009

kika, ja som prefotila pre zamestnavatela prvu stranu tehu knizky a Dr. mi dala aj potvrdenie ze som tehotna, lebo prave v tej dobe nasu firmu kupovala ina firma, aby som bola pre istotu kryta pre pripadnu vypoved. Ale za normalnych okolnosti, keby sa s firmou nic nedialo, asi by nebolo treba nic pre zamestnavatela. Myslim ze je to ale individualne, zalezi aj od velkosti firmy...ale nejakym pisomnym potvrdenim o tehu nic nepokazis

tinyleaf
22. jún 2009

apolis, nie som si ista, ale myslim ze sa dostava iba jedna materska. Poradit by vedela urc ite zucha, uz ma iste skusenosti 😀
Ozaj zucha, ked ma Dr, vypise na matersku 6 tyzdnov pred porodom, zamestanavatel to odnesie do socialky a potom dostavam pol roka zase matersku vypocitanu z platu?

zucha
autor
22. jún 2009

tiny, platenie otca pri porode je rovnake pri CR aj normalnom porode. Uz to, ze je za dverami porodnice s tebou sa rata, ze je fakticky pri porode, aj ked na vybranie dietata z bruska bude na chodbe. Ani moj muz nebol na tlacenie v miestnosti, ale cely cas tam cakal so mnou, kym to nepride. Takze ak ho tam chces mat, tak zaplatis. Ak bude cakat na chodbe pri vytahoch, tak nie.
Materska sa po narodeni pobera len jedna, na to mladsie dieta a ta je vypocitana, tak ako u prveho z platu. Na druhe dieta stat uz peniaze nedava

tinyleaf
22. jún 2009

zucha aj som si myslela, ze sa za otca plati aj pri CR 😉 Ved na niecom nemocnice musia zarabat.
A ty si nechcela mat muza pri tlaceni, alebo to bezne ocinov posielaju von na tu fazu porodu? Moja sestra ho tam tusim mala, lebo este hovorila, ako mu podvedomky dohryzla ruku 🙂

tinyleaf
22. jún 2009

teda nie dohryzla, ale dostipala, uz mi sibe z tejto vecernej hodiny, asi je cas ist spat 🙂

zucha
autor
23. jún 2009

tiny, mozu tam ostat, ale ja som nechcela
inak, neviem, ci Ivka22 nemala nahodou muza aj pri CR

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre