Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

bam
7. dec 2009

Ivka, tak to mate super rezim, mne Danilo vobec nechce spat v postielke, zaspavali sme spolu v spalni, ale teraz je tam Timko, sa ho snazime predsa len nejak naucit na jeho postel, ale po 3 dnoch ziadny uspech, bude revat a radsej nebude spat aj do polnoci, v izbe ma hracky, bude sa hrat, aj ked je uz uplne kaput ☹ tak neviem, ako dalej 😖

janka1874
7. dec 2009

bam my nespíme bežne celú noc a tiež odmieta postieľku len čo je zaujímavé cez deň nemá problém byť v postieľke iba v noci na porazenie ja som taká dolámaná že hrúza ja neviem tak spať keď je malá pri mne

sylviabab
7. dec 2009

Ahojte baby. Apolis, nie som zo ZV, ani okolie. Byvame v BA, ale rodit budem v Michalovciach (rodinka zo zaciatku pomoze). Najde sa tu nejaka mamicka, ktora bude rodit "kazdu chvilku"?
Zacala som teraz 38tt, tak by som chcela vydzrat este tento tyzden a potom by to uz aj mohlo prist. Ako sa citite? Uz su to aj nervicky, nie? 🙂

lenka85
7. dec 2009

tiny nie, nema Tomasko este ziaden rezim okrem toho vecerneho... To ho okupeme a dame do postielky ako som uz pisala... Ale od tej 18tej vecer sa ho snazim udrzat v bdelom stave az do kupania do tej osmej a ukladame ho okolo pol deviatej. Aby mal aspon dve, tri hodky pred vecernym spankom.. Inak sa cudujem, ze to este Matka bavi s tym zaspavanim zlym. Ved uz je to dlhoooo. Ma teda vydrz, ale neboj, aj jeho to raz musi presjst... A este - ked si spominam, tak Hanka uz ako stvormesacna rezim mala, prislo totiz obdobie, ze mi vstavala aj 9 krat za noc a po tyzdni som bola ako vycicana, tak som jej ho nastavila. A pomohlo to vtedy veeeelmi, to si teda pamatam. Ukladala som ju vzdy presne! Od pol desiatej do pol dvanastej, potom som ju "surovo" zobudila a potom od pol druhej do pol stvrtej a znova zobudit. Ked sa stalo, ze sa mi zobudila poobede skor, tak som ju este dala na pol hodku,ale maximalne do pol piatej. A potom mi zacala v noci krasne spavat. Kym neprisli zuby..... a potom ked mala sedem alebo osem mesiacov, som jej prestala v noci davat jest a to strasne zafungovalo a potom v roku vlastna izba a to bola bodka - odvtedy prespava noci... a nauc ju uz teraz zaspavat samu v postielke, ak to tak uz nerobis, este kym sa nevie postavit, potom to uz islo tazko.. Viem to, lebo my sme to robili dva krat, raz v styroch mesiacoch a potom dostala nejake teploty po vakcine a ja som to posr... a zase ju zacala uspavat na rukach a potom to uz neslo vratit a potom sme ju to ucili straaasne dlho, lebo uz sa vedela postavit a revala postojacky v postielke - hruuuuza. A to s tym kojenim, je to presne tak ako si napisala, ja sa uz netrapim a Tomasko tiez nie, lebo je napapkany....

tinyleaf
7. dec 2009

lenka, veru Matka to stale drzi...aj vcera muz ho dal spat o osmej a o pol deviatej s nim prisiel do obyvacky pozerat Superstar, lebo vobec nechcel lezat. Tak potom som s nim ja isla o pol desiatej, ae musela som byt pri nom, kym nezaspal. V lete to bolo take super, ze isiel do postele, zavreli sme dvere a o chvilu zaspal. Teraz ma asi privela podnetov, hlavne zo skolky, aj sa rozrozpraval...tak asi preto tak vyvadza.
Sofiu sa tiez snazim udrzat bdelu od siestej do pol osmej, kedy sa ide kupat. Lenze ked ju okupem a obleciem, chvilu sa jej potom nevenujem, lebo idem malemu robit mlieko a vtedy mi uz zatvara oci, ze chce spat. Lenze nie je napapana, takze ju potom idem kojit a sice rychlo zaspi na prse, ale potom si uz len dudlika a ked jej prso vyberiem, tak je hned hore a hlada a hlada... Najlepsie by bolo hned po kupani ju supnut do postielky, len kedy jej dam jest, pred kupanim? A v tom case este maly nespi ale robi ramus, takze by mi malu o tej osmej aj tak zobudil. No neviem, ale od styroch mesiacov by som jej ten rezim chcela nejako nastavit. Aj ked mi je jasne, ze pri dvoch detoch to bude tazsie, ako ked bol Matko sam a mohla som sa venovat len jemu. Rozmyslam ze jej na vecer zacnem davat UM z flasky, to vypije v postielke a hned tam aj zaspi. Len este vaham...

lenka85
7. dec 2009

tiny ja by som to tak urobila... Kolko krat za noc ti je hore? A potom od styroch mesiacov jej mozes zacat davat kasu.. Ja som Hanke davala a nic jej nie je... Ja maleho krmim teraz presne po styroch hodinach cez den a aj vecer, len v noci ho nebudim... ale to je UM, ked som ho kojila tak mi vstaval aj po hodine, uz som bola na zufalku, asi aj preto som dosla o mliecko... ale to uz neriesim.. A keby si ju nakrmila hned ako jju okupes a Matkovi urobila mliecko neskor?

tinyleaf
7. dec 2009

mala sa teraz v noci trochu zlepsila, ten prvy spanok vydrzi asi 5 hodin, potom tak kazde 2 az 3 hodinky sa budi..ale uz vstavam len 2 az 3 krat za noc, tak je to lepsie. Neviem ako s krmenim hned po kupani, lebo aj maly sa akurat vtedy dokupe a muz ho oblieka do pyzama. To by dlho trvalo kym by som malu uspala a potom sla chystat malemu a mam odskusane, ze ked ju nakojim, ale nezaspi, tak zacne v postielke plakat. Asi to fakt skusim s tym UM, ved len na noc, este ale musim vymysliet cas, ci este pred tym ako ide maly spat, alebo zarovno s nim. Keby zaspal hned, tak je to bez problemov, ja dam papat malej, muz Matkovi a mame vecer veget 😀 Lenze co uz s nim, ked teraz takto strajkuje 🙂 Poslem ho k Tebe na par dni na preskolenie 🙂

lenka85
7. dec 2009

tri by som uz asi nezvladla 😀 😀 😀 tak skus davat este pred kupanim, ved za skusku nic nedas... ale ja na tvojom mieste by som ju davala do postielky bdelu, aj ked ti placka ona sa to teraz nauci oooovela skor ako potom ked bude vacsia a teda aj prespekulovanejsia...

tinyleaf
7. dec 2009

no ved keby som mala len ju, tak ju necham kludne plakat, ale takto bude rusit maleho a ten uz vobec nezaspi. On ked pocuje z inej izby, ze place, hned nastrazi usi a opakuje "Sofinka place"
Mate super, ze uz mas deti tak dobre navyknute na zaspavanie

lenka85
7. dec 2009

jaj to ma nenapadlo... A ako ti zaspava Sofinka?

lenka85
7. dec 2009

tiny tomuto hovorim zacarovany kruh... teraz ma nenapada riesenie, absolutne ☹

tinyleaf
7. dec 2009

no pri kojeni zaspi, ale az na taky treti pokus 🙂 Ked zaspi, idem ju vyniest do spalne do postielky, ale vacsinou sa zobudi, ked ju polozim. Tak zase kojim, az kym sa mi nepodari ju ulozit tak, ze uz fakt spi. Vcera tak zaspala o pol deviatej, ale niekedy to trva aj do desiatej. Nie je to idelane, ale hadam coskoro pridem na lepsi sposob uspavania. Flaska to isti 🙂

abetka
7. dec 2009

ahojte
bam- z celeho srdca gratulujem a prajem len to nejlepsie celej rodinke.
Lilus- je to teraz na tebe
Ja som sa dozvedela, ze prave mi kamoska porodila dvojicky v 38 tt a vsetci aj lekari jej nedavali sancu to vynosit so 34tt a aha. 😵
A aj vam vsetkym drzim palce, nech drobcovia pocuvaju

liluska
7. dec 2009

ahojte, no ano uz som na rade 😀
Uz som si myslela ze budem mat potom zatiatkom decembra ale malej sa stale nejako nechce.
Uvidime kedy sa jej uraci prist na svet...mozno pojdem zase na vyvolanie ako lili 😀
Dnes som mala poradnu a ze asi este tyzden to potrva tak som zvedava. Ale je od zaciatku o desat dni
mensia takze sa ani doktor zatial neponahla. V stvrtok idem na monitor tak dufam, ze je vsetko zatial o.k. 😵
Myslite na mna a dufam, ze to budem mat cim skor za sebou 😉

simka9122008
7. dec 2009

Liluska drž sa, nech to máš čím skôr za sebou, aby ste boli celá rodinka už spolu 4 na vianoce 😉

telinka
7. dec 2009

lilus...daj si to 12.12....taky pjeknyyyy datum 😉 😀

tinyleaf
7. dec 2009

liluska, veru kazdy den ma napadne ci uz nahodou nerodis 🙂 Hlavne nech to ide lahko 🙂 A ake mate vybrane meno? Alebo je to prekvapenie az po narodeni?

liluska
7. dec 2009

teli aj mne sa ten datum velmi paci!!! je to fajn datum. Aj kamoska ma vtedy narodky 😵
Ale doktora mam zatial choreho takze by som este mohla tak tyzden vydrzat ak chcem jeho 😉

tiny meno uz mame, teda ja mam taktinko s tym vobec nesuhlasi a stale dufa ze to na poslednu chvilu zmenim ale ja uz mam definitivne rozhodnute ze to bude "Zuzana" 😎 Tak dufam, ze aj o tyzden dva to bude stale to meno 🙂

tinyleaf
7. dec 2009

jeeeej bude mala Zuzka. Aj moja mama je Zuzana 🙂 Neboj, aj Vladovi sa hadam zapaci, ked bude patrit jeho dcerenke 🙂

tinyleaf
7. dec 2009

tak dnes som slecnu po nakojeni dala o tristvrte na devat do postielky, samozrejme hned spustila plac, ale isla som prec a ani neviem kolko jej trvalo, kym zaspala. Po polhodine som ju bola pozriet a uz spala, tak dufam ze neplakala tak dlho. Zato maly je este hore, pred chvilou sa dokupal a muz ho oblieka. Dufam ze teda nebude cirkus este dalsiu hodinu ☹ Rano spal do 8.15, to sa uz dlho enstalo, aj poobede spal, takze teraz to bude dost tazke ho predvedcit na spanok.

zrzulka
7. dec 2009

Aj ja nakukam ako sa dari Liluske a malej princeznej a stale nic?🙂)))))) nas napisas teda.... ale ved mate este cas.... kam sa ponahlat?🙂)))
A mne sa tiez Zuzana paci, je to take meno ktore sa uz bezne nedava.... a pritom je to pekne meno. tiez sme sa o nom s muzom rozpravali... ale my uz mame vybrate ak bude baba🙂))) ak ho nezmenime tak ako pri Michaeli

janka1874
7. dec 2009

juj žienky ja už som z toho nočného cirkusovania total hotová normálne nechápem prečo odmieta večer postieľku keď cez deň tam spáva v pohode

tinyleaf
7. dec 2009

janka to bude asi tou vecernou hodinou, ze je mala viac mrzuta a nechce len tak sama lezat. Aj u nas to vidim, ze cez den velakrat zaspi ani neviem kedy a vecer viac place. Nemas to lahke, ale chce to len vydrzat, co ine my mamy mozme spravit 😉

bam
8. dec 2009

Janka, no u nas to iste, cez de v pohode, ale vecer sa zobudi, tiez spime spolu a chrbat ma uz tak boli...A to ma maly len tyzden 😀 Ach jaj, este sa trosku potrapime, tiny, asi aj ty🙂 Este par rokov a bude to ok 😅 Skusala som dudel, ale napina ho z neho, takze zaial u nas nehrozi.

lenka85
8. dec 2009

tiny no vidis, urob to tak este par dni a uvidis, mas o problem menej, aspon mala bude zaspavat pekne a sama...
drzim palce...
Inak baby, mozno tym babatkam v postielke nieco vadi.. Aj nas maly to skusal, mala som tam hniezdo a kolotoc a take serepeticky a plakal mi tam. Skoro som aj ja podlahla a dala ho k nam do postele... Ale dala som potom dole kolotoc aj hniezdo, nechala len prazdnu postielku, dala plienku a zasvietila male svetielko, ktore nam svieti celu noc a maly tam krasne zaspinkava a spinkava...

tinyleaf
8. dec 2009

lenka ze by to bolo v tom? Aj my mame kolotoc a hniezdo..tak ak bude vela plakat, skusim to dat tiez prec.
Co sa tyka svetielka, tak maly mal donedavna v izbe uplnu tmu, ale taku, ze nebolo vidiet absolutne nic, tak sme mu kupili to svetielko do zasuvky. No a odvtedy, ked sa zobudi, zlezie z postele a vyjde z izby. Tam ked sa nic nedeje, spusti plac. Kym to svetlo nemal, cucal v posteli a z nej vyvreskoval 🙂 Takze teraz sa velakrat zobudim az na to, ako maly pochoduje v spacom vaku po chodbe. Uz len cakam, kedy sa nauci otvarat si zabranu na schodoch a bude chciet ist dolu 🙂

lenka85
8. dec 2009

nam Hanka spi v uplnej tme a maly je zvyknuty zatial na to svetlo, tak dufam,ze nebude nejaky velky problem ho od toho odnaucit... asi to vyskusam uz coskoro a uvidime, ci mozeme mat aj tmu... Skus to dat prec a dat ju uz do "prazdnej" postielky, pohladkat a odist prec... Uvidis, ze to pojde, chce to len par dni, ona je este malinka, velmi rychlo si teraz zvykne... Budem drzat palceky!!!

tinyleaf
9. dec 2009

no tak vcera uspatie v postielke nefungovalo ☹ Sofia plakala 20 minut, tak som ju zase asi 4 krat kojila, kym konecne ostala ticho. Ked sa aj zdalo, ze spi, do 3 minut bola hore s placom. Az po desiatej zaspala tak poriadne a zobudila sa po stvrtej.

janka1874
9. dec 2009

u nás to bolo podobné až na to že takto so mnou cvičila celé poobede a nie po 3 minútach ale 10-tich a tiež zaspala až o 22-hej a vstávala o 2-hej

tinyleaf
9. dec 2009

jani, u nas je to cez den praveze v pohode. Aj teraz zaspala v lehatku, ani neviem kedy. Cez den je poklad, len vecer trosku vyvadza. Ale asi to nie je az take tazke ako u Vas...no musis si povedat, ze deti tak rychlo rastu, ze o chvilu bude mat Viki uz 3-4 mesiace a bude lepsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre