Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

luculka
2. nov 2009

ja ti neviem,,,,,ale asi tak nejako podvedome dievcatko,,,,,ale MM chlapca urcite,,,,sice aj prve chcel,,,ale potom bol rad ze ma malu princeznicku,,, 🙂 🙂 🙂

zucha
autor
2. nov 2009

inak, neviete, ci nahodou janka nakoniec rodila CR alebo normalne?

luculka
2. nov 2009

neviem,,,,a ty chces dievca? 😵 😵

zucha
autor
2. nov 2009

ja som stale chcela tri baby, ale teraz by som sa asi potesila aj chalanovi

luculka
2. nov 2009

🙂 🙂 a uz na nom pracujete????
sila,,,ja by som si asi na tri netrufla,,, 🙂

zucha
autor
2. nov 2009

no pracujeme. Uz asi tri, ci styri mesiace, ale kedze som kojila, takze nic z toho. Uvidime, ked uplne stratim mlieko, co bude. Mozno budem musiet ist na vyvolavacku. Ved ja som posledny krat menstruaciu mala v marci 2007, predtym, ako som otehotnela s Anickou.
Ked som isla na nejake vysetrenia, ako tehotna s Kati a pytali sa ma na termin menstruacie a ja som im to povedala, tak sa na mna pozerali ako na debila, ze cooooo?

zrzulka
3. nov 2009

Zucha tak drzime palce... A nechcela si 4 deti??? Som googlila na nete ako je to s tym rontgenom ale nepodarilo sa mi vygooglit ake rizika to sposobuje ... No ale urcite nieco vazne ked je to tam napisane velkymi pismenami... Preto ma to tak zaujima a rypem sa v tom lebo ja som bola s malou na MRku ked som kojila. Raz ked ju uspavali tak strasne plakala, nevedeli jej napichnut zilu tak ma zavolali dnu (ale nebola som tam vtedy ked uz bol pristroj zapnuty), vtedy sa ma nikto nepytal ci kojim:((((((( Ani som si nikde nevsimla zeby bolo napisane ze kojace zeny tam nesmu ist.... ty si musela ist s Katkou dnu?

janka mala CR ...

lenka85
3. nov 2009

chi zucha, to je teeeeeda, ze v marci 2007🙂) A ako ti urcili termin porodu? Inak ja som mala tiez len raz od marca 2007, aj to len taku akoze...ale bola...

zucha
autor
3. nov 2009

leni, pri Kati sa riadili podla velkosti pri uplne prvom UZV, ked uz bolo vidiet srdiecko. Takze podla toho vsade uvadzali aj termin porodu.

Zruzul, zrejme MR je nieco ine. Neviem. Ale na tychto dverach od rontgenu to bolo tak zretelne napisane, ze fakt sa to nedalo prehliadnut a ked sa ma to kazdy pytal, tak je to fakt dolezite.
Dnu som s nou musela ist, lebo tam je len jedna pracovnicka a ta obsluhuje pristroj a ja som musela drzat dieta. A kedze som "slamenna vdova", nikto iny so mnou nemohol ist na pohotovost, kto by ju podrzal.

lenka85
3. nov 2009

ze "slamenna vdova"... inak presne toto som sa ta chcela opytat, ze preco si tam musela ist, no uz viem... Ale neboj, aspon sa vam hadam lahsie podari tretie... (boze vkuse mam nutkanie napisat druhe 😀 ) Inak fakt klobuk dole, ze si trufas teraz na tretie a tym duplom ked pises ze si "slamenna vdova"... Kedy ti chodi muzik z roboty? Lebo ten moj je doma uz okolo stvrt-pol siestej a aj to sa mi zda straaaasne neskoro, niekedy si to mam chut "hodit"... Asi by som mala ist k tebe na nejake "skolenie" ako vsetko zvladat s usmevom...

csikike
3. nov 2009

leni, akoby si citala moje myslienky 😵
zucha, ja ta vazne obdivujem, ze chces druhe, mne sa niekedy aj tieto moje dve zdaju vela...a az teraz viem ked mi niekto hovoril, ze jedno dieta je s prstom v nose... a to som neverila
ja som teraz s MM horise, lebo nikdy neviem kedy pojde robit a hlavne kedy sa vrati... teda o kolkej

bocmanka
3. nov 2009

😵 csikke tretie a nie druhé 😀 😀 😀
a zucha to chce mať za sebou a potom ju budú detičky iba obskakovať a bude si užívať ich lásku...
preto ja túto chrípku tak zle znášam, skôr zle psychicky ako fyzicky, lebo liečiť sa za plného chodu domácnosti a za plného počtu detí je riadna pecka!!!!!!!!!!
a to mi verte................ 😖 😖
a čo je otras, že nič nevládzem a som proti tomu úplne bezmocná...
😝 😝
a stále sa usviedčam v tom, že máme malý byt a romy nemá svoj priestor..
samé autíčka a vláčiky...
rtg ale nie je až také škodlivé ako sa zdá, jeden raz, to sa svet nezrúti, aj mna sa pýtali či kojím, ked mi rontgenovali plúca, lebo žiarenie prechádza mliekom ale len 24hodín...
ale už samozrejme nekojím, aj ked romy si ešte spomenie...

abetka
3. nov 2009

s tym RTG ste ma vystrasili. JA som chodila po RTG s Tomaskom ked som mu prisadla nozicku a som ho vtedy kojila, ale nik sa ma na to nepytal.
Boc- ja som urobila kutik pre Tomaska zatial u nas v spalni, taky malicky.

glorita
3. nov 2009

teda ja som bola radsej mimo rtg ked bol leo s prieduskami ,ale sa mi nezda tiez zeby to bolo tak spojene s tym,ze uz nemoze zena kojit.SKor zastavam nazor,kt.sem dala tusim boc,ze prejde nejaka doba,aby to ziarenie z tela odislo,cim do mliecka sa uz nedostane a da ca v tom kojeni polracovat,aleneviem,musim sa popyta mojho MUDR brasku 😀 😀 😀

glorita
3. nov 2009

joj a este dodam,ze na rtz u zubara som bola a kojila osm niekde este len v polke,ked mal leo tusim nejakych len 10 mesiacov a lekar zubar ma uistil ze to nema vplyv na kojenie..zasa tam som mala tu zasteru na tele....aj anestezu som mala pri tom rtg to si spominam..takze vela veci naraz 😅

kika25
4. nov 2009

Mne sa paci meno Adamko, ale to by mal meniny, narodeniny aj Vianoce na jednej kope...a to mu nespravim 😉
Druha alternativa je Filipko, tak uvidime 😵

ivka22
4. nov 2009

Mame prvy poradnu za sebou 🙂 Simo pribral 1550g 🙂 cize z povodnych 2900g co sme dosli domov, mame 4450g 🙂))
chuti nam , no co uz.... 🙂)))
Inak vsetko ok, poslala nas na vystrenie klbikov, tak sa este musim objednat tam 🙂

csikike
4. nov 2009

ivka, super, gratulujem k priberaniu, len tak dalej, nech nie je nasa hanka sama papkac 😀

zrzulka
4. nov 2009

Jeeeeeej ivi super. krasna vaha...Drzime palce na klbiky nech to mate tiez ok.

Ozaj cerstvomaminy este stale sa balia deti do postoliek??? niekde som citala ze to bolo uz zrusene, ci?????🙂)))

tinyleaf
4. nov 2009

zrzulka, my ked sme boli nedavno na kontrole klbikov v Pezinku, tak mi tam Dr. povedal, ze netreba balit nasiroko. Tak ja som balila len do 6tyzdnov a potom uz nie. Dufam ze ked pojdeme na kontrolu o 2 mesiace, tak vsetko bude mat mala v poriadku.

tinyleaf
4. nov 2009

zucha tak drzim palce, nech sa Vam coskoro podari dalsi clen do rodinky. A obdivujem nielen Vase rozhodnutie pre dalsie babo, ale aj to, ako si najdete pri dvoch detoch cas na snazilkovanie 🙂 😀 😀

liluska
4. nov 2009

zrzul, mas pravdu balenie na siroko bolo zrusene, teda aspon tak mi hovorila vcera pediatricka ked som tam bola na "skoleni" ohladom novorodeniatka, takze uz moje pripravene postolky v skrini mozem odlozit 😒

Ivka super vaha maleho!!! Pribera uplne nadherne, a co nakoniec si zvladla to kojenie alebo ste na UM?

lenka85
5. nov 2009

ahojte, tak my ideme na kontrolu na klbiky prave dnes, tak drzte palce nech to ma ok, lebo ja som ho nasiroko nebalila vobec, teda pardon - jeden den... potom mi povedali, ze sa to uz nemusi, tak som sa potesila, dost to vadilo malemu a aj mne... no, uvdime...

ivka22
5. nov 2009

ani ja som Simona nebalila na siroko, kedze nam povedali, ze sa to uz nemusi.... sice asi 3 tt som mu davala aspon na noc postolky, ale uz ani na noc ich nedavam...ked sa nemusi, tak nemusi, no nie? vsak aj tak to tym detickam iba prekazalo podla mna ....

bocmanka
6. nov 2009

🙂
no ako maminy?..
ivka, janka, zucha, lenka...atď.
pred aj po pôrode, darí sa???
🙂 🙂

ivka22
6. nov 2009

no jasnacka 🙂)) ako inak....pokial su deti zdrave a prospievaju, tak sa dari, ze najsamlepsejsie 🙂))))

a ty ako Boc ? vysmiata ako stale...uz ste ok?

lenka85
6. nov 2009

aj my sa hlasime a s usmevom konstatujeme, ze sa mame moooc dobre, teda az na to nechutne pocasie, pre ktore sme skoro stale doma... Inak, malicky ma klbiky v poriadku, takze super. Ja som Tomaska nebalila nasiroko vobec...

janka1874
7. nov 2009

nejako sem nestíham chodiť 😀
vidím že sa všetkým dobre darí tak to je fajn
liluska mne pri prepustení hovorili že máme baliť na široko pritom ortopéd vravel ž všetko je v poriadku tak sa radšej balíme istota je istota 😀 😀 😀

zucha
autor
8. nov 2009

no, my sme trochu soplave. Zacalo to Anickou a ja a Kati sme to dostali naraz. Ale nastastie len sople, ziadne teploty a bolesti hrdla......tuk, tuk, tuk.
Aňu som nasiroko balila, lebo detska mi vtedy povedala, ze treba a ortoped (bratranec), ze je to kravina. Ale ked som bola na prvej kontrole, tak mi sam povedal, ze to nema dozrete, ze pri takomto naleze naozaj aj on doporucuje balit. Ale pri druhej kontrole o mesiac to uz bolo v poriadku.
Kati som tiez zacala balit nasiroko a prva kontrola bola OK, tak sme prestali. Ale pravdu poviem, ze ked bola uplne taka malilinka, tak sa mi s nou aj lepsie manipulovalo, ked mala postolky. Takze pre mna to nebolo z tohto hladiska na skodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre