Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

bam
22. apr 2009

Tak to zucha momentalne zavidim, je to fakt neprijemne, najhorsie, ze to mam stale, cely den, no co musim vydrzat, aspon viem, ze male je v poriadku, ked mi je zle

zucha
autor
22. apr 2009

neboj, ked bude babatko na svete, rychlo na vsetky tieto "krasy" tehotenstva zabudnes. Tak ako ja. Uz mi ani nepride, ze som mala nejake neprijemnosti, ze hrozil predcasny porod a tak. Tie deturence su zazracnym liekom na zabudnutie zlych veci, co sprevadzali ich prichod na svet. 😉

liluska
23. apr 2009

Dakujem vam maminky za krasne gratulacie...dufam, ze vsetko bude o.k. a "za chvilu" sa budem s vami tesit z maleho babenka 😀
K doktorovy idem az v utorok lebo prave ked som sa k nemu vybrala tak musel dovolenkovat, tak si na prvy UTZ musim pockat, ale nevadi, aspon uz bude vidiet srdiecko ked tam pojdem 😉

Bam ja zatial ziadne "pachute" ani ine chute nemam, ale ani pri malej som take nic nemala tak zatial ani neviem ze som tehu. Len mi trosku v minulom tehu bole zle z tych vitaminou pre maminky ale ked som ich nebrala tak bolo dobre, tak uvidim ako budem reagovat teraz. 😉

centik
23. apr 2009

Liluska blahozelam 😉
moj tajny sen je mat tiez decembrove babo ale az roku 2010 😅

zrzulka
23. apr 2009

Liluska aj ja sa pripajam ku gratulaciam!!!!! Prajem pohodove tehotenstvo!!!! Super ti to vyslo - dalsie decembriatko🙂)) Aj ja chceeeeeeeeeem!!!!

Centik mame rovnaky sen. Aj ja sa pripravujem na decembriatko 2010. 10 na konci sa mi paci🙂)) Aj 7 sa mi paci. Uz len nech nam to vyjde🙂)))

zucha
autor
23. apr 2009

baby, tuto temu budeme mat vecnu 😉 😵

janka1874
23. apr 2009

no zucha ja po druhom definitívne končím 😀

liluska
23. apr 2009

janka detto!!! 😉 😀

zucha
autor
23. apr 2009

jani, v tvojom pripade by som sa na to az tak nespoliehala 😀

janka1874
23. apr 2009

zucha už teraz si to poistím na total
a aj drahý dostal prednášku že od pôrodu si perie sám 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa už jeho vecí radšej ani nedotknem 😀 😀 😀 😀

zucha
autor
23. apr 2009

jani, no tych jeho veci by som sa tak nebola dotykat, ako jeho samotneho 😀 Vidis, aka je to spravodlivost. My tu na detoch makame a vy si ani nestihnete na ne poriadne pomysliet a ste tehotni 😒

janka1874
23. apr 2009

no zucha a to mi od 17-tich stále opakovali že deti mať nebudem 😀 😀 😀 no na malej sme pracovali cca 6 mesiacov no a k tomuto druhému ani neviem ako sme prišli 😀 😀 😀
ve´d aj môj lekár bol asi viac v šoku ako ja 😀 😀 😀

bocmanka
23. apr 2009

😵 zucha aj ja som prala slipy....xixixix, ale aj tak si tú "makačku" užívame stále viac a viac... 😵
mne chutíííííííííííííí jedlo a aj to ostatné
😀

ajula25
23. apr 2009

liluška tak ešte raz gratulujem aj ja. Príjemné tehulkovanie. 😉 Nech je všetko ok. Ty aj babenko 😉

tinyleaf
24. apr 2009

ahojte maminy, ja budem par dni bez netu, lebo cez vikend sa stahujeme a neviem kedy budeme mat zapojeny net, tak mi dufam neunikne ziadna nova informacia, napriklad o dalsej tehulke 🙂 V utorok idem na 3D, tak potom dam vediet co cakame, ak uz pojde internet

csikike
24. apr 2009

tiny, super, takze uz budete v domceku, to je paradicky, a drzime palce nech sa drobcek predvedie v plnej krase 😵

zucha
autor
25. apr 2009

tiny super, cakame na spravy o tom, co nosis v brusku a ako sa zabyvavate. Ale to rychlo utieklo. Len nedavno si hovorila, ze je to len hola stavba a lala ho, uz sa aj stahujete. Sa tesim, ze ked budem Anu brat od mojich rodicov, tak sa u vas zastavime na kavicku a kolacik 😀 A nebudes stihat upiect, kolac donesiem ja, ale kavu uz necham na teba 😉

bocmanka
25. apr 2009

😵 zucha na koláči prídem aj ja.....ananásový

zucha
autor
25. apr 2009

no boc, taky som este nerobila a ani nebudem, lebo ak bude v nasej domacnosti nejaky ananas, hned skonci v mojom zaludku. 😅 ale urobim ti nejaky jablkovy, alebo tvarohovy

bocmanka
25. apr 2009

🙂 tak beriem....hneď ako sa naše babule vyliečia sme v ba jak na koni..

lenka85
27. apr 2009

ahojte babule. My sme mali nejaky crevny virus asi, tak sme sa davali dohormady, teda hlavne ja, mna to postihlo najviac, mala sa len raz posr...
Co sa poctu deti tyka - aj ja po druhom koncim, bez srandy!!! Tiny, super, ze uz sa stahujete, este mas kopec casu na zabyvanie, kym pride druhe babo... A na 3D ti drzim palceky,nech je to dievcatko... Aj ja idem zajtra,ale len na normalny uzv, ale aj tak hrooozne dufam,ze sa malicke ukaze. A sebe prajem nech je to krasny chlapcek 😀 😝 Zucha kolaciky mame radi aj my, takze... nas nevynechavaj 😀 😀 😀 😀 😀 A ako sa di dari s babami? Ako to ide? Kata este spava tak vela? Inak neviem, ci tato tema bude nekonecna, ak to pojde takto rychlo aj nadalej, tak vsetky odrodime hop sup a koniec.. Potom uz budeme len radit tym ostatnym v inych temach - chi 😀 😀 😀

ivka22
27. apr 2009

Ahojte tehulky - maminky 🙂

Tak mame po dalsej poradni. Vsetko ok, maly ma po ritku, 9,8cm 🙂 Brali mi aj krv na geneticke testy /teda AFP/, tak dufam, ze bude vsetko v najlepsom poriadku.

My po druhom minimalne na 10 rokov koncime, ale zase nevravim, ze si neskor nedoprajeme aj tretie babo... 🙂 /ale to bude naozaj neskor/ dvaja mi na teraz bohate stacia!!! I ked moj muz sa na tretie chysta uz teraz... 😅 hi hi 🙂))

Tak sa drzte tehulky 😵

tinyleaf
27. apr 2009

ahojte zienky. Ja sa hlasim uz z domu, internet funguje, tak mozem konikovat 🙂 Ale som hotova z toho upratovania, najprv balenie, potom vybalovanie, umyvanie dlazky a kopec inych namahavych veci. No dufam ze to drobaku neuskodi, aj ked uz mi dnes dost tvrdne brucho, tak konecne sedim a oddychujem. Este tu je dost prace, ale uz mame aspon vybalene a nabytok na mieste, tak uz len pomumyvat po neviem kolkykrat. Maleho strazi mama, inak by som nic neporobila.

zucha, neboj kolacik upeciem a ked aj nie, nejaky polotovar to isti 🙂 Tak sa tesime na navsetvu, ked pojdete pre malu k Vasim 🙂

lenka85
27. apr 2009

tiny absolutne ti nezavidim to stahovanie - minuly rok preste v tomto case sme to riesili aj my, ale neboj, za par dni mas pokoj, cistucko a kraaaasne, noveeee byvanie, tak si to uzivaj 😉 Ja sa ozvem zajtra, tak drzte palce nech je na poradni vsetko ok a nech sa malicke ukaze v plnej krase 🙂

bocmanka
27. apr 2009
https://www.youtube.com/watch?v=pUjUFpkecXk


zucha pre teba...
lenka, tiny, tešíme sa čo to bude...
zatiaľ vie iba ivka, že to bude chlapček...či už aj ďalšie kočky?

liluska
28. apr 2009

ahojte
ja som po prvej navsteve u doktora, ale moc ma nepotesil lebo estesme nevideli srdiecko, len vak zo zltym telieskom, takze si musime dva tyzdne este pockat na dalsi UTZ. 😒
Tak som sa tesila ze uz dnes pojdem z krasnou foteckou od neho, ale povedal ze som este len na zaciatku 5tt tak je to este skoro na srdiecko 😉

lenka85
28. apr 2009

ahojte mamulienky 🙂 Tak som po poradni aaaaaaaaaaaaaaaaaaa - cakame chlapceka!!!!! Hrooozne sa tesime, malinky je v poriadku, ja tiez, co viac si zelat? A mm bude asi od radosti skakat tri metre 😀

liluska
28. apr 2009

lenka tak gratulujem!!! super, budete mat párik 😎
a je super ze ste obaja v poriadku....to si bola na morfologickom alebo len klasickom na poradni? 😉

janka1874
28. apr 2009

lenka supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer gratulujem

simka9122008
28. apr 2009

Leni supeeeeeeeeeeeeeeeeeer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre