Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

janka1874
13. okt 2009

uvidíme 😀

liluska
16. okt 2009

ahojte
nejako uz tema stichla...nemate asi moc casu sa venovat internetu vsak??? 😉 😵
Strasne by ma zaujimala ako zvladate uspavanie vasich deticiek??? Ja budem mat babetka v jednej izbe pri uspavani tak sa mi zidu nejaky tipy ako ste to riesili vy...vobec netusim ake budem mat poradie uspavania...bude to urcite zaujimave 😉

Ja si uz pomaly chystam tasku do porodnice, len si moc nepametam co som si balila do tasky pri lili...no musim riadne porozmyslat co mi bolo najpotrebnejsie 😀

ivka22
17. okt 2009

Lenka, myslim, ze si to vystihla...nie je pri tych detickach uz vobec cas...teda ja si ho viem teraz najst pre seba velmi malo a nie to na internet...obcas, ked sa podari, ze spinkaju obaja naraz, ako teraz 🙂))

No obdivujem ta, v tom ako budes riesit to zaspavanie oboch v jednej izbe Leni...mne sa aj teraz obcas stane, ze maly Simon /iba cez den/ zobudi Sebina po hodine a to ma Sebi vlastnu izbicku, v ktorej je pocas spanku zavrety../spava normalne 3hod/..ale nastastie ma Sebi v noci tvrdy spanok a spi od 20hod celu noc...
Neviem si predstavit ako by som ich uspavala oboch v jednej izbe...asi najprv vecer starsieho a potom mimi...neviem ... 😖

...termin sa ti teda riadne blizi...tusim je teraz na rade Janka a potom uz ty...ziadne nove tehulky nepribudli?

csikike
17. okt 2009

lilu, tak s tym ti ani ja neporadim, u nas fungujeme tak, ze najskor okupeme hanku, a ja ju idem kojit a potom drahy okupe maleho a spravi mu mlieko, tomi ma tvrdy spanok, takze ked zaspi uz mozu aj tanky padat... ale spi zvlast v izbe

tinyleaf
19. okt 2009

lenka, pozeram ze uz mas 33tt, to je neuveritelne ako to rychlo ubehlo 🙂 U nas tiez kazde dieta spi v inej izbe, Matko v jeho izbe a Sofia s nami v spalni. Vecer kupeme o pol osmej naraz, ja Sofiu a muz maleho. Potom donesiem pre maleho mlieko, Michal ho uspava a ja idem zatial na prizemie kojit Sofiu, ktora uz vrieska na cely dom 🙂 Takze rychlo na prso, aby bola ticho. No a ked mam velke stastie, zaspi akurat ked skonci panelak a ideme obe spat. Ale v posledenej dobe zaspava aj neskor, tak az ked zaspi, ju odnesiem do postielky. Niekedy sa stane ze place a nic nepomaha a aj maly sa na to zobudi. Mame sice dom, ale mam pocit ze vsetko tu je este viac pocut ako v byte. Nezavidim Ti veru, ze obe deturence budes mat v jednej izbe, hlavne v noci, ked budes kojit a trochu svietit, aby Ti to nezobudilo Lili. Ale viem ze inak sa neda, tak to urcite nejako zvladnete.

janka1874
20. okt 2009

liluska taká situácia čaká aj mňa kedže u nás na výber nie je tak budú musieť spať v jednej izbe čo narobím ale zatiaľ si to ani ja neviem predstaviť tak potom ak už budem mať druhú babuľku možno ti poviem ale teraz sama neviem viem akurát to že Sendy má tvrdý spánok na začiatku tak hodinku tak to budem musieť nejako takto kombinovať a našťastie ona zaspáva sama vo svojej postieľke takže asi budeme večer nejako naraz kúpať potom budú obe papať mliečko a šup spinkať ale cez deň to fakt netuším ako budem riešiť

a veru ivka teraz som na rade ja neuveriteľne rýchlo to zbehlo

liluska
21. okt 2009

janka tak som rada ze budeme mat rovnaky problem 😉 sice samozrejme by bolo lepsie toto vobec neriesit, lebo problemov by sme mali aj tak dost aj keby sme mali deti v dvoch izbach ale aspon si o tom pokecame 🙂

Tesim sa na tvoje spravy ako zvladate uspavanie, lebo budes mat o par tyzdnov skusenosti viac ako ja 😵
Lili tiez zaspava celkom fajn, a aj dlho vydrzi spat ale v noci je niekolkokrat hore tak uvidime ako bude vnimat
ked sa bude babo budit...som fakt zvedava

Ale asi sa nemozeme nachystat na nejaky rezim, lebo male babo ma svoj vlastny rezim asi kazdy den iny, asi sa prvych par tyzdnou poriadne potrapime kym si tie nase starsie babulky zvyknu na tie mladsie 😉

Drzim palce a samozrejme sa tesime na kazde nove spravy o vas!!!

zucha
autor
22. okt 2009

baby, klobuk dole pred tym, co vas caka. Ale ako vzdy, zvacsa vacsi problem na nieco si zvyknut mame my, mamicky. Deti skor prijmu situaciu taka, aka je. Sice mozno nie hned zo zaciatku, ale kedze nebudu mat inu moznost, prijmu realitu a neriesia. Ale kazdopadne drzim palce a Janka, tesime sa na malu

kika25
23. okt 2009

No aj ja sa zacinam obavat spolocneho spanku dvoch malych deti, Lenka doteraz uz asi rok krasne zaspavala sama a teraz, potvorka jedna, akoby vycitila ze nieco zasadne sa v jej zivote coskoro zmeni, zacala si vyzadovat viac pozornosti, aj cez den, ked sa hra musim byt stale s nou,aj ked sa hra v podstate sama musim pri nej sediet 😒 a aj pri uspavani si vyzaduje moju alebo muzovu asistenciu, staci ked sedime pri postielke kym nezaspi ale preco ten krok vzad ked uz tak dlha sama zaspavala a prespala celu noc???

janka1874
23. okt 2009

no liluska neboj budem ťa priebežne informovať ako nám to ide 🙂

lenka85
23. okt 2009

no baby, aj ja vas obdivujem. Pravdu povediac si to neviem predstavit, ale poznam maminky, ktore su v rovnakej situacii ako vy a myslim, ze to klape... Len si treba zvyknut...

telinka
23. okt 2009

nebojte sa nic....pojde to urcite.....berte si priklad z historie.....vsetci spali v jednej izbe a kazdy rok pomaly pribudlo dalsie dieta...tiez sme s anuskou a miskou spavali v jenej izbe a nepamatam si veru , ze by s tym boli nejake problemz 😉

zucha
autor
23. okt 2009

kika, podla mna to nie je krok vzad, ale zistila, co na vas plati. Podla mna by ste ju zas mali naucit zaspavat samu, inak to bude velmi tazke. Deti totiz fakt skusaju kde su hranice a my rodicia im ich mame urcit. Tak drzim palce, nech to Lenke ide lahsie

janka1874
23. okt 2009

kika aj naša Sendy také skúša ale drží ju to tak 2-3 dni pokričí z postieľky ale keď vidí že nikto nepríde tak stíchne a spinká a potom už to ani neskúša

kika25
24. okt 2009

vdaka za rady baby, uz je to lepsie, ona naozaj iba vymyslala lebo akonahle sme ju zobrali na ruky (najprv sme si mysleli ze su to zubky alebo sa jej nieco zle sniva) spokojne sa usmievala a zacala vymyslat. Uz zaspava skoro vzdy sama, len jej musim cez den zabezpecit bohaty program aby bola aj dostatocne unavena 😉

bam
27. okt 2009

Ahojte baby, som tu roky nebola 😒 ale nic nestiham, sme sa stahovali do domceka, este stale mam kopec krabic nerozbalenych, ale nestiham, este chodim do stvrtka do roboty a potom uz konecne doma. rychlo porobit poriadky za ten mesiac a potom nas cakaju zase ine zabavky 🙂 . Nam Danilko spi vo svojej izbe, ale zaspavame spolu v spalni, potom ho prenesiem 😒 Ako to bude potom prebiehat netusim. Posledne dni je to uspavanie ale hrozne, nie a nie spat, potom nastastie spi celu noc, ale par krat sa nam teraz stalo, ze v noci plakal, co plakal, vrieskal a nie ho utisit, az pri mne potom spal dalej, zeby zle sny ☹ Mozno ta stahovacka dala aj jemu zabrat, nove prostredie, snad si casom zvykne.
Ja na porod este nejak nemyslim, stale tomu nemozem uverit, ze sa to blizi, ale babo mi posledne dni hrozne tlaci na bedra, ci na nerv tam niekde, boli ma vkuse prava noha, nemozem ani poriadne chodit. Tak sa baby drzte, liluska a ty sa uz balis do porodnice 🙂

tinyleaf
28. okt 2009

baby, zachvilu vsetku porodite babatka a nepribudli tu ziadne nove tehulky.
zucha, mala by si spustit tretie kolo🙂)) Samozrejme, ja sa z neho dobrovolne vyradujem 😀

tinyleaf
28. okt 2009

my sme boli vcera v poradni, Sofia ma 5420g, skoro raz tolko ako ked sa narodila. Ale chudatko ma seboroicku dermatitidu na hlavicke, take supiny na celej hlave az po obocie, aj cele lica a uska sa jej supu. Tak mame nejake kremy a olej do kupela, dufam ze to zaberie. Ja mam tiez atopicky ekzem, tak Dr, povedala, ze ak jej donesiem papier od obvodneho, tak malej predpise hypolaergenne UM, ked bude treba. Ale este to neriesim, vsak je len kojena.

janka1874
28. okt 2009

tak žienky zajtra som na rade 😀
teda presnejšie zajtra idem na príjem a v piatok by sme mali rodiť tak uvidíme 😀

liluska
28. okt 2009

jeeej janka tak sa drzkaj!!! budeme na teba mysliet a nech ste co najskor uz doma!!!
Uzi si este par hodin samoty a hlavne kopkanie malej v brusku 😉 😵
Nech ste skoro fit!!!

janka1874
28. okt 2009

no liluska užívam si to fakt upratujem ako šibnutá a drahý chrápe na gauči fakt ma to potešilo ☹

liluska
28. okt 2009

no s toho si nic nerob...chlapy su chlapy 😠 😠
Oni vsetko inak beru ako my!!! a neupratuj, vsak aj tak sa tam este naprasi kym budes
tych par dni v nemocnici 😉

janka1874
28. okt 2009

no to sa určite napráši ale aspoň nech sú poskladané hračky a podobne 😀
ale už len kuchyňa a potom šup do sprchy a spať ak teda budem vôbec vedieť spať 😀

tinyleaf
29. okt 2009

janka, tak sa drz 🙂 Ja som isla do nemocnice az v den porodu, tak som sa aspon noc predtym doma ako tak vyspala. V nemocnici to bude asi o nieco tazsie, ale ubehne to rychlo...a zajtra sa tesime na spravy a Viktorke 🙂

zrzulka
29. okt 2009

Drz sa Jani🙂))

lenka85
29. okt 2009

jani drzime aj my palceky a nech ste obe zdrave🙂)

ivka22
29. okt 2009

Janka, vsetko dobreeee 🙂))) myslime na vas...

simka9122008
30. okt 2009

Hurááááááááááááááááá, tak vám píšem tú smsku od Janky,
Ahoj narodila som sa dnes o 8.15 volám sa Viktória Ema, vážim 4210g, meriam 51 cm

simka9122008
30. okt 2009

Janka, písala že už o 4.30 ráno jej začala odtekať plodová voda, tak asi preto ju brali tak skoro ráno, no aspoň to mala skôr za sebou 😵 , pred večerom jej budem volať, tak vám potom podám infošky

lenka85
30. okt 2009

janke gratulujeme a nech su obe v poriadku co najskor doma🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre