Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
29. apr 2009

no tiny, je to len par kilometrov. Kludne sa mozeme dohodnut, ja to len skompletizujem a mozeme menit. Podstatne si to ulahcime

janka1874
29. apr 2009

no teda baby Vám je super 😀

lenka85
29. apr 2009

tiny a TP ti sedi s konikom? Ja mam po vcerajsku termin na 15.9., tak uvidime kedy sa vypyta. A kde budes rodit?

tinyleaf
29. apr 2009

ok, len mi daj par dni tiez na prebratie veci, lebo som to pri stahovani len naukladala do skrin a nieco univerzalne urcite este vyuzijem, tak povyberam take chlapcenske vecicky

lenka85
29. apr 2009

tak to chcem aj ja spravit, buduci tyzden berie Hanku mm na predlzeny vikend ku svokrovcom, tak budem mat dost casu a potom mozeme hodit stretko.... A uz si doupratovala?

lenka85
29. apr 2009

no kocky, ja si idem lazkat lebo rano sa budem zase citit tak ako dnes alebo vcera a to nechcem

bocmanka
29. apr 2009

😵 😵 no a teraz si predstavte, že ja musím kupovať po dvoch chlapcoch vecičky pre rominku 😝
...ale našťastie mám jednu kamošku v italy a druhú v nemecku, tak občas čosi vyložia...

tinyleaf
30. apr 2009

lenka, TP mi sedi, ja som si ho upravila tak, aby mi to sedelo podla doktorkinho vypoctu. Rodit budem asi v Ruzinove, ako aj prvykrat.A ty kde? Uz som viac menej doupratovala, ak neratam veci ktore treba vyniest na povalu alebo este nemaju svoje miesto, ale uz sa tu da existovat. Aj ked dlazky by to chcelo umyvat este kazdy den, ale az tak uplne to neriesim. My ideme buduci vikned na dovolenku do Caprunu, tak ak stihnem predtym pretriedit veci, mozme ten dalsi tyzden dat stretko..pripadne neskor ak by sme jedna nestihali.

lenka85
30. apr 2009

ok tiny, dohodneme sa... Aj ja chcem rodit v Ruzinove, odporucila mi to aj moja gynekologicka vzhladom na to, ze chcem rodit s epi a tam je vraj skoliace stredisko, vzdy je tam specializovany anesteziolog k dispozicii. Takze ja som na 99% rozhodnuta...

apolis
4. máj 2009

ahojte baby tak som sa pridala ku vam som v 7tt.prvy porod bol v decembry 23.12.07 a teraz to zas vychadza na december.to kebyze naplanijem tak to nevyn 🙂 e tak na Vianoce zas prirastok.krasny den

janka1874
4. máj 2009

apolis gratulujeme

zucha
autor
4. máj 2009

ahoj apolis, vitaj. Takze tiez budete mat krasny dvojrocny rozdiel.

tinyleaf
5. máj 2009

ahojte, tiez vitam cerstvu tehulku apolis 🙂

tinyleaf
5. máj 2009

ja som dnes bola na glukozovom teste a nastastie tentokrat mi vysla dobra hodnota. Asi to bolo aj tym, ze som glukozu ani nepila, sestricka povedala, ze staci ked sa medzi 2 odbermi iba najem, tak jasne ze som si radsej vybrala tuto moznost ako vypit sladke. Takze chvalabohu teraz ma chodenie na diabetologiu obislo 🙂

janka1874
5. máj 2009

jaaaj tinyleaf to by som aj ja brala takýto test 😀 😀 😀

deveronique1
5. máj 2009

Ahojte, tak ja som si az teraz vsimla tuto novu temu. My mame tiez malu narodenu v decembri 2007a teraz synceka apriloveho.

apolis
5. máj 2009

ahojte,dakujem za gratulacie a priatie medzi seba.
devronique gratulujem k syncekovi hlavne nech rastie a nech vam robi radost a nech je zdravi.

csikike
5. máj 2009

kocky, super ako sa tu pekne rozrastame...
ja akurat depkujem, ci to zvaldnem, ale nato je uz kapanek neskoro 😅 , ale zucha je pre mna dobry vzor 😉

lenka85
5. máj 2009

csiki tiez ma to niekedy chyti, ale uz nemame na vyber, tak nad tym nerozmyslaj 😀 Jasne ze to zvladneme. A vitam nove maminy

zucha
autor
5. máj 2009

deveronique1, tak to sme na tom skoro rovnako s detickami. Aj nasa druha mala byt v aprili, ale akosi sa pritrafilo, ze bola uz v marci 😅 A co, planujete aj dalsie?

lenka85
5. máj 2009

zucha a vy sa mate ako?

zucha
autor
5. máj 2009

dobre sa mame Leni, dakujeme za opytanie. Musim si zaklopat, ze aj Ana si pomerne dobre zvyka. Uz berie Katu ako sucast rodiny a vobec neriesi, ked ju mam na rukach. Tak som rada. Dokonca, ked som minuly tyzden prisla pre nu k mame, tak najprv bezala k autosedacke a isla ju pozriet a az potom prisla ku mne. 😵

csikike
5. máj 2009

zucha, super, to adaptovanie jej trvalo naozaj velmi kratko...
ja som pred 2 ci 3 tyzdnami mala na rukach moje svagrininu malu a tomik to videl, mala plakala, tak sa bal, ze jej ublizujem a zacal plakat aj on 🤐 , som zvedava co bude robit ked bude mimi, zatial si to neviem ani predstavit, hlavne teraz ma dokaze vytocit, ze vrrrrrrrrrrr 😔

tinyleaf
5. máj 2009

lenka, ty si tak terminovo mne najblizsie, kolko si doteraz pribrala? Ja ani nie 3 kila a zda sa mi to askoi malo, uz si nepamatam, ako to bolo pri prvom tehu. Babo malo pred tyzdnom 501g.

tinyleaf
5. máj 2009

zucha, tak super ze uz ste taka zohrata rodinka 😉 Nas to zvykanie si este len caka

janka1874
6. máj 2009

zucha tak to je super toho adaptovania sa trochu aj ja bojím

csikike a s tými obavami sme na tom rovnako aj keď Sendy v porovnaní s Tomikom je lenivec prvého stupňa ale aj tak sa bojím ale ako ste už aj zhodnotili už je neskoro špekulovať 😀

a ja sa dnes chystámna poradňu tak sa celkom teším aj keď neviem celkom na čo lebo výsledky z krvy čo mi brali teraz na tom NT teste sú o.k. to už viem a aj bábo je v poriadku tie bludy čo mi boli narozprávanié našťastie pravdou neboli tak som úplne v pohodičke

lenka85
6. máj 2009

zucha to je perfektne.. Ja sa tohto bojim, lebo Hanka je hrozny ziarlivec,ale bude si musiet zvyknut... Tiny ja som pribrala tri kila a som v 22tt, pri Hanke neviem kolko som pribrala dovtedy, ale celkovo 15kg, co bolo na mna moc, ale do mesiaca som to mala dole, takze to ani neriesim. Tri kila naozaj nie su vela, ale babo ma co by malo mat, tak to neries, aspon nebudes mat co zhadzovat. A ani sa niet co cudovat, mas maleho, stahovanie do toho, takze...

janka1874
6. máj 2009

no žienky tak toho sa ja teda dosť obávam lebo pri malej som pribrala 14kg a 10kg som mala ešte stále na sebe keď som zistila že som zas tehotná a zatiaľ som pribrala len 2kg len sa straaaašne bojím ako to všetko budem dávať dole ja totiž nie som nejaký extra typ na dietu ja sa neviem riadiť jedením na príkaz a to pritom vôbec nejem mastné a iné nezdravé veci nechápem to

zucha
autor
6. máj 2009

ja som pri oboch pribrala 10,5kg a hned to islo a prec. Ale teraz som kojenim pribrala 5kg 😒 Uplny otras. Ale je to tym,ze v noci pojedam a jem kvanta zmzliny

lenka85
7. máj 2009

jani mozno to bude tym, ze Sendy je kludny spachtosko, sama hovoris, ze je kludas... Tak sa mozno pri nej nemusis tak obracat, ale myslim, ze ked ti pribudne este jedno, tak sa to zmeni 😀 😀 .... a kila pojdu nenavratne prec... Baby prec s obavami...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre