Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

zucha
autor
21. aug 2009

csiki, no to uz zacnes asi chodit castejsie.
Leni, tak ti to uz mas tiez za par. Fakt to teraz budete rodit jedna za druhou 😉
Dnes ideme s Liluskou pozriet Tiny. Hadam to vyjde a podari sa nam stretnut 😀

simka9122008
21. aug 2009

Zucha, tak ju od nás pozdrav a malej Sofi posielame božtek

zucha
autor
21. aug 2009

no, tak sme sa stastne s Liluskou stretli a boli sme za Tiny. Sofinka je taka malulinka. Zlaticko male. Tiny je uplne v pohode, beha ako srnka. Clovek by ani nepovedal, ze rodila pred par dnami.

simka9122008
21. aug 2009

No to je fajn, že sa majú dobre, už sa na ňu všetky tešíme

zucha
autor
21. aug 2009

si predstavte, ze presne vie, co sa deje na konovi, lebo manzel jej vytlacil poslednych 10 stran, tak si citala 😀

anina1
21. aug 2009

zucha tak to je dobrééé, šikovný manžel 😀

simka9122008
21. aug 2009

Super 😉

kika25
23. aug 2009

blahozelame Tiny

zucha
autor
23. aug 2009

kika a ty si uz za polovicou 😕 To je neskutocne, ako to uteka

janka1874
23. aug 2009

zucha veď ty už máš doma 5 mesačné bábo tak ty sa čuduješ? mne to pipadá ako keby si len pred nejakým mesiacom rodila neskutočne to letí

lenka85
23. aug 2009

aj mne to uletelo... Zacala som mat "poslickov", som zvedava, kedy to na mna pride... Pri Hanke som to nemala, ale na nete pisu, ze to kludne moze byt aj 3tt.... Baby, uz by som to mala najradsej za sebou...

zucha
autor
23. aug 2009

leni a ides rodit do Ruzinova? Tak sa zda, ze kazdu chvilu nam tu niekto napise, ze uz mas synceka pri sebe 😉

janka1874
23. aug 2009

čo sú to tý poslickovia?

zucha
autor
23. aug 2009

jani, priprava tela na porod. Niekedy odide ta hlienova zadka {mne mimochodom ani u jednej neodisla} a castejsie je aj tvrdnutie brucha, ci falosne kontrakcie

janka1874
23. aug 2009

aha o tom som už počula len som nevedela že aj tak sa tomu hovorieva no zas som o niečo múdrejšia
ako tak pozerám tak sa nám to tu začína nejako rozbiehať 😀 😀 😀

simka9122008
23. aug 2009

Veru kočky, teraz pôjdete skoro ako na páse, jedna za druhou 😀

abetka
23. aug 2009

Tiny strdecne gratulujem 😵

tinyleaf
24. aug 2009

ahojte maminy 🙂
dakujem velmi pekne za vsetky Vase gratulacie a aj zuche a liluske za to ze Vam dali vediet ako sa so Sofiou mame. My mame za sebou prvu noc doma, malinka sa sice budila po 3 hodinach, ale zase rychlo zaspinkala, takze sa to celkom dalo. Zatial tu mam mamu, buduci tyzden si berie MM dovolenku, takze sa to bude dat nejako zvladat...a potom uvidime ako nam to pojde. Moc teraz nestiham, tak sa sem dostanem menej, ale aspon priebezne budem sledovat, ci uz lenka bude mat babeno pri sebe. Potom csiki....a dalsie maminy..... Ked sa dostanem k fotkam, dam sem link.
Tak dakujem este raz a drzte sa 🙂

lenka85
24. aug 2009

tiny som na teba vcera myslela, ze uz asi pojdes domkov.... Ked budes mat cas tak napis ako to tam vyzeralo...

kika25
24. aug 2009

Tiny, hlavne si teraz uzivaj svoju rodinku, su to nenahraditelne chvile...inak, ja si planujem zavarit jedlo na obdobie po porode, je to lepsie ako zmrazene, uz teraz mam s takym figlom iba dobre skusenosti na dovolenkach a tak...tak budem mat o starost menej ked sa babo narodi.
Inak, zajtra ideme na 3D uzv tak sa snad konecne dozvieme ci bude ma Lenuska braceka alebo sestricku... 🙂

tinyleaf
24. aug 2009

kika s tym jedlom je to super napad, len ja neviem zavarit ani kompot alebo dzem, nieto este napriklad maso 😢
Mne zatial vari mama a potom sa budeme trapit sami

tinyleaf
24. aug 2009

Lenka, tak v Ruzinove sa toho vela nezmenilo, odkedy som tam bola skoro pred dvoma rokmi. Niektore sestricky boli tie iste, niektore nove, nasli sa medzi nimi aj mile, aj take neutralne, no vyslovene neprijemne neboli. Vlastne jedna detska, ona tam uz robila ked som tam bola s malym, potom ju prepustili a zase ju prijali. Mala nastastie sluzbu iba jeden krat a potom uz nie, tak to bolo v pohode. Necakaj ze ti ale niektora bude moc pomahat napr. s kojenim, sice ukazu ked poprosis, ale samy od seba nie. Mne to teraz nevadilo, ved som si par mesiacov odkojila, ale keby som rodila prvykrat, asi by som bola z toho na nervy. Ako spolubyvajuca, mala vpacene bradavky, mala jej stale spala a ked aj bola hore, vobec sa nevedela prichytit. Sestricka jej obcas aj pomohla, ale ked sa mala pustila, uz to zase neslo. Chuda ta malicka, ona za tie 3 dni co jej ju nosili na kojenie, vobec od nej nepapala. Som zvedava ako sa trapia teraz, ked ju ma uz na cely den aj noc.
Inak je tam stale plno, aj standard aj nadstandard, prepustaju sice kazdy den, ale aj tak je denne asi viac porodov, lebo davaju maminy lezat docasne aj na ine oddelenia, kym sa neuvolni miesto. Vcera nas prepustali 17. Ja som sa dostala nastastie na nadstandard hned. Neviem co by si tak este chcela vediet, ci o strave, vizitach, sestrach,... kludne sa spytaj

liluska
24. aug 2009

tiny tak vitaj doma, super ze uz si uzivas zo sofinkou doma!!!
drzim vam palce a cakame vsetky nove info o sofinke. Drzkajte sa!!! 😵

zucha
autor
24. aug 2009

kika a ake mena ste vybrali?

abetka
24. aug 2009

tiny/ vitaj doma a prajem vela sil a mliecka

kika25
25. aug 2009

zucha, nad menami sme este ani nestihli rozmyslat 😅
Ale ked budeme vediet pohlavie urcite sa to zmeni 😉
Tiny, chodila si do Ruzinova aj na nejaku psychoprofilakticku pripravu?

tinyleaf
25. aug 2009

kika, teraz som nechodila, este pri prvom tehu ano. Ale moc mi to nedalo, boli to len take cvicenia na fitlopte a zinenke, trochu dychania, ale nic podrobne ako dychat pocas porodu. Bola som tam asi 3x, potom mi Dr. uz neodporucila kvoli tvrdnutiu brucha. Za to sa neplatilo, ale mozno existuju aj take platene kurzy kde sa dozvies viac, len aj dost zaplatis, co mne prislo zbytocne. Viem ze na Kramaroch to nejaka pani Jandova organizuje, je to aj v teme o Kramaroch.

bam
25. aug 2009

Ahojte, tny, vsetko nalepsie k Sofinke 😵 je krasna, tak vam zelam vela radosti a stastia spolu🙂 My sme sa vratili predvcerom z dovolenky, tak sa pomaly znovu dostavame do normalu🙂 este 2 mesiace do roboty a potom dovolenka, teda specialna "dovolenka"🙂

tinyleaf
25. aug 2009

dakujem bam 🙂

kika25
25. aug 2009

No, tak dnes sme boli na 3D cku ale babatko je otocene tak ze sme nic poriadne nevideli tak nas preobjednali na buduci stvrtok, uz sa neviem dockat 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre