Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
25. jan 2010

tiny ved raz bude lepsie🙂) asi slaba utecha ale aspon nieco...

tinyleaf
26. jan 2010

☹ lenka a porad, ako u Vas vyzera vecerne zaspavanie? Ja ma pocit ze u nas nefunguje vobec noc, co fungovalo pri Matkovi. On mal pevny rezim, zapaval pekne, takze vacsinou som mala vecer uz pokoj...no ale teraz Sifia rezim nema ziadny, lebo s nou nechodim na take pravidelne prechadzky ako som chodila s malym a aj vecer je to nafigu. Ked bola mensia, aspon vzdy zaspala pri kojeni, ale teraz uz to tak nefunguje. Ako ju mam uspat, ked sa tak casto budi? Cumel nechce, nosenie na rukach tiez nefunguje, ani drzanie za ruku, pohladkanie....proste nic 😢 Len prso v puse, vedy je v stave blazenosti 😒 Ale to sa neda robit 15x za noc, ja uz som z toho na prasky

lenka85
27. jan 2010

tiny tazko ti poradim ked tomasko si na prsnik uz ani nepamata... ale tiez uz nema dudel, zrusili sme ho, lebo som pre istotu vstavala 15x v noci prave kvoli nemu, takze bud rada, ze ho nechce, mas o problem menej. Nas v noci ked sa zobudi mu dame najprv len vodu, ci nie je smadny, vacsinou to zaberie a zaspi, ked nie tak musime dat mliecko. Napije sa a spi. Niekedy je hore len raz za noc, ale su noci ked je to aj styri krat, samozrejme, ze styri krat za noc mu mlieko nedam, ved by bol za chvilu ako obor. Takze len vodu potom. Davam mu mliecko tak maximalne raz v noci a potom az rano okolo siestej. Tomasko uz celkom rezim ma, len nie vzdy je mozne to dodrziavat, je to narocne, ked chcem sklbit rezim hanky, ist s nou von a este aj jeho,ved nakoniec vies o com hovorim. Zaspavanie funguje u nas samostatne - kazde dieta zaspi same v postielke, hanka vo svojej izbe a tomiho dame do postielky v spalni. To som sa ho snazila naucit hned od narodenia, nikdy som ho neuspala pri prsniku, ked mi aj zaspal tak som ho este prebrala aby si odgrgol a dala bdeleho do postielky, mala som ponaucenie z hanky, tu som do 10 mesiacov uspavala na rukach - nikdy viac. A mozno jej len idu zubky... Je to na uvazenie, ktovie dokedy to zvladnes. A zavisi aj na tom aky si zastanca kojenia, lebo ja na tvojom mieste by som uz asi odstavila, keby to u nas takto vyzeralo, takze ta obdivujem. Podla mna je zavisla len na prsniku, nie na tom nocnom papani. Ja som hanke zrusila nocne papanie v 6 mesiacoch a dost noci mi prespavala, takze mozes skusit aj to. Ale ona neboja az taky jedak. Fakt neviem. Skus nastavit pevny rezim, uvidis ci ti to pomoze. Ja som sa dost riadila tou knizkou "kazde dieta sa vie naucit spat", mne to ohromne pomohlo... mnohe zeny to ale zaznavaju, takze je to na kazdej z nas. Ked budes chciet tak si to precitaj

tinyleaf
27. jan 2010

lenka ja mam tu knizku, aj maleho sme podla nej naucili spat ked mal rok a pol, aj ked mu to trvalo viac ako dva tyzdne kym si zvykol. Ale uz ani u neho nefunguje, ze zaspi sam, strasne vecer vymysla, tak muz musi byt pri nom, kym nezaspi. Ja by som to uz aj u Sofie skusila s tym vyplakavanim a chodenim po 3, 5, 7 minutach...ved uz bude mat coskoro 6 mesiacov, len mam pocit, ze ona ked v noci place, je akoby v tranze, v polospanku, oci zavrete a len narieka a narieka. A strasne si skriabe hlavicku, svrbi ju to. Mozno preto sa budi. Takze asi by si to ani neuvedomovala, ze placom nic nevyriesi. Ja som ju skusila uz aj nechat plakat, ci sa sama neutisi, ale nie. Vzdy po par sekundach ticha spustila znovu. Tuto noc sme mali fakt otrasnui, neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi taku a skusila som ju uspat aj na rukach, tak zaspala, ale v momente ako som ju polozila, tak hned zase spustila rev. To ani nie je plac, ona normalne vrieska. Dnes som s nou bola aj u doktorky, ci nahodou nema zapalene uska, zeby ju to bolelo, odtial sme sli aj na ORL, ale uska su v poriadku, aj CRP vyslo dobre, takze ani zapal nema. Kamaratka mi povedala, ze mozno ma koliky...no ale zeby jej zacali v styroch mesiacoch, ked dovtedy nic? Ja fakt uz neviem a som z toho aj fyzicky ale hlavne psychicky dost unavena.
Zavidim, ze mas tak krasne ukazkovo spaice deticky...ale samozrejme v dobrom a prajem Ti aby im to vydrzalo co najdlhsie. Mozem len verit, ze aj u nas sa to casom zlepsi. Dnes bola po kupani mala uz hotova, zatvarala oci, tak som ju dala do postielky, ani som jej nedala jest a uz 20 minut je ticho. Som zvedava dokedy.

lenka85
28. jan 2010

tiny je to tazke, aj my sme mali dnes blbu noc, bol styri krat hore, tiez som rozbita ale asi nie tak ako ty. Do troch mesiacov spaval uplne super, budil sa maximalne raz za noc, okrem tych prvych dvoch ked som ho kojila,ale to bolo preto, ze mu to nestacilo. Potom sme presli na UM a bol pokoj a po troch mesiacoh je to o dost horsie. Najprv sme mu zrusili dudlik, potom sa mi zdalo, ze mu vysiel zubok, ale pomylila som sa:( Aj nas maly ked place je to ako by bol v polospanku, najprv mu dam vodu a ked nepomoze tak mu dam mliecko. Lenze dnes pil v noci dva krat a raz rano o siestej, nic moc, zachvilu bude mat takto sto kil. Dnes sme boli na poradni a ma presne 7 kg a len styri a pol mesiaca, takze sa asi znova vratime k dudliku, inak ho v noci utisit neviem, potom uz len mliekom a to nechcem. Myslim, ze dudel je lepsia varianta ako stale jest.
O tych kolikach silno pochybujem, naozaj je na to uz dost velka aby ich teraz dostala... mozno je to fakt tym ekzemom, ja viem podla seba, ze je to neprijemne, ja s tym zapasim od sest mesiacov az doteraz. A nemate doma velmi teplo? Lebo ja si pamatam, ze ked mi bolo teplo som sa dost doskriabavala v noci, vtedy to bolo najhorsie. Skus poriadne vyvetrat, ale mozno to tak uz robis. Inak dnes idem do avionu, nepridate sa?

tinyleaf
28. jan 2010

lenka, keby bolo lepsie pocasie, aj by som sla, len sa mi nechce v takom snehu ist na cesty. Ked pojdes nabuduce, tak sa urcite pridame.

lenka85
28. jan 2010

no ja musim, musela som si nechat auto kvoli poradni a treba ist pre muza tak idem aspon do avionu, nech sa hanka trosku zabavi...

tinyleaf
28. jan 2010

to je fakt, prve mesiace spia deti tusim najlepsie, potom sa ten spanok zhorsi. Mozno to u Vas bude len prechodne a Tomasko zase zacne pekne spavat. My sme boli tiez vcera v poradni a takisto mame 7 kg, ale ved mate chlapceka, ti vazia viac. Nas Mato mal v 4 mesiacoch 8 kg a potom sa mu to uz spomalilo, teraz ma necelych 15kg.No a cumlik, asi fakt lepsie ako stale davat mlieko, vask len na noc ho davaj, aby si nan nezvykol aj cez den.
Teplo doma nemame, v spalni je podla mna tak akurat, dokonca mne je niekdey aj zima. Mala je sice naobliekana, ma 3 vrstvy na sebe, ale vsak ruky jej trcia zo spacieho vaku, tak teplo by jej nemalo byt. Urcite to bude aj tym svrbenim, dnes v noci mala rukavice na rukac,a le to ju znervoznovalo este viac.
A ako som pisala ze uz spala vecer 20 minut, tak jej to vydrzalo tristvrte hodinu, potom 3hodiny revala, zase hodinu pospala, dalsie 2 hodiny revu...a takto do rana ☹

lenka85
6. feb 2010

tiny katastrofa...nas maly dnes reval v noci hodinu, vcera tiez... Mna takto porazi, ja ked sa nevyspim som neprijemna... A neviem, co idem robit... Som ho skusila dnes podrzat do pol desiatej a dala spat, a uz reve v postielke a to by mal spat dve hodiny... Je to na maslu..

janka1874
6. feb 2010

tiny ja som na tom podobne keď nespím na nervy je to vtedy so mnou

lenka85
18. feb 2010

baby ale to tu poriadne uticha....

tinyleaf
18. feb 2010

lenka aj mna to napadlo, ze uz tu moc nepiseme. No tehuliek nam ubuda, nove nepribudaju a my viacdetne maminy nestihame 🙂
U nas nic nove, Sofia stale spava uplne otrasne, ja ani neviem ci mozem dufat ze sa to niekedy zlepsi. Obe moje deti su tak rozdielne, Sofia zle spava, je viac ustrachana medzi neznamymi ludmi, boji sa v bazene a teraz uz place aj vo vanicke, proste je to taka nasa citlivka 😀

tinyleaf
18. feb 2010

a dnes mame za sebou prvy polrok 🙂 Teda vlastne az o hodinku 🙂

lenka85
18. feb 2010

a my mame za sebou prvych pat mesiacikov... Tiny aj nas Tomas spava teraz otrasne, som tak strasne rozbita, ze neviem ako chcem dalej fungovat...

tinyleaf
18. feb 2010

lenka, hadam sa to tym nasim detom upravi, ved nemozu takto zle spavat vecne. Dnes mi Sofia spala naobed 3 a pol hodiny, takze dospava noc. Ja to nechapem ako sa moze tak casto budit. A tebe je Tomasko ako casto hore?

lenka85
18. feb 2010

tiny tuto noc hadam kazdu hodinu... uuuuplny otras, ja uz neviem, co mam s nim robit, dnes som ho budila cez dne, aj on chcel dospavat noc a potom mame v noci bengal... fakt na slucku

lenka85
18. feb 2010

chi inak som to asi zakrikla, dnes som pisala, ze tu nie je nik novy, a hla, silvika JE V TOM🙂)

liluska
18. feb 2010

ahojte
gratulujem novej tehulke silvike!!! Konecne sa to tu zase trosku rozbehne dufam 😉

My sa mame super. Vcera sme mala dva mesiace a aj poradnu a mala vazi 4850g a 61cm, takze pribera pekne.
Dnes sme absolvovali aj kontrolu na neurologii a sono hlavicky a este stale tam mame nejaku krv ci co, ale zevraj to nie je nic nebezpecne len ze nas este pre istotu budu sledovat na neurologii, ze jej nejaka zilka praskla asi pri porode ☹ Tak hadam bude vsetko o.k.
Inak je malicka strasna sikulka 😵 pretaca sa uz z bruska na chrbatik a je z nej strasny smejko...smeje sa vedome uz od porodnici a stale, takze ani sa na nu vobec nemozem hnevat 😀
Z lili sa maju strasne moc radi, lili nka ju stale len bozkava a mojka, no zlate su na seba - zatial!!! 🙂

Tiny sofinka je uz riadna baba na vasich fotkach 😵 A videla som ze chodis do toho bazenika, aj ja by som to mozno par krat skusila tak ked bude trosku teplejsie tak by sme sa tam aj mohli stretnut...co ty na to??

zucha
autor
18. feb 2010

liluska, keby si nenapisala, ze silvika bude mat babatko, tak sa to tu hadam ani nedozvieme 😅

zrzulka
19. feb 2010

Silvi mne tiez bolo teraz zo zaciatku stale zle ale otrasne, ja so len lezala bala som sa aj von ist a teraz v pohode.trufla som si aj na angliu a zvladamto tu relativne v poho.akurat ze dnes sme mali naplanovany london ale to si netrufam v mojom stave. tymto chcem napisat len tolko ze neboj v druhom trimestri si to paradne uzijes... ja som ani neverila ze tie moje stavy raz skoncia a teraz akoby som ani tehu nebola.keby sa maly obcas neohlasil tak ani neviem ze som tehu...posledne dni sa ozyva casto, asi citi tiez zmenu prostredia, viac behame..... jedno s druhym.
a co sa pachov tyka tak to je so mnou tazke dodnes.... umyvacka a chladnicka mi stale priserne smrdi.....s jedlom problem nemam.tiez sladke nemusim ale klobasku ci tlacenku si dam a strasne mi chuti cola. co som predtym velmi nemusela..... je to uplne ine ako pri malej.... to sa neda ani porovnat.....vydrz tieto prve tyzdne, potom si to zacnes vychutnavat.....

tinyleaf
19. feb 2010

lenka, tak sme teda dopadli s tym spankom nasich deti rovnako ☹ Vcera som konecne objavila cumel, ktory mala aspon na chvilu dudluje, taky AVENT, ktory mi Mato voobec nechcel. Tak aspon raz s nim v noci zaspala, ze som nemusela kojit. Ale inak si davala klasicke hodinovky.

silvika
19. feb 2010

liluska a ako prisli na to vobec, ze mala nieco so zilkou ?

tinyleaf
19. feb 2010

liluska, tak to je veru Zuzi velka sikulka. Nam sa pretocit nepodarilo doteraz, Sofia sa len predvcerom pretocila nabok a tak tarbavo ciastocne aj na chrbatik. Ja mam v tomto obe deti nejako spomalene. Ale Matko to dohnal, teraz lieta ako keby mal turbo pohon 🙂
Boli sme plavat prvykrat teraz v utorok, chcela by som chodit aspon raz do tyzdna, ale mala tak strasne plakala, ze neviem ci si zvykne na vodu. Asi tam chytila nejaky sok, ze mi place uz aj doma pri kupani. Je to proste bojko. Ale este to nevzdavam, mozno pojdem skusit aj buduci tyzden, vsak by som ti dala vediet. pripadne sa mozme stretnut aj niekde ine, ked budet teplejsie.

liluska
19. feb 2010

silvika prisli na to v porodnici pri sono hlavicky robia to vsetkym detickam, ale zevraj to nie je nic neobvikle takze sa nestrachujem 🙂

Tiny mozme sa kludne stretnut aj na plavani...chcela by som to skusit ci sa to bude malej pacit. Posles mi prosim t.c. do IP? skusim tam najskor zavolat ci mozem prist. Lili necham doma lebo by som to z dvomi asi tazko realizovala tak sa potom kludne mozme aj ist prejst..dohodneme to na bud. tyzden 😵

tinyleaf
19. feb 2010

jasne lenka, len tam by mali chodi deticky tusim az od 3 mesiacov a to vy budete mat v polovici marca, tak mozme vtedy. Cislo Ti posielam do IP. Daj vediet kedy teda planujes ist, pridala by som sa

silvika
19. feb 2010

vychoditge uz na plavanie? my sme zacali s malym az od sest mesiacov, oni tam aj tak len tak lezia na vode a vy trenujete oni tam toho moc neporobia, akurat si zvyknu na vodu teplu aj studenu, na trenerku a ine deticky, nas je aj v tych aquacentrach ako besny teraz len by bol vo vode

tinyleaf
19. feb 2010

silvika ale toto nie je take klasicke plavanie, kde ide aj mamina do bazena, to je v podstate rehabilitacny bazen, nieco ako whirlpoolka a zmestia sa tam naraz 3 deti. Drzi ich rehabilitacna sestra alebo si plavu v kolese. Ale moze tam prist hocikto, nie je to len pre deti, co potrebuju cvicit.

silvika
19. feb 2010

jaaaj a na to plavanie deticiek nechodievate s martinkom som myslela ... my v kuse, este aj ked boli prazdniny u nich tak mali nejake ze mimoriadne otvorene, tak sme tam jasne chodili, reku co ho mozeme nechat bez vody, ale fakt, ze on lubi vodu od zaciatku. ale neiktore dievcatka moc nelubia vodicku aj kamaratka mala malu a ze jej aj plakavala pocas kupania potom neskor zasa nechcela vlasky umyvat

tinyleaf
19. feb 2010

silvi s Martinkom som tam chodila plavat do roka a pol, ten si to tam uzival, len ked uz bol vacsi, tak dociahol na dno a behal po dne namiesto plavania 🙂 To je dost maly bazen, skor pre mensie deticky. Ale Mato bol aj je vo vode rad...na rozdiel od Sofie 😢
A co by ste chceli pre Alexka, braceka ci sestricku?

silvika
19. feb 2010

aaa asi je mi to nacisto jedno ako pri nom ked to bolo s chlapcom by som nemala problem s vybavickou dievcatka su zasa u nas take vzacnejsie, a co mam v rodine zeny co su matky, tak z tohto nasho rodokmena sa moc dievcatka nedaria, poctom 4 sesternice maju 6 chlapcov a ja tiez som mala chlapca, bratranec zasa naopak ten ma dievcatko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre