Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
18. máj 2009

tiny neboj, ved to bolo vsetko take super... Mas mozno len nejaku tehotensku depku, vsetko zvladneme...
Inak tie veci mam pre teba pripravene, tak ked budes mat cas a chut a vytriedene veci mozeme hodit stretko..

tinyleaf
18. máj 2009

dakujem baby za povzbudenie, ta moja depka bude asi tym, ze uz mam pred sebou len nejake 3 mesiace s bruskom a to prejde dost rychlo 😉
kika, ak myslis tu burzu vo Schwechate, my tam obacas chodievame a super sa tam da nakupit 🙂

lenka, ja mam tiez veci uz vytriedene, tak mozme dat niekedy stretko, len neviem ako sa kde dohodneme. Ja uz sice mam auto, ale este som bola len 2krat tu u nas v Bernolakove, aj ked sa buduci tyzden nevyhnem ceste do BA, musim ist do poradne. Dovtedy sa musim nejako odhodlat, ale do Mostu si este netrufam ist, to bol vzdy moj problem, ze som sa bala ist tam kde to nepoznam. A teraz som dlho nesoferovala,tak si musim zase zvyknut ☹

lenka85
19. máj 2009

tiny tak ja si necham auto a dame stretko u teba.. teda ak suhlasis... Potom len navrhni kedy

tinyleaf
19. máj 2009

lenka to by bolo fajn, ak by sa Ti chcelo prist, ci uz doobeda alebo poobede, maly spava len od takej pol jednej maximalne do pol tretej. Tento tyzden sa nikam nechystam, tak zalezi od Teba ako budes moct. Potom by som Ti vysvetlila kde byvame.

lenka85
19. máj 2009

tiny ok 😉 Ja by som mohla trebars vo stvrtok alebo v piatok.. Ale skor asi v piatok, hm? A mne by to vyhovovalo skor poobede, ked sa mala vyspi, takze o cca 15:00 by sme vyrazili a myslim, ze do 20 minut by sme tam boli urcite...

tinyleaf
19. máj 2009

super, posielam Ti IP s vysvetlenim cesty 🙂

lenka85
19. máj 2009

dobre, takze v piatok poobede moze byt?

tinyleaf
19. máj 2009

jasne, piatok Vas aj s Hankou cakame 🙂
a este jedna IP

janka1874
23. máj 2009

tak ja som dnešným dňom už total presvedčená že asi dve deti nezvládnem neviem čo budem robiť ale jana to asi nemám také nervy ako by bolo potrebné už teraz nevládzem a to mám len jedno fakt neviem čo budem robiť

csikike
23. máj 2009

jani, klidek, to si hovorim aj ja, ale uvidis, zvladneme to, no nie? ved navtedy aj nase vacsie deti budu mudrejsie... a predstav si, ze vekom ti ta trpezlivost este klesne, takze kedy inokedy mat dieta dalsie ak nie teraz, hm 😵

zucha
autor
23. máj 2009

presne tak jani, ako pise csikike. Za toho pol roka deti budu ovela mudrejsie, ako teraz. Neboj. Ked ja stiham obe a to Ana je Duracel, tak ked budu mat deti 2 roky to musi byt len lepsie 😉 Hlavne sa snaz ju teraz naucit co najviac toho. Nech uz vie napriklad vypytat sa na nocnik, sama zaspavat vo velkej posteli a take detaily, ktorym sa nebudes mat cas venovat, ked vas uz bude viac.

tinyleaf
23. máj 2009

zucha, ja by som tak rada toto vsetko maleho naucila kym sa mala narodi, ale obavam sa ze moc uspesna nebudem. Posledne 2 dni mi sice donesie podlozku na prebalovanie, prip. si stahuje gate, ked ma nalozene v plienke, ale co z toho ked to neurobi predtym ☹ No a velka postel asi este nehrozi, on sa v spanku kotula kade sa len da, tak by hned skoncil na zemi. A pritom uz ma nachystanu normalnu velku "manzelsku" postel, o par dni ho chceme dat do vlastnej izby, ale najprv este v postielke. Este ma 3 mesiace na to aby si ju uzil 😀

tinyleaf
23. máj 2009

nejaka dalsia maminka este nevie co caka?

janka1874
25. máj 2009

tak ja zajtra idem na krv na tie AFP testy len dúfam, že všetko bude o.k.

simka9122008
25. máj 2009

Neboj Jani všetko bude vporiadku, budeme držať palce

janka1874
25. máj 2009

ďakujem simi

zucha
autor
25. máj 2009

juuuj baby, znamym sa narodila v piatok dcera. Hned by som isla do porodnice 😅 Ten pocit, co zena zazije pri narodeni je len tam. Samozrejme, ze potom si ho uziva viac, ako ubolena po porode, ale tam som si ja svoje deturence vykukavala uplne do nemoty. Studovala som rucicky, nozicky,...........no vsetko. Doma to uz je aj praca, ale tam je to take ine............

lenka85
25. máj 2009

zucha a nechces si ist odrodit namiesto mna? 😀 😀 😀 Ja mam z toho taky stracha a ty tu o tom rozpravas ako o cukrovej vate... 😀 😀
Baby jasne, ze to zvladneme!!!! myslim, ze sa vsetko stane tak samozrejme, ze potom sa nad tymito depkami budete smiat... Ja neviem, ja sa zatial nebojim, uvidim ci to pride... niekedy sa tak zamyslim, ze zase to bude paradna makacka a viem, ze to nebude med lizat, ale tesim sa na to... sibe mi? 😀

zucha
autor
25. máj 2009

leni, ani ja som nemala nejaku extra depku. Ja som si totiz do poslednej chvile vobec ani nevedela predstavit, ze budeme mat take male babo. Absolutne som nevedela, co ma caka, ale pripravovala som sa na to najhorsie. co znamena, ze som cakala, ze Kata bude tak strasne urevana prveho pol roka, ako Ana. Ale nastastie to tak nie je. Neviem, cim toje. Ci tym, ze som uz skusenejsia, alebo tym, ze sa uz nad niektorymi vecami nevzrusujem

janka1874
26. máj 2009

no ja neviem ja som si nejako pôrod extra neužívala rodila som totiž cisárskym čiže neviem ani čo je to otečená plodová voda kontrakcie a podobne ale mne to asi takto viac aj vyhovuje

okrem iného som bola dnes na odber čo sa robieva v 16tt tie AFP testy až o týždeň budú výsledky ale zas na to tak skoro nezabudnem skrášľuje ma totiž modrina

simka9122008
26. máj 2009

Bože baby vám to ale letí, ani sa nenazdáte a budete rodiť

tinyleaf
26. máj 2009

veru baby ide to strasne rychlo, dnes som mala na navsteve zuchu aj s jej dvoma babulkami 🙂 ...a to len nedavno zakladala tuto temu ako tehulka 🙂

bocmanka
26. máj 2009

😵 😵 ale bomba to zucha vystihla, veci už berie s nadhľadom a kopec vecí nerieši tak ako pri prvom bábätku

zrzulka
26. máj 2009

Zucha veru tak v porodnici si to zena najviac vychutna. ja som tiez vsetko na Miske studovala,smaial s ana jej chlpatych usiach🙂)) na vsetko sa vypytovala ci to tak ma byt🙂)))) vsak prvorodicka🙂) to je vyhoda druhorodenych, tretorodenich.... ze zena je uz skusenejsia a ako pises vela veci uz neriesi ako pri prvom dietati.
Dnes som citala krasny pribeh o tom ako jedna kocka porodila v aute🙂)))) Tak to si neviem ani predstavit ale musi to byt super pocit. Ziadny otravny lekar. Som zvedava na dalsi porod, tiez by som si to odrodila aj hned teraz.... ja mam pekne spomienky

lenka85
27. máj 2009

zucha aj ja s tym pocitam...Vsetko si este pamatam, nebudem sa bat jedneho susniku v nose 😀 😀 co pri Hanke to bola pre mna hotova katastrofa... Vsetko ma svoje pre a proti. Ked sme mali prve babatka sme boli neskusene, ale na druhej strane sme mali na tie deti viac casu ako bude teraz... Ale ja zatial pocuvam len same chvaly na to ked su deti tak skoro po sebe.. No, mozno sa ma snazia len uchlacholit 😀 😝 Ale v pohode,to predsa musime zvladnut....

ivka22
28. máj 2009

Morfologicky uzv dopadol vynikajuco, vsetko je ok...maly ma cca 320g....
A je to chalan na 100%................!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tinyleaf
28. máj 2009

super ivka 🙂 Takze uz je iste, ze u Vas budu chlapci v prevahe 🙂

tinyleaf
28. máj 2009

ja som bola vcera v poradni, podla sona je vsetko ok, uz som sa objednala o tyzden aj na prietoky. Pri malom som na prietokoch nebola, to ma len nachvilu napoja na nejaky pristroj?

tinyleaf
28. máj 2009

lenka uz si bola na glukozovom teste? Ako dopadol?

zucha
autor
28. máj 2009

tiny, nie nepripoja. To sa robi normalnym uzv a nie je v tom ziaden rozdiel, ako ked ti robia ultrazvuk. Len s tym rozdielom, ze sa zameraju na pupocnu snuru. To je vsetko.
To je cudne, ze ti to pri malom nerobili. Mne to ku koncu robili pri kazdom uzv a v tomto tehotenstve aj castejsie, ale to je ina situacia, kedze tam bola hrozba predcasneho porodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre