Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
10. sep 2009

csiki som citala o tej toxo? To myslis vazne? A kde si to nabrala? Inak zelezo chyba aj mne a beriem Maltofer, ked si spomeniem... ale nerobi mi zle na zaludok...

csikike
10. sep 2009

leni, netusim kde sa vzala, ale asi to nie je take vazne, ked mi nato nepovedali nic 😅

lenka85
10. sep 2009

nechapem....

csikike
10. sep 2009

leni, su dve hodnoty toxo, jedna znamena ked je pozitivne, ze si uz niekedy toxo prekonala a druha, ze ju prave mas v tele, ta druha ohrozuje babo, ta prva len dava info, ze uz niekedy si to mala

lenka85
10. sep 2009

aha...

janka1874
10. sep 2009

no mne to v krvi zistili hneď na začiatku ale som na tom horšie ja ju ešte prekonanú nemám číže hocikde to môžem schytať a môže byť problém aspoň tak mi vravel lekár ak by som ju niekedy predtým mala tak to by nejako nerobilo žiadne problémy tak csikike myslím že sa nemáš čoho obávať

ivka22
10. sep 2009

no csikike o tej nespavosti by som mohla pisat a pisat....
tuto noc som bola hore len do 4,30hod... ☹ a ked som uz konecne zaspala, tak sa maly zabudzal...no tazke rana, co uz... este ze mi poobede vzal maleho manzel von a ja som si zdriemla...ale celkovo mam dnes nejaky zly den, okrem nespavosti, ma aj poobede hrozne zacalo boliet brucho a krize...celkovo som bola slaba...

ale uprimne uz sa tesim,az to budem mat za sebou aj ja....maly ma v bruchu hrozne tlaci a nie len chrbat, ale aj rebra ma priserne bolia...

ivka22
10. sep 2009

a este aby toho nebolo malo, tak sa mi za posledne dni uplne pokazila plet , vlasy a nechty....som zvedava, ci je to len tym tehu a po porode sa to da do povodneho stavu.... 😒

csikike
10. sep 2009

ivi, ty pojdes tiez na CS vska? uz mas datim?
a tie bolesti ani nehovor, hlavne po nociach idem skapat, musim spat pod otvorenym oknom, lebo aspon tam spim trocha 😅 a to chodim 5-6x za noc na zachod 😕

janka1874
10. sep 2009

ženy nebláznite normálne sa desím čo ma čaká o pár týždňov 😀

ivka22
10. sep 2009

ano, idem aj na CR....datum, no predbezny ano, aj ked to este mame presne dohodnut v utorok na poradni...ale asi 1.10..no uvidime....chceli sme povodne 10.10, ale mne sa uprimne cakat az dovtedy nechce s tym brusiskom...

ja tiez povacsine spim v obyvacke pri otvorenom balkone...to ako tak aspon zdriemnem, v spalni vobec...neviem ani preco, pritom tiez mame celu noc otvorene okna...

csikike
10. sep 2009

ivi, aj ja som nasackovana v obyvacke 😀
a ten 10.10 znie super, hlavne ked aj sebi ma taky super datum...
ja som chcela 20.09 ale to je nedela, tak sa to nedalo, vraj robia iba surne pripady

ivka22
10. sep 2009

no mne je to uz jedno, ktory den ...hoci som spociatku velmi chcela, aby to bol 10.10...kedze aj Sebinko ma pekny datum...ale uz teraz, ked len funim, fucim a co ja viem co,tak budem rada, ak to budem mat za sebou co najskor...hi hi

lenka85
11. sep 2009

uf baby, ja som chcela 9.9.2009 a ako vidite maly sa rozhodol pre iny datum, len skoda, ze este neviem aky... 😀 Ja som posledne dva dni predepkovala, totalne, revala som kazdu chvilku za nic, ale od vcera poobedia mi je znova super, neviem cim to je...

csikike
11. sep 2009

leni, to je uz asi bliziacim sa porodom 😉 , ti verim, ze uz sa nevies dockat, tie posledne dni su najhorsie... to cakanie a vsetko, u nas co mame planovane je to super, lebo vieme sa coho drzat

lenka85
11. sep 2009

presne csiki, je to super, ze si viete vsetko zariadit... No co uz, my musime cakat, kedy sa Tomi rozhodne sam...

ivka22
11. sep 2009

Leni, neboj...ja si myslim,ze to este stihnete tento vikendik 🙂 manzelik ti dopomoze 😀 😝 vela romantiky a bude to ...hi hi 🙂

lenka85
11. sep 2009

no bodaj by to tak bolo, ale doteraz mi to moc nepomohlo 😀 😀 , teda aspon co sa porodu tyka 😝 😀

lenka85
13. sep 2009

no baby, tomu nasmu babatku sa von vobec nechce... Vcera vecer som mala 5 kontrakcii presne po 10 minutach, uz uz som si myslela, ze to prichadza a ony zmizli.... Ja to nechapem, toto sa mi stalo uz viac krat, ako keby sa nevedel rozhodnut ci chce alebo nechce na svet... 😒

simka9122008
13. sep 2009

Leni a ja že si už porodila 😲 a Tomik je ešte dnu v teplúčku

janka1874
13. sep 2009

no leni tak to fakt nezávidím o ničom stav je dobrý fakt akurát na nervy že nevieš čo a ako a kedy to príde

csikike
13. sep 2009

leni, neboj, ono to pride nahle a mozno este dnes, aspon vies ake su kontrakcie, ja som mala vcera take krce ako na kramy a potom ma zacalo pichat do brucha akokeby ma zvnutra mala niecim rezala 😖

ivka22
13. sep 2009

No Lenka,nezavidim...to cakanie musi byt hrozne, ale vsetky tu na teba myslime, nech je Tomasko co najskor na svete a nec ste obaja v pohodicke a zdraví....

My ostatne este posledne dni, tyzdne musime vydrzat a potom si budeme mojkat aj my nasich drobcov... 🙂

simka9122008
13. sep 2009

No baby vy tu budete rodiť jedna za druhou a už tu potom neostane žiadna tehulka ☹

tinyleaf
13. sep 2009

lenka, tak uz sa asi Tomasko coskoro vypyta na svet...ved kontrakcie neprichadzaju len tak...tak drzim palce 🙂

tinyleaf
13. sep 2009

veru simka, uz dlho tu nepribudla dalsia tehulka

janka1874
13. sep 2009

veru žiadna tehuľka nejako nám tu potom vymrie tá téma

zucha
autor
13. sep 2009

jani, to hadam nie. BABY, co je s vami? To to tu mam zachranovat ja 😀 😀 😀 ?

csikike
14. sep 2009

zucha, no myslim, ze viacere sme pri tomto pocte skoncili, takze to zostava na tebe... ja som niekedy na prasky uz len z tomika... takze dalsie dieta u nas nehrozi ani omylom

janka1874
14. sep 2009

no u nás to bude podobne pri dvoch končíme preto sme tak veľmi chceli párik ale nevadí hlavne nech sú zdravé 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre