Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

sylviabab
9. nov 2009

Ahojte double mamicky a vsetky buduce... coskoro sa k Vam pridame aj my, kedze sme tiez Decembrovky 2007 a o par tyzdnov sa nam narodi dalsie babatko a bude zase decembrove 😉 Ktore ste v podobnom ocakavani este?
Ako to zvladate?

apolis
9. nov 2009

ahoj sylvia,tak to sme natom rovnako,maly Janko je 23.12,a vyzera to tak ze i mala Nina bude presne na den tak to vychadza skoro na den.tomu sa hovori vykon 2r rozdiel 🙂
Maly je sinter neobsedi ani chvilu rozmysla co vzdy vyparati no bude veselo ked budu dvaja.Tehotenstvo mam uplne ine ako to prve.teraz mam cele tehotenstvo nizky tlak hoci kedy mi pride zle a priserne ma pali zaha a nemozem ani spavat.uz chcem aby bolo i po tom.
a ty to ako znasas?krasne posledne teh.tyzdne a uspesny porod. 🙂

martinaj
9. nov 2009

vitam vas baby 🙂

martinaj
9. nov 2009

a furt zostavam posledna...... 😅

sylviabab
10. nov 2009

Ahoj Apolis. Tak to je zhoda! Teda, mame uplne rovnake tehotenstva. Nam to tiez vychadza narovnako, ako bola narodena prva dcerka(17.12.), sice mam termin 27.12, ale bude to zase asi cisarsky a ten sa planuje skor. Bola by som rada, keby boli deticky narodene v jeden den, sranda 🙂 Uvidime, ako nam to vyjde.
Ja mam to druhe tehu rovnake s prvym, boli trochu vacsie bolesti hlavy a nizky tlak v prvych troch mesiacov, no nevolnosti ziadne, to ja vobec nepoznam. A pribrala som o polovicu menej, ako v prvom tehu, co uvidime, aky bude mat dopad na babo, aj ked papam vsetko a normalne, ziadne obmedzovania.
Takze Vam to pekne vyslo, ze prvy chlapcek a teraz to bude dievcatko? Super! Bude to mila nova zmena. Manzel sa mi "vyhraza" este s tretim babom, no ufff... asi si dame na nejake 3-4 roky pauzu a mozno este raz by sme sa na to dali, teda on by aj hned. Aj moja Dasa teraz vyzaduje neustalu pozornost, aby som sa s nou hrala a varime spolu, kocky, lego... bude to urcite pestre sklbit babo a to vacsie dieta, aby obe strany boli spokojne. Snad pomoze cela rodina.
Drzim palce aj ja Tebe, nech to vsetko dobre dopadne a nech uz mame babatka v dupackach 🙂

zucha
autor
11. nov 2009

🙂 vitajte baby.
Sylvi, teda ziadnu Dasu vo svojom okoli nepoznam. Dobre meno ste vybrali 😉 Som zvedava, ake zvitazi pri druhom.

Prajem Vam co najlepsie posledne tyzdne s babatkami v brusku 😵

simka9122008
11. nov 2009

A kto vlastne teraz je v poradíííííííííííííí 😲

bam
12. nov 2009

Janka gratulujem k Viktorke a zavidim, ze to uz mate za sebou 🙂 Nas drobec pride na svet zrejme skor, chodim teraz na kontrolu, lebo malo pribera ☹ , pravdepodobne nieco s placentou, tak este tyzden pockaju, a ked nepriberie, tak mi porod vyvolaju, vonku mu bude ze vraj lepsie. Tak som zvedava 😕 Ja som ani Danilka nebalila nasiroko, ani teraz nebudem, ked bude vsetko Ok🙂

sylviabab
12. nov 2009

Zucha, Dáša je v riadnom slovenskom kalendari, meniny slavime 10.januara. Druha baba bude - Táňa (od mena Tatiana, meniny 1.februara).
Vidim, ze Ty si mala skutocne minimalny rozdiel. Ako si to zvladala zo zaziatku s takymi drobcami? Ja som chcela tiez druhe babo este skor, ale lekar mi doporcoval, kvoli cisarskemu urobit vacsi rozdiel medzi detmi. Uz sa na to babatkovo znova velmi tesim. Drzte sa!

martinaj
13. nov 2009

baby inak ako som rozmyslala, okrem zuchy tu mali vsetky baby po nej CR 😕

janka1874
13. nov 2009

fakt martinaj? som si to ani nejako neuvedomila ale aj v nemocke u nás v Ke bolo neskutočne veľa CR

csikike
13. nov 2009

ahojte, no, myslim, ze lenka mala este normalny, nie? a vsetky ste rodili 18ho alebo 30, iba my vytrcame 😅

lenka85
13. nov 2009

OKREM MNA...

tinyleaf
14. nov 2009

no veru, tych CR je v poslednej dobe dost 😉 Urcite v casoch nasich mam ich tolko nebolo. Skoda ze neviem aky je normalny porod a uz to ani nezistim 🙂

tinyleaf
14. nov 2009

csiki tak to tretie sa snad podari toho 18eho alebo 30eho, aby si vyrovnala priemer 😀 😀 😀

janka1874
14. nov 2009

no tiny ale ja aspoň viem aký pocit je odtečenie plodovej vody ale ináč už iný pocit nezažijem som sa zocher poistila (no aspoň dúfam)

csikike
14. nov 2009

jani, ja tiez 😉 , takze ziadne tretie nebude, teda ak lekari nieco nedofusovali 😀

tinyleaf
14. nov 2009

janka, csiki, to ste si dali podviazat vajecniky....dobre tomu rozumiem? kludne mi odpovedzte do IP

janka1874
14. nov 2009

tiny dobre aspoň v mojom prípade neviem ako csikike

tinyleaf
14. nov 2009

a to je u zeny vratne? U muza tusim nie..alebo to je naopak?

lenka85
14. nov 2009

baby aj ja chcem vediet, aj mne mozete poslat ip, ja rozmyslam nad mirenou...zatial beriem tabletky, vraj kym nepridu vysledky z cytologie, tak doberiem tri mesiace a chcem nieco trvale... tak poradte

janka1874
14. nov 2009

tiny je to vraj vratné ale už je tam potom veeeľmi malá šanca na úspešné oplodnenie čiže s tým moc netreba počítať

a lenka mirena je veľmi individuálna niekto nemá problém a niekto áno je tu niekde na konikovi aj téma o tom mne by asi vadilo to krvácanie pri mirene vraj je to dosť nepravidelné a niekedy to trvá aj mesiac ale fakt neviem presne skús poštudovať

lenka85
14. nov 2009

jani a ty si sa dala podviazat? To sa da len tak? Kto ti to robila a kolko to stalo, ak je to teda tak...

luculka
15. nov 2009

baby nemate niekrorá tu tabulku na pohlavie dietatka,,,,??? 😀 😀 😀 😀 MM chce chlapca

tinyleaf
15. nov 2009

luculka myslis tuto?

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Mne to vyslo uplne opacne ako podla tabulky pri oboch detoch 🙂

luculka
15. nov 2009

dik uz som kuk,,,akoze tiez tomu nejako neverim,,,,,ale podla nej februar az

tinyleaf
15. nov 2009

lenka, ja tiez beriem tabletky/Cerazette, ale moc nadsena nimi nie som. Nemam nic proti HAk, len tato mi moc nevyhovuje, ze mi sposobila krvacanie po tyzdni brania. Uvidim co poriesiom ked prestanem kojit. Ono aj tak moc casu s muzom na seba nemame pri dvoch detoch, tak este uvidim, kolko ju budem brat 😢 Gynekologicka sa ma pytala, ci nechcem vnutromaternicove teliesko, ale to som hned zavrhla, ani neviem preco, asi by som sa toho nejako bala, ze ho mam v sebe 🙂 To skor potom nejake naplaste.

tinyleaf
15. nov 2009

a pri Natalke Ti to vyslo?

luculka
15. nov 2009

nie 😀

tinyleaf
15. nov 2009

no tak aj teraz si vyberte opacny mesiac ako v tabulke, takze do februara pocas dlhych zimnych vecerov mate o program postarane 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre