Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

tinyleaf
9. jún 2009

ivka, v dobrom Ti zavidim, ze sa este niekam chystate 🙂 Mna caka uz len ta materska dovolenka, uz si netrufam niekam cestovat po 30tom tyzdni. Koncom mesiaca sme mali ist do Talianska, tak mi to je luto, ze sme to museli zrusit. Ale ved babo je prednejsie a dovolenka bude buduci rok uz vo stvorici.
Ten Balaton bol fajn, hlavne je to blizko, ale v tom Alsoors kde sme my boli, nebola piesocnata plaz, ale taky plateny areal a lezalo sa na trave.

ivka22
9. jún 2009

Tiny, po 30tt by som uz asi nesla ani ja...ale nakolko je ten Balaton ako tak blizko, tak sa to da...a este mam chvilu cas to do toho 30tt 🙂))

Travicka mi vyhovuje este viac...🙂 objednavali ste ten domcek /apartman/ dopredu?

Poslala som tam teraz mail, tak som zvedava...chceli by sme ist po polovici jula...

ivka22
9. jún 2009

inak baby, aj vam sa zda, ze to druhe babo kope ovela viac...???? lebo mne sa zda, ze maly je v bruchu az moc aktivny... 🙂

janka1874
9. jún 2009

ivka možno v tom by ti vedela helfnúť ivana26 ina žije relatívne blízko pokiaľ si dobre pamätám 😀 😀 😀

tinyleaf
9. jún 2009

janka mne sa zda ze ivana zije niekde az pri chorvatskych hraniciach, to je dost daleko od Balatonu

ten domcek sme objednavali niekedy v marci a sli sme v juni. Najprv to objednala sestra s rodinou a s nasimi, my sme si rozmysleli asi 2 tyzdne vopred ze sa pridame, tak tam uz volne nebolo, ale majitelka nam odporucila este jeden dom o dva domy dalej, bola tam kuchynka a 2 izby, ale nie take pekne prostredie ako v tej Rozse. Nam to bolo jedno, tam sme len nocovali a cez den sme boli s nasimi u nich. Ale ved uvidis, co ti napisu, mozno este budu mat volne.

zucha
autor
10. jún 2009

inak baby, je pravda, ze v 30tt az 33tt hrozi najcastejsie predcasny porod. Ked som musela ist lezat do nemocky, vsetky mamicky do jednej, co tam lezali dlhsie, prisli presne v tomto obdobi s pravidelnym tvrdnutim brucha. Takze je to potom uz naozaj riziko, ist niekam na dovolenku prave vtedy.
Ivka, co sa tyka kopancov, u mna bola Ana ovela aktivnejsia, ako Kata. Ta kopala skoro v kuse a Kata mala presne svoje hodinky aktivity a potom spala. A aj po narodeni to tak bolo. A Ana ma stale energie na rozdavanie. Uvidime, ci aspon ta druha ostane trosku kludnejsia

tinyleaf
10. jún 2009

joj zucha nestras, ja ine problemy nemam, len to tvrdnutie. Zavidim babm, co take nepoznaju, ja som to mala aj pri malom. Ale dufam ze este niekolko tyzdnoc ostane mala v brusku.

csikike
10. jún 2009

ahojte, ivi, ja mam presne take pocity ako ty, toto moje male, je take neposedne, tak strasne velke kopance dava, tiez je to ovela silnejsie ako pri tomikovi, takze je mala sanca aby bolo kludnejsie ako tomas 😔 😅

lenka85
10. jún 2009

baby aj mne sa zda,ze kope oooovela intenzivnejsie... No ja len dufam, ze aktivnejsie od Hanky uz byt nemoze, lebo to asi nezvladnem... Zucha mne tvrdne brucho uz asi druhy mesiac, aj pri Hanke mi tvrdlo od 20tt a to som dokonca prenasala, takze hadam to tak bude aj teraz. No prenasat nechcem ale minimalne 36 tt by som chcela byt tehotna... ved je to naposledy, tak nech si to uzijem 😀 😀 😀

tinyleaf
10. jún 2009

lenka, presne tak, musime vydrzat aspon do 36tt, potom by to malo byt uz bez vacsieho rizika pre babo. Ale prenasat by som nechcela 😉

ivka22
10. jún 2009

S tvrdnutim a predcasnym porodom ani nestraste, stacilo raz!!!

Inak, kolko ste doteraz baby pribrali?

No a maly v bruchu kope o 106...som zvedava, ci aj po porode bude taky aktivny....to bude asi ina fuska... 🙂

liluska
11. jún 2009

ja som pribrala zatial dva kg...ale ja sa este nepocitam, ja mam este malinke brusko 😀 Myslim ze urcite budem mat tak ako pri lili, uz viac dufam ze nie...vsak 19kg stacilo uplne 😎

janka1874
11. jún 2009

no ja som doteraz pribrala len 3kg ale brucho mám teda poriadne pri Sendy som mala také asi mesiac pred pôrodom a malé kopká ale nie nejako šialene zatiaľ

práve sa chystám na poradňu mám tam byť o 13.15 tak som zvedavá ale skôr ako večer sa tu nedostanem kedže mi treba ešte kopec vecí pred stretkom zariadiť 😀 😀 😀

zucha
autor
11. jún 2009

jani, ak ti budu robit aj ultrazvuk, tak to by uz mohli aj vediet, co cakate. Ale baby, inak sa s vahou drzite teda super. Ja som v druhom len za prve tri mesiace pribrala 5kg 😝

janka1874
11. jún 2009

no zucha tajne dúfam, ale keď to bude take tajnostkárske bábo ako bola Sendy tak sa to zas do konca nedozviem budú zas len triafať ako u nej 😀 😀 😀 😀

tinyleaf
11. jún 2009

ja som doteraz pribrala 6kg, ale ono to urcite este pojde hore, ved aj pri malom som pribrala 12 kg

tinyleaf
11. jún 2009

ivka a Sebastianko sa narodil v ktorom tt? Okolo 35tt?

ivka22
11. jún 2009

Sebi sa narodil na zaciatku 36tt...

Ja som doteraz pribrala nejakych 5 kg.... 😉

ivka22
12. jún 2009

len tak davam do pozornosti, ze je na svete novy test na urcenie pohlavia uz v 10tt....

kuk

http://intelligender.com/

abbi
12. jún 2009

wow ivi.. no to je zaujimave... ale neviem ci mam este chut si take nieco vyskusat 😀 😀 ale nikdy nevies 😉

tinyleaf
17. jún 2009

haloooooo maminy, kde ste vsetky? Dnes som bola v poradni, mam prist este asi 2 krat a potom uz k porodnikovi. Este som sa s doktorkou co chcem u nej rodit ani nedohodla, tak dufam ze nebude akurat dovolenkovat vtedy, ked mam termin.

ivka22
18. jún 2009

Tiny tak cochvila mas malinku pri sebe...to hrozne letiiii...ja si ani sama niekedy neuvedomujem, ze pomaly zacinam 7 mes...vobec mi to nepride....

Ale tesim sa a uzivam si brusko a krasne chvile s nim, pokial sa este da 🙂)))

lenka85
18. jún 2009

tiny a uz vies ako ides rodit?

martinaj
19. jún 2009

caute 😉 no snad mi to doktor potvrdi, ale test mi jasne vysiel 😀

janka1874
19. jún 2009

jeeeej martinaj vidno že som tu pár dní nebola mi to nejako ušlo supeeeeer tešíme sa a gratulujeme a daj vedieť či ti to dr. portvrdí

csikike
19. jún 2009

martinaj, strasne moc gratulujeme a prajeme krasne tehulkovanie 😵

martinaj
19. jún 2009

dakujem babulky 😀

alinka76
19. jún 2009

jeeej, maťa, to je prekvapko. gratulujeeeeeeem 😵 😵 😵 😵

alinka76
19. jún 2009

dievčatá, ktoré ste si kúpili alebo chcete kúpiť tie stoličky ku kočíkom? dostať to kúpiť aj na SK? myslím csiki to chcela. neviete mi poradiť kde? kamoška potrebuje.

zrzulka
19. jún 2009

Ali ja ze ty potrebujes🙂)))

mati aj tu ti gratulujeeeeeeeeeeeeem🙂 A tesim sa spolu s vami🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre