Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
24. nov 2009

zrzul staci po prvom trimestri kludne...

kika25
30. nov 2009

Liluska, ved Tebe uz svieti 39tt 😵 Uz sa Ti to blizi, ako sa citis?
JA fucim kade chodim, dnes si navyse Lenka lahla na ihrisku na zem a ani za svet sa pohnut...takze aj u nas uz mame obdobie vzdoru...len keby som viac vladala...

zucha
autor
30. nov 2009

zrzul, ja som nehlasila. Ved si na materskej, tak im to moze byt predsa jedno. Dozvedeli sa to, ked som ich isla pozriet, ked som bola cca v 5. mesiaci.

liluska
1. dec 2009

ahojte.
Kika, no moze to uz prist kedykolvek, uz sa tesim, ale aj bojim ako to budeme potom zvladat 😀
Ale zatial mi je do smiechu, uvidime co bude potom 😀
Je mi zatial celkom fajn, keby som nemala to velike brusisko tak ani neviem ze som tehotne,
obcas ma bolia trosku klby ale to je normalne takze sa citim uplne fantasticky.

kika25
1. dec 2009

To je super ze sa takto citis Liluska...ja som sa cez vikend konecne pobalila do nemocnice, Lenka bola u svokrovcov tak som sa dostala k veciam na ktore inokedy nie je moc casu. Ja sa citim ako tak dobre ale vecer som vzdy tak straaasne unavena, nevladzem ani dychat...
vsetko naj...Lianke k narodeninkam🙂))

janka1874
1. dec 2009

ahojte
nikto (myslím že tinyleaf) sa ma pýtal či sa deti navzájom nebudia v noci no na moje prekvapenie nie a ani cez deň pokiaľ to stíham hneď utekať k maličkej ako náhle zaplače ale mám vysielačku v izbe tak hneď utekáááám a zatiaľ sa to celkom dá

tinyleaf
1. dec 2009

ano janka, ja som sa to pytala. Tak to je dobre, ze sa babulky navzajom nerusia. U nas ked maly v noci place a muz tam ide, ked otvori dvere a plac je trochu viac pocut, mala sa hned mrvi a castokrat sa aj zobudi. Pritom na hluk je cez den zvyknuta, vsak pri Matkovi sa ticho ani neda dosiahnut.

lenka85
3. dec 2009

tiny keby sme to tak mali, tak by sa nam deti nebudili, je to asi len otazka zvyku...

janka1874
3. dec 2009

asi tak lenka keď nie je iná možnosť tak sa musia prispôsobiť

zucha
autor
3. dec 2009

sranda, ja skor riesim, aby Kati nezobudila Anu a nie opacne

ivka22
3. dec 2009

Mne sa nastastie nebudia...klop klop klop...i ked niekedy je Sebi so svojimi autickami, ktore vydavaju rozne zvuky tak hlucny, ze sa Simon na to prebudi, alebo len pomrvi...ale nie je to nic hrozne, ani take caste...
inak, tie zvuky aj mne lezu na nervy, najradsej by som mu vybrala zo vsetkych hraciek baterky, hi hi 🙂))

inak ako to zvladate babule s 2 detickami?
Liluska, ty uz o chvilu rodiiiiis, superko, tesim sa....

drzte sa baby 🙂

ivka22
3. dec 2009

no a inak hlasim dalsiu poradnu, 5390g a 54cm...takze uz sme skolo zdvojnasobili svoju povodnu vahu, a 7 cm vyrastli 🙂))

bam
4. dec 2009

Ahojte, tak mi sme uz na svete. Timko (2610 g,47 cm) sa narodil v utorok rano o pol 9, a porod bol taky rychly, ze este som stale z toho v soku, ze uz mame po tom 🙂 V noci o pol 2 zacali kontrakcie kazdych 10 minut, ale riadne bolesti prisli az okolo pol 7, tak sme utekali do nemocnice, kde sme prisli o 8 a o pol 9 uz bol maly na svete🙂 Poslednu hodinku som si teda "uzila", ale zvladli sme to a zvladli sme aj tuto noc, ktoru Timko skoro celu preplakal, ale nevadi, dalsia bude dufam lepsia, uz mam konecne mliecko🙂
Tak vam drzim baby palce, liluska, drz sa 😉

ivka22
4. dec 2009

BAM gratulujeeeem 🙂)) vela zdravicka prajeme!

janka1874
4. dec 2009

bam gratulujemeeeee

tinyleaf
4. dec 2009

jeej ake drobatko male je Timotejko 🙂 Gratulujem bam 🙂

tinyleaf
4. dec 2009

tak teraz je to uz tusim na liluske 🙂 Potom kika, apolis, sylviabab, mata, zrzulka...zabudla som na niekoho? Nejaka nova tehulka? V decembri sa este ziadna nepridala. Ako si tak spominam, ja som v tychto dnoch presne pred rokom otehotnela 🙂 🙂

tinyleaf
4. dec 2009

ivka, my to zatial celkom zvladame, tym ze maleho mavam aj v skolke, tak si vela aj doma porobim a ani nie som taka nervozna,ze zase nieco vyvadza. Horsie je to, ked som s oboma nahodou vecer sama a treba kupat a uspavat, ale to sme zazili zatial len 2 krat. Len by ma zaujimalao, ako riesite, teda aj ine maminy, vecerne uspavanie. Mne mala zapava pri kojeni, ked pozeram Panelak, ale to sa na striedacku budi a zase si chvilu pospi. Az okolo pol desiatej aj neskor zaspi tak hlbsie a to ju dam potom do postielky. Medzitym muz dava spat maleho. Chcela by som ju naucit hned na postielku, aby som ale aj stihla pozriet Panelak a aj aby mi z tej postielky nevykrikovala, lebo by zobudila Matka. Tak neviem ako na to, poradte ako je to u Vas. Maly mi vecer zaspaval v postielke pri flaske, on sa tak uspal.

lenka85
4. dec 2009

bam gratulujem!!! Tiny, my Hanku ulozime o 8 do postele a ona zaspi sama. Hned ideme okupat maleho, ked je zly tak ho kupem aj o pol osmej sama, lebo

lenka85
4. dec 2009

...lebo mm sa musi vtedy venovat malej. Ked je okupany tak ho vacsinou nakrmim ak je ten cas a ulozim do postielky. Tiez zaspi sam, ja som ho tak ucila od narodenia... a mam taku neprijemnu novinku, ze uz bohuzial nekojim, prisla som o mliecko ked maly prestal chciet sat a neskor odmietal aj moje mliecko.. Takze sme na umelom, ale je to tak pre nas lepsie, lebo teraz vidno, ze mu nestacilo. Je to ooovela lepsie, aj spava konecne..

tinyleaf
4. dec 2009

lenka a uz ma Tomasko nejaky rezim, ze spava cez den v pravidelnych casoch? My este nemame, ale zda sa mi, ze Matko okolo styroch mesiacov uz mal. Vy ste este mladsi od nas, tak mate este asi cas. Super ze Ti deti zaspia same v postileke. Nas Matko posledne obdobie vyvadza a aj tristvrte hodinu ho MM uspava.
Skoda ze uz nekojis, ale ja na tom nevidim nic zle, ked sa dava UM, a ako vravis, je to lepsie aj pre Teba, ze sa zbytocne netrapis, ak maly nechcel tahat, aj pre Tomaska, ze sa dobre napapa.

bam
4. dec 2009

Ahojte, dakujeme 😵 Baby od kedy davate dudel? Pri Danilovi som mu dala az po mesiaci, ale teraz mam chut dat aj hned, boli ho brusko a cmula si stale prsty, mozno dudel by ho upokojil, snad si tym nepokazime kojenie ☹

janka1874
4. dec 2009

no žienky o režime a spánku ani nehovorte ja som s tej malej total na nervy v postieľke spáva len cez deň v noci ako náhle zistí že som ju tam položila rev nechápem Sendy také veci nerobila a režim to je zatiaľ u nás pojem neznámy

a poradte budievate deti alebo nie ak napr. by mali papať alebo večer keď by sa mali ísť kúpať a príliš dlho spia

simka9122008
4. dec 2009

bam, gratulujeme, super pôrod, tak si sa dlho netrápila 😵

csikike
4. dec 2009

bam, gratulujeme 😉
podla mna v porodnici davali dudel, nasa mala zo zaciatku tiez mala dudel, beztak je dost urevana, ale po 3 dnoch som jej ho uz nedala, plakala ale uz ho viac nechce, napina ju z toho, tak som aj rada

liluska
4. dec 2009

bam, tak ty si ma predbehla!!! Gratulujem 😵 😵 😵
vela zdravia vam prajem a najme vela mliecka 😉

u mna to na porod zatial nie je, aj ked sa to moze kedykolvek zmenit 🙂
dakujem ze na mna myslite a dam vediet ako sa nam dari. 😀

zucha
autor
4. dec 2009

bam, gratulacia aj od nas. Co sa tyka dudlu, ja som dala obom detom hned. Anicka ho chcela asi 2 tyzdne a potom uz vobec. Az ked som prestala kojit v jej pol roku, tak ho zobrala znova. A Kati ho chcela tiez hned a stale ho ma a kojenie to vobec, ale vobec neovplyvnilo.

ivka22
5. dec 2009

No u nas je to celkom ok,klop klop klop... 🙂

Sebinko ma od 3 mesiaca rezim ten isty, a to ked sa napapa, tak cca o 19hod ho kupeme a cca o 19,30 /max do 20,00/ je v postielke a zaspava sam....my ho len ulozime, pohladkame, pusinka a zatvarame dvere...

A Simonko zatial rezim pravidelny nema, ale v celku je dobry, spinka v postielke, neuspavame ho na rukach vobec. Cez den spinka tak rozne, raz spi 3 hodky, potom je dalsie 2 hodky hore, ale je dobry, hrame sa, zacina reagovat a krasne odpovedat, napapa sa a spinka zase...a vecer je to stale take iste, po kupkani je pri nas v obyvacke, lezka, hra sa,obcas zamrnci, obcas zdriemne a tak to je cca do 22 hod , potom ma mliecko a po odgrgnuti ho davam do postielky do spalne a to spi cca do 2-3 hod, opat mliecko a potom az rano o 6-7 hod...tazke zatial sa nam dari udrzat takyto rezim.... 🙂

A dudel mali obaja od zaciatku, mne dudel pomohlol velmi, deticky mi to ukludni,lo uspalo... a Sebi ho cez den nemava vobec, len ked na obed alebo vecer zaspava...inak ho nechce, a ked sa s nim nahodou zobudi, tak mi ho rovno da, aby som ho odlozila na dalsie spanie :D

tinyleaf
5. dec 2009

no mne ani jedno dieta dudel velmi nechcelo, Matko ho neskor maval len na uspatie v kociku, ale v bdelom stave som mu ho vobec nedavala. A malej som sa ho snazila dat, ale vypluva ho. Len vonku v kociku ho ako tak znesie. Pred par dnami si zacala cmulat palec a cmula si ho doteraz, tak neviem ako ju to oducit, asi ju skusim predsvedcit predsa len na ten cumel 🙂

apolis
6. dec 2009

AHOJTE BABY NIE JE TU NEJAKA KTORA STE SO ZV ALEBO OKOLIA A BUDETE RODIT OKLO VIANOC?PYTAM SA PRETO LEBO DALSIE VIANOCE STRAVIM V PORODNICI PO DVOCH ROKOCH.ZE BY SOM NEJAKU POZNALA. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre