Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

telinka
7. okt 2009

boooze baby , zas to neprehanajte....ja by som kludne bez peti aj vydrzala ....ale zas mam problem ze mi ju nikto na noc nezoberie 😅 😅 😅 tak teraz co??? som zla mama????

janka1874
7. okt 2009

telinka tu nehodnotíme dobrú a zlú mamu ty si super mama tiež by som taká chcela byť 🙂
bavíme sa len či to nebude pre Sendy problém ak ma uvidí či teda pochopí že mamka s ňou nemôže ísť domov, ale príde neskôr

telinka
7. okt 2009

no vies jani pride mi to pritiahnute za vlasy pisat ze bez malej na par dni" nevydrzim"....mam kamosku , ma 32 rokov , rakovinu stitnej zlazy a 3 dievcatka v rozpeti 14 - 3roky...neviem ktora presne je to chemikalia co do nej pumpuju na terapii , ale ona potom 6tyzdnov musi byt izolovana od deti a vlastne celkovo od ludi pretoze to svinstvo skodlive z nej cely cas vyzaruje...takze byva vo vedlajsej dedine je zavreta u rodicov a jej mama ju zastupuje pri detoch.....a vydrzi to.... lebo jej nic ine nezostava....to ja len na margo toho nevydrzania 😉

ked su deti zvyknute byt v starostlivosti aj inych...co tvoje aj matine je ...prespava mimo domu tak si myslim ze im problem nerobi byt mimo matky a ked ta aj pride pozriet a tatino jej napr.pri odchode slubi ze jej ide nieco kupit, tak urcite ochotne od teba odide 😉 😅

luculka
7. okt 2009

baby aj ja svoju Natuš nadovšetko milujeeeeeeem,,,,ale dobre mi padne,,,,ked si ju tatino sem tam zoberie na celý vikend k babke a ja mam cas len na seba,,,, 😉 je to potom super ked mi na stanici uteká naproti,,a vletí mi do náručia,,,vzdy smoklím pri kazdom jej príchode 😉 🙂

a myslim ze niesom zlá mama 😅 🙄

ajula25
7. okt 2009

ja si tiež myslím, že to detičky zvládnu. Môj Marek už bol veľký, keď som bola v nemocke. TIež mi bolo smutno, ale tak keď niet iného východiska....
A Sendy miluje svojho tatika, tak myslím, že on jej to vyslvetlí. A ak by aj plakala po chvílke ju to prejde a budú fungovať ďalej. A to isté určite aj Veronika.

No a ja by som tiež brala relax troška od detí. Ale môj Marek za ten svet nikam odo mňa nechce ísť...takže trošku závidím takým ako Lucka, keď ocino vezme detičky preč a mamina je samučká a má čas len a len pre seba.
A ani ja sa necítim byť zlou mamou....😉

tinyleaf
7. okt 2009

kocky, ja som na tom ako telinka, som v pohode ked nemam maleho pri sebe. Jasne ze teraz ked ho mam vacsinu dna v skolke mi trochu chyba ale nejako nemam cas si to pripustat, lebo stale cosi robim. Ked doma vsetko porobim, potom to na mna mozno pride, ze zrazu taky klud nasho nezbednika nikde.
Janka, myslim ze v porodnici Tvoju pozornost bude uplne zaberat malinka, tak si ani tak nebudes uvedomovat, ze nie je pri Tebe aj Sendy. Mna ked bol raz pozriet Matko, prisiel vyskereny a vyskereny aj odchadzal. uplne bez problemov. Jeho aj ked dovedieme do skolky, prezujem ho a uz upaluje k hrackam, ani nevie kedy odidem.

csikike
7. okt 2009

baby, mne tiez tomi chybal, ale bolo to lepsie, ze nechodil za mnou, lebo ked som na zaciatku tehu bola v nemocke, tak chodil kazdy den a bolo to strasne, vzdy plakal ked odchadzali...

ajula25
7. okt 2009

No ale inak ja som si v nemocke parádne oddýchla. 4 dni som nemusela robiť ničovaté nič, okrem kojenia, prebaľovania a starania sa o seba. Ostala by som aj dlhšie. 😀

csikike
7. okt 2009

ajul, ved si to este mozes zopakovat, sup na manzela (aj tak tu uz davna ziadna tehulka nebola) a za tie 4 dni to stoji, nie? 😀

lenka85
7. okt 2009

baby, myslim, ze ked budete po porode a Jani ty po CR, tak nebudes mysliet na to, ci to bez Sendy nevydrzis, ver tomu... Po porode sa potrebujes poriadne zotavit a ver tomu, ze ked prides aj s malou domov tak si nie raz povies, ze by si si do nemocky isla lahnut a oddychnut aspon na den 😀
Tak ako luculka napisala, tiez som rada, ked si mm raz za cas vezme Hanku a idu k svokrovcom a vikend pre seba... vlastne doteraz len pre seba a teraz to bolo aj s malym,ale on aj tak este len buva.. a verte mi kocky, oddychla som si a myslim, ze si to aj zasluzim... A ako tu uz bolo pisane, tak ani ja sa necitim byt zlou mamou, prave naopak.. Ale ak budes velm chciet, tak ju tam raz nechaj priniest a uvidis ako bude reagovat.. ci to bude prva a posledna navsteva,alebo nie..

janka1874
7. okt 2009

telinka trošku krutý príbeh ja si uvedomujem že život je občas aj drsný mne nešlo ani tak o mňa ako o Sendy lebo 2 dni je bezo mňa v pohode a ja si tiež za tie dni oddýchnem to je fakt ale týždeň je rozdiel ja len ak by ona robila taký veľký cirkus a zaujímalo ma ako ste to riešili ostatné 🙂

lenka85
7. okt 2009

jani ja som mala malu prec kvoli porodu skoro dva tyzdne... prisla rozmaznana, to je fakt,ale inak som jej nechybala... bola prec od utorka, ja som rodila zo stvrtka na piatok a prisla domov az nasledujucu sobotu... A ver tomu, ze som bola aj rada, nehovorim, uz mi veeeelmi chybala,ale bola som rada, ze sa mozem po porode trosku zotavit... a tie dva dni pred porodom si oddychnut a nacerpat sily na porod... myslim, ze to zvladnete aj vy!

janka1874
7. okt 2009

lenka ďakujem tak určite to nejako zvládneme 🙂

ajula25
7. okt 2009

csiki ty si iná srandistka. Kvôli 4 dňom mám byť zasa ako sloníča?

zucha
autor
7. okt 2009

baby, ked som musela lezat na rizikovom v nemocke, tak Ani za mnou prisla a bolo to horsie, ako keby vobec nebola. Takze ked som isla rodit, tak sme ju akoze odviezli na "prazdniny" k babke, takze vobec nebola doma a ked ju nasi doviezli domov, do pol hodiny som prisla aj ja z porodnice a bolo to super. Sme sa bavili, ako sa mala u babky, co robili a ukazali jej babatko a zobrala to 100x lepsie, ako predtym, ked sa jej vsetci snazili trosku venovat, aby jej nebolo smutno a nakoniec ju to viac rozlutostilo, lebo nikto sa jej nevenoval poriadne.

zrzulka
7. okt 2009

Teli ty a zla mama? Neblazni:(((
V tom pripade sa aj ja radim k "nanicmamam" lebo v novembri idem na jedno stretko a bez malej. vsak uz bude mat dva roky v tom case pomaly tak nech sa "osamostatnuje" Bude s ockom ktoremu maximalne doverujem takze to vobec neriesim ci vydrzi bezomna alebo nie....A ja som asi fakt nanicmama ale aj sa tesim ze sa trosku zrelaxujem, a budem venovat len sebe,ked tak ratam tak ja som bez nej vlastne ani nebola este par dni. Vzdy ju zoberie muz tak ze rano idu a vecer sa vratia....ani ma to nejako nenapadlo riesit.No ved uvidime, mozno po stretku budem inak pisat.... zatial to citim tak ze to obe v pohode zvladneme🙂

janka1874
8. okt 2009

zucha ty si to teraz presne vystihla čo ma zaujímalo

ivka22
9. okt 2009

Za mnou maly chodieval do nemocky a bol celkom v pohode, az ked odchadzal, tak trosku zamrncal, ze mamaaaaaaaaaaaa, ale potom sme ho niecim zabavili a ani si neuvedomil, ze odchadza...bol bezo mna len 4 dni, a celkom pekne to zvladal 🙂 mna jeho prichod do porodnice veeelmi potesil....

inak baby, co sa tyka toho mojho kojenia...no som zufala... :(
mlieka mam veeela, az musim odsavat /uz som zacala aj mrazit 🙂 /, ale problem je, ze maly sa tazko prisava na bradavku, a ked sa nam to konecne podari, tak taha aj 30 min a to nehovorim o nociach, ked mam naliate prsia, to sa prisava este tazsie...to sa opakuje kazde 2-3 hodky, cize som dost vyradena z "provozu" a Sebastianovi sa nema kto venovat...

ako ste to riesili vy, co mate doma viac deticiek?

bocmanka
9. okt 2009

😀 no ivka provoz, zložitý a ťažký..na začiatku, ale potom cool
😀 skús tie medela klobúčiky, s nimi mu to pôjde lepšie, ale chlapci bývajú takí salámisti, nie vždy sa im chce..

zucha
autor
10. okt 2009

no Ivi, ked som kojila doma, tak som Anu zabavala nejakymi pokynami a vonku to uz bolo narocnejsie, kedze bezala prec a ja som musela sediet a kojit. Ked som mala moznost, isla som vzdy vonku s niekym, kto mi trosku dozrel na Anu (ved to si hadam pamatas, ked sme sa z casu na cas stretli) a ked som bola sama, tak sme si spolu spievali, alebo citali, no proste robili cinnost, kedy bola pri mne. To vsetko bolo zvacsa zo zaciatku. Teraz uz som "profik" a pocas chodze aj kojim 😀

simka9122008
13. okt 2009

Ty kokso Jani už prišiel rad na teba, veď len nedávno si zistila že si tehu a už bude malá Viki na svete, waaaaaaaaaau, už sa ňu veľmi teším a tebe držím palce

janka1874
13. okt 2009

no simi dnes sme sa presne o tom bavili aj z dr. že nejako moc rýchlo uletelo tých 9 mesiacov veď cca o 2 týždne dohodneme termín pôrodu čistý koniec ja si to ešte stále neviem nejako predstaviť že už budeme 4

simka9122008
13. okt 2009

Všetko príde tak rýchlo že si to celé uvedomíš až keď budete domka

telinka
13. okt 2009

janka mila moja , dusa moja , uz to mas aspon vymyslene ako budes fungovat s detmi bez vytahu???som minule isla pesi k svagrinej a som si na teba zmyslela.....to bude iny zaberak 😒

janka1874
13. okt 2009

no telinka budem chodiť ako opica ovešaná deťmi kedže Sendy nechce po schodoch hore ani za svet tak jedno dieťa zavesené na mňe a druhé vo vaničke a dofrčím hore s jazykom po zem no radosť žiť nie 😀 😀 😀 😀

ajula25
13. okt 2009

teli nestraš ju.... 😅
jani veru. už budete štyry kusy doma....som zvedavá na Viktóriu....pekné meno ste vybrali. 🙂

simka9122008
13. okt 2009

Ty kokso to bude makačka, to ti pôjdu kilá dolu ani nebudeš vedieť ako

simka9122008
13. okt 2009

Aj mne sa páči meno Viktória

janka1874
13. okt 2009

no to som si myslela aj pri šľapaní so Sendy a prdlajs 🙂 😀 😀 😀 😀

simka9122008
13. okt 2009

Tu už budú 2, pôjde to ľahšie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre