Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

janka1874
14. júl 2009

presne tak lenka len nech sú zdravé 😀

zucha
autor
14. júl 2009

no za chvilku aj Liluska bude vediet co caka. Som zvedava aj na nu. Jani, ja som nesmierne stastna, ze mam dve baby, ale je pravda, ze ja som to tak aj chcela. Moj muz pri prvom tehu tuzil po chalanovi a ked som znova otehotnela, tak velmi chcel zas babu. A ta prva je za 2 chalanov

ivka22
14. júl 2009

Za nami je uspesne dalsia poradna...
maly ma 920g a 37cm... a inak vseeeetko je ok 🙂 tak sa tesim...dokonca aj glukozovy test dopadol super... 🙂
A mamina pribrala 8kg... 🙂 som zvedava aka bude moja vaha na konci tehu 😀

janka1874
15. júl 2009

ivka o váhe ja radšej ani nehovorím síce som zatiaľ pribrala ledva 7kg ale aj tak sa bojím konca lebo najviac budeme priberať teraz 😀 😀 😀

martinaj
15. júl 2009

baby o tom priberani ani radsej nepiste, mna ked dnes postavi doktor na vahu asi sa hambou prepadnem a skolabujem ☹

tinyleaf
15. júl 2009

tak ja mam naviac stale len 7 kg, som zvedava ci za ten mesiac aj nieco dobehnem do tych 12 kg ako pri malom

abetka
15. júl 2009

tiny a ake meno idete dat?

tinyleaf
15. júl 2009

abetka chceli by sme Sofiu, len dufam ze sa nestane opacny pripad ako u Janky a nakoniec to nebude chlapcek 🙂

abetka
15. júl 2009

pekne meno 😵
Tak to by bol pre mna riadny sok, ze diavcatko a v porodnici clapcek. Moja kamoska tak bola namotana na dievcatko, chcela Saru a ked sa jej narodil chlapec a pytali sa jej na meno, tak povedala Sara asi 2 krat, kym jej manzel razne nepovedal, ze maju chlapca a dal meno on. A ked som ich stretla na prechadzke a mali krasny overal, ktory som im pochvalila , tak so smutnymi ocami povedala, ze je po Sare. Bol krasny, bordovy 😀

janka1874
15. júl 2009

ja by som takú zmenu aj prijala ale neviem čo by som taký čas malému obliekla kedže oblečko teraz vôbec nekupujeme načo

lenka85
15. júl 2009

no a mna by asi tiez porazilo, vsetky veci davam prec po Hanke a zhanam chalanske a zrazu by to bola baba... 😀 😀 😀 no kocky, bola by to supa 😀

tinyleaf
15. júl 2009

tak ja sa dozviem uz buduci mesiac, ci sa Dr. nepomylil 🙂

zucha
autor
15. júl 2009

tiny, pozeram, ze 35tt. to by si uz mala mat zbalenu tasku do porodnice. uz chodis do poradne kazdy tyzden?
Inak, v ten piatok dojdeme k tebe aj s Abbi 😉 Dnes som s nou volala a potvrdila to. Ale urcite az nejak okolo stvrtej, aby nebolo tak sparno a deticky vam mohli znicit vas novy travnik 😀

tinyleaf
15. júl 2009

zucha, taska je viac menej zbalena, este pochystat nieco pre malu, co mi muz potom donesie, vysterilizovat odsavacku a nejake drobnosti dobalit. Dnes som akurat prala 20 latkovych plienok a zajtra to budem musiet pozehlit. Do poradne do Ruzinova idem az buduci stvrtok, to zacnem 36.tyzden.
V piatok Vas cakam, ved k nam hadam este trafis 🙂 Maly bude spat maximalne do pol tretej az tretej, takze o stvrtej uz bude opat plny energie.

lenka85
16. júl 2009

tiny porad co si zbalila do porodnice, co pre malinku... Ja chystam vecicky, to mam hadam vsetko ale rada by som dokupila co este treba, neviem, ci som na nieco nezabudla... Som teraz tyzden bez Hanky, tak upratujem a chystam vybavicku ked je cas... A ako sa citis? Bozinku, ved ty uz za tyzden mozes kludne rodit...

tinyleaf
16. júl 2009

lenka nestras, ze o tyzden, ved este nie som ani v 36 tt a plucka mala este asi nema uplne vyinute. A mam pocit ze este na to ani nie som po psychickej stranke pripravena, ze uz to ma prist 🙂
No a do porodnice som zbalila to co som si pamatala este skoro spred dvoch rokov, aj ked do kzdej nemocnice treba nieco ine. Nakoniec si sa rozhodla pre Ruzinov?
Asi ten zoznam napisem zajtra, prave idem po dllllhej dobe pozerat film a musim aj nakuknut do tasky, co tam vlastne vsetko mam 🙂

abbi
16. júl 2009

ahoj TINY... tak zajtrajsok plati? ja som tu v Bernolakove 😉 😉 kde sa strenteme? tesim sa na vas baby 😵

tinyleaf
17. júl 2009

abbi, plati, aj ja sa tesim ze ta spoznam aj osobne...nemam na teba kontakt, tak dufam ze sa nejako dohodnehs so zuchou a pridete spolu

tinyleaf
17. júl 2009

lenka takze ten zoznam
pre mna:
maly vankus, doklady, osuska, uterak, slapky do sprchy, prezuvky, hyg.potreby-kefka, pasta, hreben, sampon, kondicioner, mydlo, sprch.gel, papierove vreckovky, ziletka, mast na bradavky, gumicka do vlasov
sietkove poporodne nohavicky, ponozky, caj na kojenie, flasa s vodou na pitie, nabijacka na telefon
to co som nepotrebovala, ale pre istotu: zupan, nocna kosela, podprsenka na kojenie, vlozky do podprsenky, nepremokava podlozka na prebalovanie, 2 latkove plienky, opsavacka na mlieko, porodnicke vlozky

pre babo:
rukavicky, vlhcene utierky, ciapocka
sice dostaneme, ale radsej aj beriem 20ks plienok, rybaciu mast, bodynko a nohavice so spodkami noziciek (dostaneme erarne oblecko, ale stalo sa mi ze maly sa totalne precikal este aj cez perinku a na chodbe nebolo akurat ziadne nahradne oblecko, tak musel byt v mokrom)

Ak som na nieco zabudla, tak ma prosim, baby, doplnte

pri odchode z nemocnice doniest:
oblecko pre babo, deku, postolky

lenka85
17. júl 2009

jej tiny si zlata... Od 36 tt je vraj plod zrely na porod... vraj...

tinyleaf
17. júl 2009

ja mam do konca 36 tt este skoro 2 tyzdne, tak nech mala este vydrzi. Ale ani nemam pocit, ze by sa jej uz chcelo von. A to sa ani nijako nesetrim, prave som doumyvala dlazky a posledne dni som aj robila v zahrade, sadila kricky, trhala burinu..len to klacanie uz nie je moc prijemne

lenka85
17. júl 2009

mi hovor Tiny.... Ja som tento tyzden nemala malu, tak som upratala vsetko co sa dalo, vratane okien... Uf, ale sa to tu leskne... Taketo upratovanie chystam najskor na Vianoce 😀 😀 😀 A to neviem, ci budem stihat pri dvoch detoch, tak si tu prehnanu cistotu vychutnavam 😀 😝

tinyleaf
18. júl 2009

jeej Lenka a nechces prist upratat okna aj k nam? 🙂 Ja okna neriesim, lebo maly mi tie velke terasove a balkonove aj tak hned ocapka. A v okoli sa stale stavia, tak by boli aj tak hned zase zaprasene. Kym cez ne vidim von, tak si hovorim ze je to este dobre 🙂
Zachvilu sa uz aj ty balis do porodnice vsak?

lenka85
20. júl 2009

no zbalim sa az po dovolenke... v piatok vecer odchadzame na tyzden a pol prec, pojdeme na chatu a potom ku svokrovcom a potom to budem riesit. Ale vybavicku uz mam pripravenu, uz len nejake drobnosti dokupit, ale v podstate uz nic velke...

janka1874
20. júl 2009

žienky ja keď Vás čítam že chystanie výbavičky tak ani neviem či nám treba niečo dokupovať alebo ani nie že čo vlastne mi treba 😀

tinyleaf
20. júl 2009

ja som tiez nekupovala nic nove, zopar ruzovych veci som si kupila uz nosenych ale skoro ako nove, nieco som vychangovala s Lenkou a nieco mam od kamaratky. Je toho plna komoda, urcite polovicu z toho ani nestihnem vyuzit. Dnes som akurat prala potah z hlbokeho kocika 🙂

lenka85
20. júl 2009

ja este hlboky kocik, teda vanicku nemam doma, ta je u svokry. Ale to by uz hadam zvladol aj mm... Ja este potrebujem jednu flasku, cumlik, plienky a nejaku drogeriu a nieco na co este pridem 😝 , ale uz nic podstatne...

tinyleaf
24. júl 2009

ahojte, vcera som bola prvykrat na kontrole v nemocnici, v pondelok idem na odber na streptokoka a do poradne o dalsi tyzden.
Ako sa maju Vase bruska?

janka1874
24. júl 2009

no veru tiny tebe sa to už riadne kráti
ja osobne sa mám celkom fajn až na to teplo ešte tak pri vode je to dobré

tinyleaf
24. júl 2009

no veru janka, ale nejako mi to stale nedochadza ze mozno uz o nejake 3 tyzdne sa nas zivot opat uplne zmeni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre