Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

janka1874
9. dec 2009

no u nás je tiež teraz kľud spí od 9-tej a v postieľke a to už mala papať 😀

lenka85
9. dec 2009

jani to prejde, neboj... Uvidis, sa ti to raz vrati aj s urokmi, ta budu baby o chvilku obskakovat a ty budes s vylozenymi nohami na gauci.... My sme mali tuto noc nejaku blbu, maly ma trochu kasel, tak bol hore viackrat aj ked nechcel papat, len dudel som mu dala, ale aj Hanka vstala a to uz je co povedat... A dnes hrozny den, Hanka je ako z divych vajec a zla, dufam, ze poobedie bude lepsie...

janka1874
9. dec 2009

juj žienky mňa z tej zasranej porazí ona by len na rukách chcela byť neviem kde to vzala ale zas od 12-tej reve a len na rukách je ticho lenže to sa takto nedá fungovať až mi je do revu na porazenie a to som tu ešte mala návštevu tak sme sa ani vonku zas nedostali a neviem či sa dnes ešte niekam dostaneme

tinyleaf
11. dec 2009

tak moje odhodlanie uspavat v postielke dlho nevydrzalo. Predvcerom som okupala, nakojila, mala zaspala, tak som ju dala do postielky, ze ake jednoduche..no a do 10 minut bola slecna hore. Takmer do jedenastej sme mali striedavo plac, kojenie, muz kolisal, 5 minutove spanky a zase plac. Takze vcera zase zaspala na prse a spala az do rana do siestej 🙂 Veru dobre pocujete, sice sa obcas mrvila, ale kym neplakala, tak som ju nevyberala.
Lenka a ked Tomaska ukladas, Hanka Ti uz spi? Lebo u nas byva cirkus tak do deviatej..a to Matka uspavame od osmej. Jej kde su tie casy ked pekne zaspaval ☹

lenka85
14. dec 2009

tiny ako kedy, niekedy idu naraz, niekedy tomi prvy,ale vacsinou je to tak, ze Hanka ide spat a potom kupeme tomiho a potom ho ulozime, takze hanka prva a tomasko druhy...

liluska
14. dec 2009

ahojte
hlasim sa este pokope 😀
Termin mam zajtra ale pochybujem ze to bude. Ale ak nic tak vo stvrtok idem na vyvolanie, takze najneskor do stvrtka sa urcite rozdvojim 😅

bzuco
15. dec 2009

liluska..tak držíme palce...už sa tešíme na správičku 😉

abetka
15. dec 2009

liluska- nech to ide vsetko rychlo a vela sil...

janka1874
15. dec 2009

liluska tak držíme palce a bude tu ďalšie bábo 😀 😀 😀 😀

martinaj
15. dec 2009

jej liluska drzime palce 🙂 nech sa co najmenej trapis 🙂

simka9122008
15. dec 2009

Liluška, tak sa nám drž, nech to máš čím skôr za sebou a nech to má rýchli priebeh

tinyleaf
15. dec 2009

liuska, tak mozno prides akurat z porodnice a polozis sa so Zuzkou pod Vianocny stromcek ako najvacsi Vianocny darcek pre celu Vasu rodinku 🙂

lenka85
15. dec 2009

tiny si to vystihla!!! Liluska drzim palce, vsetko urcite dobre dopadne.. Inak tu je taky zvyk tusim, ze tesne pred vyvolanim to ide spontanne, tak nech to je tak aj u teba🙂)) Drzim vsetky palceky🙂

kika25
15. dec 2009

Liluska, budem na teba moooc mysliet🙂))
Ja som bola dnes v poradni, uz som na 1.5cm otvorena a babo je pekne pripravene dole hlavickou, uvidime, snad to bude az po Vianociach ale samozrejme najdolezitejsie je aby sme boli obaja zdravucki🙂))
Prajem vsetkym maminkam krasne sviatky, ja osobne sa uz teraz veeelmi tesim na tie iskricky v detskych ociach ked uvidia vysvieteny stromcek a budu rozbalovat darceky.

luculka
16. dec 2009

lilus este raz,,,drzkaj sa,,a tfuj tfuj,,,nech vsetko dopadne ako má,,, 🙂 🙂 🙂 🙂

a nech ste na vianoce pekne doma pod stromcekom 🙂

liluska
21. dec 2009

Ahojte.
Tak od dnes sme doma. mame sa fajn a malicka je zlatucka a poslusna...zatial 😅
V nemocnici spinkavala celkom pekne tak uvidime co doma.

Porod som nakoniec ani nemala vyvolany, lebo zacalo sa to samo ked som si o jedenastej lahla do postele.
Sice kontrakcie boli cely den ale myslela som si ze aj tak pojdem az na vyvolanie.
O druhej sme isli z domu a o piatej uz bola mala na svete takze to bola rychlovka.
Malicka bola omnoho mensia ako lili takze sa aj lepsie a rychlejsie dostala von 😵
V nemocnici som si fajn oddychla ale uz som rada ze som pri mojej babulke lili doma.
Je z nej velka pomocnica a velky strazca...stale by ju len pusinkovala 🙂
Ked nie je v postielke tak sa rozplace a hlada ju z placom 😀
Uvidime ako zvladneme dalsie dni a noci...budem informovat 😎
zatial sa majte krasne a dufam, ze sa tu zase coskoro objavy dalsia nova tehulka alebo maminka 😵 😵 😵

simka9122008
21. dec 2009

Ahoj Liluš, super že ste už doma a budete všetci pokope na vianoce a ešte raz gratulujeeeeeeeeeeem

janka1874
22. dec 2009

liluska tak super že st už doma
budete mať krásne spoločné vianoce 🙂
ešte raz gratulujeme

martinaj
22. dec 2009

liluska vitaj doma 🙂 super, ze mas pomocnicku, snad aj ta moja bude 😀

kika25
25. dec 2009

No to aj ja dufam ze Lenka to zoberie aspon tak statocne ako Lili...
Uf,ja som sa cely cas modlila aby drobec vydrzal v brusku az do Vianoc a ja som mohla byt pekne domka s mojou rodinkou🙂)) i ked nevladzem a to nehovorim este o starostlivost o nas maly poklad Lenku, boli to uuuzasne Vianoce🙂))

kika25
28. dec 2009

Ja som bola vcera na kontrole v Ruzinove a porod sa aj u mna moze spustit kazdym dnom...zacinam mat strach ale snad to dobre dopadne a hlavne ze mi daju EPI, nie ako na Antolskej... ☹
Pokial neporodim spontanne dohodli sme sa s doktorkou na vyvolavacke 4.1., to je o tyzden v pondelok 😲

zrzulka
28. dec 2009

Kika drzime palce, neboj vsetko bude v poriadku... Uz o chvilu budete mat Filipka doma.... 🙂myslim na vas. Drzte sa!!!!

liluska
28. dec 2009

kika aj my drzime palce!!! Zvladnes to a neboj coskoro ste doma.
A super ze si si vybavila aj EPI. Mne ju skoro ani nestihli pichnut ale nakoniec este stihli a bola som rada ze som ju mala najme pri zasivani 😀
Daj vediet ked sa malicky narodi a tesime sa na vase fotecky 😉
Drzte sa obaja!!! 😵

janka1874
28. dec 2009

kika držíme palce a neboj všetko dobre dopadne

zucha
autor
28. dec 2009

kika 😉 mam strach a aj sa tesim s tebou 😵

kika25
29. dec 2009

Vdaka za podporu dievcata, v noci sa citim akoby som mala rodit uz kazdu chvilu, praskaju mi bedrove klby, ledva sa otacam v posteli...ale cez den to vzdy nejako rozchodim 😉
Liluska, potesila si ma najma spravou o sestrickach v nemocnici, asi ich ovladla aj vianocna nalada...snad im to vydrzi co najdlhsie🙂))
Ozvem sa...papa

tinyleaf
30. dec 2009

kika, drzim palce, zachvilu uz bude mat Lenka braceka 🙂

tinyleaf
30. dec 2009

baby, pomooooc, mne asi vymenili pred dvoma dnami dieta 😀 Sofia posledny mesiac uz celkom dobre spala, len 2 krat sa budila a teraz neviem co sa jej stalo, ked zaspi, potom je kazdych 20 minut s placom hore, ani kojit sa nechce, ked konecne nejako zaspi, zase je o chvilku hore... a takto je to celu noc. Posledne dve noci som uplne vyflusnuta, co len co zavriem oci, uz zase vstavam. Zajtra ju zacnem ucit cez den nejako na cumel, nech ju aspon tym utisim a asi jej dam aj prvykrat nutrilon.

kika25
31. dec 2009

a nezacali sa jej tlacit zubky tinyleaf?
Ale to by bola nepokojna aj cez den...
Ja stale cakam...snad maly vydrzi aspon do soboty, porodnicku mam totiz teraz mimo BA.

janka1874
31. dec 2009

tiny to je blbé možno fakt tie zúbky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre