Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

tinyleaf
31. dec 2009

tak za nami je dalsia blba noc, zeby predsa len tie zubky? Nie je to este skoro? Ale je to mozne, Matovi vyliezol prvy v 5 mesiacoch a to mame o chvilu. Aj cez den je mrzutejsia, teraz napriklad konecne zaspala prvykrat od rana, vydrzala byt hore 4 a pol hodiny ☹ Stale si zuzle prsty, ale to uz od druheho mesiaca, takze kvoli zubom to nebude. Ale ak ano, tak nech uz je vonku, lebo z tohto sa zblaznim. Janka nezavidim Ti, ze toto prezivas castejsie ako ja ☹

janka1874
31. dec 2009

veru tiny je to šialenstvo takto ja už mám teraz hrúzu zo zúbkov lebo asi to tiež nebude ako u Sendy neverím tomu tak možno akurát prestaneme s kolikami a začneme zúbkovať ma porazí potom 😒
ale neboj tiny zvládneme to len horšie je že potom si to ani nevieme užívať lebo mrzuté deti mrzutá mamina a zároveň nevyspatá mamina tiež nie je najpríjemnejšie 😒

tinyleaf
31. dec 2009

jani a este sa stale trapite s bolenim bruska? Ja som si dnes dala na obed kapustnicu, tak som zvedava, co to narobi s malou. Radsej jej dam pred spanim sab simplex, nech to nie je este horsie ako doteraz.

janka1874
31. dec 2009

tiny už je to síce o niečo lepšie ale stále plačeme ale snáď už len mesiac

zucha
autor
31. dec 2009

tiny, Anicke isli zuby v dvoch mesiacoch a Kati v piatom mesiaci. Takze kludne aj to. A spanok sa mi u oboch strasne zhorsil, ked mali 4, ci 5 mesiacov. To vstavali kazdu hodinu a Annicka kazdych 45 minut v noci. A asi ta nepotesim tym, ze Kati to preslo az teraz, ked ma 9mesiacov 😝 Uz sa budi len 2, ci 3x v noci

tinyleaf
1. jan 2010

zucha tak to si ma fakt nepotesila. Vcera mala vecer tak vrieskala, ze som sa uz aj ja zo zufalstva rozrevala.
Potom som ju nejako uhojdala na rukach asi o pol jedenastej, no ale mala som dost. A v noci kazdu hodinu hore, ale uz aspon nerobila taky cirkus ako vecer. Keby ason ten cumel chcela, ale to je este vacsi rev, ked jej ho chcem dat.

sylviabab
2. jan 2010

Ahojte, ozyvam sa az teraz, mali sme trosku rusno... 😉 Od 17.12.2009 sme uz 4-clenna rodinka. Nasa Táňa sa nam narodila na den rovnako, ako pred dvomi rokmi jej sestricka Dáša, takze sme to dobre vymakli 😀 !!! Mame sa fajn, babatko je poslusne, len papa a spi, ani nevieme, ze ho mame doma. Aj Dasenka si na nu hned zvykla, zatial sme nezazili ziarlivostne sceny.
Dufam, ze ste mali pekne vianocne sviatky a veseleho Silvestra a mamicky, ktore rodili sa maju tiez fajn!

simka9122008
2. jan 2010

Jéééééééééééj Sylviabab, gratulujem

liluska
2. jan 2010

aj my gratulujeme...aj nasa sa narodila 17.12., takze budeme oslavovat spolocne 😀 😵

kika25
3. jan 2010

Zajtra nas caka den D, ideme rano na vyvolavacku tak nam drzte palce...uz to chcem mat za sebou a stiskat si nasho synceka v naruci 😵 😵 😵
Sylviabab blahozelam🙂))

simka9122008
3. jan 2010

Kika budeme na teba myslieť, drž sa nech to má rýchli priebech

liluska
3. jan 2010

Kikus drzime ti palce!! Zvladnete to a potom cakame na sms ked budete uz na svete 😀 😵 😵

kika25
3. jan 2010

ozveme sa lilus 😉
A vdaka za podporu dievcata 😵

tinyleaf
3. jan 2010

baby, neviete mi poradit ako mam malu naucit na cumlik a flasku? Chcela som malej davat na noc nutrilon a ona absolutne odmieta flasku, hned cumlik vytlaca jazykom. Skusila som dva druhy a nic 😢 Matko problem nemal, jemu bolo jedno z coho, hlavne ze tecie 😉

anina1
3. jan 2010

silviabab aj my gratulujeme k Táničke a kika držíme palce na zajtra, nech to je rýchlo 😉

janka1874
3. jan 2010

kika držíme palce a veríme že všetko dobre dopadne 🙂

sylviabab gratulujemeeeee 🙂

lenka85
4. jan 2010

kike drzime palce aj my... tiny aj moja Hanka mala problem s flaskou,ale ona si musela zvyknut, lebo ja som zo dna na den prisla o mliecko, tak ak chcela pit tak musela tahat... a nechces jej davat na noc kasicku? Mozno to by chcela a bola by aj sytejsia

tinyleaf
4. jan 2010

lenka, ja by som jej dala aj kasu, ale nie je to este skoro? Myslis lyzickou alebo z flasky? Ked ona hned ten flaskovy cumel vytlaci, vobec nepotiahne. Skusila som aj nutrilon, aj vodu a nic, problem je v cumli. A ako si Hanka zvykla na tu flasku? mala si nejaky trik, ako ju presvedcit? 🙂 ja uz som na nervy, tuto noc som zase bola minimalne 10krat hore. Ani nestihnem zaspat a mala uz zase reve.

zrzulka
4. jan 2010

Prisla mi krasna sprava od nasej Kiky a tak sa chcem podelit aj s vami:
Dnes o 13 sme dostali nas najkrajsi vianocny darcek. Vola sa Filipko, ma 3720 gr. a 51cm. Stastni rodicia a sestricka Lenka

dalej pisala ze porod bol fajn aj ked opat bez Epi, ale dalo sa to. maly je rozkosny. podrobnosti potom napise ona sama ked sa vrati z porodnice !!!!

tinyleaf
4. jan 2010

super, gratulujeme Kike k Filipkovi, nech su vsetci zdravucki 🙂

janka1874
4. jan 2010

jeeeeej gratulujemeeeeeeeeeeeeeee

lenka85
4. jan 2010

tiny normalne kasu lyzickou. Ja som hanke davala od styroch mesiacov a nebadam teda ziadne znaky, ze by som jej nejako ublizila... Tie kasicky kupovane vhodne od styroch mesiacov, myslim, ze tym nic nepokazis...

tinyleaf
4. jan 2010

no mozem skusit, aj ked radsej by som keby ju pila z flasky, aby sa tak zaroven uspala v postielke. Tak to rychlo ide, o mesiac a pol zacneme papat zeleninu, no ale uz vidim, ze ani tu nebude chciet ☹

lenka85
4. jan 2010

a kike samozrejme gratulujeme!!
tiny ale ked jej ju das lyzickou, tak moze byt hustejsia a na dlhsie ju zasyti.. Ja som nikdy nedavala z flase.

csikike
4. jan 2010

kike gratulujeme a zelame celej rodinke hlavne pevne zdravie 😉

simka9122008
4. jan 2010

Kika gratulujeme, prajeme veľa zdravíčka, mliečka a skoré zotavenie

martinaj
5. jan 2010

jej kika gratulujeme aj my 😵 😵 😵
inak uz som konecne na rade? alebo je este niekto pred nami? 😀

kika25
10. jan 2010

Ahojte dievcata,
tak my sme sa v piatok vratili z porodnice, maly je rozkosny akurat mi pri dojceni stale zaspava a poriadne sa nenapapka...no, musime s tym nieco vymysliet.
Co sa tyka nemocnice a sestriciek, moja porodnicka bola skvela, ludska, prosto lekar so srdcom na spravnom mieste a tak samotny porod bol bez problemov, najbolestnejsia cast bolo vpichanie EPI pretoze sa anesteziologickam nepodarilo pichnut ju ani na 14krat...
Ale konecne sme doma a pomaly sa aklimatizujeme, dakujem za krasne gratulacie.

telinka
10. jan 2010

prepaanajana....14x ☹ alebo je to preklep a len 4x????

tak nech filipko pekne pribera a lenka pekne pomaha 🙂

kika25
10. jan 2010

nie je to preklep...to bolo to najhorsie z celeho porodu... 😢 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre