Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

simka9122008
17. mar 2009

Zucha drž sa a prajem ti nech to máš čím skôr za sebou

zucha
autor
17. mar 2009

csiki, ty si dobra 😀 Keby ma to chytilo tam, tak neviem, ako by som soferovala do BA. 😅

ajula, diky. Ja si sice ako velryba nepripadam, ale dieta je tak nizko, ze ked sa zohnem, praska mi kostrc a citim, ako jej tlacim na hlavicku. Chuda, hadam ju nebude mat nejak zdeformovanu kvoli tomu.

leni, no muz si to asi moc neuziva, kedze som otvorena 🙄 Ale bude to musiet "pretrpiet" aj takto. Co ine nam ostava 😔

csikike
17. mar 2009

zucha, ved aj v NR je nemocka... a ty si sikula, este aj do BA by si to zvladla 😉 , ale nie, vo stvrtok si s kockami budeme strngat na vase zdravie 😉

csikike
17. mar 2009

kočkami, aby nevzniklo nedorozumenie 😀 , ale ak by si velmi chcela, tak vazne pridi 😉 😀

lenka85
17. mar 2009

no csiki a ty si budes strngat s mineralkou 😀 😀 😀 😝 Neboj, aj ja by som 😝

lenka85
17. mar 2009

zucha stale lepsie ako nic 😀 😀 😀

lucia79
17. mar 2009

ahojte,
nie nepripájam sa k Vám, len mám jednu poznámku
zucha, jeden môj brat sa narodil 8.12.1973 a druhý 22.3.1975, to je presne to isté vekové rozpätie ako medzi tvojimi dievčatami 🙂 teda ak porodíš tento týždeň
držím palce, nech to už máš za sebou, rýchlý pôrod a v nedeľu poroď 🙂

zucha
autor
17. mar 2009

ty kokso Luci, tak to by bola ina nahoda, ak by to tak vyslo. 😅

zucha
autor
17. mar 2009

fakt luci, ty asi ani nevies, ze moja Aňu je 8.12., takze to by bola fakticky super nahodicka

tinyleaf
17. mar 2009

caute 🙂 2 dni som nebola na konikovi a uz som si myslela, zucha, ze Ta ani nenajdem dva v jednom...ale ako tak citam, malinka je este v brusku. No ved ma este trosku casu, mozno caka na prichod jari 🙂

lucia79
17. mar 2009

🙂 aj som si myslela, že tak nejako, len som si nebola istá... takže vieš aký máš v nedeľu program 🙂

a mama hovorí, že to bolo super, hlavne keď sú deti rovnakého pohlavia, vždy ich obliekala ako dvojičky, len farebne odlišovala, ale dodnes má jeden z toho fóbiu 😀

zucha
autor
17. mar 2009

luci, ja s tym datumom nemam problem 😉 Som sa chystala sice na 21.3., ale aj den po tom je fajn. Aj Annu som chcela mat 7.12., ale nejak vyckavala az odbije polnoc a potom sup, sup na svet, tak preto je az osmeho

bocmanka
17. mar 2009

zucha aj 8.12. a 18.3. je cool..čo ananásy....chutia???..pošli jeden
tiny už sa ti to blíži....už budeš vedieť čo to bude, že?

lucia79
17. mar 2009

a radšej sa zdržuj doma, lebo s tým druhým mama nestihla do pôrodnice a porodila doma 🙂

zucha
autor
17. mar 2009

coooozeeeeeeee? to sa jej ako podarilo nestihnut? Inak z toho mam aj ja trosku strach, kedze som uz otvorena a tvrdne mi brucho. Ze sa stane, ze budem rodit a dostatocne dopredu nerozoznam priznaky.

boc, neuveris, ale prave som jeden dojedla 😀

lucia79
17. mar 2009

nie ja som ťa nechcela vystrašiť, len toľko že druhý pôrod je oproti prvému o dosť rýchlejší, ale rozpoznať to rozpoznáš určite a vtedy pred x rokmi, no vieš čakala na sanitku, zavolala aj pre istotu babicu, tá prišla a hlavička už bola vidieť, tak to odrodila a bolo, brata umyli a čakali na sanitku ďalej.

zucha
autor
17. mar 2009

no to je scenar, ako z filmu. Ze hlavicka vonku 😨

lenka85
18. mar 2009

no tak presne o takom rychlom porode snivam 😀 😀 😀 Len by som rada stihla do porodnice a potom ryyyychlo von...

abbi
18. mar 2009

aj moja mama porodila druhe doma .. ale SAMA v izbe. nechapem.. ani ona 😀 😀
ale isla na zachod ze jej treba ist na velku.. a zrazu si uvedomila, ze to su tlaky. nemala extra velke bolesti takze tomu nepripisovala nejaky vyznam. no a babka (jej mama) chytila sok ked zacala rodit, tak ju poslal von a ona v nasej obyvacke porodila.. zdraveho synceka.

lucia79
18. mar 2009

odvážna žena, že ešte aj mamu poslala von, ja by som sa strašne bála... pri mojej mame bola babica a mama....
ale šak hovorím, tie ďalšie pôrody sú omnoho rýchlejšie... a pozerám dnes tu zucha tuším ani nebola, no možno to už má za sebou

ajula25
18. mar 2009

sama doma porodiť? no neviem, či by som to dokázala.....mne placenty ťažko vychádzajú von asi kvôli tomu by som mala strach, tak by som sa trepaly do nemocnice napriek všetkému.... 😀

janka1874
19. mar 2009

ženy nebláznite no mne sa to hádam nestane lebo ja som aj Sendy rodila na cisársky a aj teraz budem 😅 😅 😅

zucha
autor
19. mar 2009

abbi, tak to, aby si si davala bacha pri dalsom, ze kedy porodis.
Co sa tyka rychlosti, ja som tento druhy nejak specialne rychlejsi nemala. Otvarala som sa tak pomaly, ako pri prvom. Tlacenie ale bolo rychle, cca 3 min a uz bola vonku. Ale to preto, ze som uz vedela, co robit a Kaťa bola aj mensia, ako Aňa.
No uvidime, ci to tak bude aj pri tretom.

bocmanka
19. mar 2009

🙂 🙂 🙂
zucha niekto by si myslel, že máš popôrodný šok..."no uvidíme, či to tak bude aj pri treťom..", eventuálne popôrodnú depresiu...málo žien uvažuje ako ty, deň po pôrode a teší sa na tretie miminko 🙂 🙂
držíme prstíky obom kočkám....kaťa a aňa...vidíš, na túto kombináciu sme neprišli....
už chýba len "máňa"...čiže manuela 😒 😒
pekné slovenské menááááá, doskojenia.....

zucha
autor
19. mar 2009

boc, skor Aňa, Kaťa a Táňa

alex
19. mar 2009

Zucha gratulujem k narodeniu ďalšej princezničky, veľa zdravíčka a nech si čoskoro fit! 😵 🙂

lenka85
19. mar 2009

zucha uz nech si doma aj s babatkom... mas to za sebou. Moc si ma nepotesila, ze otvarala som sa tak pomaly ako pri prvom, prave tohto sa bojim 😢

zucha
autor
20. mar 2009

leni, ale to je fakt individualne. Odkedy som zacala pocitat kontracie, tak bolo 12 hodin do porodu. Baba, druhorodicka, co je so mnou na izbe porodila od prvej kontrakcie za 4,5 hodiny. Pri prvom jej to trvalo len to, co bola v nemocnici, 19 hodin.

tinyleaf
20. mar 2009

zucha, este raz gratulujem. Porod prisiel spontanne alebo Ti vyvolavali?
Drzkajte sa 🙂

lenka85
20. mar 2009

ja viem zucha.... inak ako je mozne,ze aj v porodnici mas pristup na net, ty si ina sikula 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre