Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

abbi
18. sep 2009

Boc velmi suhlasim. Tobias bol doma do 4,5 rokov, lebo som mala dalsie a naco by som ho davala do skolky. Ja viem, ze to je tazsie pre nas mamy ale je to iba obdobie, ked sa mi obetujeme pre deti a potom si mozme uzivat ich lasku a ich doveru.
ja som mala tiez hrozne nervy na deti niekedy, vybuchovala som a mala som pocit, ze ich nezvladam, ale vedela som, ze ci si zasejeme to si aj zozneme. takze som si jednoducho povedala, ze musim vydrzat a urobit to najlepsie co dokazem. Nezabudnime, ze oni sa hrozne rychlo teraz budu menit. to co dnes nevedia, behom mesiaca budu vediet, ak ich budeme tomu ucit 😉 😉

janka1874
18. sep 2009

no žienky ako Vás tak čítam tak mám ešte väčší strach ako to budem zvládať 😀 ale čo už narobím
ja uvažujem Sendy dať do škôlky až o rok a aj to sa mi všetci čudujú že prečo som ju nedala už teraz no príde mi na to ešte malá a kedže nerozpráva ako by to tam potom bolo si neviem ani predstaviť

bocmanka
18. sep 2009

🤐 no hádam som tu nezasiala vlnu odporcov...ako sa tiny rozhodne, tak bude pre nu a jej rodinku najlepšie..
pozdravujemeeeeeeeeeeee 😵

csikike
18. sep 2009

ja neviem, ale ja som toho nazoru, ze dieta od 3 rokov potrebuje nielen matku ale aj spolocnost inych deti, v rovnakej vekovej katogorii, nie kazde dieta je take, ale doteraz co som si vsimla...ved uvidim aky bude tomik, zatial je predbezne zahlaseny do skolky od sept. 2010

janka1874
18. sep 2009

no csikike tak plánujem aj ja

boc určite nie veď si len napísala svoj názor nič zlé na tom nie je

telinka
18. sep 2009

no janka teraz by si ju mohla dat len do jasli , lebo do skolky beru len deti bez plienok 😉
ale ide o to ze ci to nieje dlho dat take male dieta na cely den...teda do pol siestej do jasli....od troch rokov uz je to o inom 😉
ale tak jasne ze kazdy si to zariadi tak ako to povazuje za najlepsie...myslim ze sa tiny nenahneva , iste to ma teraz tazke , ale to sa utrasie , chce to len cas 😵

tinyleaf
18. sep 2009

baby ja viem ze mate uplnu pravdu, ze je to dost dlhy cas, ale pani v jasliach mi povedala, ze preferuju, ked je tam dieta cely den. Co aj chapem, lebo inak im utekaju peniaze. Najprv som chcela len na 6 hodin,ale nakoniec som privolila na cely den. Ved najprv tam bude len 6 a potom uvidim. Keby boli tie jasle priamo u nas, tak by som prenho chodila skor v ramci prechadzky, ale su od nas 7km, takze jedine autom. A to bude lepsie, ked bude prenho chodit muz cestou z prace. Nechcem aby to vyznelo, ze ho tam odkladam kvoli svojej pohodlnosti alebo neschopnosti zvladnut 2 deti...to nie, aj ked je pravda ze odkedy mame Sofiu, castejsie nanho nakricim, aj mu capnem, ked vymysla. Ale neda sa davat na oboch pozor, ved uz aj tak v kuse pobehujem po dome so Sofiou pricucnutou na prse, ked zase nieco Matko vyparati. Napriklad zapina ruru, otrhava kvety, vyhadzuje hlinu z kvetinacov, vypina mi pracku, neustale stahuje a vytahuje elektricke rolety..proste veci, ktore musim hned riesit, ak nechcem aby sa nam rozpadol dom 🙂 Ja som v stadiu, ze keby som sa nerozhodla pre druhe dieta, urcite by som uz uvazovala o navrate do prace, ked bude mat maly 2 roky, pretoze doma mi je obcas dost otupno, ked mi cely den robi spolocnost len male dieta. Takze potrebujem aj trochu sebarealizacie a kedze ostavam doma, tak aspon nejake domace prace. pri malom nic nestiham, tak takto budem mat viac casu na domacnost. A maly hlavne potrebuje byt s inymi detmi, lebo doma mu chybaju podnety. Odkedy sme sa prestahovali, nemame moznost chodit na ihriska, kedze tu zaidne nie su, ved abbi asi vie. Takze myslim ze kolektiv mu prospeje a mne tiez, ze budem trochu kludnejsia matka 😀 Ale mate pravdu, lepsim riesenim by bol polden v jasliach,aj ked pre nas z praktickych dovodov vyhovuje cely den. Hlavne chcem, aby tam poobede spal. No tak som sa vyrozpravala, ale ja to fakt tak citim, ze potrebujem doma trochu viac kludu, aby som bola spokojnejsia ja aj maly.

abetka
18. sep 2009

ahojte.
Tiny- verim ti , ze je ti tazko, ale ja si myslim, ze s tymi jasliami, to skuste. Ved uvidite ako si zvykne, ako sa adaptuje.
houk 😉

aadula
18. sep 2009

lenka tiež gratulujem 🙂

mne malý začal tiež jasličkovať...v podstate tam bude bývať tých 7-8 hodín denne..podľa toho ako budeme stíhať..., ale ja by som ho tam nedala..keby nás finančná situácia nedonútila ☹ Hrozne mi chýba... a neviem kedy si na toto zvyknem. Paťka chodila do jasličiek a ona tam bola veľmi spokojná, sa pamätám keď mi cez Vianočné sviatky začala rozprávať...ja cem Dajinke do jasiček 😀

Ono je to tak..koľko ľudí toľko názorov..a samozrejme aj od detičiek závisí...každé je iné 😉

bocmanka
18. sep 2009

😵 to je jasné aadul..
ty si v práci, to je iné, peniažky treba a samé sa ti nevytlačia..

ajula25
19. sep 2009

Lenka gratulejem k Tomáškovi. Hlavne budďte zdravučkí obaja. A veľa radosti! 😉

abbi
19. sep 2009

Tiny tak to mas pravdu, v Bernolakove nie je ziaden pekny park pre deti ☹ ☹ hlavne, ze dane z golfovehu su ktovie kde 😖

zrzulka
19. sep 2009

Tiny neospravedlnuj sa, to co zazivas zazije kazda jedna matka a mnohe by konali rovnako v tvojej situacii. Tiez sme len ludia, nie sme ziadne nadbytosti. ja tiez na malej vidim ze aj ked ma ma rada tak ked je v spolocnosti deti je ako v tranze. dnes na vinobrani sa tahala za detmi, za davom. Proste ma rada ked sa nieco okolo nej deje. od malicka ju vedieme k tomu aby sa nebala ludi, takze odvaha jej nechyba ani nahodou. ide za vsetkym bezhlavo, az sa niekedy obavam ci bude poznat hranice.
Nie je na tom nic zle ze si dala matka do jasliciek. jemu to len a len prospeje. Zober si ze kedysi boli matky s detmi doma len polrok. To len tato doba izoluje deti od spolocnosti. takemu 2 rocnemu dietatu urcite nestaci k zdravemu vyvoju len mama.ja som tiez malu prihlasila na dva kurzy. jeden sa mi zda malo + budeme chodit na stretnutia ludi co maju postihnute deticky.V piatok mame prve stretnutie tak som zvedava. Hladam moznosti ako byt co najviac v spolocnosti deti🙂))) Uvidis bude to dobre. ja by som to spravila asi rovnako. ved deti nepotrebuju vystresovanu mamu a kedze si na vsetko sama tak to je narocne. Uskodit mu to neuskodi jedine ziskat moze a keby si videla na nom ze tym trpi tak by si ho urcite do jasli nedala....
...ked budes v Pezinku so Sofi tak sa ozvi, dame ministretko🙂) ja, ty,a....mozno sa prida Aida🙂))

tinyleaf
19. sep 2009

zrzulka dakujem za podporu, hned sa citim trochu lepsie, lebo klamala by som keby som tvrdila, ze ma obcas nechytia pochybnosti, ci robim dobre, ze maleho nenecham cely den so mnou. Ale ako vravis, taketo deti uz potrebuju kolektiv a jasle su jednou z moznosti. Takto budem moct aj so Sofiou chodit na nejake aktivity ako som chodila s Matkom, hudobne kurzy, cvicenie, plavanie... s dvoma detmo by to bolo nerealne. Len dufam, ze tam bude spokojny.
Urcite sa ozvem, ked pojdem do Pezinka, s radostou by som sla aj zajtra na vinobranie, len muz pride az neskor poobede domov, takze to uz nestihneme. A na ake kurzy ste sa prihlasili?

zrzulka
19. sep 2009

Na vinobranie zajtra len dodobeda lebo poobede cestujeme do Olomouca, tak by sme sa nestretli asi.
Prihlasili sme sa na to co sme chodili aj ked uvidim dokedy budeme pokracovat lebo Miska mi tam nespolupracuje tak ako ine deti so svojimi mamami. A chceme vyskusat hudobku ktoru poriada MCcko. Chodi tam kamoska s malym tak aspon niekoho uz budeme poznat. Inak som zvazovala aj Miracle co sme spolu chodili.A kamoska mi dala este jeden tip na Sancu tanca jej sa tam pacilo. Poskusame vsetko co sa da....ja som tiez rada ked mozem na chvilku vypadnut a byt medzi ludmi🙂)))

zucha
autor
20. sep 2009

baby, dnes alebo zajtra uz by lenka mala ist z nemocky domov 😉 . Tak to som zvedava, co napise, ako to prebiehalo a ako sa adaptovali doma s babatkom.

simka9122008
20. sep 2009

Aj ja sa už teším na nové infošky a kto je na rade teraz, Csikike?

janka1874
20. sep 2009

teraz csikike a potom ivka22 a potom už ja 😀

simka9122008
20. sep 2009

Jémine Jani veď ty už budeš v utorok 34, ty kokso, mne sa malá narodila v 37/3

martinaj
21. sep 2009

no baby ja si do februara este pockam 🙄

janka1874
21. sep 2009

no simka v noci odtiekla voda jednej z novembroviek a normálne sa toho aj ja obávam je však pravdou že na aj prvého synčeka rodila predčasne

simka9122008
21. sep 2009

To faaaaaaaakt 😲 , dávaj na seba pozor

ivka22
21. sep 2009

Csikike, ty uz pomalicky ides na to...juj, ako ti je dobre 🙂 budes mat uz v stredu drobatko pri sebe 🙂)) ja sa uz maleho neviem dockat....🙂 no a jasne aj toho, ze sa mi ulavi, ked mi odide to brusisko :D

tak sa drzte baby...a Janka, ty mas este cas, tak dohovor malej, nech sa na svet este neponahla... 🙂))

csikike
21. sep 2009

ivka, ved ja si to moc ani neuvedomujem... sakra, este stale nie som ani zbalena, len tasku som hodila na viditelne miesto, som myslela, ze ma to inspiruje, ale nie 😀

apolis
21. sep 2009

ahojte,tak chcem sa vam pochvalit ze som cakatelkou dcery Ninky ktora sa ma narodit na synove 2narodeniny takze dalsi vianocny darcek.pekny dvojrocny rozdiel.ale tehotenstvo je rozdielne mala dava zabrat byva mi zle ani neviem kedy mi pride zle pricom pred 2rokmi som nevedela ze som ani tehotna.tak krasne materstvo vsetkym. 🙂

janka1874
22. sep 2009

vitaj apolis
no druhé tehu dáva zabrať aj mne nie že by mi bolo zle ale okolo malej sa treba točiť a ona sa rada nosí na rukách tak občas je to náročné a hlavne teraz ku koncu ale zvládneme to
držíme palce

ivka22
22. sep 2009

a dalsia poradna za nami 🙂 otvorena nie som, ani maly este uplne neklesol, takze to pre tuto chvilu na porod nevyzera....
vo stvrtok mame este posledny velky UZV u Drobneho a v pondelok idem k Holomanovi do nemocnice, potom na predoperacne odbery kvoli CS atd.. v utorok 29.9 este poradna a ak bude vsetko ako ma byt, tak vo stvrtok rodime... teda ak aj bude vaha maleho dobra...

no som zvedava, ale uz mam pocit, ze sa to fakt bliiiiiizi 😉

Csikike, zajtra na teba mysliiiim, drz sa!

zucha
autor
22. sep 2009

coze Ivi? 😲 😲 😲 😲 Ved to je cochvilu uz tu.

ivka22
23. sep 2009

No Zuzi, mi ani nehovor...ked si predstavim, ze uz mozno o tyzden sme o jedneho clena viac, tak mam zimomriavky po tele...vsak kukni na svoju malu Katu 🙂 ta uz ma pol roka...a to naozaj letiiiii.....

kazdopadne dnes ma velky den "D" Csikike.. 🙂 drzime prsty, nech vsetko dopadne ako ma a nech ste obaja s Hankou v poriadku a co najskor doma 🙂))

janka1874
23. sep 2009

csikike držíme dnes palce nech všetko dobre dopadne

teda ivka tebe sa to tiež riadne kráti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre